Dodaj do ulubionych

RAK piersi

29.06.23, 01:22


Nieustający kaszel lub chrypka oraz osłabienie
Objawem, którego najczęściej nie łączymy z rakiem piersi, jest chroniczny kaszel lub chrypka. Pojawiają się one bez żadnej przyczyny i skutecznie utrudniają codzienne funkcjonowanie. Problem z odkrztuszaniem wydzieliny w tym wypadku nie znika, pomimo zastosowania syropów wykrztuśnych i innych leków. Jeżeli więc mokry kaszel towarzyszy ci nieprzerwanie od dwóch, trzech tygodni – najwyższy czas to sprawdzić. Rak piersi powoduje także osłabienie i zmęczenie całego organizmu, które nie ustępuje nawet po głębokim śnie i wypoczynku.
Obserwuj wątek
  • black_jotka Re: RAK piersi 29.06.23, 01:23
   Swędzenie okolic sutków i bóle pleców
   Swędzenie piersi może świadczyć o nagromadzeniu się wydzieliny w sutkach czy zaburzeniach pracy układu limfatycznego. Organizm stara się wtedy produkować nowe naczynia krwionośne, które będą walczyć z nowotworem. W efekcie czujemy świąd, którego nie jesteśmy w stanie niczym zniwelować. Objawem świadczącym o raku piersi jest także ból pleców. Pojawia się on w wyniku rozrastania się guzów, które naciskają na nerwy i mięśnie. Jest on również efektem przerzutów do kości.
  • black_jotka Re: RAK piersi 29.06.23, 01:26
   Tkliwość sutków i wyciek wydzieliny
   Wrażliwe na dotyk, często obolałe sutki mogą być jednym z pierwszych symptomów raka piersi. Pojawiający się ból jest ostry, nagły oraz cykliczny, często podobny do tego, jaki kobiety odczuwają podczas miesiączki. Nie przechodzi nawet po zastosowaniu maści leczniczych lub innych środków przeciwbólowych. Zaniepokoić powinny również piersi większe nawet o kilka rozmiarów. Często są one nabrzmiałe, z widocznymi delikatnymi żyłkami. W niektórych przypadkach z brodawek może sączyć się wydzielina o ciemnej barwie. Warto pamiętać, że zmianom może ulec tylko jedna pierś.
  • black_jotka Re: RAK piersi 29.06.23, 01:27
   Problemy z układem pokarmowym
   Organizm może sygnalizować o rozwoju niebezpiecznego nowotworu poprzez kłopoty z trawieniem. Występujące nieregularne wypróżnienia, biegunki oraz zaparcia bez żadnych zmian w diecie są tylko jednymi z mogących pojawić się objawów. Rak piersi może także wpłynąć niepokojąco na wagę. W zależności od pacjentki, masa ciała może drastycznie wzrosnąć lub gwałtownie spaść. Jest to związane z zaburzeniami hormonalnymi, które pojawiają się wskutek rozwoju nowotworu w organizmie. Zmieniający się poziom hormonów jest natomiast efektem walki organizmu z chorobą.
  • black_jotka Re: RAK piersi 29.06.23, 01:28
   Zmiany w strukturze skóry oraz rozszerzenie się porów
   Pacjentki, u których rozwija się rak piersi zauważają także zmiany w wyglądzie ich skóry. W miejscach zaatakowanych rakiem pojawiają się rozszerzone pory i nieestetycznie wyglądająca pomarańczowa skórka. Skóra w tych okolicach jest pogrubiała, często szorstka. Zmienia się również jej kolor – chore miejsca są zaczerwienione, z krostkami jak przy wysypce.
  • black_jotka Re: RAK piersi 29.06.23, 01:30
   zdrowie.parenting.pl/najczesciej-ignorowane-przez-kobiety-symptomy-raka-piersi/3
  • black_jotka Re: RAK piersi 30.06.23, 02:50
   Najnowsze badania dowodzą, że picie kawy nie działa kancerogennie, a wręcz może wspomóc ochronę przed niektórymi nowotworami*.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nie pamiętasz hasła lub ?

Nakarm Pajacyka