Dodaj do ulubionych

Adopcja polskiego dziecka przez obcokrajowcow

12.09.06, 22:47
Postanowilam dowiedziec sie kilka informacji w imieniu naszych przyjaciol.
Dee i Darren sa kochajaca sie rodzina, mieszkaja w Nowej Zelandii. Dee ma
juz dwoch chlopcow z pierwszego malzenstwa, ktorych razem wychowuja. Nasi
znajomi maja slub cywilny. Byli w tym roku w Polsce i bardzo im sie tu
podobalo. Niestety moja przyjaciolka nie jest w stanie urodzic juz wiecej
dzieci, ze wzgledow zdrowotnych przeszla operacje usuniecia macicy, wielkie
nieszczescie, bo ma tylko 35 lat. Interesuje ich adopcja dziecka, przeszli
juz proces bycia zaaprobowanym jako rodzice adopcyjni przez lokalne wladze.
(proces trwal ponad rok) W NZ nie ma prawie w ogole malych dzieci do adopcji,
dlatego szukaja dziecka za granica. Ich chlopcy maja teraz 9 i 7 lat i
chcieliby aby dziecko bylo mnlodsze od chlopcow. Doradzcie mi prosze jak
moge dowiedziec sie o adopcji polskiego dziecka przez obcokrajowcow. Ja
spodziewam sie trzeciego dzidzisia i smutno mi, ze moja przyjaciolka nie moze
sama urodzic, bo znam ja i jest kochajaca mama. Dzieki
Obserwuj wątek
    • jabuba Re: Adopcja polskiego dziecka przez obcokrajowcow 13.09.06, 09:38
      Należy się skontaktować z którymś z Ośrodków Adopcyjnych w Warszawie. Tylko one
      są uprawnione do przeprowadzania adopcji zagranicznych.
      Pozdrawiam.
      • zajacowna zadzwon tutaj 13.09.06, 15:11
        najlepiej o takie sprawy dowiedzieć się u xródła:
        Publiczny Ośrodek Adopcyjny, ul. Nowogrodzka 75 Warszawa
        Telefon: (22) 622 03 70, 622 03 71
        Fax: (22) 622 03 72

        pozdr Ewa
    • evee1 Re: Adopcja polskiego dziecka przez obcokrajowcow 14.09.06, 09:26
      Nie wiem czy Twoi znajomi rozwazaja mozliwosc adopcji dziecka niezuplenie
      zdrowego. Nie wiem jak Nowa Zelandia zapatruje sie na adopcje dzieci nie w
      pelni zdrowych, ale w Australii sa ogromne trudnosci z uzyskaniem wizy dla
      dzieci, ktore moga byc potencjalnym obciazeniem dla systemu socjalnego.
      • m_mt Re: Adopcja polskiego dziecka przez obcokrajowcow 10.10.06, 02:13
        Z tego co wiem, jest mala szansa na adopcje malego dziecka z Polski. Takim
        dzieciom szuka sie najpierw domu w kraju i takie maja wieksze szanse. Mniejsze
        maja dzieci chore lub wieksze (chyba3 iw wiecej) rodzenstwa. Sami jestesmy z
        mezem zainteresowani adopcja do Kanady. Myslimy, ze moze warto zainteresowac sie
        dziecmi z Ukrainy, Litwy czu tamtych terenow, gdzie kraj jest biedniejszy i moze
        mniej chetnych na adopcje, wiec moze bylaby wieksza szansa na molodsze dzieciatko...

        Jesli ktos wie cos albo o kims kto adoptowal w inny sposob/ z innego kraju
        mniejsze dzieciatko podzielcie sie prosze ze mna i autorka watku, moze i jej
        znajomym sie to przyda.
        Chcielibysmy dziecko z bliski Polsce rejonow, bo czemu szukac dalej jak mozna
        "pomoc" swoim, a ofiarowujac milosc, przekazac rowniez Polska kulture,
        powiedziec cos o korzeniach, pokazac ojczyzne...
        Bede wdzieczna za informacje. Mam nadzieje, ze evee1 postu nie bedzie mi miala
        za zle podlaczenia sie pod watek.

        Pozdrawiam i zycze sukcesow adopcyjnych

        mmt
        • evee1 Re: Adopcja polskiego dziecka przez obcokrajowcow 10.10.06, 06:57
          Tutaj jest watek na Bocianie dotyczacy adopcji zagranicznej:
          www.nasz-bocian.pl/modules.php?name=Forums&file=viewtopic&t=21427

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka