abhaod Fakt jest faktem, Kacapia z Rzeszą napadła na 18.08.09, 17:52 Polskę rexcurry.net/socialism-red-flags-socialists1c.jpg Odpowiedz Link Zgłoś
sajjitarius Ach ta II wojna swiatowa musi jednak Rosjan bolec 18.08.09, 17:53 Juz sami nie wiedza kogo za nia obwiniac...Niemcow, Polakow, Zachod...coraz to nowe teorie, deklaracje, oswiadczenia, rezolucje...oczywiscie jakakolwiek sugestia, ze sama Rosja jest rowniez (obok Niemiec) za nia odpowiedzialna powoduje automatycznie, na zasadzie odruchow Pawlowa, ze wszyscy razem od Miedwiediewa do Putina piane z ust tocza...tak jakbysmy zyli w 1939 roku...albo 1942, lub 1945...a my tu juz w 2009...a oni w kolko winnych szukaja...musi byc, ze z poczucia wlasnej winy chyba... Odpowiedz Link Zgłoś
asmall4 Oświadczenie prezydentów: nazistowskie Niemcy w... 18.08.09, 17:58 "I oto przemawia marszałek Związku Radzieckiego W. Kulikow, publicznie ogłasza, że „pakt Ribbentrop-Mołotow dawał jakieś odroczenie wojny", bez takiego paktu „skutki pierwszego uderzenia byłyby jeszcze bardziej opłakane". Przetłumaczyć słowa dowódcy można tylko tak: pod koniec sierpnia 1939 roku nasz naród mógł uratować swoją skórę tylko dzięki podłości, tylko dzięki zdradzeniu wszystkich swoich sąsiadów, tylko dzięki schowaniu się za cudze plecy i tyłki. Marszałek Kulikow ogłasza, że ratunek polegał tylko na tym, żeby pójść usługiwać Hitlerowi, całkowicie zaufać podpisanemu z nim papierkowi, zaufać słowu honoru Fuhrera. Tylko tak można było siebie ocalić. Innych dróg ratunku, głosi marszałek Kulikow, nie było. Nie podpisalibyśmy paktu, to Hitler natychmiast we wrześniu 1939 stratowałby Polskę, w październiku zaatakował Związek Radziecki i katastrofa byłaby straszniejsza niż w 1941 roku! Obywatelu wodzu, pozwólcie nieśmiało zaprzeczyć. Żadnej katastrofy Armii Czerwonej w 1939 roku być nie mogło. Jest ku temu wiele powodów. Pierwszy. Gdyby pakt nie został podpisany, Hitlerowi groziłaby izolacja i blokada surowcowa. Rozumiał to, dlatego spiesznie mu było pakt podpisać. Bez takiego paktu Hitler bałby się pakować w wojnę. O jakiej więc porażce Armii Czerwonej mowa, skoro nie byłoby wojny? Drugi. Jeżeli Hitler rzuciłby się na Warszawę i Kraków, nie mając na to pozwolenia Stalina, wówczas musiałby zdobywać nie część Polski, a całość. Do tego potrzeba więcej czasu i sił. W tym przypadku Armia Czerwona miała cały wrzesień 1939 roku do wszczęcia alarmu i przeprowadzenia powszechnej mobilizacji. Przy takim scenariuszu nagły atak Niemiec na Związek Radziecki byłby całkowicie wykluczony. Wszystkie niezbędne sygnały zostałyby wysłane do jednostek Armii Czerwonej, wszystkie zadania przekazane wykonawcom, oddziały zostałyby wysunięte do wyznaczonych rejonów, sztaby - na polowe punkty dowodzenia, łączność zostałaby postawiona w stan gotowości bojowej, lotniska zamaskowane, mienie i ludność - ewakuowane ze strefy zagrożenia itd., itp. Trzeci. Gdyby Hitler zaatakował Polskę bez zgody Stalina, Armia Czerwona i NKWD nie tłumiłyby oporu polskiego narodu, a pomagałyby mu. Już 1 września 1939 roku (być może wcześniej) Związek Radziecki zacząłby formować brygady międzynarodowe, zwołując ochotników z całego świata. W tej sytuacji polscy partyzanci, żołnierze brygad międzynarodowych i radzieccy ochotnicy rozpętaliby prawdziwą partyzancką wojnę na polskiej ziemi. Skoncentrowanie niemieckich wojsk na radzieckiej granicy, a potem ich zaopatrzenie w trakcie jesiennych i zimowych ofensywnych operacji na radzieckim terytorium byłoby bardzo utrudnione, jeżeli nie w ogóle udaremnione. Czwarty. We wrześniu 1939 roku na radzieckim terytorium rozpoczęłoby się tworzenie polskich pułków lotniczych, brygad pancernych i dywizji strzeleckich. Późniejsze doświadczę nie pokazało, że Polacy walczyli z niemiecką armią mężnie i umiejętnie na wszystkich frontach od Ukrainy do Włoch, od Wielkiej Brytanii do Normandii, od Afryki Północnej do Berlina. Namawiać ich nie było trzeba. Piąty. W 1939 roku (w odróżnieniu od 1941 roku) Związek Radziecki miał potężne systemy samoobrony. Wszystkie mosty zostałyby wysadzone przed nacierającymi niemieckimi czołgami. I kolejowe też. Wysadzono by wieże ciśnień, parowozownie, tunele, zwrotnice, systemy zarządzania nimi itd., itp. Na olbrzymich terenach Związku Radzieckiego przygotowano do wysadzenia setki najważniejszych obiektów kolejowych. Do ich odbudowy Hitler potrzebowałby kilku lat. A bez nich niemożliwe było zaopatrzenie armii, która coraz dalej zmierzała na wschód. Można podać jeszcze wiele powodów, które nie pozwoliłyby Hitlerowi rozbić Armii Czerwonej w 1939 roku w taki sposób, w jaki ją rozbił w 1941. Także i ten, że w 1939 roku strona radziecka miała miażdżącą przewagę pod względem czołgów, lotnictwa i artylerii." Odpowiedz Link Zgłoś
vaclavnewyork Kuda zdies Kacapskij faszizm? 18.08.09, 18:06 Czy to czarny czy czerwony brat.......Pizdjuki znajewte eto?Pizdjuki zacznijcie piszczec. Odpowiedz Link Zgłoś
asmall4 Re: Kuda zdies Kacapskij faszizm? 18.08.09, 18:14 Web_brygada dzisiaj wyraźnie wymiękła wobec faktów :) Siwy zając i PIMP jankowskij to troszkę za mało ja kna tak poważny temat :) Lubat jest zbyt mało zaangażowany ,a ilcz jak zwykle nie ma nic do powiedzenia ... Ale trzeba być czujnym ! Ja kto mówią "wróg nie śpi" ;) Odpowiedz Link Zgłoś
vaclavnewyork Re: Kuda zdies Kacapskij faszizm? 18.08.09, 18:24 Cos w tym jest,, a moze te patalachy robia tzw czajke.Kij im w nos i tak czeka ich Bacutil. Odpowiedz Link Zgłoś
eastsider Czyzby ? 18.08.09, 18:01 Nie dawniej niz wczoraj w tym portalu przeczytalem, ze to Polska wywolala te okropna wojne. To prosze nas publicznie zrehabilitowac. Odpowiedz Link Zgłoś
asmall4 Oświadczenie prezydentów: nazistowskie Niemcy w... 18.08.09, 19:09 "Z tej umowy wynikało, że wojnę zaczyna Hitler. Dla nas to było korzystne z punktu widzeń i; i i wojennego, i moralnego. Takimi działaniami skłoni do wojny przeciwko sobie Francję i Anglię, wyruszając bezpośredniej na Polskę. My zaś pozostaniemy neutralni1" N. Chruszczow, „Ogoniok", 1989 nr 80, s. 10. Odpowiedz Link Zgłoś
maximus999 Oświadczenie prezydentów 18.08.09, 19:51 Rosja i Niemcy 23 sierpnia 1939 podpisuja pakt i tajny protokol o napasci i podziale na panstwa europy wschodniej.Po otrzymaniu potwierdzenia o podpisaniu paktu Hitler wydaje niezwlocznie osobiscie rozkaz realizacji planu agresji na Polske i zatwierdza I termin 26 sierpnia(ostatecznie przelozony na 1 wrzesnia 1939 w zwiazku z deklaracjami pomocy Anglii i Francji dla Polski ).W Rosji trwaja juz przygotaowania do napasci na Polske, 3 wrzesnia 1939 a oficjalnie 6 rozpoczyna sie mobilizacja sowieckiej armii.13 wrzesnia zostaja usuniete zapory i zasieki na granicy polsko-sowieckiej od strony Rosji ,co ma ulatwic napasc na Polske.16 wrzesnia Rosja podpisuje uklad rozejmowy z Japonia i NIEZWLOCZNIE Stalin poprzez Woroszylowa wydaje rozkaz do jednostek zgrupowanych nad granica Polski: "Uderzać o świcie siedemnastego!" Po wspolnej uzgodnionej napasci na Polske przychodzi czas na wspolne swietowanie w Brzesciu gdzie przedstawiciele obu armi przyjmuja pdefilade obu armii,jest luznie,wesolo,jest szampan ,usciski dloni,wspolne zdjecia. Wspolpraca trwa nadal na roznych szczeblach.Odbywa sie kilka konferencjii NKWD I GESTAPO gdzie tazem opracowuje sie poprawe metod niszczenia inteligencji polskiej i warst przywodczych narodu polskiego. Odpowiedz Link Zgłoś
jankowski1960 Re: Oświadczenie prezydentów 18.08.09, 20:16 piszesz bzdety, takich rzeczy nie robi sie w ciagu tygodnia. Odpowiedz Link Zgłoś
asmall4 dobijanie watachy web_brygadzistów :) 18.08.09, 20:14 "23 sierpnia 1939 roku w Moskwie pomiędzy Niemcami i Związkiem Radzieckim podpisano umowę o zagładzie państwa polskiego i podziale polskiego terytorium. Ale Polska była związana z Wielką Brytanią i Francją umowami o wzajemnej pomocy, więc rozbiór Polski nieuchronnie prowadził do europejskiej, a więc i światowej wojny. Rzeczywiście, osiem dni po podpisaniu paktu, 1 września 1939 roku, wybuchła II wojna światowa. Była ona bezpośrednim i nieuniknionym skutkiem zawartego w Moskwie układu. W tym samym miesiącu wojna wdarła się na Atlantyk, kilka miesięcy później stopniowo dotknęła Finlandię, Danię, Norwegię, potem Belgię i Holandię, Francję, Estonię, Litwę, Łotwę, Rumunię, dotarła do Jugosławii i Grecji, przez Morze Śródziemne przedarła się do Afryki. Latem 1941 roku II wojna światowa wtargnęła na terytorium Związku Radzieckiego. Tłumaczą nam: w sierpniu 1939 Związek Radziecki nie miał wyjścia, trzeba było podpisać pakt, żeby ratować kraj, zyskać na czasie i odwlec wojnę. W imię tego trzeba było rozszarpać Polskę. Na pierwszy rzut oka jest to zgrabnie wymyślone: jeżeli Związek Radziecki w czerwcu 1941 roku do obrony swojego kraju nie był przygotowany, to w sierpniu 1939 tym bardziej bronić się nie był zdolny i właśnie dlatego towarzysz Stalin rozkazał towarzyszowi Mołotowowi podpisać pakt. Żeby odwlec... W ciekawy sposób towarzysz Stalin odwlekał. Podpisał z Hitlerem pakt i tydzień później wybuchła najstraszniejsza wojna w historii ludzkości. Podpisał Stalin z Hitlerem pakt i od tej chwili obaj rzucili się szarpać Europę. Hitler - do Polski. Stalin - do Polski. Stalin — do Finlandii. Hitler - do Norwegii i Danii. Hitler - do Belgii, Holandii, Francji. Stalin - do Estonii,Litwy, Łotwy. Stalin - do Rumunii. Hitler - do Jugosławii i Grecji..." Odpowiedz Link Zgłoś
asmall4 wikipedia.RU też kłamie ;) 18.08.09, 20:31 ru.wikipedia.org/wiki/%D0%A4%D0%B0%D0%B9%D0%BB:Ribbentrop-Molotov-ru.svg Odpowiedz Link Zgłoś
asmall4 cd. 18.08.09, 20:18 "Tłum, z otwartymi ustami, wierzy wytłumaczeniom: od 1 września 1939 roku Hitler walczył w II wojnie światowej, a co my robiliśmy w tym czasie? A my wojnę odwlekaliśmy... Zadziwiające odwlekanie - podpisano pakt z Hitlerem i natychmiast wysłano rozkaz z Kremla do NKWD: szykujcie łagry na przyjęcie setek tysięcy zniewolonych żołnierzy i oficerów. Nieuchronnie wojna, która wybuchła wskutek podpisanego na Kremlu paktu, przeniosła się później do Związku Radzieckiego, który ostatecznie najbardziej ucierpiał. Obywatele poważni historycy, któż z was, gdzie i jak potrafił wskazać odwlekanie? Włączajmy czasami najzwyklejszy zdrowy rozsądek: gdyby paktu nie podpisano, to II wojna światowa nie wybuchłaby i co za tym idzie, do nas by nie dotarła. I nie trzeba by było obecnie po pięciu, sześciu i więcej dziesięcioleciach po lasach i bagnach Rosji zbierać żołnierskich kości. Ale pakt podpisano i wojna stała się nieuchronna. Podpisanie paktu nie odsuwało wojny w czasie i przestrzeni, a przybliżało ją. Przybliżało nieodwracalnie i gwałtownie. W Związku Radzieckim nikt nigdy nie ukrywał, że napaści na Polskę Hitler mógłby dokonać jedynie w przypadku, gdyby na to udzielił zgody Stalin. Takiego pozwolenia Stalin Hitlerowi udzielił. Stalin otworzył bramę wojny. Stalin otworzył śluzy. To nie ja mówię, tak nasi wybitni dowódcy uważają. Generał armii A. Majorów: „Planując napaść na Polskę, Niemcy najbardziej obawiały się Związku Radzieckiego, a nie Anglii i Francji. Właśnie dlatego nazistowscy przywódcy śpieszyli się z zawarciem z ZSRR paktu o nieagresji" „WiŻ", 1989 nr 5, s. 35. Generał armii Majorów wyraził precyzyjnie swoją myśl: "Hitler się śpieszył. A przeszkodą na drodze Niemiec mógł być tylko Związek Radziecki. Ale nie był."" Odpowiedz Link Zgłoś
asmall4 cd. 18.08.09, 20:20 "Z niemieckich i radzieckich źródeł wiemy, że Hitler rzeczywiście się śpieszył. Ribbentrop opowiadał zadziwiające rzeczy: 23 sierpnia 1939 roku niemiecka delegacja opuściła Berlin, nie mając nawet projektu umowy ze Związkiem Radzieckim. Już w samolocie w drodze do Moskwy Ribbentrop i radca prawny F. Gauss naszkicowali projekt. Mieżdu Londonom i Moskwoj, Mysi, Moskwa 1996, s. 140. Do Moskwy delegacja przybyła w drugiej połowie dnia. O 15.30 Ribbentropa przyjął Stalin w swoim gabinecie. Spotkanie trwało 3 godziny. Po czym Ribbentrop skontaktował się z Berlinem, uzyskał ostateczną zgodę. O 22.00 rozpoczęło się drugie spotkanie w gabinecie Stalina, które skończyło się podpisaniem paktu przez Ribbentropa i Mołotowa. Od brudnopisu do podpisania najważniejszego międzynarodowego porozumienia XX wieku - kilka godzin. Cały proces - pół dnia. Tak śpieszył się Hitler. Tak mu sprzyjał Stalin. Żadnego zbędnego pustosłowia, żadnych biurokratycznych uzgodnień. Żadnego odwlekania. Hitler śpieszył się z uzyskaniem Gdańska i drogi do Prus Wschodnich. A dokąd spieszno było Stalinowi? Hitler musiał pilnie podpisać pakt, a Stalina kto poganiał, kto zmuszał? Uprawiałby bicie piany podczas rozmów. Zyskiwałby na czasie. Odwlekałby... Jeszcze precyzyjniej o znaczeniu paktu Ribbentrop-Moło-tow wypowiedział się szef GRU, generał armii P. Iwaszutin: „Tym paktem Hitler rozwiązał sobie ręce do agresji". „WiŻ", 1991 nr 6, s. 11. Piotr Iwanowicz Iwaszutin, jako prawdziwy agent wywiadu wojskowego najwyższej rangi, wypowiedział się tak, żeby nie było możliwości do opacznej interpretacji: podpisali pakt - rozwiązali Hitlerowi ręce. Nie podpisaliby - siedziałby Hitler związany." Odpowiedz Link Zgłoś
asmall4 cd. 18.08.09, 20:23 "Bez paktu nie byłoby hitlerowskiej agresji. Nie byłoby podziału Polski, nie byłoby II wojny światowej, nie byłoby napaści na Związek Radziecki. Podpisując pakt, Stalin uwolnił Hitlera z uwięzi. Gdybym to ja coś takiego powiedział, to natychmiast oskarżono by mnie o to, że pracuję dla wywiadu brytyjskiego. Ale nie ja to powiedziałem, a mój były bezpośredni przełożony, generał armii Iwaszutin. Przeze mnie głęboko szanowany. A on dla jakiego wywiadu pracuje? Umowę pomiędzy Niemcami i ZSRR nazywa się paktem Ribbentrop-Mołotow. Ta nazwa wprowadza w błąd i nie odzwierciedla istoty wydarzenia. Podpisany w Moskwie pakt to zmowa Hitlera i Stalina co do prowadzenia wspólnej agresywnej wojny w Europie. Dlatego ta umowa w istocie była paktem Stalin-Hitler. Oprócz tego w praktyce międzynarodowej w nazwach paktów i umów znacznie częściej używa się nie nazwisk mężów stanu, którzy je zawarli, a nazw miejsc, gdzie dokumenty zostały podpisane: układ monachijski, układ warszawski, pakt bagdadzki, konwencja genewska. Dlatego zgodnie z ogólnie przyjętymi normami dyplomatycznymi najdokładniejsza nazwa paktu to układ moskiewski z 1939 roku o rozpoczęciu II wojny światowej. Osiem dni po podpisaniu układu moskiewskiego wybuchła II wojna światowa. I tu towarzysz Stalin zabrał się do swego pierwszego odwlekania. Odwlekał wojnę. Niemieckie wojska wtargnęły do Polski, a wojska Armii Czerwonej stały przy granicy z Polską, nie prowadziły wojny, nie przekraczały granic. Umówili się na Kremlu, że rozszarpią Polskę po bratersku. Ale Hitler szarpie, a towarzysz Stalin zwleka. Oficjalne wytłumaczenie radzieckiego rządu: na działania Armii Czerwonej jeszcze nie nadszedł czas. W wyniku takiego zwlekania cała wina za rozpętanie II wojny światowej spadła na Niemcy, na Hitlera i jego otoczenie. Weszli do historii jako główni i jedyni sprawcy II wojny światowej." Odpowiedz Link Zgłoś
asmall4 cd. 18.08.09, 20:25 "We wrześniu 1939 roku rząd Niemiec niejednokrotnie przypominał rządowi ZSRR o sojuszniczych zobowiązaniach i domagał się, żeby jednostki Armii Czerwonej zgodnie z układem moskiewskim o rozpoczęciu wojny wkroczyły do Polski. Radziecki rząd odmawiał, przy tym odpowiadał nie od razu, a z opóźnieniem około 2-3 dni. Przykład. Na żądanie Niemiec z 3 września szef radzieckiego rządu i ludowy komisarz spraw zagranicznych Wiaczesław Michaiłowicz Mołotow odpowiedział 5 września: „Zgadzamy się z wami, że w stosownym czasie będzie absolutnie konieczne rozpoczęcie konkretnych działań. Uważamy, jednak, że ten czas jeszcze nie nadszedł. Być może się mylimy, ale wydaje się nam, że przesadny pośpiech może działać na naszą niekorzyść i przyczynić się do zjednoczenia naszych wrogów (...)". SSSR-Giermanija 1939. Dokumienty i matierały o sowietsko- giermanskich otnoszenijach w apriele-sientiabrie 1939 g., red. J. Felsztinski, 1983, s. 81. Niemiecki rząd powtarzał swoje żądania i ponownie obrywał ze zdwojoną mocą. Jednostki Armii Czerwonej rozpoczęły działania bojowe w Polsce dopiero dwa i pół tygodnia później - 17 września. Właśnie w ten sposób towarzysz Stalin planował dalej odwlekać: Hitler gromi Europę, a za jego plecami Stalin czeka na dogodny moment, bawiąc się siekierą. Hitlerowi ostatecznie się to sprzykrzyło. Zrozumiał, że Stalin będzie to odwlekać, dopóki mu się opłaci, ale później może uderzyć. Hitler nie czekał na tę chwilę. Uderzył pierwszy." Odpowiedz Link Zgłoś
everettdasherbreed Re: Oświadczenie prezydentów: nazistowskie Niemcy 18.08.09, 20:32 Wszystkie te brudy zgłoszono do usunięcia. Forum polskiej gazety to nie miejsce na polakożerczą i polonofobiczną propagandę. Odpowiedz Link Zgłoś
asmall4 Re: Oświadczenie prezydentów: nazistowskie Niemcy 18.08.09, 21:02 Szybko się uwinęli :) Też kliknełem na czerwony koszyczek . Sowiecką prop-agitkę niech sobie uprawiają na inłsmini.kgb.ru :) Odpowiedz Link Zgłoś
obserwatore77 Dwaj ignoranci się spotkali i wydali oświadczenie 18.08.09, 22:32 Temu Miedwiediewowi trudno się dziwić sam przerażony jak Putin że zbrodniczy sojusz ZSRR z Hitlerem i Niemcami znowu zostanie światu przypomniany... ale co Pan Perski tam robi to naprawdę trudno zrozumieć bez Stalina Hitler nie odważyłby się napaść na Polskę i wymordować milionów Żydów przecież Niemcy nie byli w stanie zająć nawet połowy Polski większość zajęło ZSRR... Odpowiedz Link Zgłoś
dr.ozdek Re: Dwaj ignoranci się spotkali i wydali oświadcz 18.08.09, 23:10 Z caly szacunkiem dla Twej wypowiedzi - ale to jednak tylko (sic!) 52% zabrali nam Sowieci. Odpowiedz Link Zgłoś
w-j Oświadczenie prezydentów: nazistowskie Niemcy w... 19.08.09, 10:31 We wrześniu '39 odbywali wspólną paradę zwycięzców w Brześciu na gruzach "bękarta traktatu wiedeńskiego". Potem silniejszy wspólnik zapragnął większej "przestrzeni życiowej" dla narodu "nadludzi", choć druga strona była wierna do końca - ostatnie pociągi ze strategicznymi surowcami szły z Sojuza do partnera do ostatniej godziny. Cóż, kłótnia wśród przyjaciół... Odpowiedz Link Zgłoś