Dodaj do ulubionych

Dobre dzielnice w Warszawie? Gdzie zamieszkac?

IP: *.szczecin.mm.pl 24.07.08, 16:48
Nie jestem ze stolicy a planuje sie do Was przeprowadzic. :)
Doradzcie, jakie dzielnice sa uwazane za dobre, ladne, w miare
bezpieczne? Gdzie najlepiej zamieszkac w Warszawie?

A moze polecicie mi jakies inwestycje? Chce kupic male mieszkanko,
moze byc kawalerka. Z jaka cena musze sie liczyc?

Dzieki z gory, Ala.
Obserwuj wątek
    • zkat Re: Dobre dzielnice w Warszawie? Gdzie zamieszkac 24.07.08, 18:29
      Mokotow, Wilanow, Ursynow :)
      • Gość: arkaszka Re: Dobre dzielnice w Warszawie? Gdzie zamieszkac IP: *.chello.pl 24.07.08, 19:17
        w zalezności gdzie pracujesz i jak się poruszasz, najlepsze są te
        które podał kolega, do tego można teraz dodać mieszkania na trasie
        metra Zoliborz,Bielany łatwy dojazd do centum i ceny odrobinę niższe.
        • Gość: polecam Re: Dobre dzielnice w Warszawie? Gdzie zamieszkac IP: *.acn.waw.pl 24.07.08, 19:22
          Białołęka. Nieoszlifowany brylant jeszcze. www.bialoleka.waw.pl
          • Gość: mk Re: Dobre dzielnice w Warszawie? Gdzie zamieszkac IP: *.fbx.proxad.net 24.07.08, 21:32
            Ta ostatnia wypowiedz to jakis zart. Chyba, ze nalezysz do
            milosnikow dluuuuugich dojazdow, korkow bez konca, braku
            infrastruktury w postaci przydomowego sklepu, szkoly, przedszkola,
            przychodni, etc.
            • zbooycerz Re: Dobre dzielnice w Warszawie? Gdzie zamieszkac 24.07.08, 21:53
              wszystkie powyzsze ma taka jedna zielona dzielnica blisko miasta a z drugiej
              strony kameralnie i spokojnie
              metra tu jeszcze nie ma ale jest tramwaj
              mozna wrocic na piechote ze Starego Miasta
              chyba juz wiadomo o ktorej dzielnicy mowimy?

              z.
              Michalow przy Bazylice
              • zkat Re: Dobre dzielnice w Warszawie? Gdzie zamieszkac 24.07.08, 22:04
                Po pierwsze, nie kolega tylko kolezanka :)
                O Bialolece lepiej zapomnij. Chociaz to wlasnie tam w wiekszosci przypadkow
                trafiaja przyjezdni. Moze im sie wydaje ze sa w warszawie :)
                • Gość: Felek Zdankiewicz Targowek IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 24.07.08, 22:31
                  same warsiawiaki tam mieszkaja z dziada prawdziada

                  zaden z walyzky flancowany sie nie trafy

                  dojazd do centrum bardzo dobry. rok bedziesz stawiac krzynek wodki co weekend to
                  beda mieli cie za swojaka i czesciej niz dwa razy do lonskiego roku kroic cie
                  nie beda

                  polecam i nozki szanownej pani caluje
                  • Gość: d wątek dla warsiawiaków IP: *.ptim.net.pl 24.07.08, 22:41
                    bo WARSZAWIACY wiedzą, że nie ma "dobrych", ani "zych" dzielnic,
                    tylko co najwyżej ulice. Wymieniony Mokotów to np. niezłe
                    zbiorowisko żuli, bo kto chciałby mieszkać normalny w odrapanych
                    budynkach z czasów komuny z zasikanymi klatkami. iNNY PRZYKŁAD -
                    KTOŚ MÓWI, ŻE biŁAŁOłęka jest złą dzielnicą, bo jest beznadziejn y
                    dojazd. Widać, że nie stąd bo jakby był to powiedziałby to samo (lub
                    gorzej - bo drożej) o Wilanowie.

                    Nie warto więc tego czytać, bo to zmanipulowani przed deweloperów
                    przyjezdni biją pianę nad czymś , co jest z góry skazane na bezsens.
                    NIE MA DOBRYCH/ZŁYCH DZIELNIC, KAŻDY KTO PRÓBUJE JE TU NA SIŁĘ
                    KREOWAĆ - JEST OSZOŁOMEM I ŚCIEMNIACZEM. Dobranoc.
                    • Gość: Felek Zdankiewicz Re: wątek dla warsiawiaków IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 24.07.08, 22:47
                      przyjedz do nas na dzielnyce i zagadaj ze mamy zle ulyce

                      dentysta bedzie mial dobry interes zanim ci porcelane wstawi

                      farmazon to mozesz swierzynce z prowyncjy wciskac a my wiemy swoje

                      wpadnij do nas to pogadamy

                    • Gość: wpr Re: wątek dla warsiawiaków IP: *.internetdsl.tpnet.pl 24.07.08, 22:48
                      Pruszkow!!! Dobry dojazd WKD, SKM, KM i ZTM, nizsze ceny mieszkan!
                      Do tego piekne parki, deptak, stadion, tor kolarski, basen, wiele
                      pl.inwestycji w tym centrum kultury, spokoj i wieksze bezpieczenstwo
                      niz np na Ursynowie czy Mokotowie
                      • Gość: kolo Re: wątek dla warsiawiaków IP: *.acn.waw.pl 24.07.08, 22:56
                        Białołęka- Tarchomin
                      • Gość: jacek Pruszkow = bezpieczenstwo IP: *.dsl.sil.at 24.07.08, 23:04
                        - mafia
                        • Gość: niewieszbośzewsi m o k o t ó w = bezpieczenstwo IP: *.ptim.net.pl 24.07.08, 23:51

                          - mafia
                          • Gość: buehehehe m o k o t ó w = obcinacze palców IP: *.ptim.net.pl 24.07.08, 23:52
                            j/w
                          • Gość: anan Re: m o k o t ó w = bezpieczenstwo IP: *.internetdsl.tpnet.pl 27.07.08, 00:26
                            jaka mafia? ktos mocno cie oszukal
                            100 razy niebezpieczniej jest na Twoim przereklamowanym Mokotowie!
                            • Gość: wpr Pruszkow, bezpieczenstwo, zielen i szybki dojazd IP: *.internetdsl.tpnet.pl 27.07.08, 00:30
                              www.longbridge.pl/inwestycje/przy_palacu/opis_inwestycji.php?lang=pl

                              polecam ta inwestycje, cena od 6.500-7.000zl m2
                              podwyzszony standard, dobry developer i podwykonawcy (Strabag)

                              Masz 15 km do Centrum WWy i dojazd SKM, WKD lub KM, nocne ZTM a za
                              niedlugo 3 pasy w jedna strone odnowionych Alei Jerozolimskich!
                              • zkat Re: Pruszkow, bezpieczenstwo, zielen i szybki doj 27.07.08, 09:08
                                Pruszkow to paskudne miasteczko
                                • Gość: s Re: Pruszkow, bezpieczenstwo, zielen i szybki doj IP: *.ptim.net.pl 27.07.08, 11:38
                                  paskudna to jest twoja stara

                                  • zkat Re: Pruszkow, bezpieczenstwo, zielen i szybki doj 27.07.08, 15:17
                                    To ciekawe, bo ja nie mam zony :)
                                • Gość: ela Re: Pruszkow, bezpieczenstwo, zielen i szybki doj IP: *.internetdsl.tpnet.pl 28.07.08, 21:25
                                  Paskudna to jest wlasnie twoja stara i ta cala prowincjonalna Wwa
                                  • zkat Re: Pruszkow, bezpieczenstwo, zielen i szybki doj 30.07.08, 07:24
                                    Jakies kompleksy sie odzywaja :)
                                    • Gość: f Re: Pruszkow, bezpieczenstwo, zielen i szybki doj IP: *.ptim.net.pl 31.07.08, 12:03
                                      sami oceńcie:

                                      www.pruszkow.pl/pdf/album.pdf
                    • Gość: mk Re: wątek dla warsiawiaków IP: *.fbx.proxad.net 25.07.08, 13:57
                      Do D:
                      Ktos pisal ze z Bialoleki sa zle dojazdy, bo byla mowa O BIALOLECE a
                      nie o Wilanowie. Naucz sie czytac, dziecko.
      • Gość: AlaMaKota Re: Dobre dzielnice w Warszawie? Gdzie zamieszkac IP: *.szczecin.mm.pl 25.07.08, 00:06
        Dzieki :)

        A moze jakies inwestycje polecicie, deweloperow?
        Czytam te Wasze posty i jestem juz niezle zakrecona, jeden wielki
        chaos.. :/
        • Gość: pzdr! Re: Dobre dzielnice w Warszawie? Gdzie zamieszkac IP: 212.160.172.* 25.07.08, 14:22
          Tak uczciwie to jedyne dobre rozwiązanie, to przepłacić za m2, ale
          ulokować się przy metrze lub WKD (to taka kolejka podmiejska)Jeśli
          nie stałaś codziennie w koszmarnych korkach, gdzie każden jeden MUSI
          być pierwszy bo mu się spieszy, to radzę tego nie doświadczać -
          szkoda zdrowia, a najbardziej nerwów. Poza tym autobusy tak samo
          stoją (zwłaszcza zimą jest tragedia, gdzie ludzi jeździ tyle samo co
          latem, ale % zajmują o połowę miejsca więcej). Poświęć powiedzmy
          tydzień i przekonaj się jak dojechać (rano)do dowolnego punktu w
          mieście z planowanego miejsca zakupu mieszkania. Generalnie w wawce
          mieszkanie służy tylko do przespania, bo na nic innego nie ma po
          prostu czasu (przejechać z miejsca w miejsce to wyprawa), tak więc
          rozważ, co będzie bardziej się opłacać. Weź też pod uwagę możliwość
          zakupu mieszkanka w starszych osiedlach, gdzie jest pełna infra
          (szkoły, przedszkola, sklepy, apteki, no i pełno zieleni z
          ławeczkami, ach...i jeszcze nie będzie ci sąsiad zaglądał z drugiego
          bloku co gotujesz na obiad)
          • Gość: Donat Re: Dobre dzielnice w Warszawie? Gdzie zamieszkac IP: *.acn.waw.pl 28.07.08, 17:44
            Jak dobra dzielnica to Białołęka. Za Białołękę powszechnie uznaję
            się teren pomiędzy Wisłą a Modlińską i Jabłonną i Żeraniem. Reszta
            nie powinna nazywać się Białęka bo swoją miernotą wszystkiego psuje
            opinie całej dzielnicy. Aż dziw że właśnie przyjezdni mają parcie na
            tamten obrzydliwy rejon (np.Skarba z Gór, Głębocką itp).A durnie
            warszawiacy na tym forum cytują jak mantre że Białołęka to to to
            tamto, brak tego tamtego. Zamiast powiedzieć gdzie naprawde jest
            serce dzielnicy. Esencją Białołęki jest Tarchomin w, którym niczego
            nie brakuje. Świetna komunikacja, w 2010 most północny, tramwaj już
            wkrótce, wszystkie usługi oraz minimalna przestępczość, olbrzymia
            przestrzen życiowa,świeże powietrze znad kampinosu. Zachęcam do
            odwiedzenia przepięknych osiedli na Odkrytej,
            Sąsiedzkiej,Myśliborskiej,Mehoffera,Światowida itp. I z góry
            gratuluje dobrego wyboru na drodze życiowej. Donat.
            • Gość: BEmowo Re: Dobre dzielnice w Warszawie? Gdzie zamieszkac IP: *.internetdsl.tpnet.pl 28.07.08, 21:28
              Tarchomin to pomylka i niewiele ma wspolnego z Kampinosem.
              Most moze bedzie w 2010 (poza tym nie rozwiaze problemow
              komunikacji) a tramwaj w 2059 chyba
      • Gość: ech Wilanów?????? IP: 212.160.172.* 25.07.08, 13:59
        kolega deweloper? daj se siana z tym wilanowem, człowieku przestań
        ludzi wpuszczać w kanał bo w końcu cię znajdą i będzie bida.
        polecasz komuś syf, którego próbujesz się pozbyć i liczysz na
        przyjezdnych frajerów dla których sama nazwa wilanów to już prestiż.
        Zabrońcie wywieszania obleśnych kartek w oknach z ofertą sprzedaży,
        bo wygląda to jak jakaś cyganeria. Domy dopiero co oddane do użytku,
        a spekulanci już szukają nabywców - żenada!
        Napisz, co "wioska wilanów" ma obecnie do zaoferowania potencjalnym
        mieszkańcom, a nie co będzie (o ile będzie!), bo wizje z
        przekolorowanych bilbordów już dawno przestały być aktualne ( o czym
        rozpisywała się prasa)
        Chyba, że ktoś ma takie małe zboczenie i lubi mieszkać na ogromnym
        placu budowy, to przepraszam.
    • Gość: wsiowy Re: Dobre dzielnice w Warszawie? Gdzie zamieszkac IP: *.tpnet.pl 25.07.08, 07:22
      Wawa to zakorkowane miasto.
      Jeśli nie chcesz pół życia spędzać w korkach czy to w samochodzie, czy autobusie szukaj mieszkania na linii metra. Są średnio tylko nieznacznie droższe (bywają i tańsze) niż te, które praktycznie nie mają żadnej komunikacji (np Wilanów).
      Z linii metra szczególnie polecam Żoliborz (alu tu drogo) lub bliskie Bielany (tzw serek bielański) - taniej niż na Ursynowie, taniej nawet niż na Pradze.
      Nie kupuj u dewelopera, odległe terminy, ryzyko bankructw, ceny wyższe niż z drugiej ręki, zwykle kiepska lokalizacja, totalny ścisk budynków.
      • Gość: Patrycja Re: Dobre dzielnice w Warszawie? Gdzie zamieszkac IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 25.07.08, 07:38
        Wrzeciono, tylko Wrzeciono. Ceny pojda w gore juz wkrotce. Na linii metra. Bloki
        sa bardzo przestennie polozone. Duzo zieleni. Eleganckie domy. Duzo sklepow,
        przedszkoli i szkol. Przyjemni ludzi - mieszka sie bardzo spokojnie.

        • steady_at_najx Re: Dobre dzielnice w Warszawie? Gdzie zamieszkac 25.07.08, 10:06
          >Wrzeciono, tylko Wrzeciono. Ceny pojda w gore juz wkrotce.

          O Geee.... wez ty sie stuknij w glowe, ok ?
        • Gość: mk Re: Dobre dzielnice w Warszawie? Gdzie zamieszkac IP: *.fbx.proxad.net 25.07.08, 14:00
          Skad sie biora takie .... jak "Patrycja"?!
          Wrzeciono to najgorsza czesc Warszawy.
          • Gość: raf Re: Dobre dzielnice w Warszawie? Gdzie zamieszkac IP: *.adsl.inetia.pl 28.07.08, 07:22
            widocznie nigdy nie dostała tam "w papę" i nie zna statystyk policji, które
            jednoznacznie wskazują Wrzeciono jako slums. Echhh
            • Gość: h Re: Dobre dzielnice w Warszawie? Gdzie zamieszkac IP: *.ptim.net.pl 28.07.08, 12:15
              tja, hałas, smród i zanieczyszczenie powietrza - to decyduje w
              dzisiejszych czasach o komforcie życia (według developerów)

              ps. tak na prawdę wszyscy wiedza że te lokalizacje sa dobre głównie
              na biura i dlatego są takie drogie - więc naganiają tam i innych
      • Gość: qwerty Re: Dobre dzielnice w Warszawie? Gdzie zamieszkac IP: *.internetdsl.tpnet.pl 25.07.08, 09:00
        > Jeśli nie chcesz pół życia spędzać w korkach czy to w samochodzie,
        czy autobusi
        > e szukaj mieszkania na linii metra.



        albo: przy SKM/WKD/KM
    • Gość: wsiowy Re: Dobre dzielnice w Warszawie? Gdzie zamieszkac IP: 217.98.20.* 25.07.08, 09:12
      zapomniałem napisać, że oprócz komunikacji bardzo ważne jest zwrócić uwagę na infrastrukturę społeczną - mam na myśli żłobki, szkoły, przedszkola, sklepy, przychodnie.
      W tym w lokalizacjach z linii metra napewno Żoliborz i Bielany wygrywają z Ursynowem, który jest droższy
      • mna Re: Dobre dzielnice w Warszawie? Gdzie zamieszkac 25.07.08, 10:28
        Teraz lepiej nic nie kupuj. Za pare miesiecy może być taniej a u
        dev. kupisz już gotowe mieszkanie a nie obietnicę co też jest rozw.
        tańszym.
    • Gość: azz Re: Dobre dzielnice w Warszawie? Gdzie zamieszkac IP: *.chello.pl 25.07.08, 10:19
      stare dzielnice - Mokotówe (ale stary, nie nowa, dobudowana cześć, czyli to co
      od metra Wilanowska), Żoliborz, bliska Wola (do wysokości Towarowej), stara
      Ochota (nie nowe zadupia, administracyjnie na Ochocie - typu Olbrachta czy
      obrzeża lotniska).
      • Gość: h Re: Dobre dzielnice w Warszawie? Gdzie zamieszkac IP: *.internetdsl.tpnet.pl 25.07.08, 10:37
        ostatni post jest od naganiacza - chyba, że ktoś lubi zapach szczyn
        na klatce schodowej, architekturę PRL, wielką płytę i towarzystwo
        żuli i narkomanów, a także maksymalne stężenia:

        - hałasu
        - ludzi
        - samochodów
        - planowanych autorstrad i dróg pod oknami
        - chloru
        - siarki
        - ołowiu
        - cyjanidów
        - węglowodorów aromatycznych
        - rtęci
        - kadmu
        - pyłów
        • zkat Re: Dobre dzielnice w Warszawie? Gdzie zamieszkac 25.07.08, 11:08
          Najlepiej mieszkac w palacu kultury. Wszedzie blisko i dobra infrastruktura ;)
          • Gość: Waryjot Re: Dobre dzielnice w Warszawie? Gdzie zamieszkac IP: 217.149.242.* 25.07.08, 11:27
            No i jaki metraż, a i widok piękny wokół się roztacza i nie
            zapomnijmy o skrawku zieleni...
            • Gość: k PKiN - nie polecam! IP: *.internetdsl.tpnet.pl 25.07.08, 11:35
              a w ogóle to PKiN jest z wielkiej płyty i jest mroofkofcem
              • Gość: AL.JEROZOLIMSKIE Re: PKiN - nie polecam! IP: 80.54.108.* 30.07.08, 01:16
                Gość portalu: k napisał(a):

                > a w ogóle to PKiN jest z wielkiej płyty i jest mroofkofcem

                ja też nie polecam:-)))))
          • Gość: h Re: Dobre dzielnice w Warszawie? Gdzie zamieszkac IP: *.internetdsl.tpnet.pl 25.07.08, 11:34
            zkat napisała:

            > Najlepiej mieszkac w palacu kultury. Wszedzie blisko i dobra
            infrastruktura ;)

            NIEPRAWDA! :-P GDZIEKOLWIEK chcesz się ruszyć - zawsze korki. No
            chyba , że w górę.......
            • hardyjuhas Re: Dobre dzielnice w Warszawie? Gdzie zamieszkac 25.07.08, 12:14
              KABATY!
              potem daleko nic, Szczesliwice na Ochocie i nowe osiedla Bemowa.

              Ceny: okolice 9-11tys/m wykonczone
              • Gość: Antek z Muranowa Tylko Kabaty ! IP: *.serveroffice.com 25.07.08, 12:19
                Będziesz się tam dobrze i swojsko czuła - nowowarszawiacy hodują
                kury na balkonach
                • Gość: mk Re: Tylko Kabaty ! IP: *.fbx.proxad.net 25.07.08, 14:04
                  Kabaty rzeczywiscie wygrywaja, sa bezsprzecznie zaliczane do
                  najlepszych miejsc do zycia w Polsce. Z tego powodu zawistnicy pluja
                  jadem na Kabaty i ich mieszkancow.
                  • Gość: Jessica Re: Tylko Kabaty ! IP: *.centertel.pl 25.07.08, 21:38
                    TO prawda my z mężem kiedy tylko dołączyliśmy do klasy średniej
                    zakupiliśmy prestiżowy apartamęt na Kabatach. Wszyscy znajomi nam
                    zazdroszczą
                    • Gość: me Re: Tylko Kabaty ! IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 29.07.08, 01:11
                      buhhaha mega lol.. prestiżowa to jest saska kępa , okolice łazienek, mokotów w
                      okolicy skarpy, ewentualnie bliski żoliborz.. kabaty to blokowisko wybetonowane
                      tak że zęby bolą :P gratuluje dobrego samopoczucia i zaklinania rzeczywistości
            • zkat Re: Dobre dzielnice w Warszawie? Gdzie zamieszkac 25.07.08, 13:07
              Jakie korki, metro jest przeciez pod nosem :)
              • Gość: k Re: Dobre dzielnice w Warszawie? Gdzie zamieszkac IP: *.internetdsl.tpnet.pl 25.07.08, 13:50
                a jak ktoś nie lubi komunikacji miejskiej?! ;-) (stać go, przecie
                no nie?!)
                • zkat Re: Dobre dzielnice w Warszawie? Gdzie zamieszkac 25.07.08, 16:06
                  W palacu z pewnoscia znajda sie jakies wolne miejsca pracy, wiec
                  problem stania w korkach mozna latwo wyeliminowac :)
    • Gość: . Tylkko Wrzeciono i Piaski!!! IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 25.07.08, 23:37
      Prawdziwy eksklósyf. Infrastruktura pełna, w każdej klatce lekcje francuskiego w
      wykonaniu ukraińskich lektorek. Polecam!
    • Gość: AlaMaKota Re: Dobre dzielnice w Warszawie? Gdzie zamieszkac IP: *.szczecin.mm.pl 26.07.08, 17:18
      Wiecie co, odechcialo mi sie juz stolicy. :(
      Bo jak na razie to wszedzie zle, z tego co piszecie...
      Ehh...

      Na prawde nie ma w stolicy dobrych w miare eleganckich dzielnic, z
      piekna architektura, odrobina spokoju, spokojnymi ludzmi wokolo?
      Przeciez musza gdzies byc takie miejsca! Nie wszedzie chyba panuje
      huk, zgielk i atmosfera niczym przy dworcu pkp...
      • Gość: mk Re: Dobre dzielnice w Warszawie? Gdzie zamieszkac IP: *.fbx.proxad.net 26.07.08, 19:18
        Wiesz, jak tak szybko zmieniasz zdanie, to rzeczywiscie lepiej nie
        przyjezdzaj :) Zyczliwie radze. Wielkie miasta to halas, pospiech,
        itp. , chyba o tym wiedzialas? Warszawa jest siodmym co do
        wielkoscie miastem Unii Europejskiej i blyskawicznie sie rozwija.

        Chcesz zeby bylo elegancko, spokojnie i wyrownany poziom zycia?
        Polecam podwarszawski Konstancin. Jesli cie stac, oczywiscie.
        • zkat Re: Dobre dzielnice w Warszawie? Gdzie zamieszkac 26.07.08, 19:56
          No jesli chodzi o mieszkania, to akurat w konstancinie jest taniej niz w
          warszawie :)
          • Gość: n mieszkania są w Jeziornej, nie w Konstancinie... IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 27.07.08, 19:22
            prawdziwy Konstancin nie ma budownictwa wielorodzinnego. Bloki i tzw.
            apartamentowce to obrzeża, albo Jeziorna. Nie myl pojęć.
            • zkat Re: mieszkania są w Jeziornej, nie w Konstancinie 27.07.08, 19:27
              Konstancin nazywa sie konstancin-jeziorna i chyba tworzy jedna
              calosc, cos jak buda i peszt :)
        • Gość: Pan Profesor Re: Dobre dzielnice w Warszawie? Gdzie zamieszkac IP: *.centertel.pl 26.07.08, 22:36
          > Warszawa jest siodmym co do
          > wielkoscie miastem Unii Europejskiej i blyskawicznie sie rozwija.
          - Piszesz bzdury, Warszawa (1,6 mln mieszkańców) zajmuje 11 miesjce
          wśród stolic (większe są : Lizbona, budapeszt, Bukareszt czy wiedeń.
          Ponadto jest wiele większych miast w EU nie będących stolicami
          (Mediolan, Hamburg, Birmigham, Neapol....)
          DO szkoły !
          • Gość: mk Re: Dobre dzielnice w Warszawie? Gdzie zamieszkac IP: *.fbx.proxad.net 27.07.08, 15:58
            Panie "Plofesoze", panie "psorze", podaje pan stare dane, sprzed
            dwoch lat. Pora sie dokrztalcic.
            • Gość: mk Re: Dobre dzielnice w Warszawie? Gdzie zamieszkac IP: *.fbx.proxad.net 27.07.08, 16:15
              A teraz serio - lista:
              1. Londyn
              2. Paryż
              3. Madryt
              4. Rzym
              5. Berlin
              6. Budapeszt
              7. Barcelona
              8. Warszawa
              Przed Warszawa w UE jest jeszcze obecnie Bukareszt - zapomnialam go
              doliczyc). A zatem Warszawa jest dziewiatym miatem UE.
              • ready4freddy Re: Dobre dzielnice w Warszawie? Gdzie zamieszkac 28.07.08, 17:06
                dobry czlowieku, nie wiem jak tam w Bukareszcie, ale Wlochy to znam niezle.
                Mediolan to moze ma 1,3 miliona, ale granice administracyjne gminy Mediolan w
                Warszawie odpowiadalyby Srodmiesciu i kilku (Mokotow, Ochota i.. na tym chyba
                koniec) otaczajcym dzielnicom. "Greater Milan" to prawie 8 milionow ludzi.
                naprawde sadzisz, ze Paryz ma 2,5 miliona, jak podaje to zestawienie? i ze
                Barcelona jest naprawde mniej ludna niz Warszawa? ech...
                • Gość: mk Re: Dobre dzielnice w Warszawie? Gdzie zamieszkac IP: *.fbx.proxad.net 31.07.08, 11:44
                  Tak, Paryz ma 2,5 mln. Reszta aglomeracji to dla Francuzow nie jest
                  Paryz.
        • ready4freddy Re: Dobre dzielnice w Warszawie? Gdzie zamieszkac 28.07.08, 17:01
          "Warszawa jest siodmym co do
          wielkoscie miastem Unii Europejskiej i blyskawicznie sie rozwija."

          przepraszam, w jakiej konkurencji siodmym? niech zgadne:
          en.wikipedia.org/wiki/Largest_cities_of_the_European_Union_by_population_within_city_limits
          - stad brales dane? :))) dobre, dobre :)
    • afryka_dzika Re: Dobre dzielnice w Warszawie? Gdzie zamieszkac 27.07.08, 11:46
      Kup mieszkanie blisko pracy - nie będziesz traciła czasu na dojazdy!
      Każda dzielnica ma swoje piękne zakątki :).

      Uniwersalna lokalizacja to ta obok metra. Co do cen - poszukaj w
      internecie.
      • Gość: AlaMaKota Re: Dobre dzielnice w Warszawie? Gdzie zamieszkac IP: *.szczecin.mm.pl 27.07.08, 14:50
        :)
        Mam akurat taka prace, ze nie musze codzien donikad dojezdzac. Sama
        sobie normuje czas pracy, czesto w domu.
        Ale kreci mnie stolica, nie ukrywam. Mam tam znajomych, miasto nigdy
        nie spi. Lubie energie wielkich miast, ale szukam jednoczesnie
        kawaleczka spokoju, mianowicie w swoich 4 scianach. Nie wiem czy te
        rzeczy da sie pogodzic...
        • Gość: v No to mówię - tylko Wrzeciono!!! IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 27.07.08, 19:23
          • Gość: karol Re: No to mówię - tylko Wrzeciono!!! IP: *.chello.pl 27.07.08, 20:06
            analizujac twoje posty mysle, ze dobrze bys sie czula na:
            1)kabatach - las,metro sklepy, knajpy spokoj
            2)marina mokotów - duze polotwarte całe nowe osiedle w okololicach zwirki i
            wigury oraz raclawickiej, jest w miare blisko centrum, na terenie osiedla
            minijeziora
            3)nowe bloki przy ulicy słomińskiego od stacji metra az do arkadii
            4) osiedle przy wołoskiej chyba wybudowane przez bre locum, ulice to
            chodkiewicza, bialy kamien, żaryna
            • Gość: karol 4 dobre propozycje IP: *.chello.pl 27.07.08, 20:07
              analizujac twoje posty mysle, ze dobrze bys sie czula na:
              1)kabatach - las,metro sklepy, knajpy spokoj
              2)marina mokotów - duze polotwarte całe nowe osiedle w okololicach zwirki i
              wigury oraz raclawickiej, jest w miare blisko centrum, na terenie osiedla
              minijeziora
              3)nowe bloki przy ulicy słomińskiego od stacji metra az do arkadii
              4) osiedle przy wołoskiej chyba wybudowane przez bre locum, ulice to
              chodkiewicza, bialy kamien, żaryna
    • Gość: AL.JEROZOLIMSKIE Wybrałem Pruszków i jestem zadowolony IP: 80.54.108.* 29.07.08, 01:00
    • Gość: Arek :) zapraszamy do nas :) IP: *.3.pl 29.07.08, 20:54
      Witam :) ja jestem z Pragi :) I szczerze polecam, naprawde wiele się
      zmieniło, mnóstwo parków, jeziorka, domy handlowe, sklepy, także
      super dojazd do Centrum. Na Wiatraku teraz buduja jakiś blok, nazywa
      się Point 48 Nie wiem jakie ceny, ale jak chcesz wiecej informacji
      to wejdź na www.point48.pl. Pozdro
    • Gość: Mikołaj Re: Dobre dzielnice w Warszawie? Gdzie zamieszkac IP: *.internetdsl.tpnet.pl 30.07.08, 15:41
      Tylko Praga Północ, najlepsza dzielnica dla osób przyjezdnych,
      wspaniali ludzie i masa możliwości wypoczynku po pracy, polecam
      ulicę Brzeską.
      • zkat Re: Dobre dzielnice w Warszawie? Gdzie zamieszkac 30.07.08, 20:21
        Na Stalowej tez jest bardzo przyjemnie
    • sampras28 Re: Dobre dzielnice w Warszawie? Gdzie zamieszkac 06.02.15, 13:32
      Gość portalu: AlaMaKota napisał(a):

      > Nie jestem ze stolicy a planuje sie do Was przeprowadzic. :)
      > Doradzcie, jakie dzielnice sa uwazane za dobre, ladne, w miare
      > bezpieczne? Gdzie najlepiej zamieszkac w Warszawie?
      >
      > A moze polecicie mi jakies inwestycje? Chce kupic male mieszkanko,
      > moze byc kawalerka. Z jaka cena musze sie liczyc?
      >
      > Dzieki z gory, Ala.

      generalnie zalezy ile masz pieniedzy i jakie kryteria sa dla Ciebie najwazniejsze. Podstawowe kryteria: pieniadze, lokalizacja, wielkosc rodziny, miejsce pracy, dojazd, dalsze to: sklepy, punkty uslugowe, zlobki, przedszkola, szkoly, parki/lasy, wyglad budynku, podworka i okolicy, mieszkancy, sasiedzi, zlodzieje, miejsca parkingowe, centra handlowe, zanieczyszczenie srodowiska, wlasne preferencje.
      Poza tym kazda dzielnica sie czyms charakteryzuje. Najlepsze sa 3- Zoliborz, Wola, Mokotow.
      Wiele zalet bardzo malo wad. Ale za dobra usluge zawsze trzeba wiecej zaplacic.





      • snieszka80 Re: Dobre dzielnice w Warszawie? Gdzie zamieszkac 07.02.15, 11:20
        Za tydzień 14 i 15lutego będą Targi Mieszkań i Domów. Warto zajrzeć, sprawdzić ceny, promocje itp. Kto wie, może uda się zakupić mieszkanie :) Zgadzam się z sampras28 - 3 dzielnice, które wymienił są świetne!
        • pomatol Re: Dobre dzielnice w Warszawie? Gdzie zamieszkac 08.02.15, 12:10
          a po co teraz kupowac?
          JAk wiadomo ze za rok bedzie taniej :)
          - wyzszy wklad wlasny
          - coraz wieksza oferta dewow i nawis na wtornym
          - slaba sprzedaz kredytow w 2014 - a przeciez sa rekordowo niskie stopy procentowe :D

          Wedlug mnie nie ma sensu teraz kupowac bo to co splacicie przez rok to podobna kwote moze spasc :)
          • snieszka80 Re: Dobre dzielnice w Warszawie? Gdzie zamieszkac 10.02.15, 14:14
            W ten weekend są Targi Mieszkań i Domów w Expo XXI. Warto się przejść i zobaczyć oferty/promocje... pogadać o dzielnicach itp.
            • aloevera89 Re: Dobre dzielnice w Warszawie? Gdzie zamieszkac 13.02.15, 13:25
              Potwierdzone info - targi to dobra okazja, żeby znaleźć coś dla siebie. Dużo lepsza opcja niż wertowanie gazety, zawsze można o coś dopytać. itd. Kiedy ja szukałam nowego mieszania okazały się bardzo pomocne. Fajnym rozwiązaniem jest też formularz zapytania o nowe mieszkanie dom na dopoznania
              • snieszka80 Re: Dobre dzielnice w Warszawie? Gdzie zamieszkac 06.03.15, 11:31
                Jutro i pojutrze będą Targi na Torwarze: www.facebook.com/events/934480893242344/
                • pomatol Re: Dobre dzielnice w Warszawie? Gdzie zamieszkac 06.03.15, 18:30
                  Super i znowu po 7-8k/m2? :)
                  • snieszka80 Re: Dobre dzielnice w Warszawie? Gdzie zamieszkac 10.03.15, 15:10
                    pomatol można znaleźć mieszkanie od 6100 zł/m2 w Wilanowie lub na Bemowie. Uważam, że to dobra cena.
                    • pomatol Re: Dobre dzielnice w Warszawie? Gdzie zamieszkac 10.03.15, 21:47
                      Zgadza sie, przerabialem juz takie reklamy. Na miejscu okazuje sie ze tak naprawde to zaden wybor - parter itp. A np. w MDM-ie trzeba 2 garaze kupic. Nawet na stronie jeden z tych deweloperow wstydzi sie podac ceny ... jestesmy w afryce ;)
                      • snieszka80 Re: Dobre dzielnice w Warszawie? Gdzie zamieszkac 13.03.15, 12:55
                        pomatol wszystko zależy czego szukasz, ile chcesz pieniędzy przeznaczyć itp. Zawsze warto iść się zapytać, dowiedzieć ect. Na targach czy dniach otwartych można wyhaczyć fajne promocje. Kto pyta, błądzi :)
                        • pomatol Re: Dobre dzielnice w Warszawie? Gdzie zamieszkac 14.03.15, 12:49
                          Wiem, bylem zapytac i tak jak napisalem, mdm dla mieszkan od strony ulicy i w dodatku z 2 garazami w pakiecie :)
                          Poza tym uczciwiej by bylo gdyby deweloper podal na stronie ceny mieszkan i inne warunki oferty zamiast ganiac ludzi po biurach sprzedazy i oferujac gowniane promocje.
                          • kasia25251 Re: Dobre dzielnice w Warszawie? Gdzie zamieszkac 16.03.15, 11:50
                            A Bródno? Będzie metro.Duzo zieleni.
                            • pomatol Re: Dobre dzielnice w Warszawie? Gdzie zamieszkac 16.03.15, 21:02
                              Jestem na etapie tworzenia listy okolo 10 inwestycji do obejrzenia.
                              Brodno samo w sobie jest ok.
                              Napewno nie dalbym tam wiecej niz 6.3k/m2
                              Porownujac osiedle Wilno i Kondratowicza - to wybralbym chyba Wilno:
                              - taniej
                              - ladniejsza architektura
                              - dobry dojazd do metra, ktore juz jest a nie bedzie za pare lat

                              Minusem Wilna napewno jest sasiedztwo spalarni, ktore jesli zostana rozbudowane nie beda zbyt zachecajace dla kolejnych kupujacych i moze byc taniej :)
                              • jerzy_ski Re: Dobre dzielnice w Warszawie? Gdzie zamieszkac 24.03.15, 23:29
                                Wychowałem się na Saskiej, dałem się jednak namówić mojej połówce na przeprowadzkę na Powiśle, dzielnica jest super, w podobnym klimacie zabudowa. Generalnie bardzo polecam, z tego co widzę jest sporo nowych inwestycji. W tej chwili wynajmujemy ale w najbliższym czasie planujemy zakup mieszkania. Przy Topiel jest ciekawa inwestycja Piano House. Budynek jest oryginalny, widać że się starają i wykorzystują materiały naturalnego pochodzenia kamień, drewno, szkło.
                          • snieszka80 Re: Dobre dzielnice w Warszawie? Gdzie zamieszkac 16.04.15, 11:42
                            Nie spotkałam się z tym, żeby deweloperzy podawali ceny na stronach www. Zawsze jest "cena od...". W sumie to ma sens, bo cena często uzależniona jest od tego czy kupujesz miejsce postojowe/ w garażu, komórkę itp. No i oczywiście metraż :)
                          • terles2 Re: Dobre dzielnice w Warszawie? Gdzie zamieszkac 11.05.15, 15:41
                            Bielany nie są takie złe. Jest to nowe osiedle, powstaje tam wiele ciekawych inwestycji, ceny również nie są takie wysokie co umożliwia skorzystanie z programu Mieszkanie dla Młodych o co warto jest się starać z uwagi na to,że dofinansowanie jest dość spore. Szczególnie jeśli macie dzieci. Moze wtedy sięgać 20% przy dwójce dzieci. Dzięki temu można na przykład pokryć wkład własny .
                            Na stronie znajduje się dobry artykuł na ten temat:
                            www.wprost.pl/ar/489373/Kredyt-na-mieszkanie-w-programie-MDM-krok-po-kroku/
    • snieszka80 Re: Dobre dzielnice w Warszawie? Gdzie zamieszkac 17.04.15, 11:59
      Niby tak, ale jak pisałam wyżej, jak kupujesz coś więcej niż mieszkanie, to cena się różni. Czasem deweloper "daje w gratisie" np. miejsce postojowe lub komórkę. Wtedy cena mieszkania jest inna, niż w przypadku gdy ktoś kupuje samo mieszkanie.
      • pomatol Re: Dobre dzielnice w Warszawie? Gdzie zamieszkac 17.04.15, 18:55
        ok cena z gazem sie rozni ale cene bazowa za samo mieszkanie mozna by podawac.
        Oszczedziloby to wiele czasu przy porownywaniu ofert.
        Jesli deweloper nie podaje ceny to olewam takie oferty.
        • snieszka80 Re: Dobre dzielnice w Warszawie? Gdzie zamieszkac 21.04.15, 11:51
          Ja nadal przystaję przy swoim, lepiej ruszyć tyłek do biura sprzedaży :) Ale każdy robi jak uważa.
    • praca_licencjacka Re: Dobre dzielnice w Warszawie? Gdzie zamieszkac 19.04.15, 14:44
      [Metody badania wiarygodności firm deweloperskich]

      Uprzejmie proszę o wypełnienie ankiety poświęconej kupnie mieszkania od firmy deweloperskiej. Wiarygodność dewelopera to obecnie temat często dyskutowany i omawiany, dlatego zachęcam do poświecenia kilku minut.
      Ankieta jest kierowana do osób obecnie poszukujących mieszkania na rynku pierwotnym, choć każdy może kwestionariusz wypełnić - profil pożądanego respondenta jest weryfikowany przez pierwsze pytania.

      Bardzo dziękuje osobom które wezmą udział w ankiecie.

      LINK:
      https://docs.google.com/forms/d/1rq556NJZes-PwecUVbN-PA5ISoGuX5dNwIo6grluZwQ/viewform?c=0&w=1
    • sound37 Re: Dobre dzielnice w Warszawie? Gdzie zamieszkac 18.05.15, 11:16
      Mogę Ci polecić biuro projektowe wnętrz Tissu www.tissu.com.pl/produkty/147-projekty-wnetrz Zaprojektowali mi piękne wnętrze w super cenie, bo 115zł/m2 za wszystko, wizualizacje, projekt techniczny. Polecili mi też niedrogiego wykonawcę, który się sprawdził :)
    • z3l3k Re: Dobre dzielnice w Warszawie? Gdzie zamieszkac 19.05.15, 01:23
      Polecam Milanówek , 30min do centrum A2 , Alejami Jerozolimskimi lub PKP. Graniczy z najszybciej rozwijającym się powiatem a zarazem dużą aglomeracją jaką jest Grodzisk Mazowiecki. Kameralne bezpieczne i z dogodnym dojazdem ostatnie mieszkania w tej lokalizacji www.zelazny-mieszkania.pl
      • snieszka80 Re: Dobre dzielnice w Warszawie? Gdzie zamieszkac 19.05.15, 11:38
        Nie chciałabym stać codziennie w korkach na Jerozolimskich... PKP jest ciągle pełne... chyba nie wybrałabym. Lepiej już zamieszkać na obrzeżach Warszawy np. na Bemowie, gdzie masz pod nosem tramwaje, a niedługo i metro...
        • z3l3k Re: Dobre dzielnice w Warszawie? Gdzie zamieszkac 19.05.15, 13:40
          PKP staje się niezawodnym środkiem lokomocji, w 15min będzie można dojechać do centrum. W grodzisku Mazowieckim wykonanych zostało wiele inwestycji, nowe drogi ciągnące prosto do wspaniałych miejsc wypoczynkowych. Poczujesz się jak na mazurach, w puszczy czy też lesie. Motorem czy skuterem 125 dojedziemy w pół godziny gdzie tylko zapragniemy.

          To strach , strach jest głównym czynnikiem działającym na ludzi.
          Przyjedź i sam się przekonaj, wakeforfriends.pl/
    • kinga.cherubin Re: Dobre dzielnice w Warszawie? Gdzie zamieszkac 20.05.15, 13:27
      Eh sama nastawiam sie na kupno mieszkania w Warszawie, ale koszty do wielkości zmusiły mnie do myslenia o czymś poza miastem. Rozważania typu, może kupic działkęi wybudować, ale szybko zeszłąm na ziemie, bo i wiedzy na ten temat nie mam i koszty jeszcze większe. Kupno domu po kimś też nie moja bajka, więc chcąc niecąć wybór padł na deweloperów. Jak się jedzie od strony piaseczna, to tyle teraz wybudowali tych domów, niestety ja nie od piaseczna tylko od drugirj strony Wisły. Zaczełam się rozglądać, i koleżanka z Białołeki podsuneła mi ulotkę Osiedla Debinka ( osiedledebinka.pl ) w NDM. Jeszcze nie kupiłam ale mocno się zastanawiam, byłam już i oglądałam.
    • anju22 Re: Dobre dzielnice w Warszawie? Gdzie zamieszkac 11.11.15, 18:04
      Na pewno Mokotów, właśnie tam powstaje inwestycja Przy Woronicza z niedużymi mieszkaniami. Tańszy będzie Tarchomin, choć komunikacyjnie gorszy od Mokotowa.
Inne wątki na temat:

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka