Dodaj do ulubionych

Wakacje kredytowe PIS

21.07.22, 11:27

krytykapolityczna.pl/gospodarka/wakacje-kredytowe-polska-inflacja-2022/
Obserwuj wątek
  • oby.watel Re: Wakacje kredytowe PIS 22.07.22, 18:23
   Owszem, same wakacje kredytowe wydłużą okres spłaty kredytu, jednak zaoszczędzoną w ten sposób kwotę można przeznaczyć na przykład na… nadpłatę kredytu mieszkaniowego. Dokładnie tego samego, którego raty najpierw się zawiesi.

   Dzięki temu część raty, która w normalnej sytuacji pokryłaby odsetki, w tym przypadku pokryje spłatę kapitału. Dzięki temu wysokość raty w kolejnych latach zostanie obniżona. Spłacający najwyższe kredyty mogą w ten sposób obniżyć swoją ratę nawet o kilkaset złotych.


   I właśnie dlatego bogaci są bogaci. Biedny zawiesi spłaty, zaoszczędzone pieniądze przepije lub przeje, po czym zamiast płacić mniej będzie płacił tyle samo, tyle, że dłużej. Bogatszy, a także myślący biedny skorzysta z wakacji, zaciśnie zęby, zapożyczy się u rodziny i będzie nadpłacał dzięki czemu obniży sobie raty. Dlaczego Piotr Wójcik uważa, że biedniejszy jest idiotą nie wiadomo.

   Podobnie jak z wakacjami kredytowymi jest z dopłatami do pieców węglowych. Także dostana wszyscy, Obajtek podobno na wszystkie osiem willi, a nie tylko potrzebujący. Ale — jak mówił Glapiński — pieniędzy mamy nieprzebrane ilości.
   • oby.watel Re: Wakacje kredytowe PIS 22.07.22, 18:44
    Po globalnym kryzysie finansowym duża część ekonomistów, w tym z międzynarodowych instytucji finansowych, uwierzyła, że dotychczasowe prawa ekonomii, przynajmniej częściowo, przestały obowiązywać, że tym razem jest inaczej. Kolejny raz okazało się, że nie jest inaczej. Jeśli wtłacza się do międzynarodowego systemu finansowego gigantyczną płynność, a w dodatku przechodzi ona przez rządy w postaci wydatków publicznych, to efektem musi być inflacja.

    wyborcza.biz/biznes/7,177151,28713353,po-zyciu-ponad-stan-trzeba-oszczedzac-praktycznie-na-wszystkim.html

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka