13.05.21, 14:48
podejrzewam u siebie depresje ale boje się z tym do kogoś iść proszę ludzie pomóżcie mi doradzić czy jestem chora czy nie. Ostatnio czuje się samotna, czuje ze nikt mnie nie rozumie, nie mam kontaktu z moją mamą a wcześniej miałam z nią świetny kontakt siostra mnie zostawia dla innej przyjaciółki a druga przyjaciółka jest daleko stad mam mnóstwo kompleksów boje się ze zawiodę rodziców względem ocen
Obserwuj wątek
    • tuttifrutti1234 Re: depresja 13.05.21, 20:04
      W necie są testy na depresję, zacznij od tego, w zależności od wyniku zwróć się do lekarza psychiatry. Pamiętaj, że psycholog nie jest lekarzem, musi być psychiatra.
      Poniżej pierwszy z brzegu test znaleziony w googlu:
      psychiatra.bydgoszcz.eu/publikacje-dla-pacjenta/depresja/skala-depresji-becka/
    • mardaani.74 Re: depresja 13.05.21, 23:41
      Można o Tobie powiedzieć wiele ale nie to, że jesteś bez uczuć. Z Twojego opisu widać, że jesteś osobą dość wrażliwą i byłoby dobrze upewnić się czy to co teraz odczuwasz to takie przejściowe rozterki i obawy które przeżywa w młodości wiele osób czy już jest to depresja. Nie obawiaj się szukać pomocy u lekarza, na początek może to być rozmowa z Twoim lekarzem rodzinnym.
      Jeśli chodzi o kompleksy, lęk przed tym że się kogoś zawiedzie, lęk przed złymi ocenami, to najlepiej byłoby porozmawiać o tym z psychoterapeutą, na psychoterapię może Cię skierować lekarz rodzinny lub psychiatra.
      Kompleksy i lęki mogą się z czasem nasilać, lepiej nie liczyć że same kiedyś miną, tylko spróbować znaleźć ich przyczynę.
    • pawel00gifkolka Re: depresja 16.05.21, 12:53
      Witam serdecznie jeśli chciała byś porozmawiać to pisz 794036921 Paweł
      Zawsze jest lepiej porozmawiać z kimś niż się zamknąć w sobie a to jest najgorsza co może być człowiekowi wtedy przychodzą do głowy różne myśli ta ten się ode mnie odwrócił nie mam z kim porozmawiać zamykasz się w sobie i wtedy dopada cię nerwica Stany depresyjne nie daj się 🤗 Ja mam podobnie nie raz sobie siedzę i nagle mnie coś dopada od środka mam wyższe tętno i ciśnienie rośnie to jest masakra 😥 Jak coś to pisz pozdrawiam miłego dnia życzę 🙂

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka