Forum Dom Ekologia
ZMIEŃ
  15.07.10, 13:58
  Ostatnio bardzo dużo mówi się na temat ekologii. Coraz więcej firm i
  stowarzyszeń podejmuje różnego rodzaju akcje, które mają na celu
  poszerzenie wiedzy na temat ochrony środowiska. Wydaje mi się, że
  jedną z ciekawszych akcji ekologicznych jest "Mój ŚWIAT jest EKO".
  Jak podaje organizator na stronie internetowej dobrzemieszkaj.pl
  Misja akcji to: "przede wszystkim promowanie postaw proekologicznych
  w obszarze wyposażenia i budowy domu, propagowanie dobrego designu i
  ekowzornictwa, kreowanie proekologicznej wizji świata." A co Wy
  sadzicie na temat takich akcji ekologicznych? Czy przynosza one
  pozytywny skutek? Jakie jeszcze podobne- ciekawe przedsiewzięcia pro-
  eko?
  Obserwuj wątek
   • Gość: Emil Re: Akcje EKO IP: *.kimsufi.com 13.08.10, 15:30
    Uważam, że akcje rpro-ekologiczne są bardzo potrzebne gdzyż większość nie zdaje
    sobie sprwy z realnego zagrożenia jekie niesie za sobą marnotrawienie dóbr
    naturalnych. Powinniśmy popierać firmy które produkują w sposób ekologiczny.
    Podczas wymiany okien u siebie w domu podstawą do podjęcia decyzji co do
    producenta był właśnie certyfikat świadczący o odpowiedzialnej produkcji i
    konsumpcji produktów leśnych.
    Tak nawiasem mówiąc to nie musiałem długo szukać i stawać przed dylematem wyboru
    firmy, bo tylko POLSKONE ma w Polsce taki certyfikat.
     • Gość: alicja Re: Akcje EKO IP: 88.198.6.* 17.09.10, 17:41
      Ostatnio widziałam, że Remondis zorganizował zbiórkę zużytego sprzętu elektronicznego i elektrycznego. Potem sprawdziłam w internecie i się okazało, że oprócz takich akcji, kiedy firma sama zabiera spod domów lodówki i inne telewizory, zawsze można odwieźć do nich taki sprzęt i oni go nieodpłatnie 'zdemontują'. Fajna, ekologiczna firma. Pozytywnie mnie zaskoczyli. A wydawałoby się, że odpady to śmierdząca sprawa ;) i ciężko sobie z nią poradzić w ekologiczny sposób.
    • agnieszsz Re: Akcje EKO 29.12.10, 13:54
     Na temat budowy czeskiej spalarni śmieci w Karvinie założyłam wątek - bez odzewu. Tutaj jest szeroka dyskusja, więc może przedstawię tu problem. Czechy lubią budować trujące obiekty nad polską granicą. Mieszkamy w zakopconym regionie górniczego Jastrzębia. Dlaczego polskie władze zgadzają się na budowę czeskiej spalarni śmieci przy granicy? Są głosy, że będzie ona zagrożeniem dla przyrody naszych Beskidów. Argumenty, że spalarnie są bezpieczne do mnie nie docierają. Nie ufam Czechom, bo w pobliskiej elektrowni kopcą z komina , który z powodów ekologicznych został zastąpiony kominem z filtrami. Dzieje się to nocą, pewnie żeby nie było widać. Czy ktoś może zapobiec tej budowie? Ta spalarnia to mega problem dla środowiska!!!
    • Gość: ada Re: Akcje EKO IP: *.home.aster.pl 25.06.11, 11:18
     też uważam, że takie akcje są jak najbardziej potrzebne. W naszym kraju wciąż nie docenia się ekologii...ale coś powoli zmienia się na lepsze, energia odnawialna ma coraz większe znaczenie. Ponoć ma nawet powstać niebawem największa w kraju elektrownia słoneczna: www.odnawialnecieplo.pl/aktualnosciiciekawostki/1-blog/222-w-grylinach-powstanie-najwiksza-w-polsce-elektrownia-soneczna
    • mateusz.gorecki Re: Akcje EKO 29.06.11, 10:28
     Słyszałam o akcji "Mój świat jest Eko", ponieważ interesuję się taką tematyka. Uważam, że powinno być jeszcze więcej takich jakcji. Ludzie powinni wiedzieć jak dbać o środowisko i ile ciekawych rzeczy można zrobić w swoich domach/mieszkaniach, aby świat był eko.
   • patgach75 Re: Akcje EKO 15.10.10, 12:29
    Europejska akcja zbierania odpadów "Milion ton" i jej warszawski etap: koncert Eweliny Flinty, na którego biletem są zużyte baterie i inne elektroodpady. Więcej na www.facebook.com/milionton
   • Gość: Marlena Re: Akcje EKO - śmieci IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 19.10.10, 13:14
    Ja jestem jak najbardziej za! Wszystko, co ma propagować ekologię i dbałość o środowisko jest super! Spotkałam się ostatnio z akcją "Nie zaśmiecaj swojego sumienia" o segregacji śmieci i odpowiedniej utylizacji odpadów - myślę, że to bardzo potrzebne, bo ludzie faktycznie nie wiedzą co ze śmieciami robić i albo palą je (jak ktoś ma gdzie) albo do lasów wywożą - wystarczy pójść na spacer i łatwo na śmietniska w lesie trafić. Dobrze, że coś się dzieje w tym kierunku, oby działo się więcej i więcej!
   • totar Re: Akcje EKO 14.11.10, 23:36
    Obecnie trwa Akcja Ekoszkoła. Jej celem jest nie tylko zwiększanie świadomości ekologicznej ale również, a może nawet przede wszystkim, remont szkoły podstawowej. Jeśli w akcji weźmie udział 20 000 osób to firma Knauf Insulation wyremontuje Szkołę Podstawową w Chechle. Myślę, że takie akcje są świetne, ponieważ nie tylko informują ludzi o potrzebie wykorzystywania ekologicznych rozwiązań ale robią coś o wiele ważniejszego. Dają dzieciom szansę na naukę w lepszych warunkach. Wydaje mi się, że dla dzieci to najlepsza lekcja ekologii - świadomość, że dzięki niej nie muszą już marznąć w czasie lekcji.

    www.akcjaekoszkola.pl
   • wojtek_pszoniak Re: Akcje EKO 01.06.11, 10:13
    Ekologia jest dobrym nośnikiem reklamy, dobrze się sprzedaje i coraz więcej firm próbuje się pod nią podpinać. Z drugiej strony jest to istotne zagadnienie bo przecież emisja zanieczyszczeń jest ogromna. Profile LED też żyją w zgodzie z ekologią;)
    • Gość: tamarra Re: Akcje EKO IP: *.1and1.pl 16.06.11, 14:43
     Macie rację, ekologia jest modna i nadal (choć może pesymistycznie to brzmi) nadal dobrze kojarzy się społecznie.Wiem, że ten temat jest wykorzystywany w celach reklamowych ale jeśli takie akcje jak zbieranie elektrośmieci w zamian za bilety, czy kwiatki przynosi efekt to jestem jak najbardziej ZA! Podobnie jak za akcjami szerzącymi zdrowe odżywianie, wartościowe produkty. Niedawno wyczytałam o akcji prowadzonej przez TetraPak, która edukuje nas na temat konserwantów w napojach i sokach. Wiadomo, nikt nie robi niczego bezinteresownie ale jeśli dzięki temu taka mam jedna czy druga, będzie baczniej przyglądać się produktom na zakupach to również jestem za!
     • Gość: dekka Re: Akcje EKO IP: *.connecta.pl 19.06.11, 23:55
      Niektóre miasta organizują sezonowo takie akcje wymiany śmieci na np. drzewka (za stare opony), filiżanki (za kapsle, puszki czy nakrętki) etc... Niestety jest to jeszcze rzadkość.
      @Tamarra- czy chodzi o tą akcję karton zamiast konserwantów? Przy okazji można nagrody wygrać i to nawet całkiem konkretne. Taki sposób promowania zdrowego odżywiania się jak najbardziej popieram :).

  Nie pamiętasz hasła

  lub ?

   

  Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

  Nakarm Pajacyka