Dodaj do ulubionych

Szanujmy osoby wyróżnione.

21.05.17, 08:18
Nie jestem lokalnym pieniaczem, raczej lokalnym patriotą.
Do napisania postu zainspirowało mnie dzisiejsza (poranna) promocja Wałcza w TVP INFO. Zarumieniłem się kiedy zobaczyłem "aleję zasłużonych" dla Wałcza.
Miejsce na trwałe upamiętnienie "ZASŁUŻONYCH" jest godne (aleja, szeroki nowy chodnik, piękna nawierzchnia), wykonanie tablic precyzyjne i atrakcyjne (metal z kolorowymi elementami), tablice i chodnik zmywane i zamiatane. Wszystkie tablice - jak nowe.


Proszę zobaczyć jak to u nas wygląda.
Nie będę tego prezentował, choć mam dokumentację fotograficzną. Każdy może sobie obejrzeć. Liczę , że wpis przeczyta ktoś odpowiedzialny i odpowie na mój wpis.

Stan tego miejsca obraża zasłużonych. Chodnik stary, nierówny. Tablice spatynowane, mało czytelne, przysypane piaskiem, nie oczyszczane, nie odnawiane. W odległości 1 m ławeczka, ulubione miejsce wysiadywania miejskich maneli. Brak pionowej
informacji dla turystów, że przechodzą obok "alei zasłużonych".
Nie ma jej chyba dlatego, żeby nie pokazywać tak niegodnie eksponowanego miejsca ? A może lepiej (najwyższy czas na to) doprowadzić stan miejsca zasłużonych dla Zamościa do stanu godnego. !!!
Obserwuj wątek
  • czuk1 Re: Szanujmy osoby wyróżnione. 21.05.17, 08:23
   Napisałem słowo - maneli. Powinno być:
   ....ulubione miejsce wysiadywania miejskich meneli....

   PS. Kto przejdzie koło nich ? Raz taki młody alkoholik... prosił mnie jałmużnę, jakoby na chleb.
   • czuk1 Re: Szanujmy osoby wyróżnione. 25.05.17, 07:10
    A Straż Miejska ma siedzibę 100 m od tego szacownego miejsca przeznaczonego dla zasłużonych dla miasta a jednocześnie od "ławki meneli". I nie widzi tego. Ba, nie przeniesi się nawet z tego miejsca ł a w k i , co było by prostą metodą osunięcia stamtąd meneli. ;)
    • czuk1 Re: Szanujmy osoby wyróżnione. 31.05.17, 09:23
     2 czerwca o 16.oo na Aleję Sław wniesiony zostanie niezwykle zasłużony dla Zamościa dyrektor dyrygent Orkiestry Symfonicznej - Pan Tadeusz Wicherek.
     Ciekawy jestem - czy dotychczasowe upamiętnienia Sław na Grodzkiej, zostaną wyczyszczone a otoczenie tej Alei dokładnie wyczyszczone.
     • czuk1 Re: Szanujmy osoby wyróżnione. 05.06.17, 21:19
      Nie wiem w jakim stopniu przyspieszyliśmy tym wątkiem uporządkowanie Alei Sław na Starym Mieście. W każdym razie już dziś lśnią czystością tabliczki z błyszczącymi nazwiskami Sław.
      ..... Należą się podziękowania.
      ................. liczymy, ze tak wyglądać będą tablice .... przez cały rok.
      W dniu 9 czerwca br. o 16 tej (a nie jak pisałem 2.VI) odbędzie się podniosła uroczystość wniesienia do zamojskiej Alei Sław Pana Tadeusz Wicherka - Dyrektora Orkiestry Symfonicznej im. Karola Namysłowskiego, ogromnie zasłużonego dla najstarszej polskiej orkiestry symfonicznej oraz dla rozwoju życia muzycznego Zamojszczyzny.
      W trakcie uroczystości koncertować będzie Orkiestra Symfoniczna im. Karola Namysłowskiego.
     • czuk1 Re: Szanujmy osoby wyróżnione. 05.06.17, 21:25
      Wspomnę jednak, że dziś nawet - na ławeczce przy Alei Sław siedział menel. Tabliczka 1, opisująca Aleję Sław była przykryta
      tobołami. Musiałem ją usuwać, by zrobić zdjęcie. Zastanawiam się....... po co ta ławeczka .... akurat tam. Maneli z tej Alei powinno się usuwać systematycznie. TAM NIE POWINNO BYĆ ŻADNEJ ŁAWECZKI.
      • czuk1 Re: Szanujmy osoby wyróżnione. 10.06.17, 14:21
       Wczorajsza uroczystość uhonorowania Pana Tadeusza Wicherka trwałym upamiętnieniem w Alei Sław była podniosła , obudowana była koncertem zamojskiej Orkiestry Symfonicznej , tańcem klasycznym, pieśniami operowej diwy.
       Teren Alei Sław był w miarę uporządkowany....oby tak było na co dzień.

       Nie odpuszczę władzom miasta i będę nadal wiercił im w głowach postulatami:
       - oznakować w sposób trwały Aleję Sław .... konieczne to jest dla turystów,
       - usunąć z terenu Alei miejskich lumpów, wraz z ławeczką na której straszą turystów.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka