Dodaj do ulubionych

11 Listopada 2012, ŚWP

11.11.12, 08:18
Dzień dobry świątecznie smile Dzisiaj 11 Listopada, Świąteczny Wątek Podwórkowy smile
Spędźmy go wesoło. Wystarczy już obchodów w nastroju ciężkiej i marsowej powagi smile
Obserwuj wątek
          • hardy1 Re: 11 Listopada 2012, ŚWP 11.11.12, 10:58
            Dzień dobry Szaliczko i Karen smile

Smakowałem kiedyś te rogale i jakoś mi nie smakowały. Każdy ma po prostu inny smak. Wszystkim nie dogodzisz smile
            Kaczkę nadziewaną, z jabłkami bym dzisiaj zjadł. Za późno przyszedł mi smak na nią...echhh...następna okazja na grudniowe święta wink

Spędzę przyjemnie dzisiejsze listopadowe święto - niedługo siadam na rower, zbieramy się w gromadkę, jedziemy na Cytadelę (tam kto chce to zwiedza, ja już byłem niedawno w nowo udostępnionych do zwiedzania przez wojsko częściach), tam grochówka, bigos, krótkie oficjalne uroczystości miejscie...potem imprezy, konkursy smile Typowo świąteczny rodzinny piknik. Znów zjedzie się kilka tysięcy ludzi z całej Polski smile

Potem jedziemy na rowerach na Rajd Pamięci...tak wolę spędzać święto, niż pompatycznie, napuszenie i na smutno. Przecież to święto radosne a nie rocznica jakiejś klęski smile))
              • kicho_nor Re: 11 Listopada 2012, ŚWP 11.11.12, 11:12
                Zwycięstwo
                Historycznie w Krakowie było tak.
                Austriacy poddali się bez walki i Habsburgi się wyniosły.
                Pozostały forty , które dobrze nadawały się do hodowli pieczarek.
                Wcześniej Austriacy sprofanowali Wawel zakładając tam koszary i budując szpital.
                Dwa lata temu Wawel znów został sprofanowany ale to już nie Habsburgi.
                Jeśli chodzi o malarstwo to Austriacy nie mieli dobrych malarzy. Było
                dwóch malujących mi znanych to Canaletto i Hitler, więcej nie było.
                Co Canaletto namalował to wiemy i co Hitler zmalował to też.
              • hardy1 Re: 11 Listopada 2012, ŚWP 11.11.12, 18:28
                Karen, to były chyba TE rogale - z marcepanem i makiem. Te bakalie lubię, ale...zakupiony rogal przy dworcu w Poznaniu był dla mnie za twardy - ciasto miał zbyt zbite. Wolę delikatniejsze ciasto smile
                • kkkkosmita Re: 11 Listopada 2012, ŚWP 11.11.12, 18:32
                  Kurteczka na wacie!
                  ale mają dech...
                  chiiba są teraz na Placu na Rozdrożu...
                  a tak wrzeszczą, że aż u mnie słychać!
                  Petardy...
                  Wszystkie ptaki z parku wypłoszą....choć to nie Sylwester! tongue_out

Szkoda, że nie zrobiłem zdjęć dyskotek, które wyjąc straszliwie koło mojego domu jeździły! tongue_out

http://wstaw.org/m/2012/03/26/k%C3%B3%C5%84_AWATAR.jpg
                  • kkkkosmita Re: 11 Listopada 2012, ŚWP 11.11.12, 18:47
                    Pracuję. TV wyłączone.
                    Hałasu sporo.
                    Jestem zły!
                    Kiedy pomyślę o 89-tym roku, kiedy wszyscy Polacy byli... tymi samymi Polakami...
                    i takimi samymi...
                    I w samo południe....big_grin

i kiedy słucham tych krzyków... zza lasa....
                    to jest mi przykro i złość mnie trzepie...
                    Tyle podziałów było w międzyczasie...
                    katolicy i patrioci kontra wstrętni ateiści
                    dobrzy rolnicy... źli rolnicy...
                    dobrzy górnicy.... źli górnicyyy
                    dobrzy lekarze... źli lekarze...
                    dobrzy stoczniowcy... źli stoczniowcy...
                    dobrzy drobni przedsiębiorcy... wstrętni handlarze i oszuści...
                    dobrzy hutnicy...źli hutnicy....

itd...itd... itd...
                    dzielono, rządzono...
                    golono, strzyżono...
                    i teraz
                    sam diabeł tego nie wygładzi...

Teraz nareszcie ci, którzy sami najgorszego języka w tv używali... nagle się ocknęli...i zastanawiają się... kto takie złe zwyczaje wprowadził...?tongue_outtongue_outtongue_out
                    ha ha ha... jakbym nie pamiętał...swojego niesmaku i nerwów,wtedy kiedy się to zaczęło w tv.
                    Widać to też było wyraźnie na forum tvn-u...
                    ....te miłe, radosne początki używania plugawych słów.
                    A znany dziennikarz Durczok... był jednym z powodów dla ktorych bardzo wielu abonamentu tv postanowiło nie płacić...
                    I jak teraz się dogadać?
                    Jakiego języka używać...
                    kiedy już wszystko co najgorsze przez wszystkich zostało powiedziane...

Chyba następny etap, to pałki, kule....armatki wodne...

głośno cholibka jak cholera...
                    może włączę to tv i sprawdzę...?
                    • hardy1 Re: 11 Listopada 2012, ŚWP 11.11.12, 19:33
                      Zjeżdżają najgorsi z całej Polski do stolicy, akurat pod Twoje okna, Kosmito. Ale to tylko mniejszość. Bardzo wrzaskliwa, brunatna, oszołomska, neofaszystowska również...ale to tylko mniejszość. Z którą trzeba walczyć, ale któej nie wolno ustępować. Oni są w mniejszości.
                      • kkkkosmita Re: 11 Listopada 2012, ŚWP 11.11.12, 23:32
                        do stolicy, akurat pod Twoje okna, Kosmito.
                        ano fakt.
                        TV nie potrzebuję, kiedy się coś dziejetongue_out

Jednak Hardy ...faktem jest,
                        że często zjeżdżają się szumowiny...
                        A czasem szumowiny ... nie zjeżdżają się....
                        Są podwożeni....
                        pod moje okna!
                      • kkkkosmita Re: 11 Listopada 2012, ŚWP 12.11.12, 00:34
                        Ale to tylko mniejszość.
                        Jeszcze dopiszę.
                        Tej mniejszości jest z roku na rok coraz więcej... i coraz więcej jej przyjeżdża. Również coraz częściej!
                        Dzisiaj wszyscy w chodzonego po Warszawie się bawili...
                        Od pomnika do pomnika maszerowali pełni wysokich tonów, tłumacząc...że to oni są tymi dobrymi Polakami a reszta beeeee!
                        Fakt...
                        to
                        zdecydowana mniejszość chodziła.
                        Chodzony warszawski....

Niedługo tej mniejszości będzie tyle, że tylko na rowerze dam radę wyjechać ze swojego domu... a i to niekoniecznie bo dla tej mniejszości sprowadza się większość policji z województwa mazowieckiego... i niekoniecznie wypuszczą z domu bez pałowania.
                        Bo z tego co dało radę raz i drugi zauważyć... spokojny człowiek jest zdecydowanie bardziej atrakcyjnym obiektem ataku dla policji... niż jakaś banda agresywnych mężczyzn.
                        Święto narodowe... zamienia się w święto mniejszości... w obstawie niezliczonej ilości policji, radiowozów... pośród wycia sygnałów...
                        Każda ekstremalna mniejszość kradnie to święto dla siebie..., a potem tłumaczy..., że to tak z nadmiaru patriotyzmu!
                        Żałosne! I beznadziejnie głupie!
                        11 listopada zaczyna się stawać świętem mniejszości...coraz liczniejszych i głoszących coraz bardziej ekstremalne hasła.Staje się świętem głupoty, nienawiści i barier nie do pokonania!
                        TAk jak to widzę... to za jakieś pięć lat... zaczną do siebie strzelać

• kkkkosmita Re: 11 Listopada 2012, ŚWP 12.11.12, 00:56
                          Uważam, że istnieją poważne przyczyny tego gwałtownego rozmnażania się wszelkiego rodzaju ..."patriotów"...
                          I uważam, że sytuacja jest alarmująca i że nie ma co... się pocieszać, że w mniejszych miejscowościach, jest jeszcze trochę rozumu i że można tam jeszcze normalnie egzystować...
                            • kkkkosmita Re: 11 Listopada 2012, ŚWP 12.11.12, 02:15
                              a to... też link

http://niezalezna.pl/34709-tylko-u-nas-nowe-zdjecia-policyjnych-szpicli

a to źródełko linku i inne linki

http://niezalezna.pl/

a tu poprawna tvn... no bo przecież wszędzie warto zerknąć...tongue_out

http://tvnwarszawa.tvn24.pl/informacje,news,tak-zaczela-sie-rozroba,66467.html

• kkkkosmita Re: 11 Listopada 2012, ŚWP 12.11.12, 02:24
                                No i jak byś się Hardy czuł... gdyby takie rzeczy działy się nieomal pod Twoimi oknami?
                                a przynajmniej byłoby to słychać przez okno...sad

http://tvnwarszawa.tvn24.pl/informacje,news,race-kamienie-kule-i-gaz-nagrania-z-serca-zamieszek,66455.html

• hardy1 Re: 11 Listopada 2012, ŚWP 12.11.12, 08:13
                                  Kosmito:
                                  -od tego jest policja, aby utrzymywała porządek,
                                  -jeżeli policja jest atakowana przez bandytów w zamaskowanych twarzach, ma prawo i obowiązek interweniować zdecydowanie. Tu nie zmienię zdania - żadnej miękkości, żadnego pobłażania. Do tego pretensje mieć trzeba do władz ustawodawczych - zostało zablokowane nowe prawo zabraniające zasłaniania twarzy na takich zgromadzeniach. To i legalnie bandyci i chuligani stadionowi sobie pozasłaniali.
                                  -Stolica nie jest już pępkiem Polski. Skończył się czas przymusowego "cały Naród buduje swoją stolicę" (kosztem innych bardzo zniszczonych miast, z których wywożono wagonami nawet cegłę). Rozruchy w Warszawie mniej mnie interesują. Bardziej się cieszę że gdzie indziej, w całym kraju można było spokojnie świętować.
                                  -Inne marsze w Warszawie przebiegły spokojnie. Odbyły się normalnie, nie marsze "przeciw komuś" (jak ten prawicowo-oszołomsko-kibolowsko-chuligańskio-brunatny), ale marsze "za" świętem. I liczę, że w tym kierunku będzie się zmieniać. Do poprzedniego roku skrajna prawica, populistyczna i oszołomska, zawładnęła tym świętem. A to nie jest ich święto, tylko wspólne. Święto wszystkich.
                                  • hardy1 Re: 11 Listopada 2012, ŚWP 12.11.12, 08:55
                                    PS. Dopowiem, żeby było "śmieszniej" - zablokował w komisji sejmowej to nowe prawo o zakazie zasłaniania twarzy na potencjalnie grożących burdami manifestacjach...kto? Poseł Biedroń z Ruchu Palikota. Na pewno nie z prawej strony sceny politycznej, prawda?
                                    I mimo że jestem "przeciwnego znaku" niż prawica, jestem zdecydowanie przeciwny przeciwko takim blokowaniom nowelizacji prawa poprawiającym bezpieczeństwo, wszystkich, w tym przede wszystkim zwykłych ludzi. Obojętnie z której strony sceny politycznej to nastąpi.

To co Ty Kosmito masz (w zwiększonej skali) od czasu do czasu pod swoimi oknami, ja miałem to często w pracy. Moje nerwy i zdecydowanie "wypraktykowałem" w walce z noszeniem symboli piłkarskich klubów, które wywoływały burdy w mojej pracy i poza. Doprowadziliśmy (ja i współpracownicy) że to zjawisko znikło. Mamy dosyć jeszcze innych, ale przynajmniej jeden powód do burd zneutralizowaliśmy.
                    • hardy1 Re: 11 Listopada 2012, ŚWP 12.11.12, 08:34
                      ...dlaczego "nie chce się Tobie gadać", Natko?
                      Taką fotkę można zrobić w każdym kraju świata. Ale to nie jest norma tylko odstępstwo.
                      To jest właśnie przykład na to, jak łatwo można manipulowac informacją, jak łatwo media zniekształcają rzeczywistość. Ich nie interesuje normalność tylko odstępstwo ("informacją nie jest że pies pogryzł człowieka. Newsem jest że to człowiek pogryzł psa"). To co pokazują media to rzeczywistość "w krzywym zwierciadle".
                      • blondynka.2801 Re: 11 Listopada 2012, ŚWP 12.11.12, 11:40
                        > ...dlaczego "nie chce się Tobie gadać", Natko?

Hardy, ja rozumiem Natkę. Może dlatego, że obserwowałyśmy z grubsza to samo w z grubsza tym samym miejscu.
                        Wieczorem, ok. 19:00 szliśmy z tej okolicy do Kongresowej na koncert, bo zamówienie taksówki było niemożliwe - kierowcy nie chcieli tam przyjeżdżać, bojąc się zapewne a) objazdów, b) zadymy, w której mogliby ucierpieć. Szliśmy więc i - choć tzw. manifestacja była już skanalizowana na Placu na Rozdrożu i Agrykoli, to mijaliśmy co chwila grupki panów z głądko ogolonymi głowami, z czołami nieskażonymi myśleniem, hałaśliwych i agresywnych, którzy w każdym miijanym, a otwartym sklepiku uzupełniali patriotyczne paliwo.
                        I mimo Jednego Takiego u boku nie czułam się ani bezpiecznie, ani komfortowo.
                        Dlatego mnie też już nie bardzo się chce o tym gadać. Bo to, niestety, nic nie zmieni. Przynajmniej dopóki Wielki Strateg Anarchii et consortes będą na co dzień cynicznie manipulować i bezwzględnie wykorzystywać i głupotę, i zadymiarstwo.
          • sza.aliczek Re: 11 Listopada 2012, ŚWP 11.11.12, 15:07
            Pieczonej gęsi, a raczej gęsi w ogóle, to ja nie jadłam od dobrych ponad 20 lat.
            Choć jadłam w knajpie żydowskiej "gęsi pipek" : D - i to nie tak znowu dawno temu. Więc szczątkowo gęś smakowałam : )))

Wczorajsza była smaczna! : )
    • cieplanata 12 Listopada 2012, CWP 12.11.12, 08:27
      Witajcie, dobrze, że już poświętowaliśmy sad Zazdroszczę mieszkańcom innych miast, zazdroszczę szczerze, dlaczego w Warszawie cała łobuzerka z Polski postanowiła świętować?
      Miłego dnia i spokojnego tygodnia zyczę
      • mirekms Re: 12 Listopada 2012, CWP 12.11.12, 10:13
        i nowy dzień nam nastał, dzień dobry

od maleńkości mam nawyk słuchania wystąpień na różnych ważnych plenach

warto poświęcić 8 minut na wysłuchanie mowy posłanki PiS Ewy Malik (link)

z trybuny Sejmu Rzeczpospolitej Polskiej powiedziano:

posłanka PiS mówi o chorobach wenerycznych,sercu Jezusa,polskiej racji stanu,i o
        Służebnicy Bożej Rozalii Celakównej https://img232.imageshack.us/img232/2629/lekduch01pc6un6.jpg

Wasz Sługa

kol.Mirosław

• k.karen Re: 12 Listopada 2012, CWP 12.11.12, 11:09
            Drodzy Warszawiacy smile A nie możecie pogonić tej hołoty? Przecież można zorganizować choćby internetową akcję protestacyjną i zaapelować do mieszkańców, dosyć już tego chodzonego zamaskowanego pseudopatriotyzmu, dosyć kiboli, dosyć nacjonalistów, dosyć palenia opon, wrzasków, zamkniętych ulic, rozrób, wojny ze służbami porządkowymi i dezorganizacji codziennego życia!
            Weszłam na portal Wrocławia i obejrzałam zdjęcia. Co tam robili zamaskowani "patrioci"? Wstydzili się pokazać braki w uzębieniu, czy też zaraz po marszu planowali wyjazd na narty? Nacjonaliści? Patrioci? Ciekawe, że każdy z nich ubrany w adidasy, pumy, nike. Ciekawe, że piwsko kupują w marketach, schopach, Realach, Tesco i innych "polskich" sklepach, ciekawe że w kinach dla nich najlepsze filmy to te z USA, ciekawe że żaden nie jeździ syrenką czy polonezem, ciekawe że w kieszeniach mają i-pody, nokie, samsungi, ciekawe że w ich domach na ścianach wiszą plazmy i lcd...ciekawe!

Zróbcie coś, Drodzy Warszawiacy, a normalni mieszkańcy innych miast na pewno przyłączą się do tego protestu.
                  • k.karen Re: 12 Listopada 2012, CWP 12.11.12, 13:14
                    A przeczytałeś Kosmito mój wcześniejszy post? big_grin

(Drodzy Warszawiacy smile A nie możecie pogonić tej hołoty? Przecież można zorganizować choćby internetową akcję protestacyjną i zaapelować do mieszkańców, dosyć już tego chodzonego zamaskowanego pseudopatriotyzmu, dosyć kiboli, dosyć nacjonalistów, dosyć palenia opon, wrzasków, zamkniętych ulic, rozrób, wojny ze służbami porządkowymi i dezorganizacji codziennego życia! )
                    • kkkkosmita Re: 12 Listopada 2012, CWP 12.11.12, 13:21
                      internetową akcję protestacyjną
                      Czytałem.
                      ale internetem to ich nie pogonisz!
                      Słowa to się nie boją!

Chciałbym jeszcze dodać...
                      że podczas takich akcji protestacyjnych nie WOLNO mieć zaufania do policji...
                      Sam byłem raz świadkiem, jak złapali człowieka (siusiał na drzewko), zawlekli go między kioski na Placu konstytucji, skopali i spałowali!
                      Oczywiście... nie wolno siusiać na drzewko...
                      ale... czy to było uzasadnione użycie siły?
                      I kilka podobnych kwiatków w życiu widziałem

Tak więc należy być bardzo ostrożnym z wszelkimi twierdzeniami o tym, co mogą a co nie mogą policjanci w kominiarkach.

• kkkkosmita Re: 12 Listopada 2012, CWP 12.11.12, 15:32
                          W rwany szarpany sposób obejrzałem tego jutuba.
                          Ilu tam było młodych ludzi...sad
                          Mnóstwo!
                          Pytam się, gdzie porządna nauka historii w szkołach?
                          Gdzie wiedza o historii współczesnej? Wiedza a nie jakieś śmieciowe mity! ?
                          Gdzie jakieś podstawy ekonomi, z uwzględnieniem możliwości Polski?
                          Gdzie autorytet nauczycieli? (hmmm... podobnież 10 000 nauczycieli jest w najbliższym budżecie na odstrzał)
                          Przecież, ci ludzie...są zwyczajnie zagubieni w naszej rzeczywistości a zwłaszcza ekonomicznej i odreagowują swoją niewiedzę....brak zaufania do państwa, brak pracy i perspektyw ( http://forsal.pl/artykuly/657601,bezrobocie_w_polsce_dramat_ludzi_bez_pracy_przyjma_kazda_posade.html
                          agresją, teoriami nacjonalistycznymi.... dowolną głupotą ...wciskaną przez oszołomów...
                          25% młodych jest bez pracy!
                          To przerażające dane.

Nie widziałem chęci do zadym i walki wśród tych ludzi.
                          Szli spokojnie, a organizatorzy zrobili wiele, żeby zorganizować i uspokoić ludzi.

Jeśli naprawdę, było tak, że CZTERECH zadymiarzy spowodowało zatrzymanie pochodu i akcję policji... to stwierdzam, że tak być nie powinno!
                          Grupkę ... nawet do 20 osób, zadymiarzy i kretynów...lub jak to się tu określa i być może słusznie, prowokatorów, policja powinna spokojnie opanować i wyłuskać z tłumu. INDYWIDUALNIE.
                          W żadnym wypadku nie należało strzelać do pochodu, do tych młodych ludzi.
                          Oni to już zapamiętają na całe życie i niczego im się nie wytłumaczy....

I rozgrzeją się łącza internetowe i pójdą szalone informacje po kolegach, kolegach kolegów...itd...

Skutki takich zdarzeń zatoczą coraz większe i większe kręgi.
                          Nie ma z czego się cieszyć..., naprawdę....

Przecież optymalnie by było, gdyby Ci wszyscy, którzy przyjechali z poza Warszawy... nawet aby urządzić to swoje indywidualne chodzenie...
                          zobaczyli Warszawę świąteczną, życzliwą... i dobrze przygotowaną.
                          Najlepiej by było, gdyby nie stosowano odpowiedzialności zbiorowej, natomiast... żeby siły porządkowe w umiejętny i dyskretny sposób zadbały o porządek!
                          A tak... to co ci ludzie zobaczyli?
                          Jak będą wspominać święto?
                          A czy by to było bardzo źle, gdyby tv spróbowała inaczej relacjonować te wydarzenia?
                          Żeby dziennikarze i służby porządkowe próbowali łączyć a nie dzielić?
                          Przecież, tym młodym ludziom można jeszcze w głowach uporządkować! A przynajmniej większości z nich!

• kkkkosmita Re: 12 Listopada 2012, CWP 12.11.12, 16:07
                            I powiem co ja bym zrobił w takiej sytuacji.
                            Otóż
                            -ustawiłbym nagłośnienia na trasie ...chodzenia...i niech im gra muzyka do marszu
                            -ustawiłbym punkty... pt. żołnierska grochówka... i niech mają co przegryźć
                            -zorganizowałbym jakiś piknik z dobrymi zespołami... a niech posłuchają i może nawet potańczą...
                            -otworzyłbym muzea dla zorganizowanych grup... za mały pieniądz...
                            - a może jeszcze teatry...
                            -policji by musiało być od groma...ale z konkretnymi wytycznymi! pt. łapać kretynów zadymiarzy

wydałbym kasę na plakaty i ulotki z informacjami...
                            -a tylko patrzeć i będzie rocznica Powstania Listopadowego...
                            przydałby się jakiś mały show.... z kawalerią na koniach, strojami historycznymi... barwą dźwiękiem... ... i co tam jeszcze można by zorganizować

-W takiej sytuacji nie organizowałbym pochodu prezydenckiego... inaczej bym zagospodarował sprawę

• kkkkosmita Re: 12 Listopada 2012, CWP 12.11.12, 16:17
                              A pochód prezydencki... to dobry pomysł, ale należałoby go organizować PO USPOKOJENIU SYTUACJI ,w żadnym wypadku jako kontrpochód!
                              Czyli za jakieś dwa trzy lata... bo przecież... z powodów organizacyjnychtongue_outtongue_outtongue_out
                              (aaatraaakcjeee! tongue_out) tak byłoby dużo lepiej!tongue_outtongue_outtongue_out

• kkkkosmita Re: 12 Listopada 2012, CWP 12.11.12, 17:52
                                  Karen...
                                  w deeemoookraaacjiii?tongue_outtongue_outtongue_out
                                  Można to tylko ucywilizować i przestać tworzyć pole walki i podziałów społeczeństwa tam gdzie powinno być radosne święto.
                                  Organizacja świąt państwowych, to również zadanie państwa!
                                  Jest wola społeczna, nalezy ją uszanować.
                                  Na jednoczenie... kasa musi się znaleźć, bo nie ma ważniejszej sprawy!
                                  Nooo... chybaaa...
                                  że nadal dzielimy, skłócamy...rządzimy, golimy, strzyżemy...czyli wydobywamy z ludzi ich najgorsze cechy...
                                  Jeśli jest taka wola rządu... to nic nie da rady zrobić.
                                  ... Chyba tylko....
                                  zrozumieć jaki potwór jest tworzony i dlaczego.

A jeszcze im pierzaste koguciki i baloniki na nitce (biało-czerwone) do garści wsadzić!
                                  Na nitce dlatego, żeby wypuścić i niech lecą! tongue_out
                                  Oznakować! i zobaczymy czyich będzie więcej! big_grin
                                  • hardy1 Re: 12 Listopada 2012, CWP 12.11.12, 18:42
                                    Kosmito, mam inne zdanie co do "wyciągania zadymiarzy". Oni po zaatakowaniu policji kamieniami i petardami, chowali się w tłumie tych idących w manifestacji.
                                    Więc co? Policja miała zacząć ich gonić w tym tłumie?! To dopiero by odebrano jako atak na manifestację. To dopiero by się rozpoczęła awantura i zamieszki! Właśnie o to chodziło tym bandytom i chuliganom - o sprowokowanie ataku policji na cały tłum manifestantów.

Takie postępowanie policji byłoby skandalicznie złym działaniem. Właśnie całkowicie złym, nieprofesjonalnym. Policja to nie wojsko które ma atakować "wroga" bez patrzenia na "straty uboczne". Policja musi wyłapywać takich zadymiarzy inaczej.

Już widzę co by się działo, gdybym tak postępował jak radzisz, w niektórych sytuacjach w mojej pracy z "moimi owieczkami"...
                                    • kkkkosmita Re: 12 Listopada 2012, CWP 12.11.12, 19:11
                                      "moimi owieczkami"
                                      Hi hi hi!
                                      Twoje owieczki! big_grin
                                      Tu młode chude wilczki szli! tongue_out
                                      Dałbyś michę, poczucie święta i zabawy...
                                      uszanowałbyyś ich młodość i problemy...
                                      potraktował jak obywatela Polski! równego innym!

nie wyrobili by....tongue_outtongue_outtongue_out
                                      Przecież to byli normalni ludzie... którym ktoś nieco gówienka do głowy ponakładał...
                                      Warto im było pokazać różnicę między gównem a cywilizacją!

I z innymi wspomnieniami by do domów wrócili...
                                      ze wspomnieniami zabawy i święta, a nie tego, że do nich strzelano...
                                      bo 4-rech prowokatorów (nieważne czyich), race rzuciło....
                                      Młodzi lubią się bawić!
                                      A święto ma być świętem a nie polem walki...
                                      Pomyśol tylko Hardy..., że Ty jesteś młody...
                                      przyjeżdżasz z kolegą... no bo ...dlaczego by nie,
                                      wiadomo dla towarzystwaa....
                                      i widzisz... setki samochodów policji
                                      mundurowych z giwerami w hełmach...
                                      wycie syren..., niepokój...
                                      jakieś hasła są skandowane...ha ha ha...
                                      Czy zauważyłeś z jakim brakiem entuzjazmu były te hasła skandowane przez manifestantów...
                                      normalnie aż śmiesznie to wyglądało! tongue_outtongue_outbig_grin
                                      Ta policja, hełmy, tarcze, wycie syren policyjnych...
                                      .... to tak niby na Twoją cześć...(???)
                                      A potem jeszcze do ciebie strzelają....
                                      Tego, że do Ciebie strzelali...
                                      nie zapomnisz! Nie wybaczysz!
                                      • kkkkosmita Re: 12 Listopada 2012, CWP 12.11.12, 19:42
                                        Więc co? Policja miała zacząć ich gonić w tym tłumie?! To dopiero by odebrano jako atak na manifestację. To dopiero by się rozpoczęła awantura i zamieszki! Właśnie o to chodziło tym bandytom i chuliganom - o sprowokowanie ataku policji na cały tłum manifestantów.

i swoją drogą... policja szybciutko poszła z tymi bandytami na współpracę, wbiegli tam ... tacy w kominiarkach i z pałkami... i zaczęto strzelać do tłumu!
                                        bidoki policjanty, które mają może z 4 godz. ćwiczeń na strzelnicy rocznie!
                                        I co z tego wszystkiego wyszło... ranni... potłuczeni... postrzeleni...
                                        i to wszystko dlatego, że CZTERECH prowokatorów nie dało rady z tłumu wyodrębnić????
                                        ... bo się za ludźmi schowali?
                                        Hardy, w tym tłumie było kilku policjantów w cywilu!
                                        Zawsze są!
                                        I aby tylko kilku ich było...ha ha ha!tongue_outtongue_outtongue_out

A swoją drogą, czy byłeś kiedyś w tłumie na który uzbrojone oddziały napierały...
                                        Bo mi owszem, zdarzyła się raz taka nieprzyjemność! Na Starym Mieście...
                                        to było dosyć przerażające przeżycie, bo w tłumie... jest źle! Nie ma gdzie uciec.
                                        Tarcze są wielkie, oczy za tarczami...głupie ...a dowodzi nimi jakiś spanikowany ....
                                        "najgłupszy w całej wsi" , który dał się wmanewrować w tę funkcję...,kiedy mądrzejsi i ważniejsi dali nogę!

A i wtedy widziałem (bo nie było ciekawie) ilu z tego tłumu spokojnie przeszło przez kordon ZOMO.
                                        A ja wieeem... z 40 sztuuuuk...(??) I to tylko na niewielkim rynku Starego Miasta....
                                        • hardy1 Re: 12 Listopada 2012, CWP 12.11.12, 20:06
                                          Nie zauważyłeś Kosmito, iż napisałem "moje owieczki" w cudzysłowie"? To nie byliby ci, którzy przyjechali manifestować wraz z innymi. To byliby ci zadymiarze...
                                          Oczywiście nie wszyscy. U mnie też to tylko mała grupa w większości zwykłych chłopaków i dziewczyn. Niestety, bardzo widoczna i zajmująca czas i nerwy...

Zauważyłeś, ze burdy były tylko w tej prawicowej manifestacji? Że inne odbyły się spokojnie? Czy to o czymś nie świadczy?

Nie usprawiedliwiaj zadymiarzy. Do mnie nie docierają tłumaczenia typu "miałem trudne dzieciństwo". Mam z dobrych rodzin a chuliganów, mam z patologicznych rodzin a spokojnych i cieszących się, że mogą się uczyć i zdobyć zawód...
                                          • kkkkosmita Re: 12 Listopada 2012, CWP 12.11.12, 20:29
                                            Ja usprawiedliwiam zadymiaaarzyyyy????
                                            a to niby w której zwrotce mojego wierszaaa?

Zadymiarzy nie usprawiedliwiam, natomiast twierdzę, że nie WOLNO strzelać do LUDZI, kiedy jakiś zadymiarz za taką żywą tarczą się schowa!
                                            Twierdzę, że to zadymiarz powinien zostać złapany i ukarany a zwyczajny człowiek nie powinien zostać postrzelony !
                                            A zwłaszcza w sytuacji...kiedy tych zadymiarzy na palcach jednej... a nawet dwóch rąk..., można policzyć.

Myślę też, że policja zgarnięta z całego województwa miała swoje chwile nudy i jakoś w końcu wykazać się chciała... i zapracować przynajmniej na benzynętongue_out
                                            Myślę też, że przy innych pochodach,
                                            policja nie ukazywaaałaaa się niby zmooora nieczysta w miejscu strategicznym, doskonałym do tego, żeby sobie nieco poćwiczyć strzelanie do tłumu!
                                            a przecież... też wiadomo było, że strzelanie do tego właśnie pochodu, spotka się z największą aprobatą tej części społeczeństwa, która realizuje się w krytykowaniu...i niechęci, do tej co nieco potniutnianej opcji politycznej...
                                            zamiast zastanowić się, jak powstrzymać rozrost ekstremalnych i popapranych grup polityczno-idiotycznych!
                                            Wiadomo przecież, że tego rodzaju awantury, jakie miały miejsce. powodują rozrost grup o ekstremalnych poglądach i usztywnienie się stanowisk.
                                            Oczywiście.... mozna by ich wszystkich do więzienia wsadzić... albo może do jakiegoś obozuuu....?
                                            Wtedy inni będą się bali...
                                            i w życiu
                                            ich noga w tego rodzaju pochodach nie stanie!

No przecież wieeem Hardy o tych Twoich... czarnych owieczkach!
                                            ale kiedy im potańcówkę urządzasz... to nie obstawiasz ścian ochroniarzami z giwerami?
                                            I nie strzelasz do uczniów, nawet najgłupszych... tylko szukasz winowajców, aby ich ukarać?tongue_outtongue_outtongue_out

• hardy1 Re: 12 Listopada 2012, CWP 12.11.12, 20:46
                                              Ilu było tych bandytów, zadymiarzy chowających się w tłumie? Garstka. Chcieli aby policja zaatakowała tłum. Dlaczego ten tłum ich przyjął i chował, zamiast wyrzucić na zewnątrz? Gdzie byli ochroniarze organizatorów, którzy odpowiadają za porządek?
                                              Powtarzam - najgłupsze i najbardziej nieodpowiedzialne by było, gdyby policja wpadła w tłum w pogoni za tymi chuliganami. Takich wyłapuje się później.
                                              Pisałem wczoraj - u nas też pojawił się taki jeden. Od razu go pogoniliśmy. Nie potrzebowaliśmy do tego policji.
                                              • kkkkosmita Re: 12 Listopada 2012, CWP 12.11.12, 22:09
                                                tłum ich przyjął i chował, zamiast wy
                                                > rzucić na zewnątrz?

No już takich rzeczy nie opowiadaj! Już widzę jak doganiasz(!!), łapiesz takiego byczka i go na zewnątrz wyrzucasz... tongue_outtongue_outtongue_out

Doobraaa... taam...
                                                Trzeba być na miejscu, żeby o pewnych rzeczach wyrażać się ze 100% pewnością.
                                                Na Marszałkowskiej... to policja... jak dla mnie... była bez sensu.
                                                Mam jej to za źle!
                                                Prowokatorzy działali konkretnie NA NIEKORZYŚĆ POCHODU
                                                więc spytam się w tym momencie tylko...

Czyja była korzyść?

A jeśli chodzi o wyrzucanie prowokatora z pochodu... to ja nie widzę, jakbym dał to radę zrobić... nie narażając się na ...np. posadzenie, że wszczynam burdy!

Natomiast.... kurde!
                                                podoba mi się pomysł z delegalizacją...
                                                Nic na to nie poradzę, że mi się ten pomysł podoba...
                                                O!

Tyle tylko, że... niekoniecznie jest to możliwe...
                                                • hardy1 Re: 12 Listopada 2012, CWP 12.11.12, 22:24
                                                  Powtórzę - za porządek odpowiada organizator. Powtórzę pytanie - dlaczego nie było burd na innych pochodach?
                                                  Odpowiem - bo organizatorzy innych marszów nie zapraszali na pochód kiboli i zadymiarzy. Nie zapraszali osiłków z byczymi karkami, którzy kompletnie nic nie wiedzą o historii. Kompletnie ich nie interesowały jakies obchody. Ich interesowało tytlko jedno - jest okazja do rozrób. I tylko o to im chodziło. Poszli więc do tych, którzy chętnie ich przygarnęli.
                                                  Wystarczyło tego co odsłuchałem dzisiaj - przemowy Artura Zawiszy o "Wielkiej Polsce z Lwowem i Wilnem, które usłyszą stukot polskich żołnierskich butów", przemowę Winnickiego - szefa Młodzieży Wszechpolskiej o "Polsce dla Polaków, o rozprawieniu się z lewakami itd. ...".

Posłuchałem o 20-tej w tivi "wypowiedzi" tegoż Artura Zawiszy. Takiego wylewu nienawiści, skandalicznych wypowiedzi do dziennikarki oraz wychwalania kiboli i bandytów stadionowych jako "patriotów" - jeszcze nie słyszałem. Mogę tylko porównać z nienawistnymi wrzaskami Hitlera i Goebbelsa, których nasłuchałem się w filmowych dokumentach z tamtego okresu... Dokładnie ta sama metoda i słowa nawołujące do przemocy i nienawiści do innych.

Starczy. Żadnych już ustępstw wobec bandytów kryminalnych i politycznych.
                                                  • kkkkosmita Re: 12 Listopada 2012, CWP 13.11.12, 00:27
                                                    Takiego wylewu n
                                                    > nienawiści, skandalicznych wypowiedzi do dziennikarki oraz wychwalania kiboli i
                                                    > bandytów stadionowych jako "patriotów" - jeszcze nie słyszałem.

Hardy... po co te emocje?
                                                    Takie ugrupowania jak młodzież Wszechpolska czy ten cały ONR...czy jak go tam zwą, są dla mnie...nie do przyjęcia.
                                                    Ha ha... tak samo jak jeden sąsiad, który gdy byłem jeszcze dzieckiem, miał zwyczaj budzić cały dom rano, zwłaszcza w niedzielę...o godzinie szóstej rano.
                                                    Pobudka polegała na straszliwych bluzgach i jakiś marszach...wojskowych...o głośności przekraczającej wszelkie granice.
                                                    Nie ja jeden miałem ochotę go zabić!
                                                    Ale nie zabiłem!
                                                    Nikt go nie zabił (ku mojemu smutkowi...i wielkiej przykrości! tongue_out).
                                                    Oceniając te ugrupowania... to czuję coś podobnego, jak w przypadku wyżej opisanego sąsiada...
                                                    I cieszyłbym się gdyby te ugrupowania ZDELEGALIZOWANO!

Natomiast oceniając konkretne wydarzenie i konkretną sytuację...,
                                                    a w ten sposób należy to oceniać... tj. nie dorabiać filozofii i ideologii...do strzałów skierowanych w ludzi!
                                                    To uważam, że tego rodzaju wydarzenie nie miało prawa mieć miejsca!
                                                    Podtrzymuję też to wszystko co napisałem do tej pory, a głównym sensem tego mojego pisania jest to, że z takimi ugrupowaniami należy walczyć w sposób SKUTECZNY!!!!
                                                    Przede wszystkim skuteczny! Używając metod... SKUTECZNYCHYCH!!! a nie przynoszących wręcz odwrotny skutek!
                                                    Dodatkowo, co by tu nie mówić, strzelanie do tłumu w wolnej Polsce tylko dlatego, że kilku bandytów w sposób prymitywny ale skuteczny, prowokuje do tego policję jest BŁĘDEM i nie wolno aby takie sytuacje miały miejsce!
                                                    Te strzały przez internet usłyszy mnóstwo ludzi... i jest to woda na młyn takich domorosłych hitlerków!
                                                    A czasy są ciężkie!
                                                    Takie czasy potęgują wszelkie patologie społeczne.

• kkkkosmita Re: 12 Listopada 2012, CWP 13.11.12, 01:02
                            Tych filmów jest całkiem sporo Agfo. Robione przez różne stacje (w tym tvn) i różnych ludzi
                            To nie jest pojedynczy obraz sytuacji! Film jest spójny z innymi przekazami! Również z dzisiejszymi wiadomościami w tv.

Natomiast to co dzisiaj zostało ...zrobione, to przedstawiono w mediach wielce "interesujące" wypowiedzi Zawiszy i Winnickiego. Usiłując usprawiedliwić i nijako wytłumaczyć, że policja była śliczna i patriotyczna, strzelając do tej "obrzydliwej" manifestacji!
                            To jest nadużycie logiczne i manipulacja.

Faktycznie....
                            Słuchając ..."wodzów"... to rzygać się chce!
                            I gdyby te kule zostały wcelowane w tychże dwóch " wspaniałych Polaków i patriotów" to kurcze... ucieszyłbym się i trzymałbym kciuki za celność! (Wbrew prawu! ale miałbym swoją własną, prywatną, bezprawną satysfakcję! )
                            Natomiast strzelano do ludzi, takich jak ich widać na wielu filmikach...
                            Strzelano do tłumu, który nie miał się jak wycofać! UCIEC!
                            Takiego tłumu, ktory że zachęcany do skandowania haseł wymyślonych przez "wodzów"... ledwo z trzy razy nieśmiało piskał i milkł...

...bo coś jednak ...im nie po kolei to było...tongue_out

Przy najprostszej, oczekiwanej, nielicznej prowokacji bandytów...
                            strzelano do ludzi!
                            Nie do prowokatorów!
                            Podczas święta narodowego!

• 1agfa Re: 12 Listopada 2012, CWP 13.11.12, 01:57
                              Tak, są różne filmy (i jeszcze będą publikowane); będzie je również - swoje - prezentować policja.

Przeszło dwudziestka policjantów rannych (w tym doś powaznie policjantka uderzona w głowę butelką), sporo spośród zatrzymanych było mocno nietrzeźwych, czekano z zarzutami aż radośni młodzianie wytrzeźwieją.

I wtedy wyrobię sobie ostateczne zdanie, również w sprawie wcześniejszych zadym, zniszczeń hostelu przez nacjonalistów węgierskich (zaproszonych, fetowanych), itd. itp

Kosmita napisał:

> Strzelano do tłumu, który nie miał się jak wycofać! UCIEC!

www.tokfm.pl/Tokfm/1,102433,12825393,11_listopada_na_Twitterze__Panie_Wipler__stoje_obok.html
                              Dziwne, że wszelka kibolska i bandycka hołota tam właśnie się przytula, do tych właśnie organizacji, dziwne wink

Jutro pogadamy. Noc już, dobranoc.
                              • kkkkosmita Re: 12 Listopada 2012, CWP 13.11.12, 03:09
                                Eeech...
                                Agfo...
                                dla mnie w ogóle problemem jest, że taka ONR, czy jak ją zwał istnieje...
                                ale jeśli istnieje...
                                to coś z tym warto zrobić...

Kolega... ciekawski taki był na tym marszu! tongue_outtongue_outtongue_out
                                (absolutnie nie ma nic wspólnego z tymi ugrupowaniami!!!!! ale jak mu kiedyś nos przytną... to nawet nie będę go żałował! tongue_outbig_grin)

Dobranoc.
                                • hardy1 Re: 12 Listopada 2012, CWP 13.11.12, 08:53
                                  Kosmito - "jak mu kiedyś nosa przytrą, to nawet nie będę żałował!

Sam sobie wytłumaczyłeś. Kto się wybierał na ten prawicowy marsz, to z góry zakładał, że będą rozróby. A więc że może być niebezpiecznie, że policja może być zmuszona interweniować.
                                  O tym było głośno dużo wcześniej w mediach, że są zapraszane grupy szalikowców i kiboli oraz zadymiarzy, z wielu miast. Pooglądałem sobie "narzędzia pokojowe" znajdowane przez policję w autokarach ich wiozących. Uprzedzając Twoje Kosmito następne pytanie - tak, uważam za słuszne że policja kontrolowała te autokary w ramach prewencji. Tak musi postępować w przypadku niepokojących sygnałów i sobie znanych środowisk kibolskich.

Kto więc uczestniczył w tym marszu faszyzujących ONR i Młodzieży Wszechpolskiej, z tym się liczył. Łącznie z użyciem kul gumowych przez policję w przypadku ataku na nich przez bandytów. I to wszystko.

Nie ustosunkowałeś się do mojego pytania i odpowiedzi. Więc powtórzę moje pytanie i odpowiedź - dlaczego tych rozrób nie było na innych marszach? Ponieważ tamci organizatorzy nie zapraszali bandytów na swoje manifestacje.
                                  Nie musisz odpowiadać. Każdy sam sobie wyrobi zdanie. Ja mam swoje.
                                  • hardy1 Re: 12 Listopada 2012, CWP 13.11.12, 09:07
                                    PS. Na końcu napisałem dwuznacznie ("Nie musisz odpowiadać") więc poprawiam - znaczy to, że zdania swojego nie zmienię, Kosmito. Demokracja nie polega na anarchizacji. Demonstracje - tak. Ataki kamieniami i zadymiarstwo - nie. W takim przypadku policja ma interweniować skutecznie, łącznie z użyciem środków przymusu, w ramach prawa. Od tego jest. Popatrz sobie jak interweniuje policja w tak demokratycznych państwach jak Francja czy USA, w podobnych przypadkach. I tak powinno być - płaci jej się za utrzymanie porządku i ochronę zwykłych obywateli. Kto bierze udział w zgromadzeniu, o którym wiadomo że organizatorzy zapraszają chuliganów, to wie co może się stać i że sam może znaleźć się w centrum interwencji policji.
                                    Brak reakcji (nie chodzi tylko o interwencję policji) tylko rozzuchwala chuliganów...ileż ja znam osobiście takich przykładów. Szybka reakcja (znów - nie chodzi mi tylko o policję) często jest skuteczna. Znane przysłowie o "rzemyczku i koniczku" jest prawdziwe...
                                    • hardy1 Re: 12 Listopada 2012, CWP 13.11.12, 09:18
                                      Agfa wspomniał o TOK FM. Właśnie tam przed chwilą znalazłem wpis, odnoszący się do organizowania manifestacji w USA (nie znałem tego przepisu):
                                      www.tokfm.pl/Tokfm/1,102433,12825393,11_listopada_na_Twitterze__Panie_Wipler__stoje_obok.html
                                      klan_fan
                                      przedwczoraj
                                      Oceniono 227 razy 195 na plus
                                      A to dlatego, że tzw. "organizatorzy" nie tylko nie panują nad zaproszonymi przez siebie uczestnikami ale nawet nie mają ochoty czuć się odpowiedzialni za zorganizowaną przez siebie bijatykę. Byłem w Stanach. Organizatorzy marszu, pikiety czy innego zgromadzenia po 1. Musieli zdobyć poparcie organizacji lub instytucji, która własnym majątkiem odpowiedziałaby za ewentualne szkody, 2. wpłaciła kaucję na poczet ewentualnych kłopotów. ....i dlatego bardzo się tam pilnują aby zachowywać się jak na ludzi przystało.....a u nas...hulaj dusza!

• kkkkosmita Re: 12 Listopada 2012, CWP 13.11.12, 13:00
                                        a u nas...hulaj dusza!
                                        Ano fakt...
                                        a co się dzieje podczas meczy, kiedy to kibice potrafią świeżo wyremontowany budynek...
                                        pięknie i z sercem pomalowany ...
                                        wypaćkać sprayami... zniszczyć...

Chciałbym aby istniała odpowiedzialność finansowa...
                                        W końcu niszczą moje miasto, mój trawnik...moją ulicę....
                                        Tak być nie może, żebym potem ze swoich podatków musiał za to płacić...

Jedyna może uwaga, że to co sprawdza się w starych demokracjach... nie koniecznie musi być dobre dla naszego braku demokracji...
                                        bo np. jeśli jakieś zgromadzenie jest w ważnej sprawie...
                                        to zawsze mogą przyjść nieproszeni goście...
                                        Policja nie przyjedzie na wezwanie, albo uzna... jak to są tego liczne przykłady (ostatnio pasaż przy dworcu centralnym), że to nie jej sprawa...chronić obywateli przed napaścią...
                                        i kto wtedy ma płacić za straty spowodowane przez nieproszonych gości?

• mirekms Re: 12 Listopada 2012, CWP 13.11.12, 13:37

faszyści otwarcie wystąpili przeciwko Państwu (obalenie Republiki)

a teraz służby Państwa (w obronie Państwa)
                                            mają prawo inwigilować (prowadzić systematyczną,dyskretną obserwację,sprawować tajny nadzór)

to nie było spotkanie towarzyskie w mieście Warszawa

wszystko było perfekcyjnie zorganizowane
                                            pieniądze,kadry,łączność i poparcie jednych z najważniejszych ludzi w Polsce (i,lub z zagranicy)
                                              • 1agfa Re: 12 Listopada 2012, CWP 13.11.12, 18:16
                                                Ja tez mam dla Ciebie, Kosmito link. Jak to się ładnie okresla: kontrowersyjna sprawa.
                                                Dlatego wcześniej pisałem, że z całkowita pewnością nie można jeszcze o niczym orzekać. Jest na to za wcześnie, trzeba poczekać aż będą wszystkie i to porządnie sprawdzone materiały, tak relacje, jak również zdjęcia, filmy i zeznania (tak, zeznania i protokoły).

www.tokfm.pl/blogi/nieklerykalny/2012/11/rzekome_prowokacje_policji_1111_to_bzdura/1
                                  • kkkkosmita Re: 12 Listopada 2012, CWP 13.11.12, 12:41
                                    Więc powtórzę moje pytanie i odpowiedź - dlaczego tych rozrób nie było na innych marszach? Ponieważ tamci organizatorzy nie zapraszali bandytów na swoje manifestacje.

Hardy, twoja odpowiedź jest oczywistością i to w dodatku oczywistą! tongue_out
                                    Dlatego jej nie komentowałem.

Natomiast....
                                    Czy nie pomyślałeś, że chuligani nie interesowali się pozostałymi marszami, dlatego, że wiedzieli o lepszych atrakcjach oczekiwanych wieczorem?
                                    Wiadomo, że oni są i będą przy każdej okazji.

Natomiast nie zgadzam się na odpowiedzialność zbiorową i na strzelanie do tłumu!
                                    Tłumu w którym są różni ludzie, w tym również tacy, ktorzy liczą na ochronę wszędzie widocznej policji...
                                    różnego rodzaju ciekawscy... (nie przestępstwo) różnego rodzaju ludzie... nie do końca zorientowani..., albo tacy, którym nie po drodze było z innymi pochodami, a mieli jednak ochotę na spacerek po Warszawie! tongue_out
                                    Przy okazji święta narodowego, przy okazji barachłowatej prowokacji, nie wolno strzelać do tłumu!

Ciekawe... co by się działo gdyby wybuchła panika?

NIE WOLNO STRZELAĆ DO TŁUMU PODCZAS ŚWIĘTA NARODOWEGO!
                                    NIE WOLNO STOSOWAĆ ODPOWIEDZIALNOŚCI ZBIOROWEJ!

i żadne wyjaśnienia nie są tu potrzebne! A usprawiedliwienia są nie na miejscu!

Kurde! Nawet gdyby to pełzło stado jadowitych węży, ale w sposób uzgodniony i posiadający pozwolenie na przepełźnięcie...podczas święta... to nie wolno strzelać!

Gdyby tam naprawdę zaczęły się jakieś poważne rozruchy...
                                    no to jest gaz, woda, są groźnie tarcze którymi można otoczyć wybrany sektor tłumu.....itd

Pochód, tak jak inne pochody powinien być ochraniany przez policję!

• hardy1 Re: 12 Listopada 2012, CWP 13.11.12, 21:14
                                      Nie, Kosmito. Nie zgadzam się z Tobą. Jeżeli policja musiała użyć gumowych (gumowych) kul, to użyła. Została zaatakowana. I tak zachowywała się zbyt "miękko". Jeszcze raz powtórzę - popatrz sobie w innych państwach demokratycznych, jak w takich sytuacjach używa przymusu policja. Demokracja to nie anarchia. Kto poszedł na pochód o którym z góry było wiadomo, że będą na nim bandyci i będą rozróby, sam zdecydował że może oberwać. Dorosły cżłowiek sam ponosi konsekwencje swoich decyzji. Wszystko.
                                      .
                                      • hardy1 Re: 12 Listopada 2012, CWP 13.11.12, 21:18
                                        Co do Twego wytłuszczonego - odwrócę aby ustawić właściwie kolejność - wpierw przyczyna, potem dopiero skutekj (a nie odwrotnie) - NIE WOLNO NISZCZYĆ OBCHODÓW I ROZRABIAĆ W ŚWIĘTO NARODOWE! KTO TO CZYNI TEN JEST BANDYTĄ I PODLEGA REAKCJI ZE STRONY SŁUŻB PORZĄDKU!
                                        • sorel.lina Re: 12 Listopada 2012, CWP 14.11.12, 08:27
                                          hardy napisał:
                                          > Demokracja to nie anarchia. Kto poszedł na pochód o którym z góry było wiadomo, że będą na nim bandyci i będą rozróby, sam zdecydował że może oberwać. Dorosły cżłowiek sam ponosi konsekwencje swoich decyzji. Wszystko

Otóż to, Hardy! Otóż to!
                                          Tłumaczenia typu: "miał trudne dzieciństwo", albo "sfrustrowany był, zestresowany był", albo " on taki młody", "nie wiedział", nie rozumiał" itp., do mnie nie przemawiają. Mogę je zrozumieć, ale zaakceptować - nie! Zrozumienie przyczyn nie oznacza przyzwolenia na idiotyczne - co najmniej! - działania.
                                          Owe "przyczyny" nie stanowią ani uzasadnienia, ani usprawiedliwienia dla głupoty, bezmyślności i braku poczucia odpowiedzialności takich np. "młodych tatuśków i mamusiek". Na Boga! Ważniejsze jest dla nich zamanifestowanie złości, rozczarowania, frustracji, sprzeciwu, niezadowolenia z systemu, od życia i zdrowia własnych dzieci?!
                                          Jeśli tak, to są oni nie tylko nieodpowiedzialni, niedojrzali, ale także egoistyczni, skupieni przede wszystkim na sobie. Naprawdę, trudno mi zdobyć się na wyrozumiałość i pobłażanie dla podobnych "manifestacji"...
                                          • sorel.lina Re: 12 Listopada 2012, CWP 14.11.12, 08:41
                                            Z innej beczki.
                                            W programie T. Lisa w ostatni poniedziałek, Kazimiera Szczuka powiedziała do "patrioty", Artura Zawiszy, który beształ ją i pouczał przywołując przy tym osobę jej ojca:
                                            " Niech pan sobie nie wyciera swojej faszystowskiej mordy moim ojcem!"
                                            Nie przepadam za stylem pani Kazimiery, ale w tym przypadku - przyznam - nie miałam jej "za złe"!
                                            Chyba się radykalizuję... wink
                                            • mirekms Re: 12 Listopada 2012, CWP 14.11.12, 09:59

sorel.lina napisała:

" Niech pan sobie nie wyciera swojej faszystowskiej mordy moim ojcem!"
                                              Nie przepadam za stylem pani Kazimiery, ale w tym przypadku - przyznam - nie mi
                                              ałam jej "za złe"!

Chyba się radykalizuję... wink

-------------------------------------------------------------------(m.podkreślenia)-----------------

warto tego człowieka odsłuchać jeszcze raz,i jeszcze raz

https://fbcdn-sphotos-h-a.akamaihd.net/hphotos-ak-prn1/c58.0.843.403/p843x403/535473_376552225764612_949608603_n.png
                                                • sorel.lina Re: 12 Listopada 2012, CWP 14.11.12, 10:56
                                                  Mirku, odsłuchałam "patriotę-Zawiszę" i zdziwiłam się trochę, gdy powiedział, że w Biblii stoi, iż "ciało mogoł, ale dusza nie mogoł"... wink

A poważnie: niemało jeszcze takich nawiedzonych oszołomów-"patriotów" po naszym pięknym kraju chodzi, niestety! sad
                                                  Pani Szczuce natomiast, gdyby oprócz mocnych słów wymierzyła "prawdziwemu patriocie"
                                                  siarczysty policzek, to... chyba bym przyklasnęła.
                                                  Psiakość, chyba naprawdę się radykalizuję. suspicious

Pozdrowienia, Mirku.
                                                  • mirekms Re: 12 Listopada 2012, CWP 14.11.12, 11:25
                                                    sorel.lina napisała:

Psiakość, chyba naprawdę się radykalizuję. suspicious

-------------------------------------------------------------------------(m.podkreślenia)---------------

ależ Droga Sorellino

nas już więcej,witam w Klubie

kol.Kosmita jest anarchistą propaństwowym,na kol.Harego zawsze można liczyć
                                                    na dziewczyny też

a skromny, i pełen wdzięku kol.Mirek?

nazwano mnie lewicowym - liberałem,i libertynem
                                                    nie zaprzeczyłem

Sorellino

serdecznie życzenia dla Szanownego Małżonka
                                                    przekażesz dalej ?

ukłony

Mirosław

• sorel.lina Re: 12 Listopada 2012, CWP 14.11.12, 11:46
                                                    mirekms napisał:

> Sorellino
                                                    > serdecznie życzenia dla Szanownego Małżonka
                                                    > przekażesz dalej ?

Mój Szanowny Małżonek twierdzi, że mu się nóż w kieszeni otwiera, gdy widzi Zawiszę, zawiszopodobnych, hunbejwinów-ultrafundamentalistów kato-patriotycznych jakTerlikowski na przykład, prawych i sprawiedliwych jak Brudziński, Hofman, o Prezesie i Ojcu Dyrektorze nie wspominając.
                                                    A pozdrowienia mu przekażę oczywiście, bo ostatnimi czasy zapracowany-ci on ponad miarę i prawie do komputera nie zagląda. sad
                                                  • hardy1 Re: 12 Listopada 2012, CWP 14.11.12, 17:36
                                                    Vidi. Mam to samo zdanie. Też mi Szczuka niezbyt podchodzi, ale nie zdziwiłbym się, gdyby "u Lisa" dała temu faszyście Zawiszy w twarz. Zresztą...po co miała sobie brudzić rękę "brunatnym" wiadomo czym... Tak mu odpowiedziała, że najlepiej by się schował pod stół. Małym, szczekliwy człowieczek.
                                                    Neofaszyści w rodzaju Zawiszy czy Winnickiego, złamali Konstytucję, nawołując do obalania republiki i "rozliczenia się z innymi". Podlegają kodeksowi karnemu.
                                                  • kkkkosmita Re: 12 Listopada 2012, CWP 15.11.12, 00:08
                                                    nazwano mnie lewicowym - liberałem,i libertynem
                                                    nie zaprzeczyłem

Ha ha! Mirkuuu...
                                                    chiba dobrze Cię nazwali! tongue_out
                                                    Ja natomiast, jestem nieco zadziwiony i zaskoczony..., że w stosunku do mnie spróbowałeś sprecyzować sprawę ....
                                                    Jest to o tyle .... ciekawe, że przecież długo piszę z moimi przyjaciółmi...
                                                    I jestem gotów założyć się o wiele... że ... długo nie potrafili wymyślić... o co mi w tej polityce ...biega....tongue_outtongue_outtongue_out
                                                    Czy ja jestem zwolennikiem PO...?
                                                    no ale ... wiadomo, że nie jestem za PO

no to może za PiS-em...???
                                                    a ja, tak naprawdę to myślę sobie...: Zgiń przepadnij! PiS-ie przeklętyyyyy....

Zasadniczo, długo na forach tylko te dwie opcje były uwzględniane! tongue_outtongue_outtongue_out

He he he...big_grinbig_grinbig_grin
                                                    tak samo jak kiedyś było z partią i z kościołem!

• kkkkosmita Re: 12 Listopada 2012, CWP 15.11.12, 12:50
                                                    Hmmmtongue_outtongue_outtongue_out
                                                    Mądra kobitka! Ma żyłkę do biiiznesuuu! tongue_out
                                                    O interesa warto dbać i nowych rynków zbytu szukać!
                                                    A z pewnością nie należy inwestować wyłącznie w upadające/niewiarygodne firmy!
                                                    bo wtedy można zostać kobitą... upadłą!tongue_out
                                                  • kkkkosmita Re: 12 Listopada 2012, CWP 15.11.12, 01:38
                                                    Jak ten dupek Zawisza) bredzi!
                                                    Słuchać tego nie daje rady!
                                                    Kurde!
                                                    nóż w kieszeni mi się otwiera!

hi hi... ale... brawa i okrzyki.... takie jakieś...słabiutkieeee..., niezdecydowaneeeee......, mdłe.... grzecznościoweeee....

Przecież na Agrykoli było trochę tych ludzi.....Ale cicho tam było!
                                                    To już Plac na Rozdrożu było lepiej słychać...

Brawo Szczuka! Jeszcze raz brawo!

• 1agfa Re: 12 Listopada 2012, CWP 15.11.12, 17:03
                                                    To żenujące bredzenie, zarówno Zawiszy jak i tego od MW - Winnickiego. Żenujące.
                                                    Mącą w w młodych i gorących, a niedouczonych głowach, niestety.
                                                    Żal na to patrzeć.
                                                    Znudzeni zadymiarze garną sie do takich; myślą: będzie fajnie, będzie rozróba.
                                                    Bo przeciez rozróby zapowiadaja, ci "przywódcy".
                                                    Jednak śmiać się nie mu tu z czego; zdarzył się juz Europie taki początkowo wyśmiewany, tez z wąsikiem.

PS. Czy można przejąć się własnym nazwiskiem do tego stopnia, by nazwać się rycerzem? big_grin
                                                  • hardy1 Re: 12 Listopada 2012, CWP 15.11.12, 18:43
                                                    Młodzież Wszechpolska jest zarejestrowaną, a więc legalną organizacją. Obóz Narodowo-Radykalny podobno nie jest nawet zarejestrowany. (Dorzucę jeszcze Narodowe Odrodzenie Polski).

Są to organizacje NIEODPOWIEDZIALNE, poza naszym systemem i ustrojem politycznym. Są organizacjami neofaszystowskimi. Posługują się hasłami, które zostały w końcu pierwszej połowy XX wieku całkowicie wyrzucone z pojęć i ideologii współczesnego człowieka. Kto się nimi posługuje, neguje osiągnięcia ludzkości w rozwoju człowieczeństwa, chce cofnąć "koło historii" zaprzeczając podstawowym pojęciom demokracji - wolności i równości ludzi niezależnie od dzielących ich ras, wyglądu, płci czy światopoglądu.

Wielu ludziom doskwiera kryzys gospodarczy, wielu nie umie się odnaleźć. To mogę zrozumieć. Natomiast "przywódcy" omamiający ich wstecznymi a nawet zbrodniczymi hasłami jako remedium na rozwiązanie problemów, są niebezpiecznymi szkodnikami. I nic ich nie uwolni od odpowiedzialności za to.

Czy zostaną zdelegalizowane? To co usłyszeliśmy w dniu 11 listopada, było wystąpieniem przeciwko Konstytucji i podstawowym zasadom demokratycznym w niej zawartym. Według mnie - powinny. Ale to już domena sądu.

Moją zaś domeną jest powyższe, co napisałem. I zdecydowane występowanie przeciwko współczesnym faszystom polskim.
                                                  • kkkkosmita Re: 12 Listopada 2012, CWP 15.11.12, 19:19
                                                    występowanie przeciwko współczesnym faszystom polskim.
                                                    Dla mnie to nawet nie są jacyś tam faszyści...
                                                    faszyści...to brzmi zbyt dumnie, żeby do nich pasowało.
                                                    To są niedorozwoje! Kretyni niedouczeni!

Młodzież Wszechpolska jest zarejestrowaną, a więc legalną organizacją. Obóz Nar
                                                    > odowo-Radykalny podobno nie jest nawet zarejestrowany. (Dorzucę jeszcze Narodow
                                                    > e Odrodzenie Polski).

Legalnie zarejestrowana enklawa bezdennej głupoty... i zidiocenia!
                                                    W/g mnie już uczniowie gimnazjum reprezentują sobą wyższy poziom intelektu...

Jak posłuchałem ich tekstów... to pomyślałem, że może w kabareciku jakim, ludzie by mogli się z tego śmiać, jako...z parodii... karykatury...
                                                    tekstów faszystowskich.

Natomiast.

dziennikarze w dniu 11 listopada przeprowadzili fajny sondaż, który mi osobiście sporo rozjaśnił...

Potem. teraz nie moge
                                                  • kkkkosmita Re: 12 Listopada 2012, CWP 15.11.12, 19:11

Ten Zawisza i winnicki... to jak to wynika z ich wypowiedzi, są bardzo prostackimi prymitywnymi ludźmi.
                                                    Człowiek o jakiejś ...wiedzy, zwyczajnie by sie wstydził własną twarzą firmować takie marne teksty.
                                                    Hitlera udają...
                                                    marnie...
                                                    wręcz
                                                    żałośnie ...

to są jakieś strraszliwe głupki! niedorozwoje!
                                                    ha ha ha... i taki np. Zawisza...posłem był!
                                                    i zresztą nie on jeden wśród braci poselskiej reprezentuje sobą widoczne wyżyny intelektu!
                                                    ha ha ha!
                                                    Na takich głosują ludzie.
                                                    tongue_outtongue_out

Agfo... z czasem mam źle, więc jak coś pokręcę... to z szybkości...
                                                    tekst staram się czytać uważnie, ale potem szybko odpowiadam...
                                                    i w ten sposób nawet anarchisty nie sprawdziłem!
                                                    O!

• kkkkosmita Re: 12 Listopada 2012, CWP 16.11.12, 23:22
                                                    Hmmm...
                                                    nigdy nie byłem tłumem...tongue_out

Czasem nawet nie było mi z tego powodu lekko...

Kiedy inni się wzruszają, ja wzruszam... ramionami...... z dobrego zresztą dowcipu, sytuacyjnego zazwyczaj...i budzącego smutne refleksje...

I aż ciężko pojąć, że tak mało ludzi ten dowcip widzi....tongue_out

Tak naprawdę wiele mechanizmów jest prostych i cały czas takich samych...
                                                    Jak można ich nie widzieć?!
                                                    (tzn... w Polsce wszystko jest możliwe! nawet ślepota wobec błysku wybuchu jądrowego!)

Dla przykładu:
                                                    Co to jest patriotyzm?
                                                    Skąd się on wziął...
                                                    Jak głęboko to pojęcie jest zakorzenione w Polakach? (w Amerykanach, w Niemcach... w narodach...)
                                                    Trzy proste pytania dotyczące i indywidualnego człowieka i tłumu....

Skąd bierze się daleko posunięty relatywizm w ocenach zdarzeń, w zależności od tego kto w tym zdarzeniu uczestniczy?
                                                    Czyż nie ma jakiś wartości stałych?

Częściowo mam własne odpowiedzi na te pytania...wynik obserwacji...setek sytuacji w realu, kiedy... ludzie postępują ...tak jak im nadzieja każe, jak wyobrażają sobie ... że to jest ładnie i poprawnie...... a potem z uśmiechem na ustach ponoszą przykre konsekwencje...
                                                    Częściowo.....

• mirekms Re: 12 Listopada 2012, CWP 17.11.12, 02:30
                                                    Kosmito

może na forum nie wolno oceniać innych

jesteś jednym z najbardziej inteligentnych i
                                                    swojskich kolegów jakich znam na gazeta.pl

i cała przyjemność po mojej stronie

Mirosław

--------------------
                                                    ponownie wracam do kisążki (link)
                                                  • hardy1 Re: 12 Listopada 2012, CWP 17.11.12, 09:47
                                                    kkkkosmita napisał:
                                                    > A czy ktokolwiek wie co to jest tzw.
                                                    > miłość do ziemi? swojej własnej?
                                                    > Zaborcza potrzeba posiadania ... jakiegoś
                                                    > skrawka?

Człowiek ma potrzebę posiadania czegoś własnego. Ma też naturalną potrzebę osadzenia siebie w rzeczywistości; tu - w swoim miejscu na Ziemi. Musi mieć bazę, jak pierwotni ludzie mieli swoją pieczarę, gdzie wracali z polowań. Musi mieć miejjsce, gdzie wie że odpocznie, zaspokoi głód, ma zapewnione bezpieczeństwo w otoczeniu wrogiej natury.

To samo dotyczy rozróżnienia moje dziecko - obce dziecko.

Człowiek ma potrzebę przynależności do grupy, która daje bezpieczeństwo - to jedna z podstawowych potrzeb człowieka, według Abrahama Maslowa. Przynależność do grupy wyodrębnia jednocześnie innych - gorszych bo "obcych". Obcy wyróżniani byli nawet nazwami - "barbarzyńcy" przez Hellenów, "niemcy" przez plemiona polskie - co znaczyło - nie rozumiejący mowy ludzkiej, niemi (nie mówiący w zrozumiałej mowie).

Potrzeba posiadania "czegoś własnego" dotyczy też zwierząt...aż do skrajności - zabijania przez zwycięskiego lwa wszystkich lwiątek po pokonanym samcu. Będą nowe lwiątka w zdobytym stadzie lwic - od zwycięzcy.

Nie ma się czemu dziwić. Ta potrzeba posiadania czegoś własnego i bycia członkiem "własnej" grupy, jest widocznie jednym z warunków, zwiększającym szanse przetrwania gatunku. Zapewnia zaspokojenie podstawowych potrzeb człowieka - jedzenia, picia, spłodzenia i wychowania potomka, bezpieczeństwa, również uznania i szacunku.
                                                  • kkkkosmita Re: 12 Listopada 2012, CWP 17.11.12, 12:22
                                                    Dziękuję Mirku za miłe słowa..
                                                    Ale uprzedzam....big_grin
                                                    mnie do myślenia trzeba ZMUSIĆ! tongue_out
                                                    Unikam wydatkowania nadmiaru energii... mózgowej jak diabeł święconej wody! tongue_outtongue_outbig_grinbig_grin

Hardy... podobnie myślimy...
                                                    Jesteśmy zwierzakami stadnymi i wiele jest w nas atawizmów...
                                                    np. emocji nad którymi ...tak naprawdę nie potrafimy zapanować...

to tak, jakby w jakimś państwie...udowodniono intelektualnie , że uczucie miłości (patriotyzmu) jest zbędne, że należy nim gardzić i nie poważać...
                                                    Tysiąc lat mógłby trwać reżim państwowy usuwający miłość z życia...
                                                    A po tysiącu lat...reżim by upadł... i miłość by wróciła...
                                                    Z patriotyzmem, mam nadzieję...,że jest o tyle łatwiej, że można go...(może rozszerzyć na całą Ziemię...(??) )
                                                    ale nie teraz, nie w naszych czasach.
                                                    Nadmiar rozważań intelektualnych... w przypadku tłumów, które to tłumy w demokratycznych wyborach wybierają opcję rządzącą... jest zwyczajnie błędem!Pomyłką, idiotyzmem! brakiem kompetencji, wyrazem niewiedzy i złego działania.
                                                    dodatkowo...
                                                    Ksenofobia... istnieje... i też znaleźlibyśmy dla niej jakieś uzasadnienie biologiczne....

Kształtowanie emocji tłumu, w drodze do tego, co dla chwilowych potrzeb, określimy mianem..., lepszej przyszłości... rozsądkiem... Czy jak by to zwał...
                                                    wymaga delikatności i wielkiej wiedzy...
                                                    I nie wolno tu popełniać prymitywnych a jednocześnie przeintelektualizowanych błędów...

• hardy1 Re: 12 Listopada 2012, CWP 17.11.12, 13:08
                                                    Kosmito, według mnie pojęcia "patriotyzmu" oraz "swój-obcy" są zmienne historycznie, w czasie. Zmiana jednak występuje dopiero wtedy, kiedy rozszerza się krąg. "Patriotyzm" oraz "swój" zwiększa swój krąg dopiero wtedy, kiedy powiększa się się "obszar zewnętrzny", do tego nieznany, a więc z założenia może być nieprzyjazny.

Dlatego był wpierw patriotyzm rodu, potem szczepu, plemienia, narodu...w tej chwili przechodzimy na poziom patriotyzmu kręgów cywilizacyjnych (np. europejski - islamski). Ten wzrost realnego zagrożenia powoduje przyspieszenie rozszerzania pojęcia "to jest swój" na kolejne narody (w podanym przykładzie - europejskiego kręgu cywilizacyjnego).

Zagrożenie potęguje patriotyzm (obojętnie w jak wielkim kręgu), długi okres braku zagrożenia zmniejsza to poczucie do coraz mniejszych kręgów, lokalnych, do "Heimatu", jak to Niemcy nazywają.

Na poziom patriotymu globalnego przejdziemy dopiero po rozpoczęciu podróży międzyplanetarnych i kolonizacji Kosmosu.
                                                  • hardy1 Re: 12 Listopada 2012, CWP 17.11.12, 13:45
                                                    Teraz może kosmici się ukrywają, jeżeli podpatrują nasze ziemskie wojenki...nie chcą wsadzać palce między drzwi tongue_out

Ale kiedyś przyjdzie czas na patriotyzm naszego ramienia Galaktyki, potem całej Drogi Mlecznej, następnie Układu Lokalnego Galaktyk...jeżeli dotrwamy do trzeciego etapu cywilizacji kosmicznych wink
                                                  • kkkkosmita Re: 12 Listopada 2012, CWP 17.11.12, 19:05
                                                    w tej chwili przechodzimy na poziom patriotyzmu kręgów cywilizacyjnych (np. europejski - islamski)
                                                    Ten podział jest narzucany przez ... ekstremistów!
                                                    Do niczego on nie jest potrzebny.
                                                    niestety... stało się! Bardzo niedobrze!
                                                    Spowodowany jest różnicami głównie w ekonomi a więc i poziomie życia.
                                                    Głodny zazdrości sytemu, a szczególnie jeśli sytość... pochodzi z eksploatacji ...bogactw naturalnych w kraju głodnego!
                                                    ... cóż się dziwić. To nie jest sprawiedliwe.
                                                    i do głosu dochodzą oszołomy i ekstrema wszelkiego rodzaju.

Dopóki Polak nie będzie zarabiał tyle co Niemiec, czy Francuz...dopóki nie wyrównają się poziomy życia...
                                                    to patriotyzm europejski... będzie tylko nabożnym życzeniem ... niewielu, tym ktorym akurat chwilowo się dobrze powodzi... i mają nadzieję, że to już na zawszetongue_outtongue_outtongue_out...

Stany podobno chcą zostać producentem ropy i gazu (znane złoża tak jakby się kończą... pora zbierać się do odlotu..., zostawiając za sobą pustynię, nędzę... choroby, głód... i RELIGIĘ!!!)

http://www.tvn24.pl/to-zmieni-swiat-dzieki-lupkom-usa-beda-liderem-w-wydobyciu-gazu-i-ropy,288220,s.html

W momencie, kiedy to się spełni... świat się zmieni...
                                                    A bombę neutronową w razie co... tez będzie można zastosować...
                                                  • hardy1 Re: 12 Listopada 2012, CWP 17.11.12, 19:37
                                                    Gdyby tylko w grę wchodziła różnica w poziomie życia...
                                                    Niestety, dochodzi i różnica ogólnie pojętej "celowości życia", wysysanej z mlekiem matki przez nowych członków danej cywilizacji. Bin Laden był milionerem, Saudyjczycy jako obywatele kraju są bardzo bogaci...a i tak najwięcej terrorystów wyrasta spośród nich.
                                                    Dlaczego wśród muzułmanów od urodzenia mieszkających w krajach zachodnich, wykształconych, nieubogich, też znajdują się chętni do samobójczych ataków? To właśnie wpływ kultury własnej społeczności i "teleologii"...
                                                    Oczywiście, że terroryści to malutki skrajny odłam. Tacy są wszędzie. Ale niestety, ich zbrodnicze ataki mają wpływ na decyzje polityczne władz państw, a więc i na życie wszystkich.
                                                  • kkkkosmita Re: 12 Listopada 2012, CWP 18.11.12, 01:06
                                                    W jakiś niezrozumiały dla mnie sposób, ci bogaci terroryści...prawdopodobnie realizują swój ...patriotyzm...
                                                    a ci biedni terroryści... zabezpieczają finansowo swoje rodziny....wyżej je ceniąc niż własne życie...lub życie swojego dziecka... jednego z wielu...

W dodatku...
                                                    garstka ludzi ma wpływ na życie milionów...

Statystycznie to terrorystów... zwyczajnie nie ma! Są błędem obliczenia!

A świat pieniądza i interesów, mając swój cenny pretekst, jakim jest terrorysta...tongue_out
                                                    ... w zależności swoich potrzeb ... zawsze będzie mógł ... wszcząć wielką wojnę z dowolnym muzułmańskim krajem...
                                                    mając dobry pretekst
                                                    i wprowadzone do rozumów milionów hasło:
                                                    terroryzm, to znaczy zabij!

Dziwny jest ten świat...

Dlaczego wśród muzułmanów od urodzenia mieszkających w krajach zachodnich, wyks
                                                    > ztałconych, nieubogich, też znajdują się chętni do samobójczych ataków

a swoją drogą... Hardy...
                                                    zobacz jakie to silne zobowiązanie/patriotyzm, wobec swojego narodu/ religii...
                                                    Jaka nierozerwalna wspólnota i więź....

co prawda, nie wiem jak wygląda FAKTYCZNA asymilacja tych wykształconych i nieubogich muzułmanów ze społeczeństwem w którym żyją jako emigranci.
                                                    W tej sprawie, można się jednak spodziewać problemów i pewnego wyobcowania!

Całe szczęście, że polscy Muzułmanie... są Polakami z krwi i kości!
                                                    I mam nadzieję, że nikt im gówna w głowie nie narobi posługując się autorytetem religii...
                                                    Normalnie... ha ha ha... nie wierzę, że polski Muzułmanin, dalby się zindoktrynować... jakiemuś terroryście z.... ciepłych krajów! tongue_outbig_grin

• kkkkosmita Re: 12 Listopada 2012, CWP 15.11.12, 01:17
                                          HA! Hardy...
                                          Nigdy nie zaprzeczę stwierdzeniom:

Sami organizatorzy powinni odpowiadać, kogo do swojej demonstracji/przemarszu zapraszają!!
                                          Również finansowo. Pokrywać straty napraw i sprzątania.

Może tu dodam, że przydałby się dowód dla sądu (bo w końcu takie sprawy dotrą do sądu,) że konkretny zaproszony człowiek wywołał zamieszki.
                                          To są niełatwe sprawy, a zwłaszcza kiedy nieoznakowana policja po tłumie w kominiarkach gania!
                                          diabeł tkwi w szczegółach... niestety

jak dotąd nigdzie nie słyszano/nie pisano o jakiejkolwiek ofierze owej strzelaniny.
                                          słyszano, pisano rany pokazywano... ale wycofano... (popieram wycofanie tych materiałów, im mniej będzie wiadomo o strzałach do tłumu tym lepiej i zdrowiej...tongue_out ,ale i tak będą one chodziły po jakiś..." naroodooowych " stronach)

rzucanie kamieniami, granitowymi i betonowymi kostkami.
                                          Przy sądzie na Żurawiej była nawalanka....szkoda, że policja lepiej nie dała sobie rady.
                                          W tym miejscu jest sporo miejsca z "boku" na to, żeby coś podziałać...

Kto poszedł na pochód o którym z góry było wiadomo, że będą na nim bandyci i będą rozróby, sam zdecydował że może oberwać. Dorosły cżłowiek sam ponosi konsekwencje swoich decyzji. Wszystko.
                                          wiesz co Hardy!!!tongue_outtongue_outtongue_out
                                          Nie sądź innych po sobie!
                                          Bo to zupełnie inaczej wygląda...
                                          bezmyślność ludzka i niemyślenie potrafią zaskoczyć.
                                          Czasem/często mam do czynienia z takimi sytuacjami.... że można-by pomyśleć, że pierwsza lepsza małpa z dżungli miałaby więcej pomyślunku!
                                          A w brak pomyślunku w tłumie można wierzyć... jak Turek w Mahometa!
                                          W czasie święta narodowego, niestety głupków należy ochraniać...
                                          jak również sam diabeł nie dojdzie, dlaczego starowinkaaaa... albo mamuśka z dzieciątkiem... do tego tłumu wlazły!
                                          Co Ty sobie wyobrażasz... że każdy wie co to jest młodzież wszechpolska!?
                                          albo jakieś onr???
                                          Daj spokój... zdziwiłbyś się!
                                          A kurcze eksperyment zrób!
                                          Pójdź sobie jutro do sklepu... i z jakąś kobiecinką zacznij rozmowę na temat wspaniałego planu odbudowy Polski prze ONR....tongue_outtongue_outtongue_out
                                          Zapytaj się faceta w średnim wieku... co wie o ONR... i czy ...coś tam!
                                          I
                                          ZOBACZYSZ!!!!!

NIE WOLNO NISZCZYĆ OBCHODÓW I ROZRABIAĆ W ŚWIĘTO NARODOWE! KTO TO CZYNI TEN JEST BANDYTĄ I PODLEGA REAKCJI ZE STRONY SŁUŻB PORZĄDKU!

a jakże bym śmiał zaprzeczyć!
                                          Wyrażam identycznie dokładne zdanie! zZ naciskiem na TEN JEST BANDYTĄ, czyli na dokładne wyodrębnienie TEGO, który jest bandytą! I przykładne ukaranie!
                                          Nie jakieś... 50 zł... czy 800zł bo to jest śmieszne.... wolne żarty w wykonaniu sądu!

• 1agfa Re: 12 Listopada 2012, CWP 15.11.12, 16:31
                                            Kosmito drogi smile Według mnie organizator winien odpowiadać; jesli nie umie organizowac, to niech nie robi takich zgromadzeń. Zwłaszcza jesli ma zamiar czynić zamach na państwo.
                                            Nie widziałem, nie słyszałem o "ofiarach"; jedyne znane to policjanci.
                                            Sami na siebie kamieniami i butelkami policjanci nie rzucali big_grin
                                            Z czasem wszystko będzie jasne. Nie ma żadnego wycofania, ukrycia, w dobie internetu.

Ponadto tak sie porobiło (z przepracowania na pewno, ale i z głębokiego zaangażowania), że odpowiadasz "dwa w jednym"; mnie i Hardemu.
                                            To prawda, że mocno zbliżyłem się do Jego poglądów - tym niemniej do pełnego scalenia nie doszło, a zwłaszcza osobistego!! big_grin

To zapytam jeszcze na koniec: policja ma byc i działać - czy nie, "anarchisto" big_grin
                                            • 1agfa Re: 12 Listopada 2012, CWP 15.11.12, 16:38

Na wstępie jest napisane:

Nonsensopedia ma gdzieś poprawność polityczną. Artykuły tutaj zamieszczone moga zawierać treści kontrowersyjne, obraźliwe, seksistowskie oraz inne nieprzeznaczone dla szerokich mas, a także śladowe ilości orzechów arachidowych. Zastanów się, czy odwazysz sie tu wejść?

I wybór pozostawiają:

Zrozumiałem, wkraczam,
                                              albo
                                              Boję się, mamo, zabierz mnie stąd.

Wkroczyłem.

nonsensopedia.wikia.com/wiki/Anarchia
                                              • kkkkosmita Re: 12 Listopada 2012, CWP 15.11.12, 19:04
                                                Anarchia – jedyny słuszny ustrój polityczny, opierający się na tym, że się na niczym nie opiera. Według niego działanie policji ograniczone zostanie do zera, konstytucja będzie miała 0 stron. Nikt nie posiada żadnych obowiązków, za to każdy ma tyle praw i ile chce. Głową państwa w czasie anarchii zawsze i wszędzie jest wszechmocny nikt. Charakterystyczną cechą anarchii jest to, że im bardziej demoniczna osobowość, tym bardziej jej się podoba ten ustrój. Poza tym, że ustrój ten nigdy nie panował, można stwierdzić, że nawet gdyby panował, to nie napanowałby sobie długo. Nie licząc rewolucji w Hiszpanii z 1936 roku, o której nie wiadomo czemu nie może być tu napisane.

O tyyy... Karool!
                                                Agfo!
                                                to znaczy, że jestem ANTYanarchistą!
                                                Kurcze, że nie sprawdziłem tego hasła!
                                                Przecież mi tylko chodzi o to, żeby każdy porządnie wykonywał swoją pracę i robił to do czego się zobowiązał!
                                                Myślałem, że anarchista, to taki co wszystko rozwala!
                                                A ja mam ochotę rozwalić to wszystko co obecnie w Polsce się dzieje!
                                                Np. w sprawie policji:
                                                Znieść już nie mogę takich zdjęć...i znanych faktów, które te zdjęcia uwiarygodniają

https://d3j5vwomefv46c.cloudfront.net/photos/large/686663688.jpg?key=1407911&Expires=1352809465&Key-Pair-Id=APKAIYVGSUJFNRFZBBTA&Signature=qkr6WPQHy7JT8smkzHlEae0F1p3hjqxcq9XWQ-aItMEaLMdNe8DmpPkXe7zRAKIeCI0dAXPV~NAhGfoR0kFzsaFQICzxmoKGyli0qlmzetGbbx4Keizg0oN9zf~pN6BrOm9fcnT-aXfmEXNvhnlCapoQ84n5zjx86b7CiieQV8k_

i
                                                takich artykułów i znanych innych licznych faktów, podobnych do tego opisanego w tym linku!

http://www.tvn24.pl/nagrywal-zlodziei-teraz-sie-poddaje-p-to-mam-to-w-d,288634,s.html

a to przecież tylko z dzisiejszej prasy.

bo przecież nie mogę podawać przykładów znanych mi z realu...

• kkkkosmita Re: 12 Listopada 2012, CWP 12.11.12, 13:15
          z trybuny Sejmu Rzeczpospolitej Polskiej powiedziano

Ja nic nie rozumiem co ona nadaje!
          Co do licha! Czy Sejm neutralnego światopoglądowo państwa to miejsce na taki "profesjonalny" bełkot?
          Kurde...
          Każdy stanie przed mikrofonem...
          i niech go kto przegoni! tongue_outtongue_outtongue_out
          • sorel.lina Re: 12 Listopada 2012, CWP 13.11.12, 13:07
            "NIE WOLNO STRZELAĆ DO TŁUMU PODCZAS ŚWIĘTA NARODOWEGO!"

Kosmitku, o co chodzi z tym strzelaniem? Czy kogoś zastrzelono? Postrzelono?
            Czym strzelano? Nabojami ostrymi? Ślepymi? Czy gumowymi?
            Jeśli ostrymi, to byłoby straszne, ale jeśli gumowymi, to... chuliganom - nawet szukającym ochrony w tłumie - się należało! Tak uważam.
            A winni ewentualnych szkód poniesionych przez jakieś przypadkowe osoby "z tłumu", są organizatorzy, nie policja. To nie policja wzywała kiboli i im podobnych "patriotów" do udziału w marszu.
            Tu w pełni zgadzam się z Hardym.
            • kkkkosmita Re: 12 Listopada 2012, CWP 13.11.12, 13:38
              Sorellino!
              strzelając do tłumu nie wiesz w kogo trafisz!
              Czy to tak trudno zrozumieć!
              Że nie można strzelać do tłumu podczas święta narodowego!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Ja nie zgadzam się z Hardym w sprawie strzelania do tłumu!
              Aż tak poprawny politycznie to nie mam zamiaru być!
              Gaz pieprzowy! ...

Masz tu następne zdjęcie z tego marszu!!!!!

https://pbs.twimg.com/media/A7hr67NCcAAX5wg.jpg

i jeszcze następne!

https://pbs.twimg.com/media/A7htH0hCQAA2RaB.jpg

https://twitter.com/FelixisFelicis/status/268084158948065280/photo/1

https://twitter.com/FelixisFelicis/status/268082837893312512/photo/1