pstynkaa 01.12.05, 22:15 Kochane, czy we wloszech mozna kupic twarog?? pomozcie!! czym mozna go ewentualnie zastapic?? pozdrawiam serdecznie! Odpowiedz Link Obserwuj wątek Podgląd Opublikuj
funghettino Re: z czego zrobic sernik we wloszech?? 01.12.05, 23:33 moja droga, zbyt duzo wymagasz od wloskich sprzedawcow :) twarogu/sera bialego nie widzialam nigdy i pewnie nie zobacze jeszcze dlugo (niestety). zastapic pewnie tez trudno bedzie bo jakos nic co by go przypominalo mi nie przychodzi na mysl. ale ja malo wprawiona w kuchni jestem :/ pzdr Odpowiedz Link
malgosia.sch Re: z czego zrobic sernik we wloszech?? 02.12.05, 07:57 Ja uzylam ser ricotta do mojego przepisu na sernik i wyszedl nawet dobry. Odpowiedz Link
pstynkaa Re: z czego zrobic sernik we wloszech?? 02.12.05, 12:24 a wysliesz mi ten przepis??? :)) Odpowiedz Link
linn_linn Re: z czego zrobic sernik we wloszech?? 02.12.05, 13:32 forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=77&w=22031259&a=22031631 Odpowiedz Link
malgosia.sch Re: z czego zrobic sernik we wloszech?? 02.12.05, 15:18 8 jajek, 1 1/2 szklanki cukru, 1 kg ricotty, 1/2 kostki masla, olejek waniliowy, bakalie, 1 budyn waniliowy w proszku. Zoltka zmiksowac z cukrem, dodac ser i wymieszac. Dodac stopione maslo (ostudzone), wsypac budyn, dodac olejek i bakalie, wymieszac. Forme do tortownicy natluscic i wysypac bulka tarta. Piec ok.1,5 godz. w 180 stopniach. Odpowiedz Link
malgosia.sch Re: z czego zrobic sernik we wloszech?? 02.12.05, 20:42 zapomnialam dopisac ze na koncu dodac ubite bialka i delikatnie wymieszac. Odpowiedz Link
pstynkaa Re: z czego zrobic sernik we wloszech?? 03.12.05, 14:24 dzieki za przepisy.:))) pozdrawiam!! Odpowiedz Link
socka2 Re: z czego zrobic sernik we wloszech?? 03.12.05, 18:07 Ja znalazlam "prawdziwy" twarog w sklepie MD (nie wiem, czy sa w innych miastach czy tylko w Potenzy) i szykuje sie do zrobienia sernika na swieta :)))) Odpowiedz Link
linn_linn Re: z czego zrobic sernik we wloszech?? 03.12.05, 19:38 Jaka ma nazwe? Jest ser "primo sale": robiony jak ser bialy, ale smak jest jednak inny. Szczegolnie kosystencja. Odpowiedz Link
socka2 Re: z czego zrobic sernik we wloszech?? 04.12.05, 00:19 nie pamietam, bo raz widzialam, a kumpela mowila, ze jest jak nasz polski twarog. Linn_linn, pisalas kiedys, ze masz skype - jak mozna Cie dorwac? pozdrawiam Odpowiedz Link
linn_linn Re: formaggio fresco 09.12.05, 14:01 Kupilam dzisiaj "formaggio fresco" firmy "Fattorie Osella". Teoretycznie jest to nasz bialy ser, ale konsystencje ma jednak twardsza. Na sernik moze i sie nadaje, ale trzeba byloby go przepuscic przez maszynke kilka razy. A i to nie wiem z jakim rezultatem... Odpowiedz Link