wet

(25 wyników)
  • Witam Wzystkich mam taki problem mój pies lnieje bardzo intensywnie od marca.Są to niemozliwe ilosci kazdego dnia.Jego sierśc jest poprostu wszędzie dosłownie w łóżku ,wannie szafie, w garnkach w praniu itp.Co 2 dni jest wyczesywanydo pokarmu dodaje mu biotyne w tabletkach.Zaczyna mnie to przerazać ponieważ trwa to bardzo długo i pomomo zrzucanej olbrzymiej ilosci , nic sie nie zmienia .Co dzień jest to samo nic mniej. Moze macie jakies sposoby a moze trzeba iśc do weta.Ja nawet oddycham ta s...
  • wkońcu znalazłam lekarza który nie widzi problemu w sterylizacji suczki przed pierwszą cieczką. ale moja gwiazda dostała ją właśnie dzisiaj, więc że tak rzeknę, dupa blada.
  • Od kiedy nalezy podwac reparaty na zabezpieczenie stawów? Młoda ma 2,5 miesiaca, dostaje royala (dwa razy dziennie), warzywa i gotowane jedzenie. Raz dziennie podaję kapsułke tranu, chciałąbym jej podawać coś na stawy tylko nie wiem czy juz zamawiac czy jeszcze sie wstrzymywać? Weterynarza nie zapytam bo ten z moje wsi ma przedpotopowe poglądy a do Bielska mąż jeżdzi z Młoda
  • Podczas spaceru moj 7 miesieczny labek został zaatakowany przez dorosłego bernardyna(!). Piesek wyszedl w miarę bez szwanku, pogryzione ma tylko ucho. Dziś tj. dzien po tym zdarzeniu ucho napuchło niesamowicie do wielkosci malej gruszki. Czy to moze byc cos powaznego?
  • Witam, mamy następujący problem z moją 6,5 miesiączną labunią. Tydzień temu Zara przeszła zabieg sterylizacji. Mimo, że wcześniej dostawała już głupiego jasia, to tym razem po narkozie czuła się bardzo źle. Więc mieliśmy zarwaną noc, rzyganko i inne atrakcje, na szczęście nie interesowała się kompletnie raną, więc przynajmniej jeden problem odpadł i nie chodziła w kołnierzu. Chyba dwa - może trzy? dni po zabiegu zauważyliśmy pod prawym uchem sklejoną sierść i zgodnie stwierdziliśmy, że...
  • Witam! W miniony czwartek zauważyliśmy u naszej Labuni zmianę na skórze w okolicy pyska, pod uchem, która ciekła ropą i krwawiła. Pognaliśmy do weta no i stwierdzono zapalenie skóry na tle alergicznym. Wycieli sierść, dostała zastrzyki. Następnego dnia - gorzej - powtórka! Nadal nie ma poprawy, zmieniono antybiotyk - nadal cieknie - a do tego musi chodzić w kołnierzu!:( Podobno ciepło i wilgoć sprzyja powstawaniu tej przypadłości - ale nic nie pomaga. Ciekawe jak to będzie wygl...
  • 2 dni temu podczas zabawy z innym psem mój labek rozciął sobie dość głęboko łapę dokładniej poduszkę usytuowaną tuż przy zgięciu. Rana została oczyszczona oraz założony został opatrunek, niestety piesek strasznie kuleje a rana jaka jest taka była. Czy poduszka sama mu się zrośnie czy ewentualnie wet powinien ją zszyć?
  • Witam. Mam takie pytanko. Moj psiak od jakiegos czasu jezdzi pupka po podlodze (siada, podnosi tylnie lapki i trze pupka). Jakies 10 dni temu bylem u weta bo psinka miala zapalenie skory. Jakis skur.... wysypal/wylal cos na pole na ktore puszczamy psiaki, a moj psiak jest juz ...nastym ktory dostal zapalenia skory w tym miejscu. W kazdym badz razie wet powiedzial ze stanowi zapalnemu towarzyszy czesto costam gruczolow odbytowych ( chodzi o to ze sa pelne ). Astonek dostal serie ...
  • Czy wśród labradorów bywają przypadki anoreksji? Nasza labka od szczeniaka nie była nadgorliwa jeśli chodzi o jedzenie. Ma 17 m-cy i po prostu stracę zdrowie przy niej zamartwiając się czemu nie zjada dziennej dawki. Jest na Gilpie, przez dwa miesiące była na Royalu ale skutek ten sam. Wystarcza jej 50-60% dziennej dawki suchej karmy i koniec. Ze smakołyków dostaje raptem kawałek wędzonego ucha dziennie, którym potrafi bawić się czasem kilkanaście minut zanim zje. Wet nie wid...
  • Witam. Od jakiegos czasu zaobserwowalem u mojego psiaka dziwne zachowanie. Mianowicie czasami labek robi taki dziwny trick. Normalnie "na jawie" (nie podczas snu) piesek nagle ugina lapki i szeroko je rozstawia. Tak jakby lapal rownowage.Cala "akcja" trwa doslowie 2 sekundy po czym piesek wraca do swojego zajecia. Psiak nie jest strachliwy ,a wrecz przeciwnie wiec nie jest to chyba jakas reakcja stresowa. Zdarzylo sie to raptem 5 razy przez rok ale jednak. Nie wiem czy jasno to ...
  • Jak szybko męczą się wasze psy? Czy jak idziecie do weta to one dyszą? Czy na spacerze chodzą z otwartym pyskiem, szukaja czegos w trawie i wywalaja ozor troszke dyszac?
  • wczoraj wieczorem zauwazylam,ze moj 10-cio miesieczny labek dziwnie chrzaka(cos jakby stanelo jej w przelyku)po kilku godzinach objawy nasilily sie do tego stopnia,ze kazdemu atakowi kaszlu(to juz nie bylo tylko chrzakanie tylko straszny kaszel)towarzysza wymioty biala piana,lub sam odruch wymiotny.Wiem,ze bez wizyty u weta sie nie obejdzie,ale chciala bym zasiegnac porady u was drodzy forumowicze...W internecie znalazlam informacje,ze moze ty byc kaszel kenelowy,wiekszosc objaw...
  • Wzięliśmy do domu sześciomiesięcznego goldena. Nigdy nie miałam do czynienia z tą rasą. Poczytałam wcześniej trochę w necie. Piesek jest wspaniały. Posłuszny, mądry, przyjacielski. Mamy go bardzo krótko ale już bardzo kochamy. Od pierwszej chwili zachowuje się jakby był z nami od kilku miesięcy. Ale teściowa zasiała pewne wątpliwości. Stwierdziła, że nasz goldenek idąc kołysze za bardzo tyłkiem, przynajmniej bardziej niż jej beagle. Mi się wydawało, że normalnie ale jak mi to pow...
  • Mam problem z Cezarkiem. Od jakiegoś czasu mocno się drapie. nadszedł czas wymiany sierści i dużo jej mu teraz wychodzi, Nie pomaga czesanie. Ale dodatkowo mocno chyba go swędzi skóra, bo często się drapie. Ponieważ wcześniej miewał problemy ze skórą, zaliczył wyprawę do weta, ale on zignorował sprawę, mówiąc, że to przez wymianę sierści i tak ma być. Trochę się boję, bo na wiosnę miał grzybicę skóry i wtedy też się tak drapał. Grzybicę właśnie zafundował mu wet, bo zapomniał, że do ant...
  • Witam. Nasz 8 miesięczny klusek w Wigilię wlazł na szkło na trawniku i pociął poduszkę w lewej tylnej łapie. W zasadzie nawet nie wyglądało, żeby specjalnie go bolało, niemniej oczywiście wizyta u weta, oczyszczenie, szycie, opatrunki itp. Powoli zaczyna się goić;-) Po pięciu dniach Kastor zaczął utykać, ale .... na prawą przednią łapę. Chwilami kuleje mocniej, chwilami prawie wcale, ale wyraźnie tą łapkę oszczędza. Od spotkania ze szkłem oszczędzamy go bardzo, wyjście tylko na smyczy, na kró...
  • Jestem stałą czytelniczką tego forum, cenię je za piękną atmosferę tu panującą i widoczną w każdym poście miłość i dbałość o zwierzątka. W naszym domu zwierząt nie brakuje – mamy trzy koty i ukochaną sunię – labradorkę. Tatanka ma już osiem lat. Troszkę ma kłopotów ze stawami (zwyrodnienia)- ale dajemy radę- a to wszystko za sprawą naszego „wujka” czyli weterynarza. Jest uczciwy, fachowy i zawsze „wyprowadza” nasze zwierzaki z chorobowych opresji. Nie ...
  • Witam. Od 2 tygodni jestem posiadaczem Labradora Retrievera. Mam dopiero 16 lat i co za tym idzie nie mam doświadczenia ze szczeniakami, poniewaz nigdy go nie miałem (to jest moj pierwszy pies). Przejde do sedna - a wiec, bardzo martwie się wagą mojego szczeniaka, otórz ma 10 tygodni, a wazy tylko 4 kilo. Wydaje mi się, ze to bardzo mało jak na jego wiek. Czy mam powody do zmartwień? Chce jeszcze powiedzieć, ze mały ostatnio troche chorował, obawiałem sie w pewnych momentach, ze hodowca ...
  • czy przypadkiem ktos z was pamieta jak sie nazywa masc do przecierania opuszeki psiaka? jakas taka nawilzajaca.... chodzi dokladnie o to ze mojemu labkowi pekaja opuszki, jedna lapka go w szczegolnosci boli, a jak mu przecieram ta lapke to gryzie jak nienormalny... z gory zaznaczam chyba z 5 osob juz przegladalo mu lapke czy cos mu sie nie wbilo, i wszystko jest ok, chodzi dokladnie o opuszki:) jak myslicie moge kupic 14 tygodniowemu (3,5 miesiaca)labkowi juz swinskie ucho?? ...
  • nasza młoda nic nie chce jeść, cudujemy, zmieniamy karmy, gotujemy ryż z marchewką i kurczakiem - raz poje, drugi raz juz na to samo spojrzeć nie chce, tylko pije wodę przez co rozluźniły jej się kupki. (nie wymiotuje, jest aktywna, bawi się jak zawsze) Macie jakis pomysł co z tym zrobić, albo co to może być? czy czym prędzej udać się do weterynarza? Bo próbowaliśmy już wszystkiego - przez dwa dni wydaliśmy chyba tyle co miesięcznie na nią idzie...i puszki, i suche, i suche roz...
  • Dzis nad ranem Bora wymogla dodatkowe wyjscie. Po opuszczeniu ogrodu, popedzila w kier. lesnych krzaczorow i zrobila kupe. Wiem, ze tak sie zachowuje, gdy ma rozwolnienie. Wrocila uspokojona, poszla spac. Rano zjadla normalnie sniadanie. W zachowaniu tez nie bylo nic niepokojacego. Po kilku godzinach zaczela dyszec, domagajac sie w ten sposob wyjscia. Poszlysmy, znow zrobila kupe. Jasna, rzadka i na koncu ze spora iloscia krwi! Przerazilam sie. Po poludniu jedziemy na badania.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się