Gość: Ewa IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 24.04.04, 11:22 Uwielbiam je! Odpowiedz Link Zgłoś Obserwuj wątek Podgląd Opublikuj
kwieta4 Re: Cebulaki - najlepsze do piwa! 24.04.04, 11:24 czy kazda Ewa musi kusic?:)) Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Ewa Re: Cebulaki - najlepsze do piwa! IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 24.04.04, 11:49 ja nie kuszę, porostu uwielbiam je do piwa. I koniecznie muszą być ze słonecznikiem. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Cynamoon Re: Cebulaki - najlepsze do piwa! IP: *.it / 62.233.189.* 24.04.04, 12:21 A co to takiego? Czy to to samo co na lubelszczyznie nazywa sie cebularze? Plaski placuszek drozdzowy z cebula na wierzchu, posypany makiem lub kminkiem? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Ewa Re: Cebulaki - najlepsze do piwa! IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 24.04.04, 12:25 są to chrupiące słone ciasteczka raczej pół kruche, cebula i słonecznik w środku posypane kminkiem. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Cynamoon Re: Cebulaki - najlepsze do piwa! IP: *.it / 62.233.189.* 24.04.04, 12:37 Mmmmm... To ja poprosze o przepis! Brzmi przepysznie! Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Ewa Re: Cebulaki - najlepsze do piwa! IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 24.04.04, 12:45 Cynamoonku mogę podac później, trochę czasu mi zajmie szperanie w moich przepisach (a na pamięć ni cholery nie mogę się nauczyć)a jestem w trakcie gotowania obiadu i muszę odejść od komp napewno podam przepis, narazie idę do garów! Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Cynamoon Re: Cebulaki - najlepsze do piwa! IP: *.it / 62.233.189.* 24.04.04, 12:56 Ok, zaczekam, nie ma sprawy. Ja tez wlasnie opuszczam chwilowo komputer, bo ide do kina :-) Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Pichciarz Re: Cebulaki - najlepsze do piwa! IP: *.proxy.aol.com 24.04.04, 14:50 Typowe dla forumowiczów KUCHNI: zaciera się rozróżnienie czy gotuje się przy kuchni, czy przy komputerze... Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Ewa Re: Cebulaki - najlepsze do piwa! IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 24.04.04, 14:46 cebulaki: 1/2 kg mąki 10 dkg drożdży 1 szklanka mleka 1 kostka margaryny szczypta soli paczka łuskanego słonecznika suszona cebulka, lub przesmarzona (odsączona) kminek mimo że są tu drożdże, cebulaki wychodzą ja pół kruche, najlepiej zrobić je dzień wcześniej mąkę posiekać z margaryną, w ciepłym mleku (dodać soli) rozmieszać drożdże i połączyć z mąką, dodać cebulkę, kminek, słonecznik. Ciasto rozwałkować na grubość 1/1,5cm, cały placek posmarować roztrzepanym jajkiem i trochę posolić, pociąć na podłużne romby i piec Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Cynamoon Re: Cebulaki - najlepsze do piwa! IP: *.it / 62.233.189.* 24.04.04, 15:30 Pichciarzu-he,he :-)))) Cudny przepis, dzieki Ewa! Jutro sobie zrobie i opije sie do tego piwskiem! :-))) Jadlm kiedys podobne, tylko na proszku do peiczenia, ale zgubilam przepis, a szkoda, bo dobre byly. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Ewa Re: Cebulaki - najlepsze do piwa! IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 24.04.04, 15:32 koniecznie napisz jak wyszły! Odpowiedz Link Zgłoś
kwieta4 Re: Cebulaki :)) 28.04.04, 02:41 wlasnie upieklam. w calym domu pachnie. i dodalam duzo slonecznika. ale bajka!!! na brytfance kladlam plaskie placki, smarowalam jajkiem, pare posypalam slodka papryka. piekne wyszly:). syn powiedzial od razu :"mamo, ty takich rzeczy nie rob, bo sie tata rozpije:))" Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: P. Re: Cebulaki :)) IP: *.proxy.aol.com 28.04.04, 03:59 No to może z barszczykiem lub żurkiem?... Odpowiedz Link Zgłoś
kwieta4 Re: Cebulaki :)) 28.04.04, 06:24 masz racje!!!pierwszego maz wpalaszowal z zupka. a robi sie na poczekaniu, zachecam do sprobowania:) Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Ewa Re: Do kwiety IP: *.katowice.sdi.tpnet.pl 28.04.04, 13:32 fajnie że zrobiłaś cebulaki, byłam ciekawa ile osób skusi się na ich zrobienie cieszę sie ze ci wyszły i smakują wam pozdrawiam Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: mika_p Re: Ewo... IP: *.class144.petrotel.pl 02.05.04, 22:52 Całkiem całkiem dobra rzecz :) Moje wyszły za mało słone, za mało cebulowe i za mało w nich kminku, ale na drugi raz się poprawię ;-)) Kolejne pytanie technizne: jaką konsystencję powinno mieć toto po zakończeniu wyrabiania ? Jak rzadki mózg chyba nie ? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: mika_p Re: Cebulaki - najlepsze do piwa! IP: *.class145.petrotel.pl 01.05.04, 20:25 A tej cebulki to ile ? Dużo ? Odpowiedz Link Zgłoś
dapop Re: Cebulaki - najlepsze do piwa! 02.05.04, 17:51 No, no wygląda to ciekawie. W tygodniu przetestuję, juz czuję ten zapach... Odpowiedz Link Zgłoś
kwieta4 Re: Cebulaki - najlepsze do piwa! 02.05.04, 17:58 cebuli dalam 'na oko', tzn. jedna, spora. za drugim razem dodalam kawalek czerwonej, bo akurat mi zalegal - nie polecam/za sucha/:)) Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Cynamoon Re: Cebulaki - najlepsze do piwa! IP: *.it / 62.233.189.* 10.05.04, 15:57 I ja daje znac, ze zrobilam wreszcie. To jest pysznie uzalezniajace!!! Strasznie sie ciesze, ze podalas ten przepis! Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Ewa Re: Do cynamoonki IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 10.05.04, 18:34 To cieszę się że je zrobiłaś i smakują Ci są rewelacyjne, ja to jestem już uzależniona od nich. Pozdrawiam wszystkich smakoszy Cebulaków Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: nenne Re: Cebulaki - najlepsze do piwa! - 2 pytania IP: *.icpnet.pl 10.05.04, 19:49 Czy jak dodam drozdze calosc musi sie "odstac"? W jakiej temperaturze pieczemy? Zapowiada sie bowiem pyszna rzecz!! Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Ewa Re: Do nenne IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 10.05.04, 21:12 nie musi się odstać 180stopni Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Pichciarz Re: Cebulaki - najlepsze do piwa! IP: *.proxy.aol.com 10.05.04, 20:19 Czy są różne cebulaki, czy też jest tylko wielość przepisów? www.ekoturystyka.com.pl/przepis_na_cebulakii.htm www.kuchnia.3miasto.pl/1430.htm www.graza.serwus.pl/k_rozne.htm#Cebulakiitd. Odpowiedz Link Zgłoś