Forum Zwierzęta Forum weterynaryjne
ZMIEŃ
      padaczka

padaczka

(33 wyniki)
    • witam, mam 4 latnigo ralterka. piesek ran na jakis czas, razn na pare misiecy ma dziwne ataki. nie wiem czy to padaczka, bo nie ma drgawek. zaczyna sie to od przykurczu jednej lapki, potem jakby cale cialo mu sie przykurcza, robi sie taki rogalik. w tym czasie sie slini I glowa mu sie kolysze. trwa to osc dlugo, zawsze kolo 15 min, jest caly czas przytomny, nawet reaguje na glos, imie, ale nie ma kontroli nad cialem. bylam z nim u weterynarza, jak tylko dostal pirewszego ataku, mial badanie ...
    • Może ktoś z forumowiczów miał podobny problem. 6-letni pekińczyk od pewnego czasu miewa ataki, podczas których doznaje chwilowego (kilkuminutowego) paraliżu kończyn (zwłaszcza napięte tylne łapki, jakby przykurczone, nie można go postawić go pionu, leży), po czym zwykle (choć nie zawsze) oddaje mocz. Pierwszy taki atak (niepełny) wystąpił ze 3 miesące temu, później ok. miesiąca temu zdarzyło się to kilka razy w odstępach 1-5 dniowych, następnie były 2 tygodnie przerwy i teraz znowu od 4 dni j...
    • Bokserka ma padaczkę. Od wczoraj dostaje Luminal. Pół tabletki wieczorem i rano. Tyle na razie dostała. Pierwszy atak miała 1 stycznia( w lato miała jeden ale potem nic, zresztą myśleliśmy że to kręgosłup). Do dziś było ich 7. Dziś 2 z kupą i siusiu na podłogę. Może jeszcze nie nastąpiło nasycenie organizmu lekiem? Kiedy były efekty u Waszych psów? Do weta mogę zadzwonić jutro:(
    • Dwuletni pies (husky) mojego przyjaciela choruje na padaczkę. Dwa razy dziennie dostaje luminal w tabletkach. Jednak ten lek zupełnie nie skutkuje. Psiak niemal codziennie, a zdarzało się, że nawet po kilka razy dziennie ma ataki padaczki. Bardzo proszę, podpowiedzcie mi jak leczyć psa. Czy te ataki go bolą? Bardzo się martwię... Będę wdzięczna za każdą radę. Pozdrawiam.
    • witam, moja suczka dzis dostała alizine w zastrzyku, I dawke, po ok. 4 godzinach dostał ataku padaczki, ma 7 lat, nigdy padaczki nie miała, prosze o odp. czy te dwie rzeczy maja zwiazek ze sobą Ania
    • Mamy trzyletnią kochaną sunię.Dzisiaj w nocy po raz drugi od paru miesięcy zaczęła tracic równowagę,nogi obsuwały się jej na boki,uderzała w meble.Sytuacja ta trwała krótki okres czasy,co ważne krótszy niż za pierwszym razem.Początkowo sądziliśmy,że są to objawy padaczki,lecz nie oddaje ona w czaie tego zachowania kału ani moczu.Po pierwszym objawie weterynarz powiedział nam ,że zachowanie takie może byc jednorazowe związane z krążeniem.Jednakże po nocnej powtórce wygląda na padaczkę,chociaż ...
    • Zdarzenie miało miejsce w czerwcu ubiegłoego roku. nasz pies Tyson (American Staffordshire Terrier, wówczas miał 2 lata) wieczorem zaczął tak się dziwnie zachowywać, nagle, podczas zabawy. Myślałam, że jakąś ćmę albo coś latającego zobaczył i się tego boi bo tak śmiesznie na bok głowę wykrzywiał i bokiem chodził jakby przed czymś chciał się schować. Zagadałam do niego ale nie zwrócił na mnie uwagi. Za chwilę patrzę, a mój pies podszedł do komody, oparł się o nią bokiem, pysk wykrę...
    • Wczoraj siedzieliśmy na dworze i robiliśmy grilla ze znajomymi.Psy podczas naszej nieuwagi zjadly troche kurczaka z grilla i kielbasy-ale to nie byly wielkie ilośći. Jedna z suk zaczela się dziwnie zachowywać na spacerze--polegiwala podczas gdy reszta psów szalala jak zawsze aż nagle zaczela sie zataczać i stracila przytomnośc i lapy zesztywnialay jej trzymane razem,drgawki byly mocne,oczy nieruchome,ale otwarte,trzymalam ja żeby sobie krzywdy nie zrobila.Po jakichś 1,5-2 minut pies ws...
    • jak leczyc padaczke u psa ,poczebuje porady na ten temat
    • około godziny 22, zaczął się atak, trwał ok 5min. pies zaczął się dusić, piana poszła z mordki, język zsiniał, nie oddychał. mąż go złapał głową w dół, zeby nie zadusił się językiem. po ataku, przez godzinę był strasznie ożywiony, ziajał i nie dał się położyć. mąż pojechał do apteki nocnej po luminal i podałam mu ,25mg. po pół godzinie połozył się, nie wiem czy luminal zaczął działać, czy padł z wycieńczenia (ma 15 lat, sznaucer średni, ledwo jest w stanie przejść 200m, a wczoraj ...
    • mam takie pytanie.otoz moj piesek mial wczoraj atak padaczki,wczesniej zdarzylo sie to 3 miesiace temu.zaraz po tym 2 ataku poszlam do weterynarza ktory nawet go nie ogladajac stwierdzil ze to napewno padaczka i wypisla recepte na tabletki przeciw padaczce.jak zaczne mu je podawac to bede musiala caly czas kontynuowac.dzis jednak przeczytalam w internecie ze nie warto podawac lekow psom bo to jest nieuleczalne a po tebletkach psy chodza otepiale i smutne.sama nie wiem co mam teraz robic,table...
    • U mojej 3 letniej suczki wystąpił wczoraj o godzinie 11 pierwszy atak padaczki.Poszłąm z nią do lekarza stwierdził ze to padaczka ,ale nie mugł podac leków bo nie wystąpil drugi atak .A nastepny atak wystąpił o godzinie 19 i każdy nastepny jest co 4 godziny syczka sie strasznie meczy niestety gabinet weterynaryjny nie jest u nas czynny w niedziele jestem zmuszona czekac do poniedziałku .Może ktos wie jak ja moge jej pomuc przynajmniej do poniedziałku serce mi peka jak na nią patrz...
    • Witam Mam pytanie dotyczące padaczki. Nie dotyczy to mojego psa , ale koleżanka ma wielki problem. Suczka została wzięta ze schroniska jako szczeniak . Po 2 tygodniach okazało sie że ma nosówkę . Po wyleczeniu wszystko było OK . Po 3 latach sunia dostała padaczki . W tej chwili jest na leku o nazwie GABAX . JAK MOŻNA POMÓC PSIAKOWI ?????????? Ataki miała czasami 5 razy na dobę , z przerwami co 4 tygodnie. Teraz są częściej . Za sugestię o uśpieniu dziękuje badzo , ale póki c...
    • Prawie tydzień temu pojawił się w moim domu kot ze schroniska. Sądzono tam, że jest niedosłyszący i niedowidzący, jednak okazało się, że nie jest z nim pod tym względem tak źle - był to po prostu jego "mechanizm obronny", chociaż wzrok rzeczywiscie ma słaby. Tak naprawdę nikt dokładnie mu się w schronisku nie przyjrzał (ba, podejrzewam, że nie tylko "dokładnie", ale i w ogóle...), bo ...kot ma padaczkę... Dwa dni po przyjeździe w trakcie wizyty domowej weterynarza w ciągu 10 minut...
    • Moja kotka miała wczoraj chyba atak padaczki. Nagle zaczęła się ślinić, zrobiły jej się wielkie oczy i zaczęła miałczeć. Potem się zaczęła tak strasznie szybko czołgać a na końcu zesztywniała i się trzęsła strasznie. Jak przestała się trząść zobaczyłam że ma bardzo mocno przygryzioną łapkę. Nie mogła chodzić. Jak trochę odpoczęła schowała się za łóżko a potem sprawiała wrażenie jakby nie wiedziała gdzie jest. Inne kotki chodziły i wąchały jej ślinę tam gdzie napluła jak się tarzał...
    • witam, rok temu przygarnęłam małego pieska który był strasznie strachliwy i nieufny. Szybko się zadomowił, ale pół roku temu dostał (nie wiadomo skąd) atak - zaczęło nim rzucać, wyginać go, piana leciała z pyska. Atak taki trwa 15-30 minut (czasem ataki są lekkie ok 5 min). Lekarz zdiagnozował to jako PADACZKĘ i kazał codziennie aplikować mu czopek z LUMINALU. To niestety nie pomaga zbyt bardzo, ataki są dosłownie cyklicznie w każdą sobotę rano. Moje pytanie jest takie - czy są ja...
    • Dzień dobry, moja roczna amstafka ma zdiagnozowana padaczke- pierwsza seria napadów miała miejsce pół roku temu, zastosowano leczenie luminalem i phenythoina 3X100, i w takiej dawce podawałam jej do wrzesnia 2003, potem luminal odstawiono-motywując to tym, ze spełnił swoje zadanie a typowym lekiem p-ko padaczce jest phenytoina, dwa dni temu niestety ataki sie powtórzyły- co 4 godziny typowe grand-mal, znów powrócono do poprzedniego zestawu.moje pytanie: czy zbyt pochopnie nie odst...
    • Dzień dobry. Już pisałam o swoim kocie, który miał chwilowy paraliż (tak mi to wyglądało) i lekarz kazał tylko obserwować. W środę ponownie miał atak- przednie łapy wyprostowane, cały zesztywniał, oczy przymrużone, ciężko wzdychał- atak trwał tym razem dłużej, bo około 10 min! Od razu pojechaliśmy do lecznicy- opisaliśmy całą sytuację (po raz kolejny)- lekarz wysłuchał, nie zrobił żadnych badań, nie zajrzał do ucha, nie zapytał o pasożyty, nic i od razu postawił diagnozę- padaczk...
    • Mój półtoraroczny królik wczoraj w odstępie kilku godzin dostał TRZECH dziwnych ataków - nagle zaczął się kręcić wokół własnej osi jak śruba i podskakiwać po pokoju. Tak strasznie nim rzucało, że nie sposób było go utrzymać. Po kilkunastu sekundach królik dochodził do siebie, szukał zacisznego miejsca i przez dłuższą chwilę wyglądał na baardzo zmęczonego i ledwie przytomnego. Bardzo proszę o odpowiedź czy mogą to być ataki padaczkowe, nie wiem jak mu w takich chwilach pomóc, a widok jes...
    • witam. mam poważny problem z moim psem. przy wysiłku, np. 10 minutowy spacer, zaczyna z nim dziać się coś dziwnego. jakby miał zawroty głowy. przewraca się, nie może utrzymać równowagi, drżą mu mięśnie twarzy. zaraz się podnosi, ale jeszcze przez jakiś czas jest zdezorientowany. od razu domaga sie jedzenia lub zjada to co jest w misce - jak by starał się robić coś dobrze mu znanego, złapać jakiś kontakt z czymś rzeczywistym (trochę naciągane tłumaczenie, ale nie można tego wytłumaczyć g...

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się