Dodaj do ulubionych

Mojkowski: Tarcza antyrakietowa rozpływa się we...

06.07.09, 12:55
I bardzo dobrze, że się rozpływa. A kto jej tu chciał?

Politycy polscy nie mieli żadnych argumentów, dlaczego mielibyśmy tą
instalację u siebie tolerować, ale się upierali. Szkoda, że sami nie doszli
do rozumu; ale dobrze, że chociaż samo życie wybiło im to z głów.

- Stefan
Obserwuj wątek
    • tratwa100 Mojkowski: Tarcza antyrakietowa rozpływa się we... 06.07.09, 12:57
      P. Jacek Mojkowski dlaczego Panu wydaje sie ze tarcza dla Polski jest sprawa
      strategiczna co Pan sobie wyobraza mowiac, ze to dla Polski sprawa strategiczna?
      • poszeklu Bananowa Republika rzadzona przez idiotow 07.07.09, 02:03
        Bananowa Republika rzadzona przez idiotow nie POtrzebuje
        tarczy antyrakietowej bo i tak sama nie ma ochoty sie bronic.
        Dwoch kacykow rzadzacych, Tusku i Shikorsberg oddaja Polske
        Niemcom wielce ochotnie, bez oporow, PO prostu wypelniaja
        swoja misje V-kolumny.
    • rooboy i bardzo dobrze! 06.07.09, 13:09
      mam nadzieje, ze bezglowicowe patrioty (jak rowniez bezglowe
      patrioty - obecne polskie "elyty" polityczne) tez rozplyna sie we
      mgle...
      • eva15 Patrioty dla idioty 06.07.09, 13:16
        Przypuszczalnie rząd Obamy nie będzie chciał łamać wszystkich postanowień
        poprzednika, więc Patrioty wyśle. Tyle, że ślepe, żeby Polacy sobie, lub co
        gorsza innym, nie zrobili krzywdy, no i żeby im nie odbiło i nie wypuścili paru
        głowic na Moskwę. W końcu przy tak głębokiej przyjaźni z Saaką głupota może być
        zaraźliwa.
        • aramba Re: Patrioty dla idioty 06.07.09, 23:12
          Tak, tak, zero. Najlepiej by cię ucieszyło, gdyby Obama stwierdził,
          że Jałta w dalszym ciągu obowiązuje. To by dopiero radość u ciebie
          była. Kompletna idiotka.
          • eva15 Re: Patrioty dla idioty 06.07.09, 23:23
            Oprócz chamstwa wnosisz zero do dyskusji. Taka twoja karma.
            • aramba Re: Patrioty dla idioty 07.07.09, 04:52
              Nie to co twoje wypociny. Na mózg ci padło.
    • eva15 Tarczy może nie być, ale tego co najlepsze nikt 06.07.09, 13:12
      Tarczy może najprawdopodobniej nie być, ale tego co najlepsze nikt
      współczesnym i potomnym nie odbierze. Najlepszy jest film z przepychającymi,
      wyśmiewającymi się nawzajem i szturchającymi sztubakami-lizusami występującymi
      przed groźną panią nauczycielką. Sztubakami są Tusk, Kaczor i Sikorski, panią
      nauczycielką Czarna Zamorska Pani a powodem występów podpisywanie umowy o tarczę.
      • aramba Re: Tarczy może nie być, ale tego co najlepsze ni 06.07.09, 23:10
        Zero - już sobie ulzyłaś? Na pewno te twoje wszystkie wypociny
        zmiłości do ojczyzny... radzieckiej.
        • eva15 aramba jak komarowo 06.07.09, 23:25
          aramba napisał:

          > Zero - już sobie ulzyłaś? Na pewno te twoje wszystkie wypociny
          > zmiłości do ojczyzny... radzieckiej.

          Ulżyłeś sobie ty, biedaku pocieszny. Zdaje się, że raz wystąpujesz jako aramba a
          raz jako komarowo. Sądząc po języku i inteligencji i kulturze jesteście albo tą
          samą osobą albo braćmi duchowymi i intelektualnymi.
          • aramba Re: aramba jak komarowo 07.07.09, 04:51
            Zdaje się, że całkiem zwariowałaś.
    • chronski Mojkowski: Tarcza antyrakietowa rozpływa się we.. 06.07.09, 13:34
      Nie cierpię pacyfistów i pospolitych głupków.Kto jest przeciwko tarczy,jest
      wrogiem Polski.Tego wymaga polska racja stanu.
      • koloratura1 Re: Mojkowski: Tarcza antyrakietowa rozpływa się 06.07.09, 13:37
        chronski napisał:

        > Nie cierpię pacyfistów i pospolitych głupków.Kto jest przeciwko tarczy,jest
        > wrogiem Polski.

        WOW!
        Obama też?
        • meerkat1 Hej! Wy! Mojkowski! 06.07.09, 13:43
          Nie chrancie jak poparzony.

          Mieliscie takiego poprzednika w "Forum", tow. J. Gerharda
          niejakiego, autora wiekopomnej ksiazki pt. "Łuny w Bieszczadach".

          On tez byl takim samym ekspertem w sprawach aeroautyki, balistyki i
          kosmonautyki jak wy.

          Napisal przeciez: "Jesli kiedykolwiek czlowiek stanie na Srebrnym
          Globie, to będzie to najpewniej człowiek radziecki".
      • rooboy chronski, amerykanie zawsze robia to, 06.07.09, 13:39
        chronski napisał:

        > Nie cierpię pacyfistów i pospolitych głupków.Kto jest przeciwko
        tarczy,jest
        > wrogiem Polski.Tego wymaga polska racja stanu.

        czego wymaga amerykanska racja stanu, zas polska racje stanu maja w
        doopie.
      • przyjacielameryki Mojkowski: Tarcza antyrakietowa rozpływa się we.. 06.07.09, 16:01
        Znowu pojawiły się na forum bezmyślne brednie n/t tarczy. Tarcza to projekt
        amerykański a my jako solidni sojusznicy odpowiedzieliśmy pozytywnie na
        propozycję USA zainstalowania jej u nas(podobnie Czechy), a co Amerykanie dalej
        z tym zrobią to ich sprawa. My musimy stworzyć silną, profesjonalną własną
        armię, wyposażoną w najnowocześniejszy sprzęt wojskowy(izraelski i
        amerykański)przystosowany do obrony ale i zdecydowanego odwetu(np. małe rakiety
        nuklearne, neutronowe, broń laserowa itp.). To jest nasza racja stanu
        niezależnie od sojuszu w ramach NATO. Kropka!!!!
      • douglasmclloyd Re: Mojkowski: Tarcza antyrakietowa rozpływa się 07.07.09, 04:57
        chronski napisał:

        > Nie cierpię pacyfistów i pospolitych głupków.Kto jest przeciwko tarczy,jest
        > wrogiem Polski.Tego wymaga polska racja stanu.

        He?! Polska racja stanu wymaga nadstawiania dupy za friko w Iraku i
        Afganistanie, bo tego chcą Amerykanie, natomiast żaden Jankes nie nadstawi dupy
        za Gdańsk.

    • kadykianus Tarcza jest nam potrzdebna jak dziura w moście 06.07.09, 14:03
      Nie uchroni Polski przed atakiem Rosji (to śmieszne). A czemu innemu ma służyć? Służy USA. Obronie terytorium amerykańskiego. A rakiety typu Patriot, które będą jeździły po Europie, trochę u nas, trochę u was. To tak poniżające, że rząd polski powinien olać to wszystko i sam kupić taki system jak chce. A polityka wobec Rosji jest zła. Nie rozumiemy Rosjan, ich mentalności. Nasza postawa ich obraża i mają rację.

      Z ruskimi to jest tak. Jak uznasz, że brat jest silniejszy i będziesz wiedział co można a czego nie, to nawet gaz za pół ceny dostaniesz, nie mówiąc już o bezpieczeństwie militarnym. A polskie władze zachłysnęły się tym, że jesteśmy w NATO i UE i grają na te melodie naiwnie sądząc, że teraz możemy podskoczyć Rosji i się na niej "zemścić". Efekt jest żałosny dla nas, bo Niemcy i Amerykanie z Rosją będą rozmawiać i nie podłożą się dla obrony naszej sprawy. Kiedy nasi politycy to zrozumieją.
      • malkontent6 Re: Tarcza jest nam potrzdebna jak dziura w mości 06.07.09, 21:55
        kadykianus napisał:

        > Nie uchroni Polski przed atakiem Rosji (to śmieszne).


        To dlaczego Rosjanie tak jej w Polsce nie chcą?
        • kadykianus Re: Tarcza jest nam potrzdebna jak dziura w mości 07.07.09, 10:23
          Dlatego, że to umniejsza rolę Rosji jako mocarstwa i jej wpływy w tym regionie. Rosja putinowska marzy o dawnej pozycji i patrzy na świat tak, jak to było 20 lat temu: tu my rządzimy a tam Amerykanie. To czysta polityka ale polityka jest ważna.
    • ubiquitousghost88 Racja (stanu) 06.07.09, 21:43
      Jaki ma związek polska racja stanu z ambicjami irańskiego mocarstwa regionalnego?
      To proste jak drut.
      Nasi sąsiedzi tak bardzo nas kochają, że jak nas od czechów, ruskich, szwabów i Szwedów (ciekawe, komputer tylko Szwedom przydziela wielkie słowo, jednak co Potop to Potop) jankesi nie obronią, to „piszi kuci pro’palo” (serbski: „napisz do domu, że wszystko stracone”).
      A w którą stronę Ahmadinejad, w czasie swej wytężonej modlitwy, obrócony jest, za przeproszeniem, plecami?
      No właśnie, w przeciwną do tarczy!
      A przeciwnika Ameryki ktoś przecie musi zaskoczyć, zanim on zaskoczy Amerykę!
      Inaczej – piszi kuci propalo!
    • douglasmclloyd Zapomniał dodać 07.07.09, 04:55
      Że Polska to tylko pionek w amerykańskej grze.
      • rooboy widac nie wie... 07.07.09, 04:58
        • meerkat1 Web-brygada... 07.07.09, 07:38
          "w którą stronę Ahmadinejad, w czasie swej wytężonej modlitwy,
          obrócony jest, za przeproszeniem, plecami?
          No właśnie, w przeciwną do tarczy!"


          W takiej pozycji nie trudno dostac kopa w d...


          I tak trzymac, Ahma, tak trzymac!
          • meerkat1 A poza tym przestancie bzudry wypisywac 07.07.09, 08:09
            "tarcza" itd.

            GBMD jest z definicji systemem GLOBALNYM ktory USA stopniowo
            instaluja, i ktore podlegac beda z uplywem czasu modernizacji i
            modyfikacji. Elementy planowane do rozmieszczenia w Europie
            Srodkowej, to jedynie czesc tego systemu, choc wazna, bo dotyczaca
            potencjalnego zagrozenia z ewidentnie zbojeckiego Uranu i jego
            terrorystycznych pomagierow (Hezbollah, al-Qaida, Quds, itd.)

            Rozmowy w Moskwie dotyczyly uwzgledniania CALYCH systemow
            przeciwrakietowych obu stron (owszem Rosja, tez ma taki) w rozmowach
            na temat arsenalow nuklearnych Rosji i USA, bowiem, jak podkreslili,
            i slusznie, obaj prezydenci, w dzisiejszym wielobiegunowym swiecie,
            systemy defensywne sa rownie wazne, jesli nie wazniejsze, niz
            ofensywne.[ Nb. Rosja ma powazny problem z wlasnymi muzulmanami,
            ktorych skutecznie zradykalizowala]

            Sprawianie wrazenia, ze w Moskwie koncentrowano sie na dyskusjach o
            dziesieciu bezglowicowych pociskach przechwytujacych, ktore mialyby
            byc rozmieszczone blizej graniczy szwedzkiej niz rad...rosyjskiej,
            moze niektorych dowartosciowuje, ale i wprowadza w blad.

            Brygada NASZI nie zauwazyla widocznie, ze w rejonie Morza
            Japonskiego instaluje sie(czy lokuje ruchome) elementy GBMD przy
            wspolpracy Australii i Japonii coraz bardziej zaniepokojonych
            zbrojeniami (krotkoterminowo) KRL-D i (dlugoterminowo) ChRL. I ze
            Stany Zjednoczone maja sily nuklearne i radary rozmieszczone
            nieopodal granicy Rosji, i to od dziesiatkow lat (np. na Alasce i na
            Aleutach), co jakos nie spedza snu z powiek rosyjskiej wierchuszce.

            Dotychczasowe protesty Kremla w sprawie 10 interceptortow nie mialy
            podstaw merytorycznych: byly po prostu odzwierciedlaniem irytacji,
            ze ktos cos robi na jego wlasnym podworku, w Polszy i Czechach, nie
            pytajac Moskwy o przyzwolenie. A najbardziej poirytowany byl pewien
            general i byly(?)szef KGB, ktory nadal chce byc de facto prezydentem.
            ---------------------------------------------------------------------
            KURICA NIE PTICA; POLSZA - NIE ZAGRANICA!(stare przyslowie rosyjskie)
            • bmc3i Ze co? 07.07.09, 10:30
              meerkat1 napisał:

              > "tarcza" itd.
              >
              > GBMD jest z definicji systemem GLOBALNYM ktory USA stopniowo
              > instaluja, i ktore podlegac beda z uplywem czasu modernizacji i
              > modyfikacji.


              Podstawowe pytanie - mógłbys rozszyfrowac akronim GBMD...?

              • meerkat1 Re: Ze co? 07.07.09, 13:40
                Global Ballistic Missile Defence.
                • bmc3i Re: Ze co? 07.07.09, 13:49
                  meerkat1 napisał:

                  > Global Ballistic Missile Defence.


                  Bład z czasów NMD. Nie iestniejacego od ilus juz lat.

                  W programie BMD, GBMD oznacza Ground Based Midcourse Defense.

                  Po to m.in. zmieniono program NMD (National Missile Defense), na BMD, zeby podkreslic, ze obecny program antybalistyczny, nie ma chcarakteru Narodowego, a wiec strategicznego - globalnego.

                  BMD jest programem zwaalczania OGRANICZONEGO uderzenia balistycznego. Ograniczonego w sensie skali ataku, w przeciwienstwie do programow strategicznych, narodowych - jak SDI i jego pozniejsza transformacja - NMD. Pozniej byl jeszcze GPALS (Global Protection Against limited Strike, ktorym Europa byla tak zachwycona ze probowala stworzyc wlasny EPALS <<European Protection...>> zakonczony kompletna klapą), ktory przseksztalcul sie ostatecznie w BMD. Rowniez ograniczony, czyli nie globalny, nie strategiczny.

                  GBMD, to po prostu naziemny element zwalczania pociskow balistycznych w warstwie srodkowej (jak moze wiesz, BMD jest programem kilkuwarstwowym), a Bazy GBI w Vandenberg AFB, Fort Greeney AFB i ewentualnie w Polsce, sa i maja byc kluczowymi elemenatmi tej warstwy (i tylko tej). Przy dzisiejszym stanie technologii przynajmniej.

                  • meerkat1 Re: Ze co? 07.07.09, 14:08
                    Mylisz dwa rozne akronimy.

                    W odniesieniu do Ground-based Midcourse Defence uzywa sie skrotu GMD.

                    GBMD jest terminem uzywanym przez Pentagon (i nie tylko) na
                    okreslenie planowanego na wiele lat systemu obejmujacego elementy
                    obrony przeciwrakietowej rozmieszczone na ziemi, w powietrzu, i w
                    kosmosie (ten ostatni znany byl pierwotnie, za RR, jako SDI).


                    "Fort Greeney AFB"

                    Masz na mysli zapewne Ft. Greely.
                    63°54′18″N 145°33′16″W
                    • bmc3i Re: Ze co? 07.07.09, 14:11
                      meerkat1 napisał:

                      > Mylisz dwa rozne akronimy.
                      >
                      > W odniesieniu do Ground-based Midcourse Defence uzywa sie skrotu GMD.
                      >
                      > GBMD jest terminem uzywanym przez Pentagon (i nie tylko) na
                      > okreslenie planowanego na wiele lat systemu obejmujacego elementy
                      > obrony przeciwrakietowej rozmieszczone na ziemi, w powietrzu, i w
                      > kosmosie (ten ostatni znany byl pierwotnie, za RR, jako SDI).
                      >


                      Moglbys wskazac aktualne dzis źródło, okreslajace wspolczesny GBMD jako Global
                      Protection... i jeszcze umiesc wobec swojego twierdzenia, co oznacza oficjalna
                      nazwa Ballistic Missile Defense.

    • bmc3i kolejny znawca z polskiej prasy 07.07.09, 07:58
      Kolejny "profesor politologii" (jak znawca Kuźniar), w roli eksperta od obrony
      antybalistycznej.
      • ubiquitousghost88 Re: kolejny znawca z polskiej prasy 07.07.09, 13:13
        bmc3i napisał:

        > Kolejny "profesor politologii" (jak znawca Kuźniar), w roli eksperta od obrony
        > antybalistycznej.

        ...i który nam odkrył Amerykę, że tu nie chodzi ani o Iran, ani o Rosję, ale o Chiny, z którymi tamci już współpracują ręka w rękę, a którym nie ma jak zrobić "kolorową" rewolucję... Piszi kuci propalo!
    • kapitan.kirk Mojkowski: Tarcza antyrakietowa rozpływa się we.. 07.07.09, 13:46
      To, że alternatywami dla lokalizacji planowanych w Polsce i w
      Czechach elementów Tarczy mogłyby być Azerbejdżan czy wschodnie
      wybrzeże USA, to oczywiście kompletna bzdura. W grę mogłyby wchodzić
      co najwyżej Rumunia, Dania czy północne Niemcy; w mniejszym stopniu
      Wielka Brytania.
      Pzdr
      • wet3 Mojkowski: Tarcza antyrakietowa rozpływa się we.. 07.07.09, 13:54
        Majkowski ma racje tarcza (podobnie jak Polska) jest tylko karta
        przetargowa w kacapsko-jankeskiej licytacji.
        PS - Mam naszieje, ze nigdy nie dojdzie do wybudowania tarczy w
        Polsce.
      • meerkat1 Re: Mojkowski: Tarcza antyrakietowa rozpływa się 07.07.09, 14:16
        kapitan.kirk napisal

        w mniejszym stopniu Wielka Brytania.

        Pamietam doskonale, ze owczesny premier, Tony Blair, wrecz zabiegal
        w Waszyngtonieo zlokalizowanie takiej instalacji w UK.

        Nb. Nie przypominam sobie, nb. zeby brytyjskie media zaczely wowczas
        siac panike w obliczu takiej perspektywy.


        Wiec mozliwe ze jesli bedzie trzeba....

        A co do Danii, Bornholm to rowniez swietna lokalizacja.

        Zas radar, moglby byc, np. w Slowenii.

        [same difference :-)]
        • ubiquitousghost88 Re: Mojkowski: Tarcza antyrakietowa rozpływa się 07.07.09, 18:42
          meerkat1 napisał:


          > Zas radar, moglby byc, np. w Slowenii.
          >
          > [same difference :-)]

          Najlepiej na Triglavie. Szczyt już jest w godle państwowym, a jeszcze bez krzyża.
          A co się tyczy tarczy, to optymalną lokacją, niewspółmiernie lepszą od Redzikowa (prawie Gdańska), byłby Poczdam (wiadomo gdzie i wiadomo dlaczego: jako uwertura do opery Iwana Groźnego "Finis Coronat Opus")
          • meerkat1 Re: Mojkowski: Tarcza antyrakietowa rozpływa się 07.07.09, 18:57
            Kopułe radaru mozna tez ustawic w Wiedniu; w miejscu pomnika, ktory
            starsi Wiedenczycy nazywaja Pomnikiem Nieznanego Gwalciciela.

            A jesli na gorze, to Slowacy mogliby go usadowic np. na Krywaniu,
            albo na Lomnickim Sztitie. Jak sie na Kie zgodzili, to i...

            A poza tym nie sa tacy strachliwi jak Czesi.
          • wet3 Re: ubiquitous... 07.07.09, 20:12
            ubiquitousghost88 napisał:

            > meerkat1 napisał:
            >
            >
            > > Zas radar, moglby byc, np. w Slowenii.
            > >
            > > [same difference :-)]
            >
            > Najlepiej na Triglavie. Szczyt już jest w godle państwowym, a
            jeszcze bez krzyż
            > a.
            > A co się tyczy tarczy, to optymalną lokacją, niewspółmiernie
            lepszą od Redzikow
            > a (prawie Gdańska), byłby Poczdam (wiadomo gdzie i wiadomo
            dlaczego: jako uwert
            > ura do opery Iwana Groźnego "Finis Coronat Opus")

            Zawsze twierdzilem i bede twierdzil, ze tylko szkoplandia jest
            idealnym miejscem na tarcze.
            • ubiquitousghost88 Re: ubiquitous... 07.07.09, 20:36

              > > Najlepiej na Triglavie. Szczyt już jest w godle państwowym, a
              > jeszcze bez krzyża.
              > > A co się tyczy tarczy, to optymalną lokacją, niewspółmiernie
              > lepszą od Redzikowa (prawie Gdańska), byłby Poczdam (wiadomo gdzie i wiadomo
              dlaczego: jako uwert-urrrrrrrrra do opery Iwana Groźnego "Finis Coronat
              Opus"
              )
              >
              > Zawsze twierdzilem i bede twierdzil, ze tylko szkoplandia jest
              > idealnym miejscem na tarcze.

              Gratuluję!
              Rzecz w tym, że to by było do zrealizowania, kiedy jeszcze Niemiaszki mieli
              sentymenty w stosunku do "ich" Danziga, ale starzy wymarli, a młodych z takich
              ciągot skutecznie wyleczono.
              No i będzie bez sentymentów, nie pozwolą ryzykować domu własnego w ich rdzennej
              szwabii, w imię ratowania nostalgicznych wspomnień.
      • meerkat1 Mojkowski: Tarcza antyrakietowa rozpływa się we.. 07.07.09, 14:29
        RIA Novosti
        Beijing, May 23 (RIA Novosti) China and Russia Friday denounced the
        US moves to establish a global missile defence system, saying the
        plans threaten the global strategic balance. Both countries
        denounced the US plans through a joint declaration signed after
        talks between visiting Russian President Dmitry Medvedev and his
        Chinese counterpart Hu Jintao in Beijing. [...]

        “The parties believe that the construction of a global missile
        defence system, including the deployment of such a system in some
        regions of the world… does not contribute to maintaining a strategic
        balance and stability, and runs counter to international efforts to
        control arms and non-proliferation,” , blah, blah, blah.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka