Dodaj do ulubionych

Ach te Par seki.

08.11.20, 13:14
Jakimże strasznym wczorajszy byl Wieczór, jak Obaw i Rozterek pełen. Spać się łożyć strachałem, a do Poduchy Policzek Udręczony tulić.
Bo jakże to - tera z Cywilizowanym się światem się żegnać, by w Chaosie Uporządowania się stęsknionego się zbudzić?
O lata Świetlne - jako Prorocy zapowiedzieli się ocknąć? W Skóry Bydlątek odzianym a może i Listkiem Figowym jeno Wstyd swój okrywać?
Na Jabłka z Drzew Wiedzy pożycie Niecierpliwie czekać? Na z Abla ofiary na nowo dokonanej poźrzeć? Kaina co nas na Ziemskie katusze skazał, a Białki na w bólach rodzenie nim Węża głowę zdepczą same stopy skruszenia (ostrogi piętowej) doznając gromić?
I jeszcze to Sorell pełne obaw pytanie: a Maczuga mnie okładać nie będziesz? Za Włosy do jaskini taszczenia oszczędzisz?
I cóże odrzec miałem , ja Kulturę nade wszystko uznając?
Jeśli taki obyczaj nastanie - będę! - odrzekłem sam się ze Swoim Jestestwem kłócąc, sam się swego wyznania wstydząc.
Sen koszmarów był pełen i przebudzeń wielu. A za każdem Oczu rozwarciem, lękliwie po okolicy toczyłem na szafę tą samą, krzesełko liche, rozpadu bliskie, starutkie natrafiając, skrzyp listw w polepie identyczny niecąc.
Rankiem zaskoczenie toż same!
Świat ni na jotę nie inszy, domostwo ciepłe i od wilgoci pieczary odległe.
Za Maczugę Mop jeno służyć gotów, cóż jednak za Oręż z niego.

Świat ni chybi nocką przyspieszył, ku Starym powróciwszy Porządkom.

Wiara w Umysł własny - ot Broń najlepsza.
Idiotom wróżącym Porzadku cofania ufać nie wolno.
Włoskiego nauka bliższa mi tedy, niż za Włosek ciąganie...

Co z ulgą uznawszy Wam Czytelnicy wyznaję.

Obserwuj wątek

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka