Forum Zdrowie Zapalenie wątroby typu C
ZMIEŃ
      paracetamol

paracetamol

(7 wyników)
    • Witam. Jestem trochę przeziębiona, jutro muszę być zdatna dożycia - muszę zbić gorączkę. I tu pytanie: co mniej szkodzi wątrobie - paracetamol czy ibuprofen? Oczywiście chodzi mi o małe dawki leku - ważę 48 kg. Pani w aptece powiedziała mi, że mniej szkodliwy jest paracetamol, ale mam wziąć pół tabletki. W internecie naczytałam się o szkodliwości paracetamolu ... Co bierzecie na gorączkę, ból zatokowy głowy itd.?
    • Witajcie. W piatek potraktowalam sie pierwszym zastrzykiem. Od 13 do 17 bylo super, potem mnie trzepnelo pomimo paracetamolu: 39 goraczki, dreszcze bol miesni, ze Malej podniesc nie moglam (a to na razie tylko 7,5 kg... i rosnie :)). W nocy policzylam chyba wszystkie barany w Nowej Zelandii i temperaturra spadla do 36,2. Po poludniu lagodne 38 po 1 paracetamolu ponownie 36,2. I tyle. Nawet sie ucieszyla, ze moze cud natury jestem i przejde lagodnie ale wlasnie przeczytalam wpis ...
    • Ciekawostka dla miłośników LIV-52: Fotografie martwicy wątroby i wzrost ALT wywołany przez paracetamol u szczurów i normalne u użytkowników LIV 52: medind.nic.in/jab/t04/i4/jabt04i4p278.pdf
    • Piszecie o bólach różnego pochodzenia np.głowy ,urazowych itp a jak sobie z bólami radzicie? bo leki przeciwbólowe /oczywiście nie tylko / są hepatoksyczne Szczególnie grożny jest.......powszechnie przyjmowany acetoaminofen ezyli paracetamol -czyli panadol apap itd... z diclofenakiem nie jest lepiej....czy ktoś wie jaki lek przeciwbólowy jest w miarę bezpieczny? podzielcje się wskazówkami lekarzy.
    • W tym watku chcialbym zdawac relacje z leczenia w Anglii. Moze to byc przydatne wielu osobom, ktore moga porownac tutejsze metody z polskimi i wniesc potem jakies uwagi do procesu postepowania z chorymi na ZW typu C w Polosce. Moze tez byc zacheta do podjecia leczenia tutaj, gdyz moze sie znalezc ktos majacy dylemat, czy leczyc sie tu, czy moze na czas leczenia wrocic, lub wybrac jeszcze inny kraj. Zachecam do kontaktow ze mna i pisania w tym watku, osoby, ktorych to dotyczy, zwl...
    • jutro mój pierwszy zastrzyk..i chyba juz dzis zaczynam się lekko denerwować...może macie jakieś sugestie,rady na temat tego 2,3 dniowego pobytu, czy przed podaniem tego "złotego środka" robia jeszcze jakieś badania , np. krew ambulatopryjnie lub inne czy od razu jadą z koksem??? Podają go rano, przeprowadzają insruktaż na późniejsze razy czy jak??? W szpitalu mam się stawić dopiero na 10tą. Może ktoś wczesniej doświadczony się wypowie, please.... P.S. przynajmniej pogoda mi dop...
    • witam po dluzszej przerwie. zona ma straszne bole stawow przy swoim hcv+. co braliscie? aha, dodam, ze zona ma astme, wiec zele odpadaja: obkurczaja oskrzela. dzieki, pzdr

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się