Forum Kultura Książki Jane Austen
ZMIEŃ
    mansfield

  mansfield

  (3 wyniki)
  • Z radością zobaczłam ekranizacje takich ksiązek o jakich nie wiedziałam, że były zrealizowane, np. " Opactwo w Nothanger". Także stary serial BBC z "Mansfield Park".
  • Zainspirowało mnie kilka wypowiedzi z wątku o Wikipedii, zwłaszcza dotyczących "Mansfield Park" i motywu niewolnictwa. Na początku bardzo mi się spodobała teza o takich ukrytych, podskórnych nurtach w tworczości J.A. (sir Bertram widząc los niewolników dostrzega, że również Fanny w jego domu jest uciskaną mniejszością), ale potem pomyślałam sobie: nie, nie, nie. Austen nie jest pisarką, która by się zajmowała problemami społecznymi, która by je w ogóle dostrzegała, poza tymi, ktor...
  • Buszując ostatnio po Wiki natknęłam się na hasło: pl.wikipedia.org/wiki/Duma_i_uprzedzenie_%28powie%C5%9B%C4%87%29 Wydaje mi się to dużo za mało. Należałoby chyba znacznie skrócić opis fabuły (po co on właściwie?), a napisać o znaczeniu i ciągłej popularności książki. Jakieś konkretne sugestie od austenowskich sióstr? A może któraś z Was zdecydowałaby się to poprawić?

  Nie pamiętasz hasła

  lub ?

   

  Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się