Dodaj do ulubionych

Czy mozna podlewać kaktusy zimą?

28.11.06, 16:40
Kupiłam sobie kaktusa. Czy można go podlewać zimą? słyszałam że nie wolno
tego robić.
Obserwuj wątek
    • mazumo Re: Czy mozna podlewać kaktusy zimą? 28.11.06, 17:16
      wolno ale bardzo rzadko i oszczędnie a przy tym kaktusy zimą powinny mieć niską
      temperaturę bo wtedy zawiążą pąki kwiatowe,hodowałam kiedyś kaktusiki i tak
      robiłam,pozdrawiam
    • jerzy.wozniak Re: Czy mozna podlewać kaktusy zimą? 28.11.06, 19:32
      Generalnie jest to tak. Kaktusy kuliste i kolumnowe, większość gatunków nie
      podlewamy od końca września do końca marca i przechowujemy je w niskiej
      temperaturze (około 12C), niekoniecznie w widnym miejscu. Podlewane zimą i
      przechowywane w ciepłym miejscu nie kwitną i zapadają na poważne choroby
      fizjologiczne. Od tej reguły jest kilka wyjątków gdyż takie rodzaje jak
      kleistokaktusy czy notakaktusy i eriokaktusy (dzis zaliczone do rodzaju
      parodia), ubelmanie czy melokaktusy należy zimować w cieplejszym miejscu i zimą
      sporadycznie podlewać.
      Kaktusy epifityczne zwane też liściastymi lub epikaktusami (jak popularny
      grudnik) należy uprawiać tak jak rośliny epifityczne i zima trzymać w jak
      najwidniejszym miejscu i sporadycznie podlewać. To tak w skrócie. W archiwum sa
      obszerne wątki o uprawie tych roślin, więc warto ich poszukać przez
      wyszukiwarkę. Obszerniejsze opracowanie znajduje się w mojej niedawno wydanej
      książce „Kaktusy oraz inne sukulenty”.
      Jurek

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka