Dodaj do ulubionych

Kupno/sprzedaż mieszkania - jak to zalatwic

04.03.15, 12:49
Witam
Zmieniamy mieszkanie na wieksze.
W sumie bedziemy kupowac ze srodkow wlasnych + to co dostaniemy za stare miszkanie. Najwyzej niewielki kredyt (10% wartosci)
I teraz pytanie do kogos madrego jak to najprosciej i najtaniej zalatwic.
Opcja 1: Brac kredyt na calosc kwoty potrzebnej do zakupu nowego mieszkania a po sprzedazy starego splacic wiekszosc kredytu? Minusem duza prowizja dla banku do za splate kredytu zaraz po zaciagnieciu beda chcieli spora kare umowna. Do tego nie wiadomo jak dlugo bedzie sie sprzedawac stare mieszkanie. Przy opcji np 6 miesiecy to koszt dodatkowych odesetek dla banku i niepotrzebnie placony czynsz za stare mieszkanie.
Opcja 2: Czekac z kupnem nowego do sprzedania starego, w razie opoznien trzeba schodzic z ceny itd... poza tym jak to rozwiazac logistycznie? Bo przeciez nabywca mieszkania chce sie wprowadzic zaraz po zaplacie za nie, a my potrzebujemy czasu żeby po kupnie naszego nowego je odswiezyc i przewiesc wszystkie graty (nawet jesli uda sie ustalic daty obu transakcji na ten sam tydzien) Jak ludzie to rozwiazuja bo przeciez wiele rodzin jest w podobnej sytuacji.
Obserwuj wątek
    • edziakrys Re: Kupno/sprzedaż mieszkania - jak to zalatwic 04.03.15, 19:36
      A korzystacie z usług agencji? My sprzedajemy akurat nasze i jest chętny klient z tzw transakcji wiązanej: sprzedaje wieksze by kupić nasze mniejsze. Pomaga mu w tym agencja, a z tego co wiem niektóre agencje pośredniczą też w kredytach hipotecznych. Może warto się u nich dowiedzieć jak to logistycznie rozwiązać, może coś podpowiedzą.
    • holenka70 Re: Kupno/sprzedaż mieszkania - jak to zalatwic 13.10.17, 10:20
      Może lepiej poczekać aż ktoś kupi stare? Teraz dosyć sporo dzieje się na rynku mieszkaniowym, walczyłabym o swoją cenę, tutaj jest spory wybór stron abcporady.pl/ogloszenia-nieruchomosci-z-rynku-wtornego-gdzie-szukac-popularne-serwisy-z-nieruchomosciami/ gdzie możesz zostawić swoje ogłoszenie i zobaczysz co dalej, ile będą chcieli zapłacić i co bardziej się opłaca. Odsetki tez będą stratą dla Ciebie.
    • aniteka7 Re: Kupno/sprzedaż mieszkania - jak to zalatwic 26.02.18, 11:58
      Tak ogólnie patrząc opcja nr 2 lepsza, z tym że trzeba zminimalizować opóźnienia.W takich przypadkach kiedy czas jest istotny koniecznie trzeba korzystać z pomocy agentów nieruchomości, ale takich którzy realnie pracują nad sprzedażą a nie tylko wrzucają ogłoszenia i czekają na mannę z nieba. W Warszawie jest taki na ul. Klimczaka w Wilanowie - Eugeniusz Jaworski tel. 603 195 624 . Jest właśnie znany z tego, że podpisuje umowy na wyłączność więc sprawnie i szybko działa w temacie
    • ewawkropki Re: Kupno/sprzedaż mieszkania - jak to zalatwic 25.04.18, 17:59
      można skorzystać z oferty jakiegoś biura i jak są ludzie sensowni to po zakupie można sie z kupującym dogadać, że np. wydanie mieszkania nastąpi po miesiacu, dwóch lub trzech. Niektórzy sie na to zgadzają i nie pobierają za to żadnych opłat. W grb ze strony grb-nieruchomosci.pl można sie tak umówić, żeby po sprzedaży mieszkanai wyprowadzić sie po umówionym czasie. Wszyscy jesteśmy przecież ludźmi!
    • marlenka9090 Re: Kupno/sprzedaż mieszkania - jak to zalatwic 06.08.18, 08:41
      Uważam, że warto skorzystać z pomocy Agenta nieruchomości. Próbowałam na własną rękę sprzedać mieszkanie, aczkolwiek ciężko było. Postanowiłam podpytać znajomych jakie biuro mi polecą i oczywiście każdy ma różne zdanie na ten temat. W końcu wybrałam tur-nieruchomosci.pl/ i jestem zadowolona.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka