Forum Zdrowie Diabetycy
ZMIEŃ
      cukrzyca

cukrzyca

(46 wyników)
    • otóż mialam robion wyniki i min cukier na czczo i wyszedl 139 Co to oznacza?
    • witam Was serdecznie, mam na imię Konrad i pracuję dla agencji filmowej "Stars Impesariat". Chciałbym Was prosić o pomoc, wskazówki przy projekcie, nad którym obecnie pracuję. Otóż poszukuję osób w wieku 40+ z cukrzycą do dokumentalnego projektu multimedialnego skierowanego do lekarzy. Być może ktoś z Was zna takie osoby, bądź piszą one na tym forum. Zatem jeżeli ktoś wyraża zainteresowanie proszę o pilny kontakt na priv, bądź mailowo na: konrad.stars@gmail.com jeżeli mogl...
    • jak w temacie??jakie u Was i po jakim okresie czasu wystepują? zacznę od siebie: mam cukrzyce typu I od 13 lat, hemoglobina bywała i ponad 13;(( na razie odczuwam i nie wiem czy ma związek-jak by ktos wylewał goraca lawę na plecy i bóle dłoni POzdrawiam
    • mam wątpliwości... W ciązy miałam cukrzycę ciężarnych - wyniki na granicy po tetsach, całodzienna krzywa cukrowa w normie. Teraz robiłam test 75 gram. na czczo 104 1 h 200 2 h 146 Hemoglobina glikowana 6,4 Na tej podstawie lekarz stwierdził cukrzycę typu 2 (mam nadwagę). Mierzę więc cukry, ale są ok. Najwyższy 133. Mam zagwozdkę. Proszę o interpretację - dodam , że hormony tarczycy mam w normie. Pozdrawiam, Marta
    • Przyczyna cukrzycy sa pasozyty.U wszystkich chorych w trzustce zyja przywry trzustkowe,ktore zaburzaja jej dzialanie.Opisala to uczona kanadyjska dr Hulda Clark w ksiazce dostepnej juz po polsku-"Kuracja zycia".Podala ona na szcescie rowniez prosty sposob ich likwidacji.Nalezy uzyc zappera,aszczegoly i opisy wyleczen sa w ksiazce.
    • Tomuś 29 maja skończy roczek, tydzień temu dowiedzieliśmy się, że zachorował na cukrzycę typu 1. Jest nam tak bardzo ciężko, że ciągle nie potrafimy sobie z tym poradzić. Byc może jutro wyjdziemy ze szpitala. W domu czeka na niego siostra bliźniaczka. Pocieszcie...
    • Witam wszystkich. Od 3 tygodni wiem, ze moja córeczka ma cukrzycę. Ma 3,5 roku. Czy jest ktos na forum, kto ma małe dziecko z tą chorobą? Czy jest ktos, kto choruje od wczesnego dzieciństwa i mógłby mi powiedzieć, jak to wyglada z perspektywy czasu? Na razie jestesmy wszyscy przerazeni i szukamy jakichkolwiek informacji, które pozwola nam widzieć przyszłosc naszego dziecka w jasnych kolorach. Póki co jest baaaaaardzo dzielna. Pozdrawiam
    • Mam pytanie. Czy w cukrzycy stosuje się jakiś "zastępczy" lek na stawianie się brzucha, skurcze, niewydolność szyjki? Ja gdy miałam stwierdzoną cukrzycę ciążową brałam fenoterol i staveran, mimo że w cukrzycy nie wolno ich podawać. Czy po prostu nie ma innego wyjścia, bo te tabletki są jedyne?
    • Typu 1. I musze przyznac ze to ciezka kombinacja. Jest na lantusie i novolagu. Hustamy sie od za niskiego poziomu (50) bo nie lubi robic zastrzyku wiec unika jedzenia do zbyt wysokiego (250) chyba dlatego ze sie denerwuje. Lekarze i pielegniarki tlumacza jej ze musi miec kontrole, wziasc sie w garsc a nie bedzie miala zadnych konsekwencji pozniej w zyciu. A ona najbardziej by chciala zapomniec ze ma cukrzyce. Macie moze jakies doswiadczenia w tym wzgledzie? Mieszkamy w Stanach jez...
    • czy to prawda ze kobiety z cukrzyca ciazowa rodza wczesniej??? gdzies cos takiego slyszalam, wydalo mi sie dziwne ale dopuszczam ze to moze byc prawda ile z was rodzilo wczesniej przed terminem???
    • Coś nam forum padło. Może tu zaglądacie?:)
    • obniz swoj cukier naturalnymi sposobami i preparatami.napisz na mojego maila gazetowego a ja powiem w jaki sposob.
    • właśnie - jak mają się do siebie te dwie sprawy a mianowicie : suplementy diety np. na odchudznie, włosy paznokcie..... a cukrzyca. Jak wpływają na poziom cukru. Wyczytałam na jednym suplemencie, że "kontroluje i zarządza insuliną" suple.net/bsn-thermonex-120-tab-p-1057.html w sumie sama sobie kontroluje poziom cukru i chodzi mi bardziej o zrzucenie z wagi. Jakie jest wasze zdanie ws suplementów?
    • witajcie! zajrzałam do was, poniewaz pewnie wczesniej czy poźniej dołączę do was.. w mojej rodzinie cukrzyca jest dośc częsta chorobą, zaczyna się jakoś po 40ce ja mam 44 i od kilku lat obserwuje taki oto objawy: senność, suchość w ustach, pragnienie, potwornie sucha skóra, pekanie skory na rekach, stopach, SWIĄD SKÓRY, "zadziorki" na palcach, szczególnie duzych na stopach.. wzrok-taki sobie nie jestm otyła, ale przy kości owszem, prowadze siedzący tryb zycia /architekt/, di...
    • Witam! Mój narzeczony ma cukrzycę typu I zdiagnozowaną kiedy miał ok. 12 lat. W tej chwili ma 32. Czy ktoś wie jakie jest prawdopodobieństwo odziedziczenia cukrzycy przez dziecko? Gdzieś wyczytałam że ok. 10%, ale nie wiem na ile jest to wiarygodne. W jego rodzinie nie ma historii cukrzycy. Czy ktoś ma podobne doświadczenia? Druga sprawa to płodność, tzn. jaki wpływ ma na nią cukrzyca? Z góry dziękuję za każdą odpowiedź :)
    • łnosprawności ? Czy ma tu znaczenie wiek chorego, natężenie choroby. Czy wogóle gra jest warta świeczki ?
    • Witam wszystkich, chciałam Wam polecić stronę ze smakołykami dla diabetyków i ludzi lubiących się dobrze odżywiać Wszystko można zobaczyć i nabyć w sklepie internetowym www.chocovi.pl a także w sklepach w całej Polsce Tesco, Stokrotka, Alma
    • 3 miesiące temu stwierdzili u mnie nietorelancje glukozy i hiperinsulinemie. Biorę na to Glucophage 500 dwa razy dziennie. Czy to jest droga do cukrzycy? I czym się różni hiperinsulinemia od cukrzycy? Pozdrawiam Marta 16 lat
    • witam, piszcie te co są i te co były w ciąży jakie są objawy tego wspaniałego stanu. Jestem bardzo ciekawa :)))
    • mam cukrzycę t. II - została mi po drugiej ciazy :) ciesze sie że znalazłam to forum POZDRAWIAM

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się