Dodaj do ulubionych

z czego zrobic sernik we wloszech??

01.12.05, 22:15
Kochane, czy we wloszech mozna kupic twarog?? pomozcie!! czym mozna go
ewentualnie zastapic?? pozdrawiam serdecznie!
Obserwuj wątek
    • funghettino Re: z czego zrobic sernik we wloszech?? 01.12.05, 23:33
      moja droga, zbyt duzo wymagasz od wloskich sprzedawcow :) twarogu/sera bialego
      nie widzialam nigdy i pewnie nie zobacze jeszcze dlugo (niestety). zastapic
      pewnie tez trudno bedzie bo jakos nic co by go przypominalo mi nie przychodzi
      na mysl. ale ja malo wprawiona w kuchni jestem :/
      pzdr
    • malgosia.sch Re: z czego zrobic sernik we wloszech?? 02.12.05, 07:57
      Ja uzylam ser ricotta do mojego przepisu na sernik i wyszedl nawet dobry.
      • pstynkaa Re: z czego zrobic sernik we wloszech?? 02.12.05, 12:24
        a wysliesz mi ten przepis??? :))
        • linn_linn Re: z czego zrobic sernik we wloszech?? 02.12.05, 13:32
          forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=77&w=22031259&a=22031631
        • malgosia.sch Re: z czego zrobic sernik we wloszech?? 02.12.05, 15:18
          8 jajek, 1 1/2 szklanki cukru, 1 kg ricotty, 1/2 kostki masla, olejek
          waniliowy, bakalie, 1 budyn waniliowy w proszku.
          Zoltka zmiksowac z cukrem, dodac ser i wymieszac. Dodac stopione maslo
          (ostudzone), wsypac budyn, dodac olejek i bakalie, wymieszac.
          Forme do tortownicy natluscic i wysypac bulka tarta. Piec ok.1,5 godz. w 180
          stopniach.
          • malgosia.sch Re: z czego zrobic sernik we wloszech?? 02.12.05, 20:42
            zapomnialam dopisac ze na koncu dodac ubite bialka i delikatnie wymieszac.
    • pstynkaa Re: z czego zrobic sernik we wloszech?? 03.12.05, 14:24
      dzieki za przepisy.:))) pozdrawiam!!
      • socka2 Re: z czego zrobic sernik we wloszech?? 03.12.05, 18:07
        Ja znalazlam "prawdziwy" twarog w sklepie MD (nie wiem, czy sa w innych
        miastach czy tylko w Potenzy) i szykuje sie do zrobienia sernika na swieta :))))
        • linn_linn Re: z czego zrobic sernik we wloszech?? 03.12.05, 19:38
          Jaka ma nazwe? Jest ser "primo sale": robiony jak ser bialy, ale smak jest
          jednak inny. Szczegolnie kosystencja.
          • socka2 Re: z czego zrobic sernik we wloszech?? 04.12.05, 00:19
            nie pamietam, bo raz widzialam, a kumpela mowila, ze jest jak nasz polski
            twarog.
            Linn_linn, pisalas kiedys, ze masz skype - jak mozna Cie dorwac?
            pozdrawiam
            • linn_linn Re: z czego zrobic sernik we wloszech?? 04.12.05, 09:30
              Wyslij mi e-mail.
    • socka2 linn_linn, wyslalam maila n/t 04.12.05, 17:21

    • linn_linn Re: formaggio fresco 09.12.05, 14:01
      Kupilam dzisiaj "formaggio fresco" firmy "Fattorie Osella". Teoretycznie jest
      to nasz bialy ser, ale konsystencje ma jednak twardsza. Na sernik moze i sie
      nadaje, ale trzeba byloby go przepuscic przez maszynke kilka razy. A i to nie
      wiem z jakim rezultatem...
Inne wątki na temat:

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka