Dodaj do ulubionych

Matemadziarstwo

29.06.11, 13:46
Miło mi poinformować szaradzistów, iż w księgarniach ukazała się pozycja "Matemadziarstwo czyli krzyżówki i nie tylko", którą "popełniłem" wspólnie z moją żoną.

"Matemadziarstwo czyli krzyżówki i nie tylko", to książka łącząca matematykę z szaradziarstwem (MATEMAtyka+szarADZIARSTWO) - apropo - sądzę, że wyszedł całkiem zgrabny neologizm.
Matemadziarstwo, to nieszablonowe podejście do matematyki. Dla uczniów: sposób na utrwalenie wiedzy, dla nauczycieli: możliwość uatrakcyjnia lekcji.
Znajdziesz tam krzyżówki, pantropy, logogryfy, wykreślanki, zadania rysunkowe, formy słowne, zadania logiczne, szyfrogramy, syntezy, kombinagramy, arytmogryfy, ciągówki. Wszystko związane i oparte na słownictwie matematycznym, a ściślej mówiąc zasadniczo dwóch działach matematyki: zbiorach liczbowych oraz figurach płaskich.
Poziom zadań od podstawówki poprzez gimnazjum, technikum, zawodówkę, liceum. Także dorosły znajdzie coś dla siebie.
Więcej informacji, przykładowe zadania oraz recenzje na matemadziarstwo.rdkp.cba.pl
Zapraszam i czekam na opinie.
Obserwuj wątek
    • pradwa Recenzja Matemadziarstwa - Rewia Rozrywki 29.09.11, 10:35
      W październikowym numerze (10) Rewii Rozrywki ukazała się recenzja książki "Matemadziarstwo, czyli krzyżówki i nie tylko" autorstwa naczelnego wydawnictwa Romana Nowoszewskiego.
      Zapraszam do zapoznania się z recenzją.

Chce tylko sprostować informację dotyczącą zawodu autorów. Renata jest nauczycielką matematyki, zaś Darek miał tylko krótki półroczny epizod związany z pracą w szkole jako nauczyciel w latach 90-tych poprzedniego wieku.

Więcej informacji o książce na stronie matemadziarstwo.rdkp.cba.pl

• pradwa Matemadziarstwo 2 10.06.14, 08:39
      Miło mi poinformować, iż w księgarniach ukazała się druga część książki "Matemadziarstwo". Pełny tytuł, to "Matemadziarstwo 2 czyli krzyżówki i nie tylko".

"Matemadziarstwo 2 czyli krzyżówki i nie tylko", to kontynuacja poprzedniej książki łącząca matematykę z szaradziarstwem (MATEMAtyka+szarADZIARSTWO).

Znajdziesz tam krzyżówki, pantropy, logogryfy, wykreślanki, eliminatki, zadania rysunkowe, formy słowne, zadania szyfrowane, syntezy, kombinagramy, arytmogryfy, ciągówki, metamorfozy, literowe sudoku. Wszystko związane i oparte na słownictwie matematycznym, a dotyczącym kolejnych dwóch działów matematyki: brył oraz wyrażeń algebraicznych.
      Poziom zadań od podstawówki poprzez gimnazjum, technikum, zawodówkę, liceum. Także dorosły znajdzie coś dla siebie.
      Więcej informacji, przykładowe zadania i informacje o książce na matemadziarstwo.rdkp.cba.pl
      Zapraszam i czekam na opinie.
    • pradwa Recenzja Matemadziarstwa 2 - Rewia Rozrywki 31.01.15, 14:28
      W lutowym numerze (2) Rewii Rozrywki ukazała się recenzja książki "Matemadziarstwo 2, czyli krzyżówki i nie tylko" autorstwa Romana Nowoszewskiego.
      Zapraszam do zapoznania się z recenzją.

Więcej informacji o książce na stronie matemadziarstwo.rdkp.cba.pl

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka