Forum Zwierzęta Psy Shih tzu
ZMIEŃ
      wet

wet

(46 wyników)
    • Wczoraj byłam u weta z Pelusiem bo zaczełam czuć uszy myślę sobie niech przeczysci żeby sie nic nie zrobiło gorszego bo jeszcze sie nie drapał i nie trzepał uszkami. Pani doktor wyczysciła uszka wyskubała przy okazji zaszczepiła na wsciekliznę. Podpytałam o pchły sprawdziła że nie ma i o ząbki bo ma podwójne kły powiedziała ze do wyrwania w narkozie całkowitej ale bez pospiechu mozna jeszcze z tym poczekać. Tylko kiedy najlepiej Pele ma 6 miesiecy i to pytanie do was?? A za wszystko zaplacila...
    • Zacznę od początku , u Viki na szyjce pojawiła się szrama taka jak po zadrapaniu , myślałam że to w zabawie któryś pies ja podrapał . Szrama ta robiła się coraz grubsza i po ok. dwóch tygodniach zrobił sie placek z prostej "krechy". zdecydowałam się pójść do weta. W gabinecie lekarz powiedział , że trzeba podać antybiotyk , że może to jest rana po pogryzieniu lub może uczulenie . Sunia dostała antybiotyk i kolejna wizyta była planowana na dzisiaj. Ponieważ powiedział również że trzeba prawdop...
    • cześć :) tak jak wczoraj zapowiadałam, byłam dzisiaj z maluchem u weterynarza... powiem Wam że mam sprzeczne uczucia... o wszystko musiałam wypytywać, nie dodał nic od siebie, uszy sprawdził na moją prośbę, tak to nawet się do tego nie garnął... nie wspomnę o tym że nie obciął mu pazurków pomimo tego że mówiłam i nie pokazał jak włoski z uszu usuwać tylko opowiedział... ale mniejsza o to. Kupiłam preparat do czyszczenia uszu Otifree, podobno jeden z lepszych na rynku ( tak zachwalał) znacie g...
    • Wrocaw od weta wczoraj dostałam namiar, co myślicie? z Kiełbowicza zrezygnowałam, powody, nie chciałabym opisywać na forum, ewentualnie na priva. umówiłam się na wtorek na zabieg i ciekawostka, przed, muszę zrobić badania krwi morfologia plus biochemia w kierunku wątroby i nerek. dostaje całą historię choroby itp a u kiełbowicza nic.
    • Wczoraj popołudniu zauważyłam u suni rumień na łapie , coś musiało ja ugryźć , nosi obroże kiltixa więc chyba to nie kleszcz . Zachowywała się normalnie . Wieczorem dostała nową karme Purinę Pro Plant z wołowina zjadła z wielkim apetytem , a o 2.50 zmusiła mnie do wyjścia na dwór , niestety nie wiem co było , bo było ciemno i ja też nieprzytomna , ale trzy razy przykucała. Przez cały dzisiejszy dzień jest osowiała , nie je , pije w normie , nie wiem czy to upał czy zaszkodziła jej karma czy m...
    • Cześć dziewczyny :) Moja sunia nie lubi jak się obcina jej pazurki, na sam widok obcinaczek dostaje szału :( Macie jakieś swoje sprawdzone sposoby bo mnie już pomysłów brakuje ....
    • Cześć forumowicze :) Możecie mi powiedzieć jakimi preparatami dbacie o ząbki i dziąsła Waszych maluchów? Pozdrawiam ze swoimi łobuzami :)
    • Kochani wiem ze fryzjer usuwa włoski psom ale czy każdy weterynarz też?Sama rady nie daje a do fryzjera na same wyrywanie włosków trochę za daleko ,Weta mam po domem.
    • Mój ma dośc długie i zastanawiam się czy Wy same obcinacie paznokcie u piesków czy robi to wet? Czy nie obcinacie? i piesek sam ściera na spacerach?
    • są różne a jedną z nich jest dwurzędowość rzęs. to właśnie powodowalo łzawienie itp u frediego a kanaliki są drożne. wczoraj wreszcie dotarłam do dr Kiełbowicza (tydzień wcześniej nie dotarłam bo okradli nam auto we Wrocku itd ), udało się, miałam szczęście. dr usuwał te dodatkowe rzęski ( byly martwe, gorzej by było jakby były wrośnięte). za 2 tyg kontrola, być może trzeba zabieg " powtórzyć" i tak trzeba zaliczyć z kilka w...
    • Witam. Właściwie na drugi dzień po przybyciu Majki do nas zauważyłam (a właściwie wyczułam) niby strupki, złuszczoną skórkę (coś na kształt ciemieniuchy) na "torsie". Przedwczoraj zauważyłam dodatkowe zmiany w pachwinach. Wczoraj gdy byłam na odrobaczaniu, wet zalecił przemywanie tych miejsc jodyną i wystraszył, że może to być grzybica, którą może zarazić się Amber i cała nasza rodzina. Na razie wyskrobiny nie pobrał, tylko zalecił przemywanie i obserwację do niedzieli. W niedz. idziemy na ...
    • Kupka.(4)

Hej. Nie wiem czy sie jazduje czy to normalne ale moj maly dzisiaj czesto robi kupke. Najpierw o 7 godzine pozniej znowu, pozniej kilka godzin spokoju i znowu. W ciagu godziny potrafi zrobic dwa razy. Niby wyglada to normalnie to co narobi no ale zeby co pol godziny??
    • Wczoraj zauwazyłam, że Karmel potrzasa głową jakos podejrzanie. Przy zabawie, tarmoszeniu, które uwielbia, popiskuje jak czochra mu sie okolice uszu. Zajrzałam, nie widać żadnej wydzieliny, to pierwsza "choroba" Karmela i jestem podenerwowana. Czy Wasze pieski miały chore uszka? Prosze o rady. Oczywiście do weta się wybieram.
    • Witam. To znowu ja. Młoda miała w piątek sterylkę, wszystko z raną ok, wczoraj byłyśmy u weta na wizycie kontrolnej i po antybiotyk. Lekarz sprawdził, wszystko pięknie się goi, ale wieczorem zauważyłam lekkie plamienie z dróg rodnych (nie z rany pooperacyjnej). Po nocy na posłaniu było kilka plamek. Przemyłam jej dzisiaj srom, była wydzielina krwawa, ale nie jak przy cieczce jasnoczerwona, tylko ciemniejsza, taka brązowawa. Wet powiedział, żeby przyjść wieczorem jak nie przejdzie. W sumie nie...
    • Witam. Już wychodzimy z alergii strupów i ran, a tu wczoraj nowy problem. Młoda zrobiła dwie kupki. Pierwsza lekko luźna ze śluzem, a druga też nie biegunka, ale i nie twarda z krwią. Amber nigdy nie miała biegunki, wręcz bardzo syche, twarde stolce. W jednym miejscu w domu zauważyłam dwie plamy krwi ( o średnicy ok 3cm). Krew jest czerwona, nie ciemna. Dzwoniłam zaraz do weta, ale powiedziała żeby poczekać jeden dzień i zobaczyć co i jak. Może to być skutek podania zastrzyku. W poniedziałek...
    • witam. już od dłuższego czasu śledzę forum i Wasze porady bardzo mi się przydają:) mam od niedawna 2 psiaki shih tzu:) suczkę i pieska:) i bardzo mnie martwi to, że często kaszlą i kichają, są już po dwóch szczepieniach i po okresie kwarantanny, mało z nimi wychodzimy. jak kupiliśmy dziewczynkę to na drugi dzień okazało się, że ma zapalenie oskrzeli i była na antybiotykach, i też jeden weterynarz mówi jedno a drugi drugie a co najśmieszniejsze, że z jednego ośrodka:( powiedzcie mi czy Wasze p...
    • Prawie miesiąc temu udało nam się wyjść z alergi, a tu znowu strupy. Po strzyżeniu okazało się że jest ich dość dużo, a z jednego pod uszkiem utworzyła się brzydka rana. Młoda dostała do smarowania taki lek w mydle płynnym (różowy kolor) oraz oxykort z antybiotykiem w areozolu. Macie może jakieś rady jak to jej aplikować? Z przemywaniem rany nie mam problemu, tylko tragedia jest z zastosowaniem areozolu. NIe wiem czy dobrze robie, ale zakrywam szmatką mordkę (żeby areozol nie dostał się do py...
    • wczoraj mąż chciał mi zrobić niespodziankę (bo byłam chora i źle się czułam) i wieczorem wykąpał naszego psiutka (jestem wściekła, ale dobra jest, niech mu będzie) no i dzisiaj małemu ropieje oczko :( nie wiem czy to przez kąpiel, czy mu może szamponu do oka nalał, nie mam pojęcia, jedno oczko, ropka jest taka żółta, chciałam zapytać czy jak waszym pieskom ropieją oczka to od razu lecicie do weta po kropelki czy próbujecie najpierw same domowym sposobem?
    • Witam wczoraj byliśmy u weta na szczepieniu i przy okazji wyszło że ma zapchane gruczoły okołoodbytowe zostały wyciśnięte ale jestem przerażona bo Nico strasznie piszczał ,ze zdenerwowania zapomniałam się zapytać czy te zapchane gruczoły już zostały odetkane na zawsze .Proszę jeżeli ktoś wie coś więcej to proszę o napisanie. Pozdrawiam
    • Sluchajcie...psiaczek zwymiotował mi dwa raz....raz rano o 5 na kolor taki żółtawy...zwymiotował kurcze małą oponkę od zabawki syna...a teraz drugi raz na jasnawy zielony...ale jakby z trawą;/ Myślicie że coś mu na żołądku siedzi?;/

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się