Dodaj do ulubionych

Harry Potter i Papież?

25.02.06, 11:13
Co myśli nasz kochany Papież Ratzinger o Harrym Potterze.?
serwisy.gazeta.pl/kultura/1,69370,3134872.html
wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,53621,2822202.html
Obserwuj wątek
        • fajnamonika1 Re: Harry Potter i Papież? 25.02.06, 17:24
          banda oszołomów - pewnie nawet nie przeczytali, a juz oskarżają Rowling o to
          wszystko! jakby popełniła zbrodnie pisząc tą książkę i ze ona jest o magicznym
          swiecie. przeciez czytając ksiazke o magii nie trzeba zaraz w nią wierzyc!!
          takie ksiazki czyta sie dla przyjemnosci i kto zechce to i tak ją przeczyta.
            • absurdello Dla przyjemności ? 25.02.06, 23:31
              Już samym tym ta książka jest groźna, przecież należy się cały czas umartwiać
              (nawet podczas czytania). Tak więc tylko opowiadania obozowe Borowskiego albo
              historie o sybirakach, wszystko inne co może dać przyjemność w czytaniu JEST
              ZAKAZANE !

• kochanica-francuza Re: Dla przyjemności ? 25.02.06, 23:47
                absurdello napisał:

> Już samym tym ta książka jest groźna, przecież należy się cały czas umartwiać
                > (nawet podczas czytania). Tak więc tylko opowiadania obozowe Borowskiego albo
                > historie o sybirakach, wszystko inne co może dać przyjemność w czytaniu JEST
                > ZAKAZANE !
                >
                Ha, ha, ha, mainstreamowe nabijanie się z kościoła nie jest śmieszne już choćby
                dlatego, że jest tak popularne i banalne.
                • pavvka Re: Dla przyjemności ? 28.02.06, 14:40
                  kochanica-francuza napisała:

> mainstreamowe nabijanie się z kościoła nie jest śmieszne już choćby
                  >
                  > dlatego, że jest tak popularne i banalne.

Jakoś dziwnie definiujesz mainstream w naszym rzekomo w 95% katolickim
                  społeczeństwie.
      • absurdello Jeżeli to są myśli tej Pani to ona chyba ... 25.02.06, 23:51
        nie czytała tej powieści albo oparła się na jakichś strzeszczeniach streszczeń
        jakiejś innej powieści do tego czytanych po łebkach .
        Zauważyłem ciekawą zależność:

- kilka osób dziwiło mi się, że w ogóle czytam HP (mam ponad 40 lat),
        - oni nie czytają, bo nie warto tracić czasu, bo mają ważniejsze sprawy

za to bardzo dobrze wiedzą jaka ta książka jest (infantylna, nudna, dla dzieci,
        pełna czarnej magii itd) i jaki jest jej główny bohater (oczywiście jest zły,
        ma odchyły, itd).

Próba jakiegokolwiek sprostowania prowadzi do stwierdzenia, że ani chybi ktoś
        mi płaci za reklamowanie tej książki (autentyczne !).

• znowuniedziela Re: Jeżeli to są myśli tej Pani to ona chyba ... 27.02.06, 21:26
          zgadzam się z poprzednikiem...
          ale ja ,chodząca do kościoła jednostka,wierząca w Bga i znająca Biblie uwazam,i
          mam w nosie co na ten temat sądza dogmatycy,religioznawcy,klerykałowie i
          inni,że cofnięcie czasu w dobie dzisiejszej jest niemozliwe,i kazdy myślący
          idzie WŁASNA DROGA a nie wyznaczona przez "mentorów"...moim zdaniem spis ksiąg
          zakazanych nie ma sensu-bo wszyscy i tak swoje wiedza,ale spotkałam się w
          mnóstwem radykalnych poglądów nt czytania lektur typu wróżki,wiedźmy,czary-że
          to kusi zło,zły,diabeł...ale zapominamy nadr często,że kościół jako instytucja
          ewoluuje bardzo wolno-wszak Biblia napisana ponad 2000 lat temu zobowiązuje
          wierzących do absurdu,a nie stosujemy się do niej dlatego,iz ludzkość i nasze
          obyczaje po prostu ewoluuja szybciej wielkorotnie...ja sie nie przejmuję i
          czytam,a wierze bo wierze i koniec,niech myśli kto co chce,mnie to nie oteresuje
      • maly_jelen Re: Harry Potter i Papież? 28.02.06, 11:51
        Zignoruyj to. To troll. To adres to pewnej gry. Kiedy ty w to kliknies,z on
        zarabia. Lepiej kliknij w adres w temacie "Fajna gra".
        Nie podoba mi sie podejscie papieza do Harry'ego Pottera. Przeciez wierzymy w
        cuda i Boga. Mozna to nazwac absurdem! Wierzymy, ze moze sie rozstapilo, ze Bog
        zeslal nam syna jednorodzonego...przeciez to prawie jak magia:)
        • eeela Re: Harry Potter i Papież? 28.02.06, 21:00
          > Nie podoba mi sie podejscie papieza do Harry'ego Pottera. Przeciez wierzymy w
          > cuda i Boga. Mozna to nazwac absurdem! Wierzymy, ze moze sie rozstapilo, ze Bog
          >
          > zeslal nam syna jednorodzonego...przeciez to prawie jak magia:)

Heretyk ;-)))
          Chyba zdajesz sobie sprawe z tego, jak silne jest rozgraniczenie w ideologii
          Kosciola miedzy jego wlasna "magia" (jak to nazwales), a magia majaca zrodlo w
          czymkolwiek innym?
      • eeela Re: Harry Potter i Papież? 28.02.06, 18:20
        > a cóż to takiego??

To gra online. Jestes wampirem i wilkolakiem i chodzisz polowac. Albo pracowac
        na cmentarzu. A ten link sluzy do "polowania" w necie - jak w niego klikniesz,
        jestes wirtualnie ugryziony/a, a wampir/wilkolak dostaje za to bonusy. Gierka w
        miare znosna i nie zajmuje duzo czasu (jak ogame, na ktorego strawilam kiedys
        kilka miesiecy :-D ). Ten osobnik nieladnie postepuje, bo spamuje tym linkiem
        wszedzie. Eeela jest grzeczniejsza i wsadzila sobie link do sygnaturki :-)
        (gdzie niniejszym serdecznie zapraszam ;-D )
    • a_weasley Co Papież mówi, a co mu nieuczciwie przypisują 27.11.06, 19:56
      zonatyfacet napisał:

> Co myśli nasz kochany Papież Ratzinger o Harrym Potterze.?
      > serwisy.gazeta.pl/kultura/1,69370,3134872.html
      > wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,53621,2822202.html

Drugi adres jest nieczynny, pod pierwszym zaś jest jak wół napisane, że:

> Książkę "Harry Potter - dobry czy zły" wydawcy reklamują
      > "rekomendacją Benedykta XVI" (w rzeczywistości autorka wysłała
      > ją kardynałowi Ratzingerowi, który wówczas jeszcze nie był papieżem,
      > i dostała z jego kancelarii ciepły list z podziękowaniami).

Co jednak nie przeszkadza moim przedmówcom wygłaszać ostre komentarze na temat B
      XVI.
      A w wywiadzie dla "Tygodnika Powszechnego" autorka przyznała, że:
      1) nie książkę Ratzingerowi wysłała, jeno opis, o czym ona ma być
      2) jak potem z tymże rozmawiała, to o książce nawet nie wspomniał.

Więcej na ten temat tutaj:
      HP a Benedykt XVI - twoj.net/index.php?showtopic=8411&st=40
      HP a inne osoby duchowne - twoj.net/index.php?showtopic=13687
      Czarodzieje i wiara - twoj.net/index.php?showtopic=12384
Inne wątki na temat:

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka