Dodaj do ulubionych

Sturmtiger

28.12.15, 16:26
Czemu Niemcy robili go z uszkodzonych Tygrysów? Nie prościej było by go budować od podstaw a uszkodzone Tygrysy remontować(odbudowywać) na Tygrysa?
Obserwuj wątek
  • speedy13 Re: Sturmtiger 30.12.15, 09:42
   Zapotrzebowanie na taki pojazd - wyspecjalizowany moździerz oblężniczy - było z pewnością minimalne, wyprodukowano ich raptem kilkanaście sztuk. Więc pewnie nie opłacało się wydzielać w fabryce czołgów linii na dodatkową produkcję, a raczej klecić go gdzieś metodami warsztatowymi, w oparciu o gotowe podwozia.

   Uszkodzone czołgi lepiej przerabiać na coś innego, jakieś pojazdy pomocnicze - przy ówczesnym poziomie techniki mogły już nie odzyskiwać pełnej sprawności, a po co ryzykować że taki regenerowany czołg rozsypie się w środku bitwy w czasie ataku przeciwnika. A jak się zepsuje jakiś taki pojazd pomocniczy, jakiś np. ciągnik czy nawet i to samobieżne działo ileś kilometrów za linią frontu to znacznie łatwiej coś z tym zrobić, odholować do naprawy itd.
   • patmate Re: Sturmtiger 29.10.16, 05:12
    Nikt poza Hitlerem nie potrzebowaĺ takiego pojazdu, więc nikt sie nie spieszyĺ z budową. Prototyp z żelaznym kadĺubem testowano dopiero w Warszawie, mimo ze potrzebny byĺ w Stalingradzie. Bardzo duże byĺy opòźnienia w konstrukcji amunocji. Do konca wojny wyprodukowano tylko okoĺo 1.5 jednostki ogmia na pojazd.
    • speedy13 Re: Sturmtiger 03.11.16, 12:19
     patmate napisał:

     > Nikt poza Hitlerem nie potrzebowaĺ takiego pojazdu, więc nikt sie nie spieszyĺ
     > z budową.

     A tym bardziej w końcu 1944 roku, gdzie na przełamywanie jakichś linii umocnionych raczej nie było już widoku. Powiedzmy że w walkach obronnych w mieście znalazłoby to może jakieś ograniczone zastosowanie, ale też nie bardzo (w takich sytuacjach to raczej obrońcy kryją się w ufortyfikowanych budynkach, a nacierającym przydałaby się ciężka broń oblężnicza).

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka