cukrzyca

(31 wyników)
  • mam dziwne jakieś objawy typu drętwiejący język, jest mi słabawo i czuję takie bezsilne ręce, trochę drżą. Pojawia się może raz na tydzień, trwa kilka/kilkanaście minut. Czy może to świadczyć o cukrzycy? Te odczucia mijają po zjedzeniu czegoś. W ogóle kiedy jestem bardzo głodna czuję się fatalnie, mam wrażenie że zemdleję i mroczki w oczach:/
  • Pisze tutaj, bo wiele rad juz otrzymalam od innych e-mam. Sprawa jest troszke krepujaca.Urodzilam syna 4 miesiace temu.Krotko po porodzie obcinalam paznokcie u stop, zdaza mi sie najezdzac wozkiem na nogi dosc czesto, wiec w 1 paznokciu podeszla mi ropa,myslalam ze to zejdzie wiem tylko zalozylam rivanol.Poprawy nie bylo,ale co najgorsze zaczelo mi sie tak samo robic na 2 nodze i na innych palcach.W tej chwili ten 1 paznokiec tak mnie boli,ze moge chodzic tylko w japonkach,Bylam...
  • Proszę o radę wzmożone pragnienie, swąd skóry, czy rakowatość dróg rodnych czy to już cukrzyca ?
  • Witam. co wiecie na ten temat? jakiego typu objawyi dolegliowści mogą wskazywać na cukrzyce? jakie problemy ginekologiczne dotykają kobiet-cukrzyków?
  • Moja mama 45 lat choruje na cukrzyce.Do tej pory byla na lekach ale lekarze doradzaja jej przejscie na insuline.jak myslicie co lepsze leki czy insulina?Dodam ze do tego ma jeszcze uszkodzona wątrobe.
  • hej dziewczyny potrzebuje jadlospis dla kobiety ciezarnej ktora ma cukrzyce,walczy z cukrem ale nie chce jej spasc ten drugi wynik po posilku.narazie lekarz zalecil jej 7 posilkow dziennie ale nadal jest nie tak.moze mi podacie jakies linki zebym cos znalazla a moze ktoras przeszla i by mogla mi napisac jadlospis tzw.co ona powinna jesc.dziekuje z gory.
  • Mam prawie 30 lat. Jestem mocno obciążona cukrzycą. Do tej pory badałam sobie poziom cukru, zwykłym badaniem na czczo i był w normie do 90. Zauważyłam jednak u siebie dość niepokojące objawy. Zdarza mi się coś takiego; nagle robi mi się słabo, zaczyna mi bić szybciej serce, oblewają mnie zimne poty i cała drżę, oczywiście jestem wtedy głodna i muszę koniecznie coś zjeść. Najlepiej słodkie. Po czasie przechodzi. Zdaję sobie sprawę,że jest to nagły spadek poziomu cukru we krwi. Jem zdro...
  • Czy brak ciał ketonowych i cukru w moczu jednoznacznie określa, że nie ma cukrzycy?
  • Mój narzeczony choruje na cukrzycę typu I.Chcielibyśmy niedługo wziąć ślub i mieć dziecko. Czy cukrzyca partnera może mieć niekorzystny wpływ na ciążę? Jakie są zagrożenia? Będę wdzięczna za każdą odpowiedź. Pozdrawiam
  • witam, pomozcie mi prosze zinterpretowac takie wyniki z 26tygodnia ciazy: glukoza we krwi 1h po 50g glukozy - 119mg/dL (norma 70-110) glukoza w moczu 5,5mmol/l Czy dopiero test z 75g glukozy pozwoli na ostateczna diagnoze czy powyzsze wyniki sa wystarczajace do stwierdzenia cukrzycy? pozdr
  • Witam :) Może powinnam to napisać na "zdrowiu kobiety", ale tam przeważają inne tematy :) Więc osmieliłam się tutaj i mam nadzieję, że mnie nie usuną :) Byłam dzisiaj rano na badaniu poziomu cukru. Przed wypiciem glukozy (brr, co za paskudztwo ) poziom cukru wynosił 4,8 mml/dl (nie mam pweności, czy dobrze odczytałam literki skrótów). Po dwóch godzinach 3,0 mml/dl. Kurcze, poczytałam w internecie i dalej głupia jestem. Wszędzie pisza, że cukrzyca to raczej podniesienie poziomu cukr...
  • Czesto w ciągu dnia dopada mnie taka słabość - strasznie się pocę, zaczynam się trząść, momentalnie opadam z sił, trzęsą mi się rece, kołacze serce... Dzieje się tak po jakimś wysiłku, kiedy długi czas nic nie zjem, a czasem ot tak, nie wiadomo skąd. Ustępuje kiedy zjem jakiegoś batona (wtedy ustępuje najszybciej) lub kanapkę - po prostu muszę coś zjeść, bo jeśli nie to chyba bym zemdlała, albo nie miała sił, żeby zrobić krok. Nie robiłam jeszcze badań, ale zamierzam. Chcę zapytać, czy ...
  • Witam wszysktiem kobitki Mam takie pytanko czy któras z was zna w lodzi ginekologa który mialby pojęcie o cukrzycy, chodzi oto ze chce sobie znaleźć lekarza do którego bede chodzila juz zawsze a poniewaz jestem chora na cukrzyce to chce by ten lekarz wiedzial cos o mojej chorobie, bylam u kilku ginekologów którym tłumaczyć musiałam co to za choroba... dzieki za kontakty pozadrawiam aga
  • Czy ktos leczyl sie w CZMP na cukrzyce ciazowa u dr K.Cypryk?Czy moglby podzielic sie ewentualnymi uwagami.A moze ktos napisze jak u niego przebiegalo leczenie i ciaza?Ja po 50 g glukozy mialam 159%, a po 75g i 120 min 193%.Bardzo sie martwie.Pomozcie
  • Witam wszystkich forumowiczów:) Chciałam Wam opowiedzieć swoją historię i opisać sytuację, przed którą stawia mnie życie. Chodzi oczywiście o cukrzycę. Choruje mój tata, już 30 lat (typu II). Zachorowała również moja siostra, zaczęło się od cukrzycy w ciąży (miała 26 lat), po porodzie się uspokoiło i wróciło na dobre po pół roku (konieczność leczenia insuliną). Męczy się z cholerstwem już 5 lat. Ja mam 33 lata i zwlekam z decyzją o dziecku, boję się choroby. Mam duże szanse zas...
  • Dzisiaj się dowiedziałam...Zaczęło się w ciąży, potem wysoki poziom glukozy na czczo, niby się spodziewałam, ale...Wiem, że da się z tym żyć ale co to za życie? Nie wyobrażam sobie takiej diety jaką musiałam stosować w ciąży - wtedy widziałam sens - robiłam to dla synka, a teraz? Wiem, wiem powikłania... Czy któras z Was też jest chora? A może znacie kogoś kto sobie daje radę i "normalnie" żyje? A do tego boje się, że mały może zachorować... Teraz u niego jest o'k, ale czy zawsze ...
  • Wiem, ze takie sprawy powinnam wyjaśniac u lekarza ale potrzebuje doraźnejporady.Mianowicie od 3 tygodni dziwnie sie czuje.Przede wszystkim mam bardzo wzmożone pragnienie.Nawet kiedy wypije szklanke wody to za chwile czuje w ustach dziwną słodycz.Pomimo, ze duzo pije to nadal czuje potrzebe picia.Budze sie w nocy zeby napic sie wody czego wczesniej nie robiłam.Jestem ostatnio bardzo zmęczona,ostatnio szłam ze swoimi dziecmi i bratową do sklepu i straciłam równowage,zakręciło mi sie w gł...
  • Hej, od jakiegoś czasu ma dziwne objawy, tzn. bez przerwy chce mi się pić, to pragnienie jest trudne do ugaszenia (nie jem słonych rzeczy), w dodatku mam bardzo gęstą ślinę (tak, jak po polizaniu znaczka pocztowego, tyle że wzmocnione). Poza tym czuję się, jak przy anemii, ale hemoglobinę i erytrocyty mam w porządku. Zdarza się też tak, że mam silny ból głowy, na który nie pomagają środki przeciwbólowe, ale momentalnie poprawia się po zjedzeniu czegoś słodkiego. Czy wiecie co to może być? Czy...
  • Od jakiegoś czasu jestem bardzo senna, momo, że piję dużo kawy. mogę spać bez końca. Nie mogę myśleć. Jeśli zjem obiad, czy coś słodkiego, to przez chwilę czuję się lepiej, jednak za chwilę znowu jest tak samo. Zauważyłam również, że kiedy leżę, często biorą mnie skurcze mięśni łydek, a żadziej stóp. Zauważyłam też, że mimo, że noszę oklary, pogorszyła mi się, jakby to ująć.... ostrość wzroku. Koło grudnia 2006 miałam badany cukier, ze względu na prawojazdy. Był w górnej granicy, ...
  • od kilku tygodni - co noc - budze się totalnie zlana potem.... do tego stopnia - ze musze zmieniać koszulkę... ogólnie jestem zdrowa, nigdy wcześniej nie zdarzało mi się nic takiego, zastanawiam sie - czy to pocenie sie - moze miec związek z: 1)tym ze zaczełam przyjmowac jasmin-po którym to po 2 m-cach przytyłam 3 kg-w wyniku dzikiego apetytu - i ogólnie złej tolerancji piguł-napady złosci, rozdrażnienie, bóle podbrzusza - teraz odstawłam, kończy mi sie okres i nie zamierzam truc sie ...

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się