Dodaj do ulubionych

Słoneczny Skwer - Ronson

IP: spc:* / 126.17.58.* 04.02.03, 16:48
Witam
Próbuję rozruszać drogich Sąsiadów, ale nie bardzo mi to idzie. Czyzby na
naszym osiedlu nie było żadnych problemów? Naprawdę?
Czy dzwonił pan, który proponuje za darmo (!) założyć gniazdka internetowe? A
co z aktami notarialnymi - bo ja wciąż słyszę, że w przyszłym tygodniu, bo to
właśnie rusza.
A jak u Was?
Pozdrawiam
Obserwuj wątek
    • Gość: Jacek Re: Słoneczny Skwer - Ronson IP: PLWAWSRV* / 195.94.201.* 04.02.03, 17:22
      Gniazdko nie jest za darmo ;-) bo obejmuje je zakres umowy (tak przynajmniej
      jest w moim przypadku). Co do problemów , jako mieszkańcy coś będziemy musieli
      zrobić ze śmietnikiem (śmietnikami ?). Przynajmniej w moim budynku (tj. tym
      mniejszym) jest on w srodku budynku. Czy nie kojarzy się to ze "zwierzątkami" ?
      W mieszkaniu będę miał kota i sądzę, że to mi wystarczy. Moje wątpliwości
      również budzi stawka 22% na garaże (w świetle orzecznictwa NSA jest to część
      mieszkania - tak np. jak komórka - czemu od niej nie ma 22% VAT ???)
      Pozdrawiam.
      • Gość: Sąsiadka Re: Słoneczny Skwer - Ronson IP: spc:* / 126.17.58.* 04.02.03, 17:33
        O gniazdku internetowym jest mowa w umowie? Szczerze mówiąc nie doczytałam. A
        powiedziano mi, że internet miał biec przez sieć Aster City, które jednak się
        wycofało, i że to dlatego Warbud zakłada odrębne gniazdka.
        Co do śmietnika, to zastanawiałam się gdzie on jest. Będę mieszkać w większym
        bloku i nie wiem jak tam rozwiązano ten problem. Sądziłam jednak, że już nie
        buduje się zsypów w blokach.
        A kota Ci zazdroszczę;-))
        • Gość: Rimz Re: Słoneczny Skwer - Ronson IP: *.acn.pl 04.02.03, 18:28
          Zsypu w budynkach oczywiście nie ma, ale drzwi do pomieszczenia śmietnikowego
          są umieszczone na poziomie -1 przy drzwiach do garażu, co nie zmienia faktu, że
          jest to niefortunne rozwiązanie. Już nawet teraz węchem można wytropić gdzie
          jest śmietnik. Wszystko może być w porządku jeśli wywóz śmieci będzie
          systematyczny i częsty.

Jest jeszcze jedna rzecz, która mnie zastanawia. Drzwi mieszkań w większym
          budynku są oddzielone od holu windowego szczelnymi drzwiami dymochronnymi. I to
          jest ok, ale przez to część bliższa mieszkań nie będzie wentylowana. Obawiam
          się, że w dłuższej perspektywie może się to zakończyć stęchłym zapachem na
          klatce.

• Gość: Hiper Re: Słoneczny Skwer - Ronson IP: 213.158.197.* 09.02.03, 11:33
      Witam,

Rzeczywiście aktywność obecnych/przyszłych lokatorów na formu jest znikoma.
      Może jednak coś się rozkręci. Jestem lokatorem budynku B. Mam pytanie do Was,
      czy zainstalowaliście sobie w mieszkaniach drewniane żaluzje. Przyznam, że w
      połączeniu z oknami prezentują się super. Jeżeli macie to napiszcie w jako
      sposób je montawaliście: do skrzydła okna (czy nie grozi to ich uszkodzeniem),
      do nadproża (czy nie przeszkadza to przy otwieraniu okna na bok) lub w jakiś
      inny sposób?

pozdrawiam
              • Gość: Rimz Re: Słoneczny Skwer - Ronson IP: *.acn.pl 18.02.03, 22:03
                Mam nadzieję, że z tym niepłaceniem to przedwczesny osąd , bo akcja wręczania
                czynszów trwa. W związku z tym tak naprawdę do niedawna nawet nie było
                możliwości płacenia czynszu, bo kwoty po prostu nie były znane. Oczywiście,
                praktyka pokazuje, że właściwie w każdym osiedlu bez względu na zamożność
                lokatorów zazwyczaj istnieje pewna grupa notorycznie niepłacących, ale może
                jako wspólnota coś na "takich" wymyślimy.

Ja otrzymałem następujące wyliczenie:

a) ochrona - 90 PLN od lokalu
                b) wywóz odpadów - 10 PLN od osoby
                c) winda - 18 PLN od osoby
                d) opłata eskploatacyjna - 2.52 PLN / m kw.
                e) koszty stałe SPEC - 0.53 PN / m kw.
                f) dodatkowo dojdą jeszcze opłaty za faktyczne zużycie wody i ciepła.

Sama opłata eksploatacyjna jest moim zdaniem w normie, natomiast pozycje b i c
                mogłyby byc niższe. Pozycja e) jest enigmatyczna, ale to wszystko z czasem
                wyjaśnimy. Czekam z niecierpliwością na termin zebrania wspólnoty.
                  • Gość: Rimz Re: Słoneczny Skwer - Ronson IP: *.acn.pl 20.02.03, 20:43
                    Funduszu remontowego w zestawieniu nie ma, ale moim zdaniem warto jakieś
                    grosiki systematycznie odkładać na wypadek awarii, które nie są objęte
                    standardową gwarancją producenta.

Ze spraw innych - deweloper zrezygnował z podatnych na uszkodzenia bukowych
                    okładzin na parterze w klatce na ścianach i będzie wymieniał je na kamienne
                    płyty trawertynowe. Bardzo dobra inicjatywa!
                      • Gość: Rimz Re: Słoneczny Skwer - Ronson IP: *.acn.pl 21.02.03, 18:52
                        To prawda - dla chcąego nic trudnego, ale moim zdaniem prędzej przesyłka zginie
                        na poczcie niż w drodze kradzieży ze skrzynki wewnątrz chronionego osiedla.
                        Mimo wszystko obiektywnie trzeba przyznać, że skrzynki są bardzo udane.

Trawertyn wewnątrz klatki to zresztą nie wszystkie zmiany - słyszałem, że drzwi
                        do garażu na poziomie -1 też mają być wymienione na solidniejsze. Myślę, że
                        Ronson chce aby pierwszy etap był swego rodzaju inwestycją pokazową, tak aby
                        zachęcał przyszłych nabywców w etapie 2 i 3. Obecna firma ochroniarska ma
                        działać według lepszych procedur tzn. każdy gość w budynku ma otrzymywać
                        pisemnie wystawianą przepustkę, a ochrona ma prowadzić solidną weryfikację
                        wchodzących. Wracając, Sąsiadko, do kwestii skrzynek na listych chcę wierzyć,
                        że wśród stałych mieszkańców nie będzie złodziei.
                      • Gość: Hiper Re: Słoneczny Skwer - Ronson IP: 213.158.197.* 25.02.03, 09:51
                        Mam inny wniosek. Proponuje poprosić/wymóc na Ronsonie zwiększenie czułości
                        czytników zbliżeniowych do otwierania drzwi (zarówno w klatce jak i przy
                        głównym wejściu). W tej chwili musze moim breloczkiem solidnie "macać" aby
                        został odczytany przez czytnik i abym usłyszał głos "drzwi otwarte proszę
                        wejść". A może to tylko problem z moim breloczkiem? Co o tym sądzicie?
                        • Gość: Rimz Re: Słoneczny Skwer - Ronson IP: waprx* / 192.168.229.* 25.02.03, 10:13
                          Moj breloczek tez działa dopiero po dotknięciu płytki czujnika.

Innych sugestie jakie mam do amninistratora i przekażę je przy najbliższej
                          okazji to:

a) dostarczenie kluczy do drzwi garażowych i do klatki na wypadek awarii
                          czujników zbliżeniowych, domofonu, przerwy w dopływie prądu itp.
                          Dla przykładu - wczoraj w związku z montażem trawertynu w klatce (wyższy
                          budynek) miałem problemy z wydostaniem się z garażu - jedyna osiągalna droga
                          przez pochylnię wjazdową. Mądre systemy dostępu jakie mamy w budynkach są
                          wygodne, ale powinniśmy umieć poradzić sobie sami gdy one zawiodą więc uważam,
                          że posiadanie kluczy jest niezbędne.

b) dostarczenie kluczy do szachtow na klatkach gdyby np. pojawiła się nagła
                          potrzeba zamknięcia dopływu wody do lokalu. Obecnie klucze pobiera się w biurze
                          a szachty są pozamykane.

Sąsiadka pytała o wyposażenie mieszkania - moje było w stanie surowym i nikt z
                          Warbudu nie oferował mi nigdy zakładania podłóg.
                          • Gość: Hiper Re: Słoneczny Skwer - Ronson IP: 213.158.197.* 25.02.03, 12:21
                            Klucz do szachtow na klatkach schodowych (do zaworów wody, liczników prądu)
                            pobiera się w biurze Ronsona. Z tego co się zorientowałem każdy lokator ma mieć
                            swój własny. Ja po zgłoszeniu się do dziewczyn otrzymałem klucz na własność.

W sprawie wykończenia mieszkań to myślę, że osobistości z firmy Warbud, które
                            kupiły mieszkania na tym osiedlu, "wynegocjowały" sobie dodatkowe profity,
                            czyli wykończenie itp.
                • Gość: Sąsiadka Re: Słoneczny Skwer - Ronson IP: 126.17.58.* 05.03.03, 18:07
                  Aby wejść do bloku trzeba zblizyć kartę lub wstukać kod. Każda próba -
                  uprawniona lub nie - takiego wejścia jest oczywiście widoczna w systemie i na
                  ekranie komputera u panów z ochrony. I fajnie. Tylko że, jak ostatnio byłam u
                  panów z ochrony to monitor który pokazuje te próby wejścia był wyłączony. Jak
                  Wam się to podoba?
    • Gość: piotr Re: Słoneczny Skwer - Ronson IP: *.pbk.pl / 10.0.126.* 10.03.03, 12:55
      Witam,
      widzę, że strona Słoneczny Skwer zaczyna sie rozwijać.
      Przeczytałem Wasze wypowiedzi i postawnowiłem również coś powiedzieć:
      z mojego punktu widzenia szczerze mówiąc nie mam za bardzo do czego się
      przyczepić. Drobne usterki zgłoszone przeze mnie przy odbiorze zostały usunięte
      prawidłowo.
      Problemy z kartą wejściową chipową (?)tez mam, chociaż od czsu "wyciągnięcia"
      czytnika karty na zewnątrz (w klatce bloku niższego) problem zniknął - może
      warto więc zrobić podobny patent przy wejściu.
      Jeżeli chodzi o internet: gniazdka mają być rzeczywiście zmieniane - podobno
      Ronson skierował sprawę przeciw AsterCity do sądu. Myślę jednak, że propozycja
      założenia wewnętrznego serwera na osiedlu to dobry pomysł (nie jestem
      informatykiem), szcególnie, że ma to się wiązać z niskimi kosztami miesięcznymi
      (ok. 60-80 zł) - inne, konkurencyjne oferty powyżej 100 zł.
      Sprawa opłat eksploatacyjnych (czynszu): w listopadzie sprzedałem mieszkanie za
      które płaciłem bardzo podobne opłaty. Z rozmów ze znajomymi z różnych osiedli
      (spółdzielnie, developerzy) opłaty na osiedlu są stosunkowo niskie - często
      sporo niższe pomimo wysokiego - nikt chyba nie zaprzeczy - standardu osiedla i
      wykończenia przy niewysokiej cenie (kupowałem mieszkanie po kursie USD ok.
      3,82).
      Proszę sobie porównać koszty płacone na niektórych osiedlach np. na Ursynowie -
      są sporo wyższe.
      Dalej:
      ktoś (przepraszam, że nie cytuję i nie podaję nicku) na forum powiedział, że
      Ronson podejmuje (lub niektóre już podjął) kroki mające na celu zmianę
      niektórych elementów budynków na inne, lepsze ponieważ ma to byc wzorcowa
      inwestycja tego developera. Uważam, że to super. Oby tak dalej ! Niech stawiają
      naszą nieruchomość jako wzór - my - właścicielei - tylko na tym skorzystamy.
      Zresztą wystarczy porównać jak sprzedają się mieszkania na Slonecznym Skwerze
      (wg. moich informacji uzyskanych w piątek zostay 4 czy 5 lokali) z inwestycją,
      która często jest porównywana - Catalina na Wyścigach. Tam sprzedano (podobno)
      dopiero 40% mieszkań ! Proszę popatrzeć choćby na samą reklamę - ronsona widać
      głównie na targach i w środowej gazecie - Catalina jest wszędzie (prasa, radio,
      ostatnio nawet całe budynki są rozświetlone).

Przepraszam, że tak sie rozpisałem, ale do niedawna mieszkałem na osiedlu,
      które (moim zdaniem nie najgorsze) zostało na forum tak obsmarowane, że
      niektórzy zaczęli się zastanawiać nad wyprowadzeniem sie z niego. Nie mówię już
      o tym, jak to mogło wpływać na decyzję zakupu lokalu przez potebcjalnych
      klientów - no i oczywiście o tym, jak coś takiego może wpływac na wartość
      nieruchomości. Mam nadzieję, że to forum nie będzie podobne.

Wszyscy musimy również pamiętać o jednej bardzo ważnej rzeczy - to co mówimy o
      naszym osiedlu powinno pozostać pomiędzy nami - dlaczego ktoś ma wiedzieć,
      gdzie wyrzucam swoje śmieci albo jak sie dostaje do mieszkania, czy też co
      ogląda na monitorze strażnik.
      Dbajmy o naszą własność.
      Proponuję stworzyc takie forum w wewnętrznej sieci internetowej osiedla -
      wierzcie mi - skorzystamy na tym wszyscy.

Serdecznie pozdrawiam miłych sąsiadów
      Piotr
Inne wątki na temat:

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka