Dodaj do ulubionych

Pustka ateizmu

    • tade-k53 Re: Pustka ateizmu 27.11.18, 12:04
     O Wierze się nie dyskutuje. Albo się Wiarę przyjmuje, albo odrzuca. Bez dyskusji. Tak jak nakazał nasz Pan Jezus Chrystus: I rzekł do nich: „Idźcie na cały świat i głoście Ewangelię wszelkiemu stworzeniu! Kto uwierzy i przyjmie chrzest, będzie zbawiony; a kto nie uwierzy, będzie potępiony”. Mk 16. 15-16
      • tade-k53 Re: Pustka ateizmu 27.11.18, 14:15
       "Zobaczyłam znowu nowy i dziwny Kościół, który oni próbowali zbudować. Nie było w nim nic świętego... Ludzie miesili chleb w krypcie poniżej... ale on nie podnosił się, ani oni nie otrzymywali Ciała Naszego Pana, ale tylko chleb. Ci, którzy byli w błędzie przez nich niezawinionym i którzy pobożnie i płomiennie pragnęli Ciała Jezusa otrzymywali pocieszenie duchowe, ale nie działo się to przez przyjmowanie Komunii. Wtedy mój Przewodnik (Jezus) powiedział: TO JEST BABEL".
       Anna Katarzyna Emmerich
        • tade-k53 Re: Pustka ateizmu 27.11.18, 16:34
         To dotyczy nowego Kościoła, który został zbudowany na gruzach tego, którego zburzyli.
         "Reforma, jaką chcą wprowadzić [moderniści] w Kościele, nie jest reformą, ale zburzeniem starego Kościoła a stawianiem nowego na całkiem innych zasadach. Wszelkie oświadczanie ze strony modernistów, iż chcą Kościołowi katolickiemu iść z pomocą przeciw atakom nowoczesnej kultury jest albo udanem, albo jeśli jest szczerem, to nie widzą zgubnych konsekwencyj, do jakich ich system doprowadziłby Kościół katolicki. Kościół, któryby powstał na zasadach modernistycznych, jeśli w ogóle te zasady mogą stworzyć konkretną społeczność religijną, co jest rzeczą bardzo wątpliwą, nie byłby już Kościołem Chrystusowym, ale tworem 20. wieku, opartym na zasadach częściowo protestanckich a głównie na dzisiejszych u wielu światopoglądach agnostycyzmu, pozytywizmu, z przymieszką mistycznych marzeń. Kościół ten nowy mógłby mieć i papieża i biskupów, ale ci byliby marionetkami tylko, mógłby mówić o dogmatach, objawieniach, o nadprzyrodzonej religii, ale byłyby to nazwy, z których dawna treść uleciała, raczej wyrazy bez treści - więc jakże można by zgodnie z prawdą twierdzić, że dawny Kościół nie został zmieniony a tylko udoskonalony? Nie, nigdy, dawny Kościół zostałby zburzony, a na jego gruzach powstałoby zgromadzenie religijne 20. wieku, rozpoczynające erę swego istnienia od pojawienia się modernistów".

         Ks. Maciej Sieniatycki. Modernizm w książce polskiej. w: "Przegląd Powszechny". Kraków 1916.
         • a2-a Re: Pustka ateizmu 27.11.18, 20:30
          Panie Tadeuszu, ja się nie dziwię, że Pan nie zrozumiał tekstu o modernistach, skoro sam Pan nie spełnia warunku postawionego przez Pius X w Pascendi, a mianowicie nie pozostaje Pan "w jedności i łączności ze Stolicą Apostolską".
          • tade-k53 Re: Pustka ateizmu 27.11.18, 21:16
           Stolicy Apostolskiej nie ma od 60 lat.
           Aktualnie to:
           I głosem potężnym tak zawołał:
           «Upadł, upadł Babilon - stolica.
           I stała się siedliskiem demonów
           i kryjówką wszelkiego ducha nieczystego,
           i kryjówką wszelkiego ptaka nieczystego i budzącego wstręt,
           bo winem zapalczywości swojego nierządu napoiła wszystkie narody,
           i królowie ziemi dopuścili się z nią nierządu,
           a kupcy ziemi wzbogacili się ogromem jej przepychu».
           • a2-a Re: Pustka ateizmu 28.11.18, 03:34
            tade-k53 napisał:

            > Stolicy Apostolskiej nie ma od 60 lat...            Różne rzeczy ludzie wypisują, jedni twierdzą, że Boga nie ma, a pan Tadeusz, że Stolicy Apostolskiej...

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka