Forum Z archiwum Zwierzęta
ZMIEŃ
      padaczka

padaczka

(8 wyników)
    • padaczka(10)

moj 16-letni pies dostal ataku padaczki. czy mam czekac na kolejny atak, czy zaczac podawac leki na padaczke juz teraz. weterynarz mowi, zeby czekac, bo atak moze sie powtorzyc nawet dopiero za pol roku. ale ja sie boje i wolalabym podawac mu te leki juz teraz. czy takie leki na padaczke maja jakies skutki uboczne?
    • Witam, mam 6 letniego psa rasy Bokser (ok. 35kg wagi). Pies drugi raz w życiu miał dzis w nocy pewien dziwny atak. Jak byłem z nim po pierwszym takim ataku weterynarz stwierdził łagodną padaczkę, jednak ja nie jestem do końca przekonany. Wracając do meritum. Pies obudził sie w nocy (ok. 1) i jakby półprzytomny położył sie w korytarzu gdzie puścił pawia z niestrawionym pokarmem, później pobiegłem za nim do korytarza, aby wypuścić go na taras, podczas gdy szedł nogi rozjeżdżały mu sie n...
    • Kundelek, suka, 12 lat - silne wymioty, brak apetytu, goraczka itp. Zdiagnozowano zapalenie trzustki - po kilku dniach intensywnych kroplowek, zastrzykow, diety, psu wrocil apetyt. Karmiono ja wtedy preparatem weterynaryjnym dla rekonwalescentow, a potem drobno zmiksowanym gotowanym filtem z kurczaka. Jadla chetnie. Po kolejnych kilku dniach wykonano ponowne badani krwi i USG - wyniki byly juz bliskie normie, tego samego dnia pies zwymiotowal kolacje i nastapily 3 ataki padaczki w odstep...
    • Mój pies (seter) miał już 2 ataki, w odstepie półrocznym, więc lekarz weterynarz ,póki co, odradził leczenie środkami psychotropowymi. Czy macie jakieś doświadczenia ze zwierzętami chorymi na epilepsję? Czego nalezy unikać, aby zmniejszyć ryzyko ataku? Co może pomóc oprócz silnych leków, które są ostatecznością? Przeczytałam już trochę na ten temat, ale interesuja mnie opinie ludzi, którzy spotkali sie z tym problemem.pozdrawiam
    • Witam, moj pies bokser ma od kilku tygodni ataki padaczki (Trzy ataki w ciagu trzech tygodni). Ma juz prawie 10 lat. Nasz weterynarz przepisal mu lek o nazwie MIZODIN, ktory jednak nie tylko nie pomogl, ale wrecz zaszkodzil. Pies mial wszystkie objawy uboczne!!!! Przyczyna choroby nie jest znana. Moze ktos juz leczyl swojego psa??? Prosze o informacje, jak mozna mu pomoc.
    • Mam 6-letnia króliczke u której zdiagnozowano padaczkę. Zaczeło sie od skretów tulowia, zaburzeń równowagi, które potam przeszły w ataki kiedy to królisia przewracała sie na grzbiet i normalnie świdrowało nią wokół własnej osi. Ataki takie nie trwają dłużej jak minutę. Encafalozoonoza został wykluczona. Króliczka dostała luminal który podawałam jej przez tydzień. Niestety po luminalu ma starsznie przyspieszony oddech. Co prawda ostrych ataków nie ma ale zaburzenia równowagi i chyba...
    • Mój pies - jamnik szorstkowłosy od jakiegoś czasu ma dziwne ataki. Cały sztywnieje, mięśnie ma twarde, łeb odgina mu się w kierunku grzbietu, zaczyna się trząść jak tramwaj na krzywych szynach, silnie się ślini ale nie traci przytomości. Boli go to napięcie mięśni bo piszczy. Byłam z nim u weterynarza ale on nie do końca wiedział co to może być!!!!!! Podejrzewał padaczkę, ale wtedy podobno pies powinien tracić przytomość a mój choć nie może się ruszyć jest przytomny. Podejrzewany ...
    • Moja suczka jamniczka ma ataki padaczki, występują te ataki conajmniej raz na rok.Nie traci przytomności,tylko paralizuje jej łapki - nie może wstać.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się