higiena

(9 wyników)
  • Nie wiem jak u was, ale nam powiedziano, ze trzeba po kazdej kupie dziecko MYC. NIe czyscic chusteczkami, ale myc pod biezaca woda - wyszlo to przy okazji ktorychs tam badan moczu. Poza tym wiadomo, ze nalezy zmieniac czesto pieluchy - czy rzeczywiscie po kazdym zrobieniu siusiu?? My nie zmieniamy po kazdym, choc robimy to dosc czesto. Jak u was z higiena? Jakie macie zalecenia??? Wlasne doswiadczenia???
  • jaki wpływ ma codziennie kapanie dziecka a dokładnie chłopczyka na zum. Mój synek z powodu choroby ostatnio był kapany co 2- 3 dni i teraz juz 3 tyg nie możemy pozbyc się E coli. Synek ma refluks 3 stopnia
  • Cześć mam pytanko, czym myjecie swoje maluchy w okolicach intymnych. moja córa walczy z proteusem i lekarka kazała nam używać płynu do higieny intymnej nie możemy używać mydła. Może w czymś ją kąpać ktoś mówił o rumianku ktoś inny o szałwi, jakie są Wasze doświadczenia.
  • Nie wiem od czego zaczac. Jestem tu calkowicie nowa. Wlasnie czytalam kilka watkow i mam mnostwo pytan. moj synek zaraz po urodzeniu mial dosc silna zoltaczke, lekarka stwierdzila ze to z jakiejs infekcji i zrobili mu posiew moczu. Wyszla mieszana flora bakteryjna 10 do 7. Dostal dozylnie Unasyn. Zalecono mi powtorzenie posiewu po miesiecu, w zeszlym tygodniu odebralam wynik i wyszla ecoli 10 do 4/ 10 do 5 (tak jakos na granicy). Lekarka powiedziala ze moze zle mocz pobralam i zal...
  • No wlasnie.. jak to jest? Higiena???? Dobrze, ze jest zwierzak w domu, bo dziecko lepiej sie chowa, ale z drugiej strony to z ta higiena na bakier... Macie zwierzaki???? U nas kot... Paszczak , no tak naprawde Yvette ( www.kki.pl/~magdunia/zdjecia/paszczak.jpg), narazie madrzejsza od Myszola ;-))))
  • Mój synek przebył drugie zakażenie układu moczowego. Po pierwszym zakażeniu miał robioną cystografię, scyntygrafię, usg brzuszka wszystkie wyniki wyszły dobrze, mimo to nadal nie możemy uporać się z bakteriami i po raz kolejny miał ZUM. Zakażenie zawsze przechodzi bezobjawowo gdyby nie badania kontrolne moczu co miesiąc to nawet nie wiedzielibyśmy, że doszło do zakażenia. Co może być przyczyną tych zakażeń, czy ktoś ma podobny problem?
  • Witam wszystkich! Jestem mamą 7 tygodniowej Zuzi. Wczoraj byłysmy na USG brzuszka i wyszło, że w lewej nereczce poszerzona jest miedniczka nerkowa - rozmiar około 8 mm. Zaczęłam szukać w internecie chorób nerek i tak trafiłam na to forum. Lekarz powiedział, że nie ma się czym martwić i zrobić kontrolne USG za 3 miesiące. Ponoć wszystko samoistnie może wrócić do normy. Chciałam się zapytać, czy ktoś z obecnych na tym forum miał takie początki? Wiem, że poszerzenie miedniczki to nie...
  • Dawno do Was nie zaglądałam. Wiktor znowu ma ZUM. Od trzech dni gorączkuje, byłam u lekarza nic pani doktror niepokojącego nie stwierdziła wiec wczoraj zrobiłam badanie ogólne moczu. Przez dwa miesiące był na Urotrimie, siusiaka przemywałam codziennie Riwanolem i smarowałam gentamecyną, nie mam pojecia skąd jakaś bakteria. Dzisiaj zrobie posiew i znowu jedziemy do lekarki po antybiotyk.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się