Dodaj do ulubionych

Tour de Bus... ☺️

25.03.21, 17:55
„Rulon z konstytucją” będzie jeździł po Polsce. Projekt wspiera RPO i Hołdys

Rulon ponad 6-metrowy z konstytucją będzie podróżował busem przez Polskę – zapowiada aktorka Dorota Stalińska. Chodzi o pomysł „Tour de Konstytucja PL”, który swym patronatem objął Rzecznik Praw Obywatelskich Adam Bodnar.
Stalińska na nagraniu zamieszczonym w mediach społecznościowych poinformowała, że bus z konstytucją będzie woził „wspaniałych gości” po całym kraju. – Dotrze wszędzie tam, gdzie znajdą się chętni, żeby to spotkanie zorganizować – dodaje aktorka.

– Mieszkańcy, przybywajcie, a grupy obywatelskie, ci ludzie, którzy uważają to za priorytet, niech się zgłaszają, że chcą, żeby do ich miasteczka przyjechał bus z konstytucją i wspaniałymi gośćmi – mówi na nagraniu.

Aktorka odesłała do strony internetowej, która promuje to wydarzenie. Tam dowiadujemy się, że inicjatywę patronatem objął Adam Bodnar. Wspiera ją m.in. Helsińska Fundacja Praw Człowieka, Zbigniew Hołdys, Komitet Obrony Demokracji, Ogólnopolski Strajk Kobiet, Stowarzyszenie Adwokackie Defensor Iuris, Stowarzyszenie Prokuratorów Lex Super Omnia, Stowarzyszenie Sędziów Polskich „Iustitia”, Stowarzyszenie Sędziów „Themis”. Projekt wspiera też OKO.press.

Inicjatorzy akcji piszą, że przez kilkadziesiąt dni po Polsce będzie podróżować „zwój Konstytucji RP”. Odpowiednio oznakowany „Tour – BUS” będzie przewoził zwój konstytucji, materiały informacyjne i gadżety (znaczki, długopisy, flagi itp.) oraz pełnił funkcję mobilnego studia sprawozdawczego – czytamy.

Autorzy twierdzą, że wszystko dlatego, iż „od kilku lat Polska zmaga się z kryzysem konstytucyjnym”. „Populistyczne prawicowe rządy, odradzanie się skrajnych ruchów nacjonalistycznych, brak akceptacji dla osób LGBTQ+ oraz łamanie przez obóz władzy podstawowych praw obywatelskich i praw człowieka – widzimy to na co dzień od 2015 roku, od kiedy wychodzimy na ulice, żeby wyrazić nasz sprzeciw” – napisano.
Obserwuj wątek

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka