Dodaj do ulubionych

www.pleszew.pl

10.09.06, 23:13
www.pleszew.pl/
Obserwuj wątek
    • o00 Re: www.pleszew.pl 11.09.06, 01:40
      "Pleszew - serce południowej Wielkopolski":
      www.pleszew.pl/index.php
      To Ostrów już nie jest "stolicą reginu"? :o
      Centrów, serc, stolic taki się nam dostatek zrobił, że ja już nie nadążam. :(
      • o00 Re: www.pleszew.pl 11.09.06, 01:56
        A mapkę na tej stronie polecam naszemu drogiemu Sectorowi:
        www.pleszew.pl/index.php?t=14&a=26 :)
        Ps. No dobrze, już więcej nie będę. ;)
        • sector11 Re: www.pleszew.pl 11.09.06, 09:08
          Oh, dziekuje ;o)
          To dobrze, ze ktos wie, ze ja uwielbiam mapy ;oD
          Jednak ta mnie nie zachwycila...:o/

Wole dokladniejsze. Np. takie jak ta: www.sector.osw.pl/mapa.jpg
          Oczywiscie w oryginale, bo to jest tylko fotka pogladowa.
            • sector11 Re: www.pleszew.pl 11.09.06, 13:45
              Sulislawice? Mowisz o tych paru lepienkach i ruderze miedzy drzewkami? ;o) No
              faktycznie na tej mapie tych terenow nie zaznaczyli, ze sa w granicach miasta.
              • intermasterkalisz Re: www.pleszew.pl 12.09.06, 00:56
                a Ty skąd pochodzisz ?? Z Mediolanu? Paryża? Rzymu? Los Angeles? Sydney ??
                Lepiej rozejrzyj się dokoła swojego miejsca zamieszkania, zanim zaczniesz
                krytykować inne miasta.
                To może celowo nie ma tam odpowiedniej mapy i ze względu na `lepianki`
                odłączyłeś to miejsce od Kalisza ? :D
                Zapraszam do zwiedzania, założę się, że każdy by chciał mieć takie lepianki jak
                tutaj powstają.
            • o00 Re: www.pleszew.pl 11.09.06, 14:01
              intermasterkalisz napisał: "Dobrzec już w granicach Kalisza a Sulisławice nadal
              poza".

No i dlatego on ją woli. ;)

Oczywiście Sector nie umiał nawet na chwilę oderwać się od swoich kaliskich
              fiksacji i zauważył tylko mapkową różnicę między Kaliszem a Ostrowem. :/

W Pleszewie natomiast najwyraźniej tak właśnie postrzega się pobliskie miasta:
              Ostrów, Krotoszyn, Jarocin to miejscowości tej samej rangi.

Więc ja bym radził Sectorowi, żeby może od razu napisał jakiś list otwarty do
              pleszewnian, albo żeby może od razu do RM Pleszewa wystosował jakieś pismo z
              wnioskiem o przywrócenie na ich mapce należnej Ostrowowi rangi "największego
              ośrodka regionu [ale bez definiowania jakiego - to ważne], stolicy południowej
              Wielkopolski i jednej z dwóch substolic parasubregionu południowego i głównego
              ośrodka południowo-zachodniej części południowej części wschodniej częsci
              Wielkopolski Wschodniej i jednego z siedmiu ośrodków nibysubregionalnych
              oberwojewództwa wielkopolskiego i z pewnością jednego z czternastu ośrodków
              bierutowskiego i gomułkowskiego oberwojewództwa poznańskiego i jedynego ośrodka
              eksterytorialnego gierkowskiego województwa poznańskiego też oraz metropolii
              północnej części wicepowiatu odolanowskiego również".

Bo to taka ładna i godna Ostrowa tytulatura będzie, co nie Sector? ;)
              • sector11 Re: www.pleszew.pl 11.09.06, 16:07
                Ostrów jest ponad 4x wiekszy od Pleszewa i stanowi 3/4 wielkosci Kalisza. Tego
                faktu nie zmienia jakies kropki na kieszonkowych mapkach czy sztuczne granice
                100 tys. mieszkancow. Jesli chcesz (ale pewnie nie) moge zeskanowac wiekszy
                fragment mapy, gdzie bedzie mozna wielkosci Kalisza i Ostrowa porownac tez do
                Pleszewa.
    • mlodykalisz Re: www.pleszew.pl 11.09.06, 16:51
      rzeczywistości nie oszukasz... nawet tą jedną mapką:)

ale to dla Ciebie skoro tak kochasz mapki

www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/fb0d351213df4d34.html
      www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/6c80e122d53a7b6b.html

chcesz więcej?:)
      • o00 Re: www.pleszew.pl 11.09.06, 19:32
        Mapy orężem - tego chyba jeszcze tutaj nie było. :)

Ale żeby Poznań był większy od Łodzi, a Łódź mniejsza od Częstochowy!? :/
      • sector11 Re: www.pleszew.pl 12.09.06, 08:50
        Swietna scienna mapa Polski ze szkoly podstawowej. Na takich mapach ucza dzieci
        gdziejest Warszawa, ze morze jest na polnocy, a na dole Sudety i karkonosze.
        Ja pokazalem Ci najdokladniejsza mape jaka znam. Pokaz mi jakas w skali okolo
        1:70.000 , bo mnie mapki z kropeczkami zamiast granic miast czy zabudowan
        zupelnie nie interesuja. Otworz sobei chocby dowolny atlas samochodowy!
    • szycha-ns Re: www.pleszew.pl 12.09.06, 14:20
      Mam wrażenie, że autorowi wątku nie chodziło o spory regionalne tylko o
      przejażdżkę, a właściwie reaktywację kolejki wąskotorowej. Może warto by na ten
      temat porozmawiać?
      • o00 Re: www.pleszew.pl 12.09.06, 14:42
        No tak, rzeczywiście, trzeba było poczekać jakieś pół minuty, żeby w końcu na
        stronie coś się pokazało oprócz lokomotywy. :/

Tylko jakie "bana"!?!?!?

Ustawa z dnia 7 października 1999 r. o języku polskim (Dz. U. 90/1999 z dnia 8
        listopada 1999 r. poz. 999) głosi, że "Parlament Rzeczypospolitej Polskiej
        (...) zważywszy na doświadczenie historii, kiedy walka zaborców i okupantów z
        językiem polskim była narzędziem wynaradawiania (...) uchwala niniejszą ustawę"
        a w rozdziale 4 omawia nawet kary za jej nieprzestrzeganie.

Czy burmistrza m. i gm. Pleszew stać na ustawowe 100.000 zł grzywny? :/
      • ok333 Re: www.pleszew.pl 19.09.06, 23:06
        Ona juz jezdzi :

www.pleszew.pl/index.php?t=45&a=6&n=5&w=585
        do piatku za FRIKO ! Potem wg biezacych rozkladow po ZLOTOWIE ! Na 3,5 km
        trasie : Pleszew Miasto - Pleszew Waskotorowy.W kwadrans - narazie.
        Niech sluzy dzieciarni . mieszkancom , turystom i Milosnikom ,,ciasnych torow''.

Pozdrawiam

ok333
Inne wątki na temat:

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka