Dodaj do ulubionych

Dedykowane duszpasterzom

22.12.10, 09:49
Jak objawiła Matka Boża w La Salette:

Księża, słudzy mego Syna, ci księża przez swoje haniebne życie, przez ich brak szacunku i ich brak pobożności przy celebrowaniu świętych tajemnic, przez ich miłość do pieniądza, przez ich skłonność do zaszczytów i przyjemności, tak, ci księża stali się dołami nieczystości. Tak, życie księży woła o pomstę, i pomsta wisi nad ich głowami. Biada księżom i innym osobom poświęconym Bogu, którzy przez swą niewierność i swoje złe życie na nowo krzyżują mego Syna! Grzechy ludzi poświęconych Bogu wołają do Nieba i wołają o pomstę, i już pomsta stoi przed ich drzwiami, gdyż nie ma już nikogo, aby wybłagać miłosierdzia i przebaczenia dla ludu; nie ma już szlachetnych dusz, nie ma już nikogo, kto byłby godzien złożyć Wiecznemu ofiarę nieskazitelnego baranka dla dobra świat
Obserwuj wątek
  • wiejski_chlop Re: Dedykowane duszpasterzom 02.01.11, 20:45
   To nie przebije wskazan ks proboszcza na kolendesmile polecam biuletyn parafialny, tam sa jaja
  • totu2010 Re: Dedykowane duszpasterzom 03.01.11, 11:42
   Z listu do parafian:
   -Wierni mają także obowiązek,każdy według swoich możliwości,dbać o materialne potrzeby kościoła...... Jak państwo realizują to przykazanie kościelne w sytuacji,kiedy wierni w Polsce nie są opodatkowani na rzecz Kościoła?

   No proszę ,co się marzy"duchowieństwu". Powszechny podatek na na ich konto.
   • wiejski_chlop Re: Dedykowane duszpasterzom 09.01.11, 18:45
    Dzisiaj po mszy o 8 proboszcz wyrzucil dzieciaki zbierajace na WOSP za brame. SKANDAL!!!!
    • gumis.3 Re: Dedykowane duszpasterzom 09.01.11, 19:26
     A dlaczego skandal? Od kiedy to mozna zbierac na cokolwiek na terenie koscielnym? Oczywiscie poza zbieraniem na tace. Dobrze zrobil. Niech zbieraja na ulicy i w innych miejscach.
     • przemxpl Re: Dedykowane duszpasterzom 10.01.11, 00:22
      Gumiś nie przeginaj, to tak jakby zakazać zbierać duszpasterzom podczas kolędy, bo jakby nie patrzeć to nie teren kościoła, albo na prezbiterium sobie urządzać zbiórki po parafii ;/ Masakra według mnie skandal, gdyż teren kościelny nie jest to prywatna własność ksiedza proboszcza, własność Kościoła (tego z Wielkiej pisanego, czyli Wspólnoty ) Nie jest to tylko Wspólnota, która powinna zbierać na cele kościelne, ale cele całej Społeczności. Jeśli ktoś mądry to zrozumie co kierowało księdzem proboszczem, że wygonił kwestujące za darmo (tj. dla tych co nie wiedzą co to za darmo: bez wynagrodzenia, za dobre słowo, dla słusznej sprawy). Pozdrawiam tych młodych dzieciaków, kwestujących dla słusznej sprawy. Sie ma smile
      • przemxpl Re: Dedykowane duszpasterzom 10.01.11, 00:23
       PS. Zapomniałem ! Ta sytuacja z wygonieniem przez księdza proboszcza miała miejsce - informacja od zaufanej osoby smile
     • wiejski_chlop Re: Dedykowane duszpasterzom 10.01.11, 19:16
      Szanowny gumisiu problem jest w tym ze kazda zlotowka ratuje zycie malego dziecka, moze Twojego, moze mojego, moze dziecka sasiada tez uratuje, a proboszcz traktuje kosciol (budynek i caly teren) jak swoj WLASNY. Juz nie raz to pokazal. Czy tak powinno byc? Mysle ze nie dlatego ze to Twoi , moi lub tego sasiada pradziadowie go postawili i nalezy do nas wszystkich.

      Pozdrawiam ksiedza proboszcza! I zycze mu awansu. Moze wtedy nas opusci!smile
      • totu2010 Re: Dedykowane duszpasterzom 10.01.11, 19:41
       Szanowny Księże Proboszczu. Po co w ogóle wpuszczać parafian do kościoła.Niszczą posadzkę.Kazania ,wezwania ,mają "gdzieś".Czepiają się o chrzty ,pogrzeby,o wszystko.A to na cmentarzu nie tak,a to parking im się nie podoba.Zamknąć Kościół.Kłódkę powiesić na bramie.A przed ogrodzeniem wystawić automaty.Takie "wrzuć monetę"-zamiast tacy.Przyjdę w niedzielę rano wrzucę "piątkę", wcisnę "guzik" i wyskoczy - list do parafian.Byłby automat spowiednik,tu "wrzutki" oczywiście zróżnicowane.Na święconą wodę zaadaptować PRL-owski saturator i niech kościelny nalewa za oczywiście "co łaska".A może nawet z sokiem malinowym za "dwie łaski".
       Krótko - Kościół i parafia należy do parafian.Waść jest tylko podróżnym,gościem i nie honor,obrażać gospodarzy.
       • potok33 Re: Dedykowane duszpasterzom 10.01.11, 23:35
        totu2010 - chyba trochę przesadziłeś z tym ironicznym tekstem.Nie bardzo wierzę w usunięcie z terenu kościoła kwestujących dzieci.
        • przemxpl Re: Dedykowane duszpasterzom 10.01.11, 23:41
         Potok33 to uwierz, tak było niestety. Msza poranna to była, a informacje od zaufanej osoby, takiej która nigdy nie kłamie. Niestety taka jest polska rzeczywistość, sad
         • spomasz0 Re: Dedykowane duszpasterzom 11.01.11, 12:01
          jeszcze jak do tego wszystkiego dodać zamiłowanie do przegrywania własnego majątku w karty to ... szkoda gadać.
        • wiejski_chlop Re: Dedykowane duszpasterzom 11.01.11, 13:59
         potok sam na oczy widzialem. Krew mnie zalala.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka