przychodnia

(10 wyników)
  • Chciałam załatwic szczepienia po urodzeniu w domu. Reakcja pani w przychodni- pediatra- przerosla moje oczekiwania. Nawet ze mna nie miala zamiaru rozmawiac, tylko przerazona zalala mnie potokiem argumentow przeciw. Podam niektore: - co ja zrobie z lozyskiem? - kto mnie wylyzeczkuje w razie potrzeby - czym przetniemy pepowine - brak fototerapii w razie zoltaczki - kalendarz szczepien sie przesunie - dziecko zarazi sie zoltaczka, gruzlica jak nie zaszczepimy w pierwszym dniu. Nor...
  • Wczoraj byłam z Małym na szczepieniu. No i kwalifikacja u lekarza, Mały rozebrany, lekarz go ogląda. I pytanie: "W czym pani pierze". Ja zgodnie z prawdą odpowiadam: "W orzechach". Lekarz: "Jak to w orzechach?? W jakich orzechach??" Ja: "No w takich specjalnych, do prania" Lekarz: "Ale dlaczego pani pierze w orzechach??" Ja: "Bo są hipoalergiczne i ekologiczne" Lekarz: "No ja nie wiem czy to można prać w orzechach, on ma tutaj wysypkę, orzechy są alergizujące!" Ja: "Ale ja mu nie daję o...
  • Hej dziewczyny! Będę rodziła w domu, jeśli wszystko dobrze pójdzie:)Jestem już w 37 tyg. a tu jeszcze tyle do zrobienia! Powiedzcie, jak to z tym neonatologiem. Czy mogę np. dwa dni po porodzie iść do przychodni i tam zbadają mi dziecko? Cy koniecznie muszę zamawiać wizytę domową? Ze szczepień obowiązkowych w pierwszej dobie chcę zrezygnować. Da się? Służba zdrowia mnie przeraża...
  • Mam już wprawdzie jeden kontakt od Kaaki, ale coś mi się kołacze po głowie, że jej pani dr to homeopatka a ja nie bardzo chcę homeopatę. Chciałabym kogoś, kto cierpliwie odpowiada na pytania i nie daje na wszystko antybiotyków. Do kogo można w razie wątpliwości zadzwonić.. Chodzi o Warszawę, prywatnie lub na NFZ, obojętnieA a już Wam piszę czemu. W sobotę poszliśmy z chłopcami do falcka (w ramach poszukiwań stałego pediatry, wcześniej był u nas inny pediatra, także z falcka): st...
  • mam do Was wszystkich pytanie i przyznam szczerze ze licze na szybka odpowiedz (jesli ten watek byl juz poruszany to przepraszam za powtorke, ale z racji czestego cycolenia nie mam czasu szukac :-) ) A wiec zaczne od poczatku- wczoraj byla u nas pielegniarka srodowiskowa i przy okazji powiedziala ze pani doktor nas do siebie dzis zaprasza... No ok, wiec odwiedzilismy ja dzisiaj- a ona na wejsciu do nas mowi, ze za ta pierwsza wizyte i szczepienie wystawi nam rachunek ona i ta b...
  • Ciekawa jestem, czy Wam, które urodziłyście w domu, a tak jak ja pojawiałyście się na comiesięcznych wizytach w przyszpitalnych przychodniach zadał ktoś pytanie co się stało z Waszym dzieckiem?????? Ja byłam wyznaczona na 27 czerwca i miałam sie stawić tego dnia w szpitalu. To juz minęły prawie 3 miesiące, a nikt nie zainteresował się, czy przypadkiem "nie przenosiłam ciąży" ? Wygląda na to, że mogłam "zjeść" swoje dziecko (a słodkie jest bardzo i wodzi mnie na pokuszenie każdeg...
  • Niby mam dwa porody w domu za sobą, ale ciągle nie wiem kilku rzeczy. Może mi pomożecie. Po pierwszym porodzie zakończonym łyżeczkowaniem wypuścili mnie ze szpitala bez żadnych zaleceń dotyczących dziecka, więc na wizytę do przychodni poszłam dopiero jak synek skończył 6 tygodni (taki chyba jest standard, prawda?). Wtedy lekarz ochrzaniła mnie, że jeszcze nie zaczęłam dawać witaminy D. A kto miał mi wypisać receptę, przepraszam? Była u mnie w międzyczasie wprawdzie znajoma pedi...
  • Jakie szczepienia i w jakich terminach są obowiązkowe i gdzie można takie szczepienia przeprowadzić? Zakładając, że chcielibyśmy wykonać obowiązkowe szczepienia - to gdzie? Kto może/musi "udzielić" takich szczepień? Analogicznie - obowiązkowe badania noworodków. Są takie? Jeśli tak, to kto, gdzie i kiedy?
  • Witajcie, wiem, że wątek nie na temat tego forum, ale wiem też, że dużo tu rozsądnych poznanianek ;) Poszukuje fajnego pediatry, który nie nakrzyczy na mnie za nieszczepienie, nie przepisze od razu sterydów i nie karze leczyć antybiotykami zwykłego przeziębienia, może też być homeopatą. Zmieniałam już kilka razy i cały czas źle trafiam. Bardzo będę wdzięczna za namiary, może być tutaj w wątku lub na maila gazetowego. Dzięki dziewczyny!
  • Moja młodsza córeczka ma już prawie 1,5 roku, od początku była szczepiona w Medicover a tam nie wydają kart szczepień, tylko wpisują do książeczki. Dziś byłyśmy na szczepieniu i dowiedziałam się, że muszę sobie zdobyć gdzieś kartę szczepień, ponieważ będzie potrzebna dziecku w szkole. Noworodkom zakładają taką kartę w szpitalu. Starsza córka miała założoną kartę w przychodni, ale to była przychodnia państwowa i to było prawie 6 lat temu. Jak Wy poradziłyście sobie z tym problemem?

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się