Dodaj do ulubionych

HBO-Temple Grandin-dzis 20:10 film

02.01.11, 20:45
ja niestety nei ogladam nie mam HBO :( a jej ksiazki nie moge nigdzie dostac :(
Obserwuj wątek
    • mit-och Re: HBO-Temple Grandin-dzis 20:10 film 02.01.11, 22:08
      Mam pdf, chcesz? Daj namiary.
      • ada16 Re: HBO-Temple Grandin-dzis 20:10 film 03.01.11, 12:34
        ja chętnie pdf , na ada16@gazeta.pl.
        Moje dziecko nie ma jeszcze diagnozy , ma inny problem zdrowotny ,a le czuję , ze tu sa moje klimaty...
    • madziulec Re: HBO-Temple Grandin-dzis 20:10 film 02.01.11, 22:35
      Obejrzalam. Razem z Miskiem, film od 12-go roku zycia.

      Robi olbrzymie wrazenie, naprawde.
      Musze jutro podpytac Misiaka co o tym mysli. Dzis tylko te krowy strasznie przezywal
    • niki129 Moje namiary - dziekuje 03.01.11, 10:06
      Tak poprosze
      kowalczyk@pos-media.eu
      lub
      a.sztandur@interia.pl
      dziekuje serdecznie
      • szalicja Re: Moje namiary - dziekuje 03.01.11, 12:16
        A jaki był tytuł filmu? Oni często mają powtórki na HBO.
        • iska2009 Re: Moje namiary - dziekuje 03.01.11, 12:23
          Ksiazka jest super, bylam pod ogromnym wrazeniem, ja co prawda przeczytalam najpierw pierwsza wersje "Bylam dzieckiem autystycznym", "Myslenie obrazami" juz pozniej.
          Zupelnie inaczej spojrzalam na mojego mlodego po lekturze tej ksiazki. Bardzo goraco polecam. A film dostal mnostwo nagrod, fajnie, ze jest w HBO, ja co prawda tez nie mam, ale moze ktos mi nagra. Jakby ktos chcial mam "Bylam dzieckiem autystycznym" na plytce.
          • ada16 do iska2009 03.01.11, 12:29
            Film chętnie obejrzałam, jestem na początku drogi.
            Bardzo proszę , jeśłi to możliwe o kopię , oczywiście koszty pokryję
            • ada16 Re: do iska2009 03.01.11, 12:33
              obejrzałabym...
          • niki129 Re: Moje namiary - dziekuje 03.01.11, 12:57
            Iska2009 to ja poprosze o plytke jesli moge - koszty pokryje oczywiscie nie ma najmniejszego problemu


            iska2009 napisała:

            > Ksiazka jest super, bylam pod ogromnym wrazeniem, ja co prawda przeczytalam naj
            > pierw pierwsza wersje "Bylam dzieckiem autystycznym", "Myslenie obrazami" juz p
            > ozniej.
            > Zupelnie inaczej spojrzalam na mojego mlodego po lekturze tej ksiazki. Bardzo g
            > oraco polecam. A film dostal mnostwo nagrod, fajnie, ze jest w HBO, ja co prawd
            > a tez nie mam, ale moze ktos mi nagra. Jakby ktos chcial mam "Bylam dzieckiem a
            > utystycznym" na plytce.
            • iska2009 Re: Moje namiary - dziekuje 03.01.11, 13:31
              Dziewczyny "Bylam dzieckiem autystycznym" to ksiazka nie film :) Jesli nadal jestescie zainteresowane to dajcie znac, moge przeslac meilem, z tym, ze wtedy to bedzie kilka pliczkow.
              • niki129 Re: Moje namiary - dziekuje 03.01.11, 14:11
                jestem nadal zainteresowana :)
                • firella2 Re: Moje namiary - dziekuje 03.01.11, 17:28
                  Czy mogłabym też prosić na gazetowy? Jeśli tak to z góry serdecznie dziękuję :)
                  • madzis12 Re: Moje namiary - dziekuje 03.01.11, 18:28
                    dziewczyny film ten jest dostępny do ściagnięcia na chomiku do którego link mam w sygnaturce,
                    • gomado Re: Moje namiary - dziekuje 03.01.11, 22:53
                      nie moge znalezc, w czym to masz?
              • yula Re: Moje namiary - dziekuje 04.01.11, 02:17
                Ja poprosze książkę :) na gazetowy yula@gazeta.pl dzięki
              • czarna_ida Re: Iska 2009 05.01.11, 10:54
                dziekuje :-)
                • madzis12 Re: Iska 2009 05.01.11, 19:32
                  film ten i inne są w zakładce "dzieci i wszystko co dotyczy dzieci" --> "choroby dzieci" --> "autyzm" --> "filmy"

                  hasło do większości folderów to plamiaczki (do tego folderu również)

                  P.S. zapraszam również po ksiażki zwiazane z autyzmem, i różne karty pracy i materiał pomocne w terapii
    • czarna_ida Re: HBO-Temple Grandin-dzis 20:10 film 04.01.11, 08:49
      ja ksiazke tez..
      • aleananas Re: HBO-Temple Grandin-dzis 20:10 film 04.01.11, 10:27
        jeśli można, to ja też poproszę książkę:)
        nako123@o2.pl
        • szalicja Powtórka środa HBO-Temple Grandin- 20:10 film 04.01.11, 10:37
          Ja mam taki dekoder z nagrywaniem, ale jak to potem przegrać? Ktoś wie? Bo film nagram tylko nie wiem, jak go potem z dekodera wydłubać...
      • 3-mamuska Re: HBO-Temple Grandin-dzis 20:10 film 04.01.11, 11:04
        Ja tez ksiazke poprosze i.drozd@btinternet.com
        • mit-och Re: HBO-Temple Grandin-dzis 20:10 film 04.01.11, 21:44
          Przepraszam, że jeszcze nie wysłałam książki, postaram się zrobic to jutro, mam nadzieję, że przejdzie... ma 20,9 MB...
      • mit-och Re: HBO-Temple Grandin-dzis 20:10 film 05.01.11, 20:57
        na jaki adres przysłać?
    • roseanne Re: HBO-Temple Grandin-dzis 20:10 film 05.01.11, 04:17
      widzialam tylko zajawki z produkcji , jak wyjdzie na dvd to kupie
    • pinkdot Re: HBO-Temple Grandin-dzis 20:10 film 05.01.11, 22:09
      Właśnie skończyłam oglądać powtórkę. Świetny film, no i rewelacyjna rola Clare Danes.
      • szalicja Re: HBO-Temple Grandin-dzis 20:10 film 06.01.11, 08:30
        Ja też wczoraj ogladałam. Polecam! Fantastyczny. Na razie jest na topie mojej listy filmów o autyźmie...
        • calosciowezaburzeniarozwojowe Re: HBO-Temple Grandin-dzis 20:10 film 08.01.11, 00:40
          Tez obejrzalam z chomika :-), bardzo mi sie podobal.

          W pierwszych scenach filmu jest taki watek, kiedy Templetaksuje wzrokiem pokoj przeznaczony dla niej u ciotki i widzi rzeczy, ktorych nie ma. Rozumiem, ze chodzilo o to, by pokazac, ze ona obraz jakiejs rzeczy zapamietany z innej sytuacji przenosi na obrazy tej samej rzeczy, ale w innym kontekscie. Ja jednak mialam nieodparte wrazenie, ze to takie schizofreniczne bylo.

          A potem, dalej w filmie, lekarz, ktory diagnozuje maa Temple, po stwierdzeniu skierowanym do matki, ze mala jest autystyczna, dodaje "schizofrenia dziecieca".

          Jest mi w stanie ktoras z Was wytlumaczyc to powiazanie? Czy w tamtym czasie autyzm i schizofrenia to byly zaburzenia traktowane jak jedno czy chodzi o cos innego?
          • iska2009 Re: HBO-Temple Grandin-dzis 20:10 film 08.01.11, 09:25
            Tak, kiedys to jakos wiazano, co prawda autzm jako jednostka zostal opisany jeszcze przed wojna, ale dlugo jeszcze potem psychiatrzy mylili diagnozy. Jak mi sie przypomni, gdzie to przeczytalam, to napisze :))
          • gomado Re: HBO-Temple Grandin-dzis 20:10 film 08.01.11, 13:20
            CZR- podaj linka bezposrednio do tego filmu.
            • gomado Re: HBO-Temple Grandin-dzis 20:10 film 08.01.11, 13:33
              Mam, w koncu mi sie udalo:)
            • madzis12 Re: HBO-Temple Grandin-dzis 20:10 film 08.01.11, 16:59
              gomado zapraszam na www.chomikuj.pl/plamiaczki
              film ten i inne są w zakładce "dzieci i wszystko co dotyczy dzieci" --> "choroby dzieci" --> "autyzm" --> "filmy"

              hasło plamiaczki
    • marychna31 Re: HBO-Temple Grandin-dzis 20:10 film 08.01.11, 17:13
      Ja HBO mam ale niestety nie mam czasu, żeby sobie usiąść i cały film obejrzeć...
      Oglądałam więc fragmenty z doskoku i zastanawia mnie bardzo jedno: w scenie, w której lekarz mówi matce o diagnozie ta odpowiada, ze nie zna terminu "autyzm". Na to lekarz mówi: "To odmiana schizofrenii dziecięcej". Spotkałyście się z takim określeniem?
      • gloria2 Re: HBO-Temple Grandin-dzis 20:10 film 08.01.11, 23:11
        Gdzieś czytałam w necie, że autyzm jest osiowym objawem schizofrenii dziecięcej.
      • 1iwona1 Re: HBO-Temple Grandin-dzis 20:10 film 09.01.11, 15:43
        Mnie zainteresowała dieta Temple - galaretka i jogurt, czy ona jadła WYŁĄCZNIE te produkty?
Inne wątki na temat:

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka