Dodaj do ulubionych

Zagadkowo, część trzecia

18.10.10, 21:32
Tym razem obrazkowe
Obserwuj wątek
    • 3.14-roman Re: Zagadkowo, część trzecia 18.10.10, 21:32
      http://img835.imageshack.us/img835/1106/43384757.jpg

      Książka
      • gazeta_mi_placi Re: Zagadkowo, część trzecia 18.10.10, 21:39
        Wszystkie drogi prowadzą do Rzymu?
        • 3.14-roman Re: Zagadkowo, część trzecia 18.10.10, 21:44
          Nie :)
          • gazeta_mi_placi Re: Zagadkowo, część trzecia 18.10.10, 21:48
            Dokąd idziesz?
            • 3.14-roman Re: Zagadkowo, część trzecia 18.10.10, 21:50
              Dobrze, to Quo vadis
              • gazeta_mi_placi Re: Zagadkowo, część trzecia 18.10.10, 22:04
                Ok.
                Czekam w takim razie na nagrodę :-)
            • misiania Re: Zagadkowo, część trzecia 18.10.10, 21:50
              Gdyby w dymku zamiast Rzymu był Damaszek, to bym powiedziała, że Quo Vadis...
              • misiania Re: Zagadkowo, część trzecia 18.10.10, 21:52
                No to powinien być Damaszek...
              • 3.14-roman Re: Zagadkowo, część trzecia 18.10.10, 21:53
                W popularnej wersji- nawet na jakimś portalu katolickim mniej więcej tak było: Piter: "Gdzie idziesz, Panie"
                Jezus: "Idę do Rzymu, aby tam mnie ukrzyżowano zamiast Ciebie"
                • misiania Re: Zagadkowo, część trzecia 18.10.10, 21:59
                  Fakt, pomyliły mi się mity. kosmogonia nie jest moją mocną stroną :)))
                  • 3.14-roman Re: Zagadkowo, część trzecia 18.10.10, 22:04
                    Mam nadzieję, że ten forumowicz od awantury o "Jezusa, króla Polski" nie czyta naszego forum, bo dostanie nam się od indolentnych rasistów :)
                    • misiania Re: Zagadkowo, część trzecia 18.10.10, 22:06
                      Się dzisiaj dowiedziałam, że Jezus nie może być królem Polski, bo został skazany prawomocnym wyrokiem. hmm... ciekawe, co na to ten pan?
                      • 3.14-roman Re: Zagadkowo, część trzecia 18.10.10, 22:09
                        Możesz podać link? Aż mam ochotę odgrzebać tę dyskusję na FH :)
                        • misiania Re: Zagadkowo, część trzecia 18.10.10, 22:15
                          Oj, to mi szefowa na fabryce powiedziała w zamian za informację o największym na świecie posągu Jezusa, co go właśnie kończymy budować. będzie o 6 metrów wyższy od tego w Rio...
                          • misiania Re: Zagadkowo, część trzecia 18.10.10, 22:19
                            ale wujek Gugiel jest nieazwodny... Wpisałam 'Jezus skazany prawomocnym wyrokiem nie może być królem Polski' i zzzzzzzzzzziuuuuuuuuuuu, sporo wyników.
                            • 3.14-roman Re: Zagadkowo, część trzecia 18.10.10, 22:31
                              Hmmm... FH jest teraz na głównej- aż mam ochotę na małą prowokację :)
                              • one_slip Re: Zagadkowo, część trzecia 19.10.10, 22:14
                                pokaz.
                                • 3.14-roman Re: Zagadkowo, część trzecia 21.10.10, 10:26
                                  Prowokacji nie zrobię, FH już spadło z głównej.
                                  forum.gazeta.pl/forum/w,384,111511689,111511689,Jezus_Krolem_Polski_i_inne_sprawy.html
                                  A to ten wątek :)
    • 3.14-roman Re: Zagadkowo, część trzecia 18.10.10, 21:35
      http://img253.imageshack.us/img253/3796/40698441.jpg

      Książka
      • misiania Re: Zagadkowo, część trzecia 18.10.10, 21:38
        Buszujący w zbożu?
        • gazeta_mi_placi Re: Zagadkowo, część trzecia 18.10.10, 21:47
          Wyprzedziłaś mnie o minutę :P
      • gazeta_mi_placi Re: Zagadkowo, część trzecia 18.10.10, 21:39
        Buszujący w zbożu?
      • 3.14-roman Re: Zagadkowo, część trzecia 18.10.10, 21:45
        Buszujący w zbożu :)
    • 3.14-roman Re: Zagadkowo, część trzecia 18.10.10, 21:37
      http://img691.imageshack.us/img691/7586/53501792.jpg

      Film
      • gazeta_mi_placi Re: Zagadkowo, część trzecia 18.10.10, 21:40
        Na koniec świata?
        Względnie w W 80 dni dookoła świata?
        • 3.14-roman Re: Zagadkowo, część trzecia 18.10.10, 21:45
          Na koniec świata :)
          • gazeta_mi_placi Re: Zagadkowo, część trzecia 18.10.10, 22:05
            To już dwie nagrody mi wisisz :-)
            • 3.14-roman Re: Zagadkowo, część trzecia 18.10.10, 22:10
              Nagrody będą w postaci .jpg :)
              • gazeta_mi_placi Re: Zagadkowo, część trzecia 18.10.10, 22:16
                Mogą być :-)
                • 3.14-roman Re: Zagadkowo, część trzecia 18.10.10, 22:30
                  Ale po zakończeniu wątku ;0
    • 3.14-roman Re: Zagadkowo, część trzecia 18.10.10, 21:39
      http://img243.imageshack.us/img243/756/23222905.jpg

      Piosenka
      • gazeta_mi_placi Re: Zagadkowo, część trzecia 18.10.10, 21:48
        Co Ty królu złoty?
        • 3.14-roman Re: Zagadkowo, część trzecia 18.10.10, 22:01
          To jest bardzo smutna piosenka
          • 3.14-roman Re: Zagadkowo, część trzecia 18.10.10, 22:05
            I ten król jest w tytule, ale w innej wersji językowej
          • gazeta_mi_placi Re: Zagadkowo, część trzecia 18.10.10, 22:07
            Moim zdaniem jest to piosenka "Co Ty królu złoty" !
            Wszystko się zgadza,jest tam król i jest złoty,a korona nad tamtym królem z obrazka też jest złota!!!
      • tygrysgreen Re: Zagadkowo, część trzecia 19.10.10, 14:07
        Gdzie jesteś Mały Ksiażę
        • iwu Re: Zagadkowo, część trzecia 19.10.10, 22:43
          "King of sorrow" Sade?
          • 3.14-roman Re: Zagadkowo, część trzecia 21.10.10, 10:32
            TAK!!!!!!!!! To Sade
    • 3.14-roman Re: Zagadkowo, część trzecia 18.10.10, 21:44
      http://img186.imageshack.us/img186/417/17294850.jpg

      Piosenka
      • gazeta_mi_placi Re: Zagadkowo, część trzecia 18.10.10, 21:47
        Biblia?
      • one_slip Re: Zagadkowo, część trzecia 18.10.10, 21:56
        Ooj,mi się za zbyt to potężnie kojarzy z sapkowskim; i jego chrzestem ognia (i wampirem Regisem, którego cudem bardzo lubię).
        w resztę możliwych interpretacji się nie bawię, pijana jestem.
        • 3.14-roman Re: Zagadkowo, część trzecia 18.10.10, 22:02
          Dobry trop. A skąd jest ten chrzest ognia?
          • one_slip Re: Zagadkowo, część trzecia 18.10.10, 22:29
            Ej, może ziemniaki z x-cut crunchips zeżarł skrobią mój centralny układ nerwowy, ale kojarzy mi się:
            tuba.pl/tubapl/1,105271,8495680,Crystal_Castles___Baptism.html
            booo- jestem dzieckiem tuby i roxy fm, jestem dzieckiem jutuba i elektrokleszu :)
            zaraz wymysle cos normalnego :)
            • one_slip Re: Zagadkowo, część trzecia 18.10.10, 22:33
              W ogóle to jestem zaszokowana i muszę to wyrazić. Myślałam, że chrzest poprzez ogień jest bardziej wyeksploatowaną sprawą.A tu wuj gógl mi jakieś mroczne marduki i inne ciężkie mroki wyrzyguje, a po polsku - tylko Sapkowskiego. No szok, Beatko, szok!
              • 3.14-roman Re: Zagadkowo, część trzecia 18.10.10, 22:35
                To nie musi być po polsku :)
      • tygrysgreen Re: Zagadkowo, część trzecia 19.10.10, 10:27
        nie znam tej piosenki ale judupek ją pokazał
        Baptism by fire
      • 3.14-roman Re: Zagadkowo, część trzecia 21.10.10, 10:32
        Mała podpowiedź- ten chrzest ognia nie jest w tytule, lecz w tekście. B. znana piosenka.
        • 3.14-roman Re: Zagadkowo, część trzecia 24.10.10, 20:25
          Poza chrztami ognia tekst tej piosenki mówi o też o: "fields of destruction".
          • aaricia_szalona Re: Zagadkowo, część trzecia 24.10.10, 20:53
            My name is Luca, I live on the second floor :)
            • aaricia_szalona Re: Zagadkowo, część trzecia 24.10.10, 20:54
              Luka, of course.
            • 3.14-roman Re: Zagadkowo, część trzecia 24.10.10, 21:01
              TAK!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
              • 3.14-roman Re: Zagadkowo, część trzecia 24.10.10, 21:03
                Dziennikarze lubią wykorzystywać podobieństwo tych imion. Pamiętam jakiś artykuł o reprezentacji Włoch, który nazywał się: "His name is Luca and he can't score!"
    • 3.14-roman Re: Zagadkowo, część trzecia 18.10.10, 22:36
      http://img833.imageshack.us/img833/388/66991199.jpg

      Piosenka
      • mumia_ramzesa Re: Zagadkowo, część trzecia 18.10.10, 23:43
        Nie ma wody na pustyni
      • gazeta_mi_placi Re: Zagadkowo, część trzecia 19.10.10, 08:13
        Bajm "Niech spadnie z nieba złoty deszcz".
        • 3.14-roman Re: Zagadkowo, część trzecia 21.10.10, 10:33
          Tak, to Bajm
      • one_slip Re: Zagadkowo, część trzecia 19.10.10, 17:54
        Mam dwa typy (oba bardzo fajne):
        www.youtube.com/watch?v=HS8J_Oky5cw
        www.youtube.com/watch?v=YY-6Xs4wUWE
    • 3.14-roman Re: Zagadkowo, część trzecia 18.10.10, 22:42
      http://img824.imageshack.us/img824/1855/86943582.jpg

      Piosenka- wiem, że ten ludek jest niewyraźny, ale ja nie mam myszki, dlatego nie umiem pięknie rysować.
      • mumia_ramzesa Re: Zagadkowo, część trzecia 18.10.10, 23:45
        A on smarka do tej kawy czy co? ;-D
        • gazeta_mi_placi Re: Zagadkowo, część trzecia 19.10.10, 08:12
          Może wącha?
          • 3.14-roman Re: Zagadkowo, część trzecia 21.10.10, 10:33
            Wącha :)
      • one_slip Re: Zagadkowo, część trzecia 19.10.10, 18:00
        Hyhy, badly drawn boy :P (zaraz odpowiem na niżej)
    • 3.14-roman Re: Zagadkowo, część trzecia 18.10.10, 22:43
      1+1=1

      Piosenka
      • one_slip Re: Zagadkowo, część trzecia 19.10.10, 18:02
        Tylko tę wersję znalazłam
        www.youtube.com/watch?v=m11i4Rlrloc
        • 3.14-roman Re: Zagadkowo, część trzecia 21.10.10, 10:34
          Ok :)
    • 3.14-roman Re: Zagadkowo, część trzecia 18.10.10, 22:45
      http://img201.imageshack.us/img201/8295/55397219.jpg

      Piosenka :)
      Podpowiedź: kto to jest, ten pan na zdjęciu?
      • aaricia_szalona Re: Zagadkowo, część trzecia 19.10.10, 18:22
        Uwaga, próbuję: Jeśli to jest Del Piero to chodzi o Seven seconds.
        Ale jeśli to jest Del Piero, to to jest "wysoce niekorzystne" zdjęcie ;)
        • 3.14-roman Re: Zagadkowo, część trzecia 21.10.10, 10:34
          To nie jest del Piero, ale też był na mundialu w 2006. Podpowiedź: ten pan jest od del Piero dużo wyższy.
    • gazeta_mi_placi Re: Zagadkowo, część trzecia 19.10.10, 08:12
      Teraz ja dam zagadkę:

      http://img714.imageshack.us/img714/5007/ojciecrydzykzrobi1145a.jpg


      Tytuł książki.
      • misiania Re: Zagadkowo, część trzecia 19.10.10, 09:38
        Pan Tadeusz
        • gazeta_mi_placi Re: Zagadkowo, część trzecia 19.10.10, 09:57
          E...
          Za szybko :-(
          Myślałam,że będzie trudniej :-(
      • 3.14-roman Re: Zagadkowo, część trzecia 21.10.10, 10:36
        Ja najpierw pomyślałem o "Władcach umysłów" :)
    • one_slip Re: wanż 19.10.10, 18:20
      https://img257.imageshack.us/img257/8772/paintci.jpg

      1) kapela
      2) tytuł
      • aaricia_szalona Re: wanż 19.10.10, 18:28
        One_slip! Ten jeżozwierz to Ci się udał. Byłaby z tego piękna okładka płyty :D



        1. Porcupine tree 2. Stairway to heaven ?
        • one_slip Re: wanż 19.10.10, 18:42
          No właśnie bałam się, że nikt nie pozna - mam popsutą mysz optyczną i rysuje mi takie kwadratowe :) Szczególnie w paincie:)
          Ale zaliczam 0.5 - bo drugie to tytuł powiązany z 1. :)
          • gazeta_mi_placi Re: wanż 19.10.10, 18:47
            Pędzący Jeż?
          • dzidzia_bojowa To nie jest Del Piero 19.10.10, 18:56
            Bo Del Piero wygląda tak:
            https://w704.wrzuta.pl/sr/f/7fA6vGYoZvr/del_piero


            Obstawiam raczej Zambrottę ale nie jestem pewna. Roman podpowiedz, no!
            • aaricia_szalona Re: To nie jest Del Piero 19.10.10, 19:40
              Dzidzia, ale mi pasował do siódemki. I wory pod oczami ma:P
              Zambrotta ma gładziej pod okiem. Może Materacyk?
              • 3.14-roman Re: To nie jest Del Piero 21.10.10, 23:31
                Nie, ale pan podobny wzrostem do Materaca :) Taki typ piłkarza-wieży, trochę włoska odmiana P.Croucha. Na mundialu w RPA go nie było, ale był na poprzednim. Na Euro 2008 też był.
                • aaricia_szalona Re: To nie jest Del Piero 22.10.10, 09:18
                  Ha! Luca Toni. Ale tytuł pozostaje zagadką :(
                  • 3.14-roman Re: To nie jest Del Piero 24.10.10, 20:22
                    W jakiej piosence padają blisko siebie słowa: "Luca" i "second"? A właściwie, nie Luca, a
                    Luka?
                    • one_slip Re: To nie jest Del Piero 24.10.10, 22:24
                      Susan Vega - My name is Luka - jedna z ulubionych piosenek mojego taty kiedys:)
                      • 3.14-roman Re: To nie jest Del Piero 26.10.10, 21:43
                        Tak :)
    • one_slip Re: wanż II 19.10.10, 18:44
      1. grupa, 2 ich kawalek :)
      https://img222.imageshack.us/img222/7668/harderbetter.jpg
      • aaricia_szalona Re: wanż II 19.10.10, 19:53
        W pierwszej chwili przyszedł mi do głowy Defekt Muzgó :)


        Daft Punk - Around the world
    • one_slip Re: Zagadkowo, część trzecia 20.10.10, 17:34
      dobra, następne: film.
      https://img837.imageshack.us/img837/8696/airxu.jpg
      • aaricia_szalona Re: Zagadkowo, część trzecia 20.10.10, 18:19
        O, Entombed i Wilq!
        Dziwnym nie jest ;P
    • 3.14-roman Re: Zagadkowo, część trzecia 26.10.10, 21:43
      forum.gazeta.pl/forum/w,95723,118018313,118018313,Zagadkowo_czesc_czwarta.html
      Nowa zagadkownia :)
      • one_slip Re: Zagadkowo, część trzecia 04.11.10, 22:43
        Ej, ale ja jestem niepocieszona :( nikt mnie nie zgadł :(
        podpowiedź - powietrzna samotność w japońskim ogrodzie na wyspie Honsiu jakomotyw muzyczny.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka