dokumenty

(4 wyniki)
  • Witam! Przepraszam, że zapytuję na WIIO, ale nie znalazłam forum z poradami prawnymi, a pojawiało się tu wiele osób, które mają jakie takie pojęcie o prawie. Sprawa wygląda tak: Półtora roku temu wniosłam pełny pozew o podwyższenie renty alimentacyjnej z kompletem załączników do niedużego, regionalnego sądu. Teraz wnoszę ponownie o podwyższenie w związku ze zmianą sytuacji (studia) i nie wiem, jak sformułować pozew w związku z dowodami - zachowywać się w nim tak, jakby były d...
  • Mam pytanie dotyczace odpowiedzialnosci za upublicznienie w blogu pamietnika kogos z rodziny. Zapiski z czasow wojny. Osoba piszaca nie zyje od czasow wojny, zapiski przetrwaly. Jak jest ze zgoda, jak z odpowiedzialnoscia wobec wymienionych osob i zdarzen, ktore sa mi osobiscie nieznane? Drugie pytanie. Jak jest ze zdjeciami, dokumentami (oryginalami), kupionymi na targach staroci, aukcjach internetowych, ktore taki blog wspomnieniowo-historyczny beda wzbogacaly? Nie wiem gdzi...
  • Mam pytanie. Czy praktykuje się u waszych wydawców wysyłanie rozliczeń za książkę pocztą mailową? Czyli bez pieczątek, podpisów, tylko z nagłówkiem firmowym. Czy to jest zgodne z prawem? I czy np. nie daje wydawcy pola do fałszowania prawdziwych przychodów z książki?
  • Dostałam dziś umowę dotyczącą publikacji mojego opowiadania w jednym z czasopism. Mam ją wypełnić i odesłać. Jest na niej nawet punkt, że umowę sporządzono w dwóch jednobrzmiących itd. No może i tak właśnie sporządzono, tylko że w kopercie był jeden egzemplarz. Żadnych wyjaśnień tego stanu rzeczy też nie było. Zdenerwowałam się z lekka. Co według was mam zrobić? Wypełnić i odesłać, czy żądać drugiego egzemplarza?

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się