Forum Z archiwum Zwierzęta
ZMIEŃ
      wet

wet

(334 wyniki)
    • Witam. Poszukuję dobrego weterynarza, który ma duze doświadczenie i dobry kontakt ze zwierzakami i ich właścicielami. Postanowilam zmienić lekarza moim kotkom mimo że był polecany jako bardzo dobry fachowiec. Tego - na szczęście- nie wiem, choć pewne informacje i jego zachowanie nie odpowiada mi np. przychodząc na szczepienie sama poprosiłam o zbadanie kotki i usłyszałam, że jest za gruba, żeby coś wyczuć (kotka wazyła wtedy 5kg). Proszę polećcie kogoś, najlepiej z Bielan, ale jak się o...
    • Witam Szukam dobrego weta,który przeprowadziłby zabieg wycięcia kanału słuchowego u kota.Przerobiłam kliku wetów, w tym Jacka Ostaszewskiego(przez wielu polecanego), ale nikt nie wpadł na pomysł by ten zabieg przeprowadzić.Zamiast tego guz(w uchu) był tylko wycinany a ostatni zabieg polegał na otwarciu kanału, co w zasadzie niewiele dało, bo kanał należy w całości usunąć.Wiem,że np w USA jest to zabieg dosyć popularny ,jednak tutaj tylko jedna osoba wspomniała o konieczności us...
    • Piszę, gdyż nie wiem co tak właściwie mam robić. Sunia kuleje już 3 tygodnie. Byliśmy u weta na Chopina, bo jest on podobno najlepszym w naszym mieście specjalistą od spraw ortopedycznych. Zrobił RTG i stwierdził, że nie wie co jej jest. No i co ja mam teraz robić? Gdzie znaleźć jakiegoś innego specjalistę? Pies cierpi, a przecież podawanie leków przeciwbólowych jest bez sensu jeżeli nie zna się przyczyny kulawizny.
    • że serduszka,żołądki i wątróbka z kurczaka to bezwartościowe podroby i żeby kociakowi nie serwować takich przysmaków.. Szczerze mówiąc zgłupiałam.. Kupuję mu też gulaszowe wołowe,bielucha,czasem tuńczyka,ale aż boję się zapytać o to weta..Co myślicie?
    • Jadę jutro z chorym psem do Krakowa. Na wszelki wypadek muszę wiedzieć, gdzie będę miała najbliższego weta (Przegorzały). Bardzo proszę!
    • Pies miewa biegunki. Średnio raz na 2 miesiące, zazwyczaj znajdowało się jakąś przyczynę (a to rosół zbyt tłusty, a to za dużo zjadł itp) Wizyta u weta: proszę podawać węgiel i taninal. Koniec wizyty, opłata za wizytę i tyle. Czy wet nie powinien zlecić jakichś badań? Np. krwi? Może to choroba organu, może wirus? Jak wykrywa się takie choroby u psa?
    • Dla wszystkich którzy mieszkają w Warszawie i mają zwierzaki gorąco polecam wątek 'konsekwencje zaniedbania' na grupie pl.sci.weterynaria mam nadzieję, że do tego rzeźnika nigdy już żaden zwierzak nie trafi!! Prosze przekażcie znajomym by uważali na tego weta pozdr m
    • od dluższego czasu ciekawi mnie jedna rzeczy czy płacicie ze każdą wizytę w weta ze swymi zwierzakami. Chodzi mi o to że ja w lecznicy płacę tylko za wykonane zabiegi, podane leki itp. natomiast kiedys u innego weta płaciłam jak u prywatnego learza tylko za to że przyszłam i wet obejżał zwiarzaka. Czy w dzisiejszych czasach w końcu płaci się za konkretne rzeczy, u was wterynarze biorę za "dotknięcie klamki".
    • Moj piesek (szczeniak, owczarek niemiecki teraz już w wielu 4 miesiące)jest u nas 5 tygodni i od tego czasu ciągle jest chory. Zdjagnozowano u niego chorobę która nazywa sie gnilec (osteopatia przyrostowa), zrobiono niby badania krwi i RTG ale teraz lekarze już nie są pewni czy to właściwa diagnoza, bo pomimo odpowiedniej diety i wskazanego w tej chorobie leczenia w zasadzie nie ma widocznej poprawy. Piesek cierpi, bardzo bolą go wszystkie łapki, kiedy jest lepiej tropchę się bawi, ma o...
    • Juto odbieram malutkiego kocurka ze schroniska. Proszę o polecenie dobrego i rzetelnego lekarza dla niego. Najlepiej w okolicach wilanowskiej, wałbrzyskiej. Chodzi o ogólne badania.
    • Bardzo proszę o namiary do dobrego weterynarza. Po wstępnym badaniu wiem,że moj kochany psiak bardzo kiepsko słyszy. Mozna powiedziec nie slyszy. chcialabym zasięgnąć opinii jeszcze jednego doktora i dlatego proszę o namiary kogos zaufanego. Dziękuję i Pozdrawiam
    • Termin sterylizacji umowilam na dzisiaj droga telef. Rozmawialam z lekarka. Spytala tylko o wage suki i czy nie ma rui. Rano dzis potwierdzilam termin - rozmawialam z lek. ktory zabieg mial przeprowadzic. Kiedy przyjechalam na wyznaczona godzine przywitala mnie znana juz wczesniej z "uprzejmosci" zona w/wymienionego. Zaczela przepytywac o psa. Bardzo zdziwila sie kiedy uslyszala ze suka ma 9 lat a juz bardzo zainteresowal ja powod sterylizacji?? W koncu okazalo sie ze informacja o...
    • Prezydent Aleksander Kwasniewski powiedzial ustawie o doswiadczeniach na zwierzetach NIE czyli WETO!! I SLUSZNIE!!! I to dopiero jest polowa sukcesu. Ustawa ta trafi teraz do Komisji Europejskiej,do zaapiniowania ponownego, a potem do SEJMU, do rozpatrzenia prezydenckiego weta. Jesli poslowie ODRZUCA weto to USTAWA o doswiadczeniach na zwierzetach WEJDZIE w zycie. Jesli SEJM ZAAAKCEPTUJE WETO to ustawa nie wejdzie!!! I OTO NAM CHODZI!! Na naszej stronie sa przygotowane dwie ...
    • Szukam w Warszawie dobrego weterynarza, ale z podejściem do kotów. Moja kotka strasznie reaguje na lekarza (dużo czasu spędziła w gabinetach jak była mała i może dlatego). Trochę mnie wkurzają teksty typu: dzikus, co z tym kotem itp. Kotka ma kłopot z oczkiem w tym momencie, ale ja szukam kogoś na stałe. Oglądałam kiedyś w tv że jest gdzieś w warszawie taka klatka specjalna do szczepień (jedna ruchoma ścianka którą się kotka przytrzymuje, nie może się obrócić i wtedy robi się zastrzyk i...
    • Jak w temacie - od jakichś dwóch dni kotka jest senna, bardzo długo śpi, wydaje mi się, że jest trochę cieplejsza. Ale za to je i pije normalnie i bawi się - chociaż nie z takim wigorem, jak jeszcze niedawno, tak nie bardzo się chce ruszać. Tydzień temu byłyśmy u weta, dostała szczepionkę na grzyba, za tydzień idziemy na drugą. Została zbadana i wtedy wszystko było ok. Nie wiem, czy zabrać ją do weta na wszelki wypadek [ona bardzo źle znosi te wizyty] czy poczekać jeszcze te parę dni? M...
    • Macie jakies sprawdzone miejsca..? I te ktorych trzeba unikac..?
    • Odnośnie przyczyn krwotoku u kotka po kastracji,nie chcę zajmować miejsca na forum panów doktorów.Może to też będzie jakieś pocieszenie po stracie. Czytałam w ciągu ostatniego roku artykuł w czasopismie wet,ale nie umiem go znaleźć o jakieś szczegóły np.predyspozycje rasowe,czestotliwość występowania (24 numery do przejrzenia),chodzi o to,że koty też chorują na wrodzoną chorobę hemofilię(o ile pamiętam to przekazują gen samice jak u ludzi a chorują samce)i nasunęła mi się taka możl...
    • Wczoraj byłam świadkiem potracenia sredniej wielkosci psa przez kierowce - na wiejskiej drodze tuz przy zabudowaniach.Gosc sie nawet nie zatrzymał.Psina po 2 min. przestala dawac znaki zycia.Wraz z mama zaraz po tym zdarzeniu, gdy jeszcze oddychał,zaczelysmy wołac wlasciciela, nie mialysmy przy sobie nic , zadnego recznika, koca, przy pomocy którego mogłybysmy psa przeniesc- dotykanie zas nieznanego zwierzaka to raczej ryzyko -wokoł stali wlasciciele 3 posesji, gapie z załozonymi rekoma-dopie...
    • Witam, Chcialabym podzielić się z Wami moimi doświadczeniami dotyczacymi lecznia zwierząt. Ponad 2,5 tygodnia temu mój pies podczas cosobotniego hasania w lesie rozciął łapę. Ponieważ przebywaliśy na wsi,zgarnleismy psiaka do samochodu i wróciliśmy do Warszawy. łapa na poczatku krwawiła, założyłam psu opatrunek, wieczorem krew przestała płynąć. Zdarzenie miało miejsce ok.14, u weta byliśmy o 20 - udaliśy sie do kliniki na Powstańców Śląskich w Wawie.Pani nakrzyczała na nas, że ty...
    • Okolo 3 tygodnie temu u psa (3 lata, owczarek niemiecki) wystapil pierwszy atak padaczki. Pies zostal zdiagnozowany przez prowadzacego go lekarza weterynarii: encefalopatia watrobowa. Zostaly mu podane nastepujace lekarstwa: laktuloza 10 ml 3x luminal 3x1 tab. clonazepamum 2x1/4 tab. Odkad pies przyjmuje ww. lekarstwa, ataki przebiegaja znacznie lagodniej (poczatkowo pies sztywnial calkowicie, zanikaly mu zlenice, wykonywal niekontrolowane, spazmatyczne ruchy lapami, przegryza...

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się