Dodaj do ulubionych

Propozycje zmian w blogach

01.06.05, 11:30
Przydałaby się możliwość krótkiego opisywania zdjęć w Plikach. Jest na to troche miejsca. Ewentualnie można jeszcze usunąć "Właściciela". Gdy w blogu jest ich kilku zdjęcia mogą sygnować. Gdy zdjęć jest dużo, czasami trzeba je otwierać, żeby zobaczyć co jest, bo nazwy plików niewiele mówią.
Obserwuj wątek
      • quentiin Re: Propozycje zmian w blogach 02.06.05, 09:42
        No, a ja bym z miłą chęcią powitał możliwość przenoszenia notek, a jeszcze
        lepiej całych kategorii, z jednego do drugiego bloga tego samego użytkownika. Na
        swoim przykładzie - doszedłem ostatnio do wniosku, że mógłbym zrobić osobnego,
        tematycznego bloga z niektórych kategorii, które mam u siebie, ale nie chce mi
        się przenosić ręcznie po jednej notce materiałów z jednego na drugiego bloga -
        za dużo roboty, a ja jestem leniuch smile
          • elwinga_waw Re: Propozycje zmian w blogach 28.09.06, 15:59
            Nie żartuję. U mnie to działa i w Operze i w IE. W Mozilli nie sprawdzałam. Dolny prawy róg edytora ma jakieś tam paseczki. Najedź kursorem, złap, pociągnij i sprawdź.. wink

Inna rzecz, że Opera, przy użyciu nowego edytora WYSIWYG konsekwentnie ignoruje znaczniki [p][/p] (nawias kwadratowy, bo forum, zdaje się, trójkątnych nie lubi), zastępując je [br /]. Co trochę zaburza wygląd notki. Ale to inna bajka, choć mechanizm dla mnie nieco niepojęty...
    • kataryna.kataryna Re: Propozycje zmian w blogach 02.06.05, 19:22
      Moje propozycje:
      - możliwość przypisania notki do więcej niż jednej kategorii na raz (np. piszę
      coś o aferze w SLD, zaznaczam dwie kategorie "afery" i "SLD" - czytelnikowi
      łatwiej byłoby przeglądać według kategorii)
      - możliwość edytowania starych notek, teraz nie mogę nic zrobić ze starymi
      notkami gdzie np. chciałabym poprawić hiperlink, który w międzyczasie się zepsuł
      - jakieś wyraźniejsze podkreślanie hiperlinków, bo teraz ich czasami nie widać
      (choć może już można to ustawiać w tym kodzie a ja nie umiem)
      - wprowadzenie opcji takiej, że wyświetla się tylko zajawka tekstu a jak ktoś
      chce czytać dalej to sobie klika "czytaj dalej" czy coś takiego - wtedy na
      stronie mieściłoby się więcej notek
      • fg2002 Re: Propozycje zmian w blogach 11.09.06, 19:32
        "możliwość przypisania notki do więcej niż jednej kategorii na raz (np. piszę
        ccoś o aferze w SLD, zaznaczam dwie kategorie "afery" i "SLD" - czytelnikowi
        łatwiej byłoby przeglądać według kategorii)"
        - to nie dwie różne kategorie, ale kategoria i jej podkategoria, czyli drzewo.

"możliwość edytowania starych notek, teraz nie mogę nic zrobić ze starymi
        notkami gdzie np. chciałabym poprawić hiperlink, który w międzyczasie się
        zepsuł"
        - To masz jakiegoś wyjątkowego pecha - od kilku lat to już jest możliwe - każdą
        notke możesz usunąć lub poprawić.
        "jakieś wyraźniejsze podkreślanie hiperlinków, bo teraz ich czasami nie widać
        (choć może już można to ustawiać w tym kodzie a ja nie umiem)"
        - Właśnie - nie umiesz.
        Z poważaniem...
      • marta_robert Re: Propozycje zmian w blogach 14.09.06, 11:45
        > kataryna.kataryna napisała:

> Moje propozycje:
        > - możliwość przypisania notki do więcej niż jednej kategorii na raz

Też jestem za tym - czesto wpisy pasują do kilku kategorii i nie wiadomo, do
        której bardziej;P

--
        przechowalnia.blox.pl/html
      • elwinga_waw Re: Propozycje zmian w blogach 11.09.06, 11:25
        O. Backup Tak. TAAAK... Albo przynajmniej możliwość całościowego eksportu
        bloga - wszystkich notek en masse, albo kategoriami. Bo jeśli ktoś chce sobie
        np. zbackupować bloxa pisanego reguarnie od dwóch lat, to notka po notce z
        zastosowaniem Bloxera, będzie to robił przez dwie noce... Może właśnie jako
        opcja Bloxera? A wtedy dałoby się może też i w drugą stronę - jak eksport to i
        import...
    • paprotka1 Hasło na bloga 03.06.05, 08:45
      Ja bym proponowala taka opcje jak haslo na bloga, bo przez dodanie uzytkownikow
      mozna tylko dodac ludzi z blox.pl a ci co nie pisza blogow wogole, to juz nie
      moga ogladac.

I jeszcze mozliwosc przenoszenia notek na inne blogi (bo czasem zachodzi
      koniecznosc zmieny bloga i sie potem wszystkie notki traci).
      • roman_j Re: Propozycje zmian w blogach 17.04.07, 16:58
        anonim001 napisała:

> Możliwość komentowania swojego bloga z poziomu edycji. Teraz żeby skomentować,
        > odpowiedzieć, trzeba wejść w podgląd bloga i dopiero wtedy komentować.
        > Ułatwiłoby to nam życie.

Popieram!!! Będzie coś z tego?
          • roman_j Re: Propozycje zmian w blogach 18.04.07, 13:35
            ols napisał:

> OMG, podbicie po roku ;-O

Żeby nie spamować, sumiennie sprawdziłem, czy temat był już na forum poruszany.
            I proszę, bingo! smile)

> Z tego akurat nie będzie.

No to lipa. Jak wchodzę na stronę główną mojego bloga, to sobie niepotrzebnie
            statystyki nabijam. Poza tym to niewygodne, że gdzie indziej mogę komentarze
            czytać, a jak chce odpowiedzieć, to muszę się gdzie indziej udać. Ale widocznie
            jakieś wyższe racje stoją za Waszymi decyzjami. smile)
    • sgk Re: Propozycje zmian w blogach 07.06.05, 11:13
      A co np. w takich tematach:
      przyciski do zarządzania zasobami (Dodaj, Wyczyść, Skasuj Zaznaczone) mogłyby
      być NAD zasobami. To oszczędziłoby sporo zjeżdżania na dół strony za każdym
      razem, gdy się chce coś z plikami zrobić. Będąc NAD listą plików byłyby szybko
      dostępne.
      przydałaby się możliwość organizowania zasobów w podkatalogi: wszystko w jednym
      się miesza i ciężko się nimi zarządza
      wysokość wiersza z pojedyńczym zasobem mogłaby być mniejsza: za duże sa przerwy
      między plikami (w stosunku do wielkości czcionki) a to powoduje wydłużenie
      strony i dużo przewijania

przydałaby się też możliwość decydowania o porządku sortowania (kolejności)
      zakładek w folderach i samych folderów (sortowanie alfabetyczne nie zawsze jest
      pożądane)
        • Gość: Pan Kaban Re: Propozycje zmian w blogach IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 08.06.05, 00:53
          Dwie sprawy:
          1. Obsługa tabelek w okienku edycji (HTMLArea 3.0 sobie z tym radzi);
          2. Problem z wylogowywaniem : mam dwa bloxy, w starej wersji layoutu, kliknięcie
          na duże logo BLOX u góry ekranu - przenosiło na stronę główną blox.pl BEZ
          WYLOGOWANIA, a teraz wylogowywuje. Proszę o przywrócenie starego działania - bo
          ile razy można się logować, a czasem niestety skaczę po dwóch blogach (jak np.
          sprawdzam statystyki).

--------------------------------------------------------------------------------
          SpecNaz 48k Blox Team & <a
          href="http://pankabanshow.blox.pl">Pan Kaban</a>
          • tebe Re: Propozycje zmian w blogach 08.06.05, 15:05
            2. Tu akurat nic się nie zmieniło. Zapewne stronę z widokiem niezalogowania
            pobierasz, spróbuj odświeżyć.

Czytamy ten wątek, jakby co. Jak już będziemy wiedzieli co i jak damy znać.
    • pohjois Re: Propozycje zmian w blogach 09.06.05, 14:11
      Fajnie by było mieć większą kontrolę nad tym które notki pojawiają się domyślnie
      na blogu. Czyli niekoniecznie albo wszystkie albo z jednej kategorii, ale na
      przykład dwie kategorie się pojawiają a trzy nie. To nie powinno być bardzo
      trudne w realizacji... No i byłoby automatycznie dostępne, gdyby można było
      klasyfikować notki w więcej niż jednej kategorii.
    • tebe Re: Propozycje zmian w blogach 10.06.05, 17:09
      Zbiorcza odpowiedź
      Ale uwaga: to wszystko potrwa.

eela: możliwość krótkiego opisywania zdjęć w plikach - to większy temat, zrobimy
      poprawki w tej części ale (sgk) nie będzie to chyba przeniesienie przycisków na
      górę. A na pewno nie wszystkich.

Anonim001: Możliwość komentowania swojego bloga z poziomu edycji nie jest
      trywialna ale myślę, że wchodzi w grę. Przy okazji w samych komentarzach też
      możemy coś poprawić (np. dodawanie linka do swojej strony + jakiś myk na państwo
      spamujących).

Black_tea: opcja powiadamiania o nowych komentarzach przy notkach ktore
      komentowalam - nad tym się zastanowimy także w szerszym kontekście (jak zrobić,
      żeby rozmowy w blogach trwały).

pineska40 - nad sposobem prostego dostępu do roboczych możemy pomyśleć.
      Propozycje mile widziane smile

Jolka: namawiam do pisania offline dłuższych tekstów smile

kataryna.kataryna: nad opcją "wyświetla się tylko zajawka tekstu" plus "czytaj
      dalej" - pomyślimy.
      Możliwość przypisania notki do więcej niż jednej kategorii na raz bardzo niszowa
      i zapewniam Cię, dla bloga mało korzystna (jeśli mogę zapewniać oczywiście)
      Edytowanie starych notek może być problemem (ew. bloxer).
      Wyraźniejsze podkreślanie hiperlinków - pytanie gdzie, może mogę Ci pomóc?

Obsługa tabelek w okienku edycji z czym podobno HTMLArea 3.0 sobie radzi -
      sprawdzimy.

quentiin: możliwość przenoszenia notek - to dla 20 użytkowników byłoby
      przydatne... Może lepiej zacznij bez archiwum albo polinkuj? Duży generator
      problemów w testach i przy obsłudze tu widzę.

Sortowanie zakładek w folderach - raczej nie, niszowe i można sobie z tym
      poradzić.

Większą kontrola nad tym które notki pojawiają się domyślnie na blogu. Trochę
      nie rozumiem. Ja mam nad tym pełną kontrolę. Jak coś napiszę, to się pojawia smile

Robienie backup'u na swoj komputer - można sobie robić (bloxer).

Hasło na bloga (dla tych co nie piszą blogów w ogóle) - póki co można założyć
      jedno konto i dać znajomym.

Oczywiście propozycje nadal mile widziane i za wszystkie dziękujemy.
    • taisha_te Re: Propozycje zmian w blogach 10.06.05, 17:21
      to ja też dorzucę coś do worka życzeń wink
      1. czy "następne" mogłyby się wyświetlać po 10 wpisów na przykład, a nie cały
      blog na raz? jeśli ktoś pisze od dawna, lub ma bardzo długie notki, to
      otwieranie i przewijanie całości trwa dość długo.
    • goddamn Re: Propozycje zmian w blogach 11.06.05, 13:03
      A ja proppnuje:
      - automatyczne pingowanie technorati (a może jest w planach?)
      - na swoim blogu mogłoby być osobne menu dostępne tylko dla autora, dzięki czemu
      możnaby po jednym kliknięciu pisac nową notkę
      - i nie wiem czy to będzie kiedyś mozliwe, ale fajnie by było jakby można było
      samemu modyfikować swojego bloxa na poziomie htmla a nie tylko css, tzn żeby
      można było samodzielnie zrobić sobie układ bloga, łącznie z każdą kreseczką,
      tabelką, menu itd
    • greeneyescat Re: Propozycje zmian w blogach 05.07.05, 00:05
      Moją propozycją jest możliwość blokowania dostępu do bloga czytelnikom o
      wskazanym ip. Ponieważ nie mamy dostępu do kodu HTML bloga, żadnych skryptów
      Javy nie możemy wstawić, poza tym ich działanie i tak można zablokować z poziomu
      przeglądarki. Czasem zdarza się niepożądany czytelnik, przez którego można być
      zmuszonym do zmiany adresu bloga. A jak się uprze to w Google i tak znajdzie
      nowego bloga po hasłach z zainteresowań na przykład. Limitowany dostęp dla
      wyznaczonych użytkowników nie stanowi tutaj rozwiązania, jeśli zależy nam na
      szerokim dostępie do naszego bloga, poza konkretną osobą...
      Nie wiem ilu osobom byłoby to potrzebne, ale tym zainteresowanym przydałoby się
      bardzo.

Pozdrawiam,
      Greeneyescat (na blogowym wygnaniu z wyżej wymienionych powodów)
        • greeneyescat Re: Propozycje zmian w blogach 10.08.05, 18:44
          Domyślam się, że problemu to nie załatwi, jednak może na tyle utrudni komuś
          czytanie by dał sobie spokój. Taki ostateczny sygnał "nie jesteś tu mile
          widziany". Wiem, że wszystko da sie obejść, ale większość osób nie jest na tyle
          zdesperowana i obeznana w temacie by to zrobić.
          Pozdrawiam
          • tebe Re: Propozycje zmian w blogach 01.09.05, 13:18
            Najgorszych może tylko rozjuszyć. Lepiej ignorować i kasować. Ale mamy to na
            uwadze.
            Z tym, że takie konkretne problemy to lepiej mailem na pomoc@agora.pl, żeby tu
            nie nagłaśniać i nękania i metod ścigania smile
    • tebowicz Re: Propozycje zmian w blogach 06.07.05, 01:30
      Ja mam dwie propozycje związane z wyszukiwarkami:
      1. możliwość definiowania przez usera, czy jego blog ma być indeksowany czy nie
      (meta name="robots")
      2. zmiana tytułu "Dodaj komentarz" ze strony z notką na tytuł samej notki, bo
      wyszukiwarkach to źle wygląda smile
      Pozdrawiam
    • tebowicz Re: Propozycje zmian w blogach 06.08.05, 22:48
      Mam jeszcze jedną sugestię: mianowicie jeśli dodaje się notkę bez tytułu to nie
      zostaje ona uwzględniona w kanale RSS. Czy dałoby się coś z tym zrobić? Np. żeby
      pojawiały się w to miejsce trzy kropki (...) lub początek notki smile
      Pozdrawiam wszystkich
    • s0nia Re: Propozycje zmian w blogach 07.08.05, 15:25
      1. pomyslcie nad tym, żeby notatkinie pojawiąły się w całości na blogu... tylko
      jakiś mały fragmencik a dopiero po kliknięciu na nie, czy jakies "czytaj dalej"
      otiwerała się strona z całą resztą
      2. rss - mógłby uwzględniac podział na akapity
      3. rss - tu też mogłyby się nie pojawiac od razu całe notatki... tak żeby zmusić
      czytające go do wejścia na bloga wink
      • Gość: moje marzenie Re: Propozycje zmian w blogach IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 12.08.05, 15:35
        "Mi sie marzy opcja powiadamiania o nowych komentarzach przy notkach ktorek
        komentowalam. Ciagle zapominam gdzie cos
        napisalam i chcialam doczytac co bylo dalej" - cytat z kogoś wyżej.

OCh popieram. To byłoby cud miód. Kiedy komentuję wiele blogów, wielokrotnie
        umyka mi z pamięci, na którym blogu którą notkę komentowałam. W ten sposób
        przegapiłam kilka odpowiedzi na mój komentarz. Gdybym miała powiadomienie na
        maila że w blogu takim i takim w notce takiej i takiej pojawił się nowy
        komentarz po moim komentarzu, byłabym szczęsliwa.
        • keynell Re: Propozycje zmian w blogach 20.08.05, 12:12
          a propo komentarzy: moim zdaniem dobrym pomysłem byłoby gdyby login osoby
          komentującej był od razu linkiem prowadzącym do jego bloga - teraz trzeba go
          skopiować i wkleić do wyszukiwarki
          druga rzecz to możliwośc wpisania nick'a przez osoby niezalogowane, sporo osób
          obawia się pozostawiania swojego ip (co logicznie ogranicza ilość komentarzy),
          prawdopodobnie ze strony serwisu ma byc to motywacja do rejestrowania się ale
          wiele osób to jednak zniechęca, może gdyby wcześniej troche pokomentowali nie
          mając konta na bloxie przekonałyby się jednak później do pomysłu zarejestrowania się
        • tebe Re: Propozycje zmian w blogach 01.09.05, 13:10
          Chciałbym to jasno i bez ogródek powiedzieć, że bez tych uwag to my byśmy tylko
          siedzieli i oglądali jak nam rośnie.

Dziękujemy za wszystkie sugestie, jak tylko uznajemy, że coś poprawia Blox
          i warto robić, to robimy (gdy nadchodzi czas).

Pozdrówka
    • tebowicz więcej niż 4 tygodnie 21.08.05, 01:07
      Wiem, że temat był już poruszany, ale czy naprawdę nie da się zrobić, aby
      możliwość edycji wpisów była dłużej niż cztery tygodnie? Osobiście nie
      potrzebuję dużo więcej - jakieś 6-8 tygodni zadowoliłoby mnie w zupełności.
      Czasem chciałbym uaktualnić jakiś link lub inną bzdurkę, a tu BĘC, nie można sad
      Ten czas tak szybko leci...
        • eela Re: więcej niż 4 tygodnie 23.08.05, 11:38
          A dlaczego w ogóle taki krótki okres jest dla edytowania? Czasami coś sie chce poprawić albo zmienić zdjęcie i nie można. Mógłby byc kwartał.

Miesiąc dla edytowania to jest miesiąc od opublikowaniana notki czy od ostatniej poprawki?
    • s0nia Re: Propozycje zmian w blogach 23.08.05, 13:56
      i jeszcze by mnie ucieszyło coś, co chyba nie jest wielkim problemem... chociaż
      ja tam nie wiem... chodzi mi o to, żeby jesli tytuł notki jest napisany kursywą,
      to żeby po przejściu do strony z komentarzami w tytule okna przeglądarki nie
      pokazywały się znaczniki < i >
    • kck Subskrypcja RSS 23.08.05, 14:07
      Nie obraziłbym się gdyby włodaże Blox.pl dodali do każdego bloga w sekcji head
      kanał rss:

<link rel="alternate" type="application/rss+xml" title="Gospodarka - Gazeta.pl"
      href="http://rss.gazeta.pl/pub/rss/gospodarka.xml">

(przykład z działu gospoarka na Gazeta.pl).

Wtedy każdy mógłby sobie zasubkrybować kanał bez dłubania np. w Firefoxie.

Nie wiem na ile możecie to zautomatyzować, ale warto to wstawić. smile
    • wojciech.kusmierek ochrona przed spamem 31.08.05, 23:05
      proponuję wprowadzenie ochrony przez spamem komentarzowym (boty dopisujące komentarze z reklamami). Oczywiście, pośrednim rozwiązaniem jest konieczność logowania, ale to z kolei ogranicza możliwość komentowania ludziom (nie każdy chce dla jednego komentarza zakładać konto na gazeta.pl)
      moja propozycja -> dodanie każdego komentarza wymaga przepisania kodu z obrazka (jak np. przy wysyłaniu sms'a przez bramkę internetową).
        • wojciech.kusmierek Re: ochrona przed spamem 03.09.05, 14:00
          tebe napisał:

> Uważasz, że to już ten etap? Chyba uprzedzilibyśmy znacznie problem.
          >
          hmmm, faktem jest, że jestem dopiero parę dni na bloxie, i nic takiego się nie zdarzyło. Ale na innych blogach to codzienność. Skoro nie ma zgłoszeń - to nie ma sensu robić dodatkowych zabezpieczeń. Ale warto się przygotować, bo to na pewno nadejdzie. Żaden spamer nie przepuści takiej okazji. Czy może blox ma jakieś zabezpieczenia, których ja nie widzę?
    • estiej Re: Propozycje zmian w blogach 18.10.05, 11:55
      1. RSS - kategorie
      Skoro główny blog ma własny RSS:
      login.blox.pl/rss2
      a podkategorie mają swoje rozszerzenia, na przykład:
      login.blox.pl/rss2/23.html?28451
      login.blox.pl/rss2/23.html?28452
      login.blox.pl/rss2/23.html?76331
      to myślę, że w feed readerze powinna być tż możliwość wybrania, które kategorie chcę ściągać, a takiej możliwości chyba nie ma. Niezależnie od rozszerzenia, ściąga się wszystko jak leci.

2. RSS - kodowanie
      Ściągając RSS z bloga do Outlooka poprzez RSS POPPER giną polskie czcionki - zamiast nich mam znaki zapytania. Gdzie leży wina, nie mam pojęcia, ale myślę, że po częścio po stronie kodowania bloxa. Z kolei w Operze wszystko ściąga się przepięknie.

3. Strona - kodowanie
      To bardzo niedobrze na przyszłość, że blox jest kodowany w ISO 8859-2. Z tego co widziałem, nie tylko ja, od czasu do czasu używam innych języków, a później dostaję uwagi, że komuś się nie wyświetla. UTF-8 rozwiązałby chyba problem zarówno na stronie, jak i w RSS.
      • mpieck Re: Propozycje zmian w blogach 18.10.05, 14:13
        estiej napisał:

> 1. RSS - kategorie

Gdzieś po drodze się popsuło, poprawimy.

> 3. Strona - kodowanie
        > To bardzo niedobrze na przyszłość, że blox jest kodowany w ISO 8859-2. Z tego
        c
        > o widziałem, nie tylko ja, od czasu do czasu używam innych języków, a później
        d
        > ostaję uwagi, że komuś się nie wyświetla. UTF-8 rozwiązałby chyba problem
        zarów
        > no na stronie, jak i w RSS.

Kiedyś przejdziemy na utf, ale z różnych powodów nie w najbliższym czasie.
        • estiej Re: Propozycje zmian w blogach 19.10.05, 09:59
          Dzięki za szybką odpowiedź, będę czekać na UTF i rozdzielony RSS. Przy okazji, w Thunderbirdzie RSS wyświetla się pięknie, można ładować całą stronę z danym wpisem, albo skrót tekstowy.
Inne wątki na temat:

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka