Dodaj do ulubionych

Zapraszam rowerzystów

IP: *.internetdsl.tpnet.pl 19.04.04, 11:47
na wycieczkę wokół nowobudowanego zbiornika przeciwpowodziowego Pogoria IV.
Trasa liczy około 20 km stepów i wertepów. Jest to niewątpliwie jedyna okazja
aby zobaczyć jak powstaje sztuczne jezioro, stanąć na jego, jeszcze suchym,
dnie by za kilkanaście lat móc powiedzieć swoim dzieciom: jeździłem po dnie
rowerem. Zapraszam, chętnym mogę podać szczegóły.
Obserwuj wątek
    • Gość: zodiak Re: Zapraszam rowerzystów IP: *.smstv.pl / *.smstv.pl 19.04.04, 13:31
      Napisz gdzie się ten zbiornik znajduje. Chętnie się tam przejadę, zwłaszcza że
      ścieżek rowerowych jest mało w sosnowcu.
      • Gość: olo Re: Zapraszam rowerzystów IP: *.internetdsl.tpnet.pl 19.04.04, 13:47

        Wyjazd z parkingu przy plaży, ścieżką rowerową , w lewo w kierunku Piekła. W
        połowie drogi pierwszy element zmiany krajobrazu: bardzo długie rury łączące
        Pogorię 4 z Pogorią 3. Tutaj trzeba zsiąść z siodełka i wspiąć się na
        niewielki nasyp kolejowy by zobaczyć krajobraz budowlany nowego zbiornika.
        Jedziemy dalej brzegiem Pogorii i między budynkami mieszkalnymi skręcamy w lewo
        ( tu leją piwo w kilku knajpkach) Dojeżdżamy do przejazdu kolejowego ze
        zrujnowanym przystankiem i dalej prosto. Znów znajdujemy się na krawędzi
        wyrobiska i będziemy się jej trzymać przez, prawie cały czas jazdy. Dość
        niewygodną rozjeżdżoną drogą dojeżdżamy do masztu energetycznego, gdzie napisy
        ostrzegają, że nie można zjechać na dół. Sprowadzamy rower na dno wyrobiska.
        Kiedy będziemy wprowadzać rower pod górę, to między masztem a lasem skręćmy w
        lewo. Teraz przez las krawędzią wyrobiska dojedziemy do samych Wojkowic. W
        pewnym momencie, za działkami można się pogubić. Trzeba objechać zjazd do
        wyrobiska i jeszcze raz do lasu. Po wyjeździe na łąkę dojeżdżamy do trzech
        zabudowań i znowu skręcamy ku krawędzi wyrobiska. Jesteśmy w Wojkowicach. Tutaj
        całą parą pracują spychacze wyrównujące brzegi zbiornika. Przy wałach Przemszy
        widać koryto, którym woda będzie wpływać do jeziora. Omijamy sprzęt budowlany i
        dalej wzdłuż brzegu do Ratanic. Tutaj trzeba kierować się intuicją.Mijamy
        przystanek w Ratanicach, nie skręcamy w prawo na asfalt tylko jedziemy dalej
        prosto wzdłuż pola i na jego końcu skręcamy w lewo do brzegu. Kiepską drogą nad
        brzegiem dojeżdżamy do Marianek. Obok przydrożnej kapliczki w lewo i dojeżdżamy
        do asfaltu. Drogą dojeżdżamy do dyrekcji budowy zbiornika. W tym miejscu woda
        będzie z powrotem wpływać do Przemszy. Około 100 m za tym miejscem skręcamy w
        prawo na ścieżkę, która zaprowadzi nas na wiadukt nad drogą. Przekraczamy
        wiaduktem drogę, przekraczamy tory kolei piaskowej i lądujemy na drodze, na
        której zaczęliśmy wycieczkę. Skręcamy w prawo, dojeżdżamy do parkingu a tam
        czeka zimne piwko i czysta woda w Pogorii. Szkoda, że piasek na plaży nie jest
        równie czysty.
        W wyprawie pomoże nowy plan Dąbrowy Górniczej.
        Miłych wrażeń olo
        • michaelus Re: Zapraszam rowerzystów 19.04.04, 14:49
          Ja bym wolał mieć tą trasę na mapce zaznaczoną ;-)
          • Gość: olo Re: Zapraszam rowerzystów IP: *.internetdsl.tpnet.pl 19.04.04, 18:13
            Nieraz trzeba się posłużyć intuicją, ale nie jest tak źle. Jedynie w dwóch
            miejscach można mieć wątpliwości, jednak tak jak powiedziałem, zawsze trzeba
            się kierować ku krawędzi wyrobiska.
            • Gość: zodiak Re: Zapraszam rowerzystów IP: *.smstv.pl / *.smstv.pl 20.04.04, 17:20
              w jakiej to jest odległości od III?
              • Gość: olo Re: Zapraszam rowerzystów IP: *.internetdsl.tpnet.pl 20.04.04, 18:16
                Nowobudowany zbiornik dzieli od Pogorii III jedynie nasyp kolejowy i ścieżka
                spacerowo rowerowa - razem 20 m.
    • cover_wielki Re: Zapraszam rowerzystów 11.05.04, 20:57
      ktoś tam był ? jak wrażenia ? a może jakies fotki w necie ?
    • michaelus Czy zaproszenie dalej aktualne? (n/t) 03.06.04, 14:45

      • Gość: olo Re: Czy zaproszenie dalej aktualne? (n/t) IP: *.internetdsl.tpnet.pl 04.06.04, 19:47
        Pewnie, że aktualne. Ale ze mną, nie mam pojęcia, kiedy. Zgadamy się.
Inne wątki na temat:

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka