Dodaj do ulubionych

### KWIETNIOWO Z WIOSNA ###

01.04.20, 05:02
>> Jeżeli w kwietniu posuszy, nic się w polu nie ruszy <<.

https://www.gify.net/data/media/707/witaj-i-witajcie-ruchomy-obrazek-0126.gif

Witam wiosennie wszystkich,
zyczac Nam zdrowia i duzo optymizmu do zycia.

--
Serce miej otwarte dla wszystkich,
zaufaj niewielu
W. Shakespeare
Obserwuj wątek
    • lusia_janusia Re: ### KWIETNIOWO Z WIOSNA ### 01.04.20, 05:21
      Hej !!! ......
      >> Pierwszy kwietnia - bajów pletnia.<<
      >> W prima aprilis się omylisz, gdzie postąpisz, gdzie się schylisz <<.

https://www.gify.net/data/media/217/kon-ruchomy-obrazek-0118.gif

Nie wiem czy dzisiaj ktos bedzie sie silil
      na jakis zart zwiazany z pryma-aprylis, przy takiej
      sytuacji wirusowej "korora wirusie ", gdzie na calym
      swiecie wirus dopada tych najslabszych ludzi.

Nie dajmy sie jemu.

--
      zaufaj niewielu
      W. Shakespeare
      • lusia_janusia Re: ### KWIETNIOWO Z WIOSNA ### 01.04.20, 13:27
        Kendo, ja sie dzisiaj szybko wyspalam, i teraz po
        obiedzie jak sie poloze z gazeta to pewnikiem
        i oczy mi sie przymkna.

Wysluchalam wiadomosci rzadowych o wirusie, i trzeba
        na sile chyba siedziec w domu i nigdzie nie wychodzic.?

--
        zaufaj niewielu
        W. Shakespeare
        • kendo Re: ### KWIETNIOWO Z WIOSNA ### 01.04.20, 13:38
          *Lusia
          tez niby sie wyspalam na raty po 4-5 godz.
          nie klade sie,
          zaraz reszte prasy uporzadkuje i moze cos jeszcze zrobie?
          a ksiazka czeka..

--
          *
          Vistula
          *
          gram milosci ma wieksza wartosc niz tona luksusu
          • kallisto Re: ### KWIETNIOWO Z WIOSNA ### 01.04.20, 21:52
            Właściwie powinnam zacząć od kwietniowego wątku, ale jakoś zawsze zaczynam od górnych.
            Powinnam napisać dobry wieczór,a raczej dobrano. Późno już Ci pewnie jesteście w swoich lozeczkach? Spokojnego sny babeczki.
            Sama idę wziąć prysznic wyszorowac pszczele jak to kiedyś mówiła Kendo. Do jutra.
            • kendo Re: ### KWIETNIOWO Z WIOSNA ### 02.04.20, 09:19
              hej Kalisto,
              podobnie i ja sie tak "wpisuje od gory"
              hej pozostale Vistulanki,
              jakos sie trzymamy,
              i oby tak dalej bylo,
              jest wietrznie i zimno.

milego dzionka

--
              *
              Vistula
              *
              • lusia_janusia Re: ### KWIETNIOWO Z WIOSNA ### 02.04.20, 10:51
                Hej.......
                JUz dreptm od godz.8,oo, jakos sobie pospalam z przerwa
                o 3 nad ranem gdzie zmienilam kanape na lozko.
                Bulki juz rosna, zaraz zabieram sie na ich kulanie, podrosna
                i do pieca i bede miala z pewnoscia 2 tygodnie jedzenia, a
                moze i dluzej bo zrobilam z wiecej maki.

Odpoczynek bedzie sie nalezal, ale ziec sie przygaduje o zebrowa
                babke, to nie wiem kiedy mam ja upiec. Czekam kiedy corka powie
                zebym upiekla i zabierze po wizycie z Elsa.

Optymistycznego czwartku Nam zycze, mimo corona wiadomosci.

--
                zaufaj niewielu
                W. Shakespeare
                • kallisto Re: ### KWIETNIOWO Z WIOSNA ### 02.04.20, 15:41
                  Dzien dobry w czwartek.
                  Moj dzien dzisiejszy mialam bardzo mocno zorganizowany. Praca sluzbowa zdalnie, obiady dla dzieci wiec taki marsz miedzy pokojem,a kuchnia dobrze robi na przejedzony brzuch.
                  Bylam w Lidlu po zakupy okazuje sie,ze wpuszczaja kilka osob, jeden wychodzi, jeden wchodzi. Spora kolejka przed sklepem. Sklepy sa czynne 6-24 tylko komu o 23 zechce sie isc po zakupy? No i nie ma gwarancjiz,e o tej godzinie bedzie pelna lodowka z miesem.
                  ale sie porobilo....
                  90 % ludzi w maseczkach, sklepowe w maseczkach, nawet dzieci maja swoje i rekawiczki.
                  • lusia_janusia Re: ### KWIETNIOWO Z WIOSNA ### 02.04.20, 19:57
                    Kalisto, to wielkie zmiany w kazdym kraju i nikt sie tego
                    nie spodziewal ze taka zaraza w tym wieku osiagniec technicznych
                    i medycznych nas ogarnie.

Tutaj nie widzialam ludzi w maseczkach na twarzy, dzieci chodz do
                    Spokojnego wieczoru Nam zycze.
                    szkoly co dzien pod moimi oknami, w sklepach nie jestem, to nawet nie
                    wiem jakie jest dalej zaopatrzeie.

Dzien mialas urozmaicony roznymi czynnosciami, to Ci sie nie nudzilo.
                    Wieczor bedzie o tyle przyjemniejszy w wypoczynku.

Ja wybieram sie w sobote lub jutro, dokupic mleko i ziemniaki i troche owocow.

--
                    zaufaj niewielu
                    W. Shakespeare
                    • lusia_janusia Re: ### KWIETNIOWO Z WIOSNA ### 03.04.20, 06:24
                      Hej !!! ....
                      Jak sie obudzilam dzisiaj to switalo za oknem, trudo przewidziec
                      jaka bedzie dzisiaj pogoda, wysluchalam juz wiadomosci, wcale
                      nie sa pocieszajace, tylko upominaja nas, zeby przestrzegac wszelkich
                      zalecen plynacych ze sztabu kryzysowego w zwiazku z wirusem.
                      Coz trzeba bedzie nastepny dzien chyba przesiedziec w 4 scianach.

Trzymajmy sie optymistycznie.

--
                      zaufaj niewielu
                      W. Shakespeare
                      • jaga_22 Re: ### KWIETNIOWO Z WIOSNA ### 03.04.20, 08:58
                        Witajcie... Lusiu,nie następne dni,a miesiące trzeba będzie siedzieć.
                        Ta zaraza tak prędko nie odpuści.
                        Dziś pogoda nieładna,pewnie będzie padało jak zapowiadali.
                        Może przyszły tydzień coś lepszego przyniesie.
                        Od wczoraj robimy zakupy w rękawiczkach,ale masek jeszcze nie nakazują.
                        Spróbuję dziś uszyć czy mi coś wyjdzie,bo maszyny nie mam.
                        Dobrego dnia życzę .
                        • kallisto Re: ### KWIETNIOWO Z WIOSNA ### 03.04.20, 09:18
                          W końcu i ja tu dobrnelam między praca zdalna , a vistula.
                          Jaguś masek nie nakazują, ale ludzie sami dla własnej ochrony zakładają.

Choroby, które przyczyniają się do takiej śmiertelności zdarzają się co kilkadziesiąt lat, np. Trąd, dżuma, grypa Hiszpanka, Sars. Ten ostatni do nas nie dotarł. Teraz covid.
                          Grupa Hiszpanka chyba w roku 1956 albo 1957 przyczynila sie do smierci wielu ludzi, szczegolnie malych dzieci. U nas jest cmentarz gdzie 50% to male grobki dzieci, ktore wtedy dotknela ta zaraza. Mojego meza braciszek tez zapadl na hiszpanke gdy mial 9 miesiecy, niestety zmarl. Teraz chodzimy na grobek, az lzy cisna sie do oczy.

Pomimo pochmurnego nastroju życzę Wam słonecznego dnia, mimo to, że słonko możemy ogldacc zza okna to nastrój powinien się poprawić lub przyczynić się do pozytywnego myślenia.
                          • kendo Re: ### KWIETNIOWO Z WIOSNA ### 03.04.20, 10:42
                            o Jagusia jest??????????

witajcie,
                            to straszne Kalisto,stracic kogos bliskiego...

za oknem slonecznie i deszczowo i zimno,
                            tu tez jets cmentarz z pochowkami po tej zarazie,ktora zdziesiatkowala miasto..

slonca/optymizmu zycze.

--
                            *
                            Vistula
                            *
                              • lusia_janusia Re: ### KWIETNIOWO Z WIOSNA ### 03.04.20, 20:42
                                Wieczornie, akurat w przerwie
                                w Tv "tanca z gwiazdami " u nas.

Kallisto, nie pamietam czy tak mi sie zdarzylo, miejmy nadzieje
                                ze bedzie dobre, ja swoja drozdzowke nie pieke tak dlugo, ale to
                                zalezy z jakiej ilosci maki i ilu jajek.

Przyjemnego wieczoru i smakowania.

--
                                zaufaj niewielu
                                W. Shakespeare
                                  • kallisto Re: ### KWIETNIOWO Z WIOSNA ### 04.04.20, 08:19
                                    Pobudka drogie Vistulanki, kawa, sniadanko, slonko za oknem. Nie czujecie jak promyki smagaja Wasze buzie?😊
                                    Slnko słonkiem, ale przymrozek, samochody ozdobione szronem. Paczki na drzewach pomarzły, moje hortensje pewnie padły, a były takie już śliczne, młodziutkie, zbyt szybko zostawiłem je na działce.

Miłej soboty.
                                    • lusia_janusia Re: ### KWIETNIOWO Z WIOSNA ### 04.04.20, 08:56
                                      Witajcie ....
                                      Kallisto, hortensjom chyba sie nic nie stanie, odejda po mroziku.
                                      Wazne ze ciasto drozdzowe smakuje i sie nie zmarnuje, bo
                                      z tych domowych nudow zje sie szybciej do czesto pitych
                                      herbatek i kawy.

Tez juz dreptam od 7,oo po pokojach i zastanawiam sie nad
                                      dzisiejszymi planami, wszak to przy sobocie po robocie, ale
                                      z tej sytuacji to nie ma juz roznicy, przez to ciagle siedzenie w domu.

Przymusowe wyjscie do sklepu, obiad - to chyba na 2 dni, pozagladac
                                      na necie w swoje kaciki i dalej zagladnac po oknach i tak dni upluwaja.

A jutro Niedziela Palmowa i za tydzien Wielkanoc,
                                      JAKOS TAK BEZ WIELKIEGO NASTROJU W TYM ROKU.

Spokojnej i przyjemnej soboty Nam zycze.

--
                                      zaufaj niewielu
                                      W. Shakespeare
                                      • jaga_22 Re: ### KWIETNIOWO Z WIOSNA ### 04.04.20, 09:56
                                        Jest Jagusia,jest Kendula.Dziś mamy piękne słonko,na termometrze 10st. Chce się posiedzieć na balkonie,
                                        ale jeszcze nic nie wyniosłam.
                                        Za to kotki obie się wyniosły i chłoną ciepełko.
                                        Kalisto u mnie się zdarzyło,że zaczyn wyrósł,a placek nie wink chyba coś z temperaturą.
                                        Zaraz się wezmę za ciasto drożdżowe.Miałam piec wczoraj,ale byłam do niczego.

• kendo Re: ### KWIETNIOWO Z WIOSNA ### 04.04.20, 10:10
                                          o,Jagusi kocieta wygrzewaja sie w sloneczku
                                          z dala od siebie,jak by rozumialy ,ze taki jest nakaz ze wzgledu na corone..

drozdzczowki najlatwiejsze ciasto do upieczenia,
                                          nawet jak nieraz cos nie wyjdzie to smakuje i z roznymi napojami mozna zjesc..

Palmowa Niedziela,
                                          ciekawe czy bedzie tu w kosciele katolickim?

witajcie,
                                          slonce swieci,
                                          chlodem wieje na razie a ma byc ponoc okolo +10 stopni,

milego weekendu do poniedzialku..

--
                                          *
                                          Vistula
                                          *
                                                  • jaga_22 Re: Do Jagi, balkon, drabinka, pnącza 04.04.20, 17:09
                                                    Nad nami balkon.Kiedyś po bokach balkonu też miałam,ale po latach było dużo badyli,to usunęłam.
                                                    Nasz balkon jest cały na zewnątrz bez boków.To zrobiliśmy kratkę.
                                                    Od zeszłego roku obiecują remont balkonów,to teraz nic nie mam.
                                                  • kallisto Re: Do Jagi, balkon, drabinka, pnącza 05.04.20, 13:38
                                                    Dzień dobry bardzo w palmową niedzielę.
                                                    Dzisiaj święcenia pełen prze tv. Dlatego nie odczuwa się tak podniesione atmosfery jak co roku.
                                                    Piękna pogoda, siedzę na balkonie i grzeje się na słońcu, co prawda wiatr trochę zmaga, ale i tak jest przyjemnie.
                                                    Przyjemnej niedzieli chciałoby się powiedzieć w gronie rodzinnym, ale wiem, że zakaz.
                                                  • kendo Re: A TAK CICHUTKO Wam wkleję :) 06.04.20, 08:19
                                                    *Marii 51,
                                                    dziekuje za "szesliwa palemke"

*Kallisto,
                                                    tu tez bylo pieknie,ale nie bylam na balkonie..
                                                    niedziele sobie zrobilam wolne od kompa,

*Jagus
                                                    a teraz nie bedziesz miec bluszczu na balkonie?

witajcie
                                                    jeszcze pare dni i Wielkanoc,

jakos nie czuje sie tego nastroju,

milego poniedzialku i calego tygodnia

--
                                                    *
                                                    Vistula
                                                    *
                                                  • jaga_22 Re: A TAK CICHUTKO Wam wkleję :) 06.04.20, 09:39
                                                    Witam... piękny słoneczny dzionek i jeszcze cieplutko,to jakoś łatwiej znieść wszystkie niedogodności.
                                                    Nic nie mam na balkonie,bo w zeszłym roku mieli robić balkony,a teraz obiecali,że w tym.
                                                    Teraz w takiej sytuacji znowu nic nie zrobią,ale ja i tak nie mam siły i zdrowia na kwiatki,trzeba było 2 razy dziennie podlewać w w upały.
                                                    Posiałam trawkę dla kotów,ale i ona nie chce rosnąć http://s16.rimg.info/60035f80505b4155f7f8855078c13253.gif
                                                    Dziś uszyję parę maseczek,bo znalazłam gumkę.
                                                    Dobrego dnia i pozdrawiam Wszystkich
                                                    http://s19.rimg.info/39278eff1670a4d9868d089df50cf115.gif
                                                  • lusia_janusia Re: A TAK CICHUTKO Wam wkleję :) 06.04.20, 08:29
                                                    Witajcie; ........
                                                    *Jaga ma zielone palce do roslinek, tak sie tutaj u nas mowi,
                                                    jak komus ladnie wszystko co uprawia rosnie.
                                                    A Lenk i Myszka wygrzewaly sie pieknie juz w sloncu.
                                                    Swoje drozdzowki to zawsze pieke z kruszonka, a Jagi
                                                    tez zachecajaco, apetycznie wyglada.

*marii51 zapodana palma z wierszykiem byla namiastka
                                                    wizyty w kosciele.

*Kallisto ja rowniez spedzialam chwile na balkonie tylem
                                                    do slonca, b.jasne, intensywne, to sie boje o swoja migrene,
                                                    zeby tylko oczy chronic.

*z Kendo w wolne przegadalysmy wiele godzin, jak kolezanki
                                                    dzwonia to nie moga zrozumiec, ze czesto telefon jest zajety,
                                                    a my bablamy ze soba.

To juz w tym tygodniu mamy siwieta, u nas piatek czerwona
                                                    kartka w kalendarzu, kazdy sam bedzie je spedzal w domu,
                                                    dziwne czasy jakies nastaja?

Zdrowego, slonecznego tygodnia Nam zycze.

--
                                                    zaufaj niewielu
                                                    W. Shakespeare
                                                  • kallisto Re: A TAK CICHUTKO Wam wkleję :) 06.04.20, 12:35
                                                    Dzień dobry.

Wszystkie Vistulanki na nogach, podobnie jak ja. Zanim się obejrzałam to południe mnie zastało, czas szybko leci. Nie ma spotkań z rodziną to trzeba nadrobić rozmowy za pośrednictwem innych kontaktów. Z jednym godzinkę, z drugim 20 minut, z trzecim 1,5 i leci. Dzisiaj jak wiadomo jeden temat, wymiana poglądów...
                                                    Pomimo tego życzę dzisiaj i właściwie zawsze wszystkiego dobrego dla Was wszystkich, używajcie "wolności" w takim zakresie jak można. Dzisiaj przypadkowo przeczytałam, że za mycie auta na myjni można dostać mandat,a miałam jechać i wyszorować swoje. Co prawda widziałam ludzi na myjniach, ale dlaczego za to akurat mandat? Ano dlatego, że to jest bezpodstawne wyjście z domu i nie ważne, że nie stykamy się z nikim, że nie jesteśmy blisko siebie, co za debil to wymyślił ?????????? Już niektóre zakazy to są byleby by były,m byle było wiadomo, że ten durny rząd coś zakazuje, coś robi, robi coś bezmyślnie !!!! Przecież ja nie wyłażę z domu bezpodstawnie, jadąc z pracy chciałam zajechać na myjnię,po drodze nie wadząc nikomu, nie chcę z nikim się całować tylko umyć auto !!!!
                                                  • lusia_janusia Re: A TAK CICHUTKO Wam wkleję :) 07.04.20, 10:45
                                                    Hej !!! ....
                                                    Dzisiaj sie szybciej wyspalam i polecialam na zkupy, zeby
                                                    uniknac tloku.
                                                    Slonce pieknie swieci, ale wiatr zimny mimo wszystko podwiewa.
                                                    Balkon tez w tym roku mialam w planie sobie cos posadzic,
                                                    ale nie wiem, bo musze dokupic ziemi do skrzynek, jeszcze sie nie
                                                    rozejrzalam gdzie bedzie tansza, zawsze corka mi przywozila.

Tez mysle o takim bluszczu jak Jaga ma na balkonie, chyba bede
                                                    musiala sie rozejrzec i posadze po obudwu stronach balkonu.
                                                    Za pare lat bede miala scianki oslonowe latem.

Zakazu siedzenia nie ma u nas, ale tylko przypominja starszym
                                                    zeby jak moga to siedziec w domach. Co dzien widze bacie po 80
                                                    z domu starcow co jest na przeciwko mnie, ze chodzi z kijami
                                                    i to dziarskim krokiem sobie maszeruje.

Mamy teraz duzo czasu na rozne poczynnia w domu, ale taka
                                                    przymusowa sytuacja nie nastraj do niczego.

Miejmy sobie dobrze.

--
                                                    zaufaj niewielu
                                                    W. Shakespeare
                                                  • jaga_22 Re: A TAK CICHUTKO Wam wkleję :) 07.04.20, 11:22
                                                    Masz rację Lusiu,sytuacja obecna nie nastraja optymistycznie.Ja chociaż i tak mało wychodziłam,
                                                    to jednak nie to samo.
                                                    Nie mam pomysłu co na obiad.może babkę z ziemniaków zrobię na patelni,bo placki już były.
                                                    Idę skorzystać ze słoneczka,bo już ucieka na drugą stronę.
                                                    Spokojnego dnia.
                                                  • kallisto Re: A TAK CICHUTKO Wam wkleję :) 07.04.20, 15:04
                                                    Zgłaszam się po pracy przywitać Was serdecznie. Zaraz zmykam.na działkę, kupiłam 30 sadzonek brajtkow, muszę zrobić a'la dywan na rabacie. Kupiłam selera sadzonki i dwa piękne jaskry.

Jaguś skąd znasz smak ziemniaczanej babki? To potrawa że wschodu, moja całą rodziną ja uwielbia. Piekę w blaszce, a potem jemy z dodatkiem śmietany i mleka.
                                                  • jaga_22 Re: A TAK CICHUTKO Wam wkleję :) 07.04.20, 16:53
                                                    Kalisto,właśnie z domu znam,bo mama robiła na patelni i ja też tak robię.
                                                    Podsmażyłam na słonince kawałek kiełbasy w kosteczkę z cebulą.Do ziemniaków dałam jajko
                                                    i 2 łyżki mąki i wymieszałam.Na najmniejszym ogniu pod pokrywką piekłam pół godz.potem odwróciłam i jeszcze 20 minut,ale pachnie big_grin

• kendo Re: A TAK CICHUTKO Wam wkleję :) 08.04.20, 13:50
                                                    witajcie
                                                    pieknie za oknem
                                                    ja przy piecu garuje z wypiekami,

dzoecie z domu pracuje,
                                                    na drugim koncu chatki w ostanim pokoju..
                                                    sliczne kwiatki Kallisto,
                                                    babka kartoflana tez smacznie sie patrzy
                                                    chyba sobie tez taka zrobie,
                                                    czyli uciera sie kartofle na tarce o malych oczkach czy na takich co do plackow kartoflanych.

milego dnia zycze Wsiem

--
                                                    *
                                                    Vistula
                                                    *
                                                  • jaga_22 Re: A TAK CICHUTKO Wam wkleję :) 08.04.20, 15:51
                                                    Witam... tak Kendo trzeć na tarce kartoflanej.Ja mam robot który odwala za mnie robotę wink
                                                    Ładną pogodę miałam,to sobie poprałam i już wyschło.
                                                    Zazdroszczę kwiatków Kalisto.Do kwiaciarni chyba nie pójdę,może zamówię parę kwiatków.
                                                    Dziś przyszła paczka dla kotów.
                                                  • lusia_janusia Re: A TAK CICHUTKO Wam wkleję :) 08.04.20, 16:46
                                                    Hej !!! ...
                                                    Smacznie wyglada ta kartoflana babka u Jagi, z siadlym mlekiem
                                                    bym ja jadla.
                                                    Kallisto, bedzie upajac sie pieknymi kwiatkami, kolory faje sie
                                                    skomponowaly ze soba.
                                                    Kendo, bawi sie dzisiaj w cukiernika i piekarza, juz swiatecznie
                                                    bedzie miala az na swieta.

Ja tez upieklam babke jak na wielkanoc przystalo i chyba jak
                                                    mnie najdzie ochota to moge jeszcze drozdzowke z kruszonka
                                                    upiec, bo za mna chodzi ten smak.
                                                    Milego popoludnia i wieczoru Nam zycze.

--
                                                    zaufaj niewielu
                                                    W. Shakespeare
                                                  • kendo Re: A TAK CICHUTKO Wam wkleję :) 08.04.20, 19:11
                                                    *Jagus,
                                                    tez mam robota,
                                                    ale wywiozlam do syna,
                                                    bo tam pieke bulki ,
                                                    przystawki do ucierania i maszynka do mielenia mam jeszcze tu,
                                                    ale chyba tez wywioze tam,
                                                    zanim kupie piekarnik sobie do pieczenia..
                                                    dziecia takowy ma i swietnie sie w nim piecze,
                                                    problem tylko z faza pradu,bo bedzie stac w miejscu zepsutej mikrofali co pieka i sie "wypiekla malpica"..

*Lusia
                                                    zaraz sprawdze ta babke majonezowa
                                                    i w piatek upieke...

--
                                                    *
                                                    Vistula
                                                    *
                                                  • lusia_janusia Re: A TAK CICHUTKO Wam wkleję :) 08.04.20, 20:44
                                                    www.youtube.com/watch?v=KKGGpoCo5-M&feature=youtu.be

Jaga, z tej recepty piekalam, od" Kasi"
                                                    wyszl b.b.dobra, wilgotna, zjadlysmy z kolezanka prawie polowe.

A na jej linki kiedys przypadkowo weszlam i spodobala mi sie jej
                                                    mowa, pochodzi ze slaska i mieszka od bardzo dawna w Niemczech,
                                                    mam nadzieje ze sie link otworzy.

--
                                                    zaufaj niewielu
                                                    W. Shakespeare
                                                  • kallisto Re: A TAK CICHUTKO Wam wkleję :) 08.04.20, 21:14
                                                    Zawsze mnie dziwiło to jak babka może być majonezowa, a to przecież nic jak powiększona ilość jajek i olej zamiast margaryny.
                                                    Nigdy nie robiłam, prosty przepis, musi być nieco wilgotniejsza od normalnej, bo ciasta na oleju są nieco wilgotniejsze.
                                                    Lusia jak oceniasz czy jest sucha jak piaskowa lub jak biszkopt czy jednak wyczuwa się w niej nutkę wilgoci?
                                                  • lusia_janusia Re: A TAK CICHUTKO Wam wkleję :) 08.04.20, 22:32
                                                    www.youtube.com/watch?v=KKGGpoCo5-M&feature=youtu.be

Kallisto, jestem zadowolona z wypieku, jest wilgotna, ma ladny
                                                    kolor, kolezance smakowala, nie dalam jej na wynos, ale zjadla
                                                    u mnie ile chciala.
                                                    Zobacze jutro jak sie bedzie miala, no oczywiscie babka.

--
                                                    zaufaj niewielu
                                                    W. Shakespeare
                                                  • kallisto Re: A TAK CICHUTKO Wam wkleję :) 09.04.20, 08:08
                                                    Witam w słoneczny czwartek
                                                    .
                                                    Ptasi koncert mam za oknem, oszalały te ptaszki, jedne śpiewają, inne gruchaja, wróble wrzeszcza, ogólnie to jest glosno, ale sympatycznie posłuchać odgłosów przyrody.
                                                    W naszych zagajnikach maja urzędowanie, dużo krzewów i drzew. Na jednym drzewie jest gniazdo, później sprawdzę przez lornetkę czy coś się w nim dzieje.
                                                    Mieszkańcy osiedla wieszają budki na drzewach, stawiają domki dla kotów, dosadzają rośliny.

Miały dzisiaj być bułki, a jest leń pod kołdrą. Może nie tak smacznie jak z bulkami, ale bardzo przyjemnie i ciepło.
                                                    Miłego dnia wszystkim życzę.
                                                  • lusia_janusia Re: A TAK CICHUTKO Wam wkleję :) 09.04.20, 09:30
                                                    Witajcie !!!! .............
                                                    Wiosna tego roku piekna, sloneczna ze spiewem ptakow,
                                                    tak jakby na przekor ludziemu losowi, ze nie mozna w pelni
                                                    przezywac tych nastrojow i sluchac koncertow ptakow i podwiac
                                                    budzenie sie zycia w naturze.

W Tv pokazuja gimnastyke, ale za duzo momentow i wydaje mi sie
                                                    taka haotyczna, ta co ogladam i cwicze na youto to lepsza i nie
                                                    jest taka haotyczna.

Chyba sie przelece zaraz oplotkami, bo waga zaczyna troche
                                                    do gory sie wspinac,
                                                    Przyjemnego dnia Nam zycze.

--
                                                    zaufaj niewielu
                                                    W. Shakespeare
                                                  • kendo Re: A TAK CICHUTKO Wam wkleję :) 09.04.20, 11:47
                                                    witajcie,
                                                    no ta babke majonezowa sobie jutro upieke u dzieciecia..

tez wpadlam do sklepu pobliskiego i kupilam dla dzieciecia polska krakowska kielbase bo tym razem zachcialo mu sie tego smaku,

bardzo przyjemnie w zacisznym miescu,
                                                    a tak to wieje jak zwykle,

milego dzionka Wsiem

--
                                                    *
                                                    Vistula
                                                    *
                                                  • jaga_22 Re: A TAK CICHUTKO Wam wkleję :) 09.04.20, 12:25
                                                    Witam... u mnie też piknie za oknem.Dzięki za przepis,spróbuję,mam nawet foremkę.
                                                    Jeszcze nic nie zrobiłam,ani dziś,ani na święta,brak chęci do czegokolwiek.Myślę,że jak zacznę,
                                                    to się rozkręcę big_grin
                                                    Dopiero wyjęłam mięska do rozmrożenia,to jutro pewnie coś upiekę.
                                                    Ja dziś jak Kalisto,przyjemnie było po kołderką i ciężko było wstać.
                                                    Miłego i dobrego dnia
                                                  • lusia_janusia Re: A TAK CICHUTKO Wam wkleję :) 09.04.20, 15:08
                                                    Jaga, najgorzej i trudno zaczac cos robic, bo pozniej jak sie
                                                    rozpocznie, to jedna za druga robota sie pali w rekach,
                                                    zycze udanego wypieku.

Tez wrocilam z przebiezki, ptaszki spiewaly, a wroniska
                                                    zagluszaly te piekne trele, a zimny wiatr to niepotrzebny
                                                    dzisiaj, byloby calkiem przyjemnie, musialam sie za ucho
                                                    trzymac, bo zimno mi przewiewalo nawet przez cienka
                                                    czapeczke.

--
                                                    zaufaj niewielu
                                                    W. Shakespeare
                                                  • lusia_janusia Re: A TAK CICHUTKO Wam wkleję :) 09.04.20, 15:10
                                                    Kendo, ma goracy tydzien przed Wielkanoca, obsluguje dodatkowo
                                                    swoja rodzinke, wcale sie nie dziwie, ze wieczorem czuje sie
                                                    zmeczona.

Przyjemnego popoludnia Nam Wszystkim zycze,
                                                    jutro u nas czerwona kartka w kalendarzu.

--
                                                    zaufaj niewielu
                                                    W. Shakespeare
                                                  • lusia_janusia Re: A TAK CICHUTKO Wam wkleję :) 10.04.20, 14:19
                                                    Hej !!! ....
                                                    Ja sobie nie mam tak dobrze, bo musze siedziec w domku.
                                                    Co drugi dzien ide na marsz. Poszukam jakis film na necie i bede ogladala,
                                                    wieczorem jakis film na ktoryms kanale znajde i nocka i jutro znowu
                                                    dzionek, moze bedzie jasniejszy w myslach.

Dla rodzicow dzieci zawsze sa dziecieciami.

Jaga Myszka nadzoruje Twoja prace przez okno,
                                                    czuje sie wiosennie w sloneczku i nie czuje wirusa?.

--
                                                    zaufaj niewielu
                                                    W. Shakespeare
                                                  • lusia_janusia Re: ### KWIETNIOWO Z WIOSNA ### 11.04.20, 14:19
                                                    Hej !!! ...
                                                    Przy sobocie sie juz obrobilam, zrobilam ostatni zakup
                                                    zeby przez tydzien nie isc do sklepow, pogoda dopisuje,
                                                    dziwnie duzo ludzi wyleglo na spacery.

Nic innego nie wypada jak tylko od okna do okna kontrolowac
                                                    co sie dzieje za oknem do wieczora.
                                                    Dzwonilam wczoraj do corki za granice, pracuja tez w domu,
                                                    i zastanawiaja sie wszyscy jak dlugo potrwa ta izolacja na calym
                                                    swiecie.

Przyjemnego wypoczynku Nam zycze.

--
                                                    zaufaj niewielu
                                                    W. Shakespeare
                                                  • jaga_22 Re: ### KWIETNIOWO Z WIOSNA ### 11.04.20, 15:16
                                                    Lusia wpadła to i ja na chwileczkę,bo idę kończyć sernik.W zasadzie mam po robocie,ale jeszcze
                                                    tylko odkurzę.
                                                    U nas się nie chodzi na spacery,tylko do apteki,po zakupy.
                                                    Dobrze,że chociaż słonko umila nam widok za oknem.

• lusia_janusia Re: ### KWIETNIOWO Z WIOSNA ### 11.04.20, 15:37
                                                    Jaga, jeszcze nie mamy nakazu kwarantanny, nie mozemy sie
                                                    tylko grupowo odwiedzac i przebywac w duzych skupisach ludzkich,
                                                    w sklepach 1, 1/5 m odstepy trzeba zachowac, a kazda kasa ma
                                                    zrobiony z przezroczystej pleksi zagrode, ze nie ma bezposredniej
                                                    stycznosci z kasjerka i przy tasmach jak zbierasz zakupy sa tez
                                                    zrobione ze sklejki przegrody, ze sie ludzie nie stykaja ze soba.

W szpitalach i domach starcow tylko zakaz odwiedzin.

U Ciebie na fotce widac duzo cieplej macie, ale i u nas tez juz paki
                                                    na drzewach duze.

Przyjemnego odpoczynku Ci zycze.

--
                                                    zaufaj niewielu
                                                    W. Shakespeare
                                                  • lusia_janusia Re: ### KWIETNIOWO Z WIOSNA ### 12.04.20, 10:34
                                                    To juz mamy swieta Wielkanocne, ale innaczej jak nigdy
                                                    je obchodzimy, w odosobnieniu ze wzgledu na corona wirus-
                                                    zeby nie zlapac na siebie zarazy.

Optymistycznie zycze nam milo spedzenia czasu.

--
                                                    zaufaj niewielu
                                                    W. Shakespeare
                                                  • kendo Re: ### KWIETNIOWO Z WIOSNA ### 12.04.20, 10:42
                                                    witajcie Swiatecznie Wielkanocnie,

zielone drzewa u Jagi,
                                                    tu tylko gdzie niegdzie cos sie zaczyna zielenic
                                                    ale forsycja w pelnej zoltosci na Wielkanoc zakwitla

miejcie sobie mile swieta
                                                    i az do wtorku,...

--
                                                    *
                                                    Vistula
                                                    *
                                                  • jaga_22 Re: ### KWIETNIOWO Z WIOSNA ### 12.04.20, 16:05
                                                    Witajcie... właśnie sobie porozmawialiśmy sobie z córką i wnuczkami przez video.
                                                    Cały dzień słonko ,ale dla mnie trochę chłodno na balkon ,bo 16st. a miało być 20.
                                                    Forsycja na pewno kwitnie,ale nie mam po drodze,musiałabym do parku.
                                                    Mam nadzieję,że jeszcze będzie kwitła .Korona się nie poddaje.
                                                  • kallisto Re: ### KWIETNIOWO Z WIOSNA ### 14.04.20, 08:55
                                                    Dzień dobry po świętach.
                                                    Skończyły się święta, skończyła się piękna pogoda. Od wczoraj potworna winnica, u nas mocno wiało.
                                                    Drzewka z pączkami dostały dzisiaj do wiary, w nocy był przymrozek. Szkoda byłoby owocowych drzewek...

Przyjemnego wtorku wszystkim życzę.
                                                  • kendo Re: ### KWIETNIOWO Z WIOSNA ### 14.04.20, 09:47
                                                    witajcie,
                                                    tak juz po Wielkanocy,
                                                    pierwsza Wielkanoc w samotnosci nie tylko przez virusa..

wczoraj z kuzynostwem porozmawialam w kraju,
                                                    nie wysylalismy zadnych kartek-ryzyko virusowe,

tu tez sie ochlodzilo choc slonecznie,
                                                    wieje zimnym wiatrem po nocnym przymrozku.

milego wtorku

--
                                                    *
                                                    Vistula
                                                    *
                                                  • lusia_janusia Re: ### KWIETNIOWO Z WIOSNA ### 14.04.20, 10:15
                                                    Witajcie!! ... poswiatecznie
                                                    Faktycznie te siwieta byly totalnie do znudzenia, oprocz
                                                    tych telefoniczynych rozmow, ja obierzalam kilka Polskiskich
                                                    filmow, a takze przypomnialam sobie pare seriali na Yooutobe,
                                                    ale ile mozna ogladac i siedziec w jednaym miejscu lub polegiwac.

Wczoraj miedzy przeblyskami slonca popadal drobny grad sniegowy,
                                                    z przymrozkiem w nocy, teraz slonce przyswieca i widac zakurzone
                                                    okna, ale one czekaja na cieplejsza pogode. Wiatr nie daje za wygrane,
                                                    osadza kurze bezustannie.

Przyjemnego, zdrowego wtorku Nam zycze

--
                                                    zaufaj niewielu
                                                    W. Shakespeare
                                                  • jaga_22 Re: ### KWIETNIOWO Z WIOSNA ### 14.04.20, 11:04
                                                    Witam poświątecznie,od razu lżej mi na duszy.Pogoda chłodniejsza,bo tylko 7st,ale za to mam słoneczko.
                                                    Ja też w tym roku żadnych kartek nie wysyłałam,ale życzenia przesłałam w inny sposób.
                                                    Wczoraj przespałam 2 godz.w ciągu dnia,za to w nocy nie spałam od północy do 4-tej.
                                                    W końcu udało mi się jeszcze trochę pospać.
                                                    Morawiecki zadowolony ,bo przyleciał transport 7 mil.maseczek i kilkaset tys.kombinezonów.
                                                    A to ciągle mało,bo maseczki ciągle trzeba samemu szyć,bo sprzedają drogo.
                                                    Jak mówią,że to może potrwać jeszcze długo,to się wszystkiego odechciewa.
                                                    Dobrego dnia
                                                  • lusia_janusia Re: ### KWIETNIOWO Z WIOSNA ### 14.04.20, 11:20
                                                    Jaga, to prawda, takie przepowienie ze strony nadgornej
                                                    wcale nas nie rozweselaja, atylko doluja.

U mnie w miescie nie widze ludzi w maseczkach, wprawdzie
                                                    tylko przez okna obserwuje ulice, tylko jedna duzo starsza
                                                    osobe odemnie widzialam w ubieglym tygodniu jak szlam po zakupy,
                                                    a ona w mace z zakupow wracala. Babcia ktora obserwuje juz po 80
                                                    niestrudzenie co dzien chodzi z kijami.

Trztymajmy sie zdrowo i daleko od wirusa po podobno na 4 metry
                                                    do butow moze sie przyczepic, testy wirusologow z USA.

--
                                                    zaufaj niewielu
                                                    W. Shakespeare
                                                  • kendo Re: ### KWIETNIOWO Z WIOSNA ### 14.04.20, 11:35
                                                    no nie wiem jakie te maseczki sa,
                                                    musza byc z "specyjalnym filtrem"
                                                    czy czyms takim coby nie przepuszczalo virusa podczas oddychania,
                                                    robiono testy na roznych maseczkach i tylko jakies tam specyjalne sa uznane..pewnie te dla personelu medycznego beda przeznaczone.
                                                    co rusz to nowe wiesci odnosnie corona podaja..
                                                    az strach zyc....

pozbieralam ozdoby swiateczne,
                                                    zaraz do piwnicy po karton zejde i juz calkowicie "Wielkanoc zniknela"
                                                    milego reszty dnia

--
                                                    *
                                                    Vistula
                                                    *
                                                  • lusia_janusia Re: ### KWIETNIOWO Z WIOSNA ### 14.04.20, 12:19
                                                    Kendo, to masz rozrywke dzisiaj w sprzataniu, ja tylko
                                                    odkurzaczem przejade po pokojach i zajme sie ziemia,
                                                    dosypie do doniczek i moze starczy mi na cebulke to
                                                    tez ja wsadze.

--
                                                    zaufaj niewielu
                                                    W. Shakespeare
                                                  • lusia_janusia Re: ### KWIETNIOWO Z WIOSNA ### 15.04.20, 07:35
                                                    Witajcie ...
                                                    Cos z pogoda tak z rana trudno wyczuc jak bedzie, ale
                                                    po ruchu galezi widac, ze wieje dzisiaj rowniez.
                                                    Nastepny dzien siedzenia w domu, tylko przez to przymusowe
                                                    siedzenie, to na nic sie nie ma ochoty.

Optymistycznej srody Nam zycze, ten tydzien bedzie troche
                                                    krotszy bo poniedzialek tez bylo swieto, wszystkie dni teraz
                                                    podobne do siebie.

--
                                                    zaufaj niewielu
                                                    W. Shakespeare
                                                  • kendo Re: ### KWIETNIOWO Z WIOSNA ### 15.04.20, 11:08
                                                    witajcie srodowo,
                                                    rankiem zapowiadalo sie na niepogode,
                                                    na razie sie rozjasnilo,
                                                    choc zapowiadali deszcz,
                                                    wieje zmnym wiatrem

udanej srody Wszystkim zycze

--
                                                    *
                                                    Vistula
                                                    *
                                                  • jaga_22 Re: ### KWIETNIOWO Z WIOSNA ### 15.04.20, 14:48
                                                    Witajcie... rano nie wchodziłam,bo byłam u wampirka.Dobrze,że czapeczkę włożyłam,
                                                    bo zimne wietrzysko wiało.Miało padać,ale słonka i tak nie ma.Trochę pochodziłam,ale wiatr
                                                    i dolegliwości nie dały możliwości.Chciałam usiąść na ławce i odpocząć ,ale się bałam.
                                                    Od poniedziałku prawdopodobnie będzie można wchodzić do lasu i do parku,ale w maseczkach.
                                                    Dziś jeszcze skorzystałam że bez, chociaż i tak było ciężko,bo nie wzięłam przeciwbólowego.
                                                    Szybko dzień leci,aż się boję,że znowu trzeba będzie iść spać.
                                                    Dobrego popołudnia.

Ja i jeszcze dwoje,ulice puste.
                                                  • lusia_janusia Re: ### KWIETNIOWO Z WIOSNA ### 15.04.20, 16:35
                                                    Jaga, mozna powiedziec piekna pora roku, a my musimy
                                                    siedziec w domach i jak idziem na zewnatrz to w maseczkach?
                                                    Ladnie wiosna wyglada na Twoich zdjeciach Jaga.
                                                    Co za czasy nastaly, miejmy nadzieje, ze madre glowy znajda sposob
                                                    na tego wirusa i ludziom dadza na oslone, zeby mogli zyc normalnie,
                                                    Jaga a nie rozumiem dlaczego boisz sie isc spac? ... masz zle sny?...

Przyjemnego popoludnia i spokojnego wieczoru, nocy zycze.

--
                                                    zaufaj niewielu
                                                    W. Shakespeare
                                                  • jaga_22 Re: ### KWIETNIOWO Z WIOSNA ### 15.04.20, 17:51
                                                    Mam złe sny,ale najbardziej się boję czuwania przez parę godzin,bo nie mogę zasnąć po przebudzeniu.
                                                    Dziś wzięłam relanium o 2-giej w nocy żeby dospać te parę godzin,bo rano miałam wstać.
                                                    Różnie to u mnie bywa.Teraz to myślę,że przez tego świrusa korona.
                                                    Może trochę poluzują od poniedziałku,to chociaż wiosnę zobaczę w parku.
                                                  • kallisto Re: ### KWIETNIOWO Z WIOSNA ### 15.04.20, 18:43
                                                    Dzień dobry witam wszystkie vistulowe babeczki😊
                                                    Od dzisiaj w sklepach Żabka sprzedawane są maseczki, paczka z 10 sztuk kosztuje 16 zł.
                                                    Można kupić 1 paczek na osobę. Wiem że sklepy dostały pokój 80 paczek czyli mało, ale może komuś sie uda mam tu na myśli Panie z Polski.

Dzisiaj wieje, ale nie najsilniej przyjemnie na słońcu. Jutro mam pracę zdalną czyli tzw wolne. Mylne na działkę, poradzę por i cebulę na szczypior.
                                                    Trzymajcie się zdrowo.
                                                  • kallisto Re: ### KWIETNIOWO Z WIOSNA ### 16.04.20, 08:06
                                                    Pobudeczka kochaneczki.
                                                    Piękny dzień za oknem, słonko na błękitnym niebie, przyroda też daje o sobie znać, tremę i ptasi koncert już siecrozpoczal. Drzewka zielone pokazują swoją radość na wiosnę.
                                                    My ludzie jesteśmy uważani, ale cieszmy się zdrowiem i z tego, że wredny wirus omija nas szerokim łukiem.
                                                    Od dzisiaj nosimy maseczki, będziemy wyglądać jak kosmici, do każdej jednak sytuacji człowiek się przyzwyczaja. Co kiedyś wydawało się nie mozliwe dzisiaj jest realne. Badzmy ostrozni z usmiechem na twarzy i tego Wam na dzisiaj zyczy Kallisto🌻🌻🌻🌻🌻

Ps. Mój nim powstawał w głowie długo, jak już coś wymyśliłam to głupcze jedno od drugiego🙊🙄
                                                  • jaga_22 Re: ### KWIETNIOWO Z WIOSNA ### 16.04.20, 10:00
                                                    Witam... powiem,że zastanawiałam się co to znaczy Kalisto,Google podpowiada,że to firma pralek smile
                                                    Pogoda dopisuje,jest słonko i ma być dosyć ciepło.
                                                    Córka musi mieć duży metraż żeby pomieścić zwierzątka.Moje dwie kotki są bardzo zazdrosne
                                                    o wszystko.Nawet jak się odzywamy do jednej,to do drugiej też trzeba zagadać ,bo zaraz zazdrość wyłazi
                                                    i zaczyna ganiać tę uprzywilejowaną.Długo będziesz jeszcze pracowała?

https://media1.tenor.com/images/f476946b4cd3df427bc09514f0a492b2/tenor.gif?itemid=11257902
                                                  • kendo Re: ### KWIETNIOWO Z WIOSNA ### 16.04.20, 13:34
                                                    witajcie,
                                                    *Kallisto,jak zwykle super optymistyczna z samego rana,
                                                    wsialam do doniczki koperek,moze pozno,ale cos tam zawsze wyrosnie moze...
                                                    *
                                                    Jagus
                                                    tez dzis wyjatkowo nie spalam...wrrrr
                                                    moze dlatego,ze wczoraj kimnelam po 15 na kanapie...

tu jeszcze w maseczkach nie kaza chodzic,

*Jagusi kocieta slodziaki,
                                                    slicznie sie ukladly do spania,

milego dnia...to juz czwartek....

--
                                                    *
                                                    Vistula
                                                    *
                                                  • kallisto Mój nik 16.04.20, 15:08
                                                    Jaguś do tej postaci się odniosłam że swoim bokiem. Ale czy że mnie taka 🧚‍♀️🌲🌳🍀 nimfato bym nie powiedziala 😁😁
                                                    Kallisto – w mitologii greckiej nimfa leśna; towarzyszka bogini Artemidy, matka Arkasa eponima Arkadyjczyków, po śmierci zamieniona w gwiazdozbiór Wielkiej Niedźwiedzicy
                                                  • kallisto Re: Mój nik 16.04.20, 15:10
                                                    Jaguś pytasz ile mi lat zostało masz na mysli ile do emerytury? Jeszcze 5 piec długich chyba w tej chwili najdłuższych lat.
                                                    Siedząc teraz w domu uświadomiłam sobie haki to jest mu, wszystko powoli bez pośpiechu cudownie byłoby już mieć taki luz....
                                                  • kallisto Re: ### KWIETNIOWO Z WIOSNA ### 16.04.20, 15:14
                                                    Kendus, a co nam pozostało, nie mozna w kolko sie smucic, czlowiek by sie zadreczyl do amentu.

Moja córka ma i wielki dom i wielki ogród, kocha zwierzęta. Jeden kot Rambo cel Biszkopt i jeden pies Sally to kupione zwierzaki jeden kot Sara jest z ochronki. Sara nie ma zębów, struny głosowe ma uszkodzone. Nie nauczy tylko piszczy. Kiedy je to jedzenie z pyszczek wypada. Biedna poszkodowana, ale bardzo opiekuńcze i kochana, zawszedpi z wnukami. Inny piesek Zula i kot Homer są zwierzętami jej teściów, ale, że dom jeden to wszystkich zwierząt jest5. Jak znajdę zdjęcie to wkleję jak wyglądają gdy są razem.
                                                  • kallisto Kudłate pupile 16.04.20, 15:39

Na 1 zdjęciu pod ścianą Pani Zula, lewej pan Biszkopt, od prawej Pani Sara i w środku pan Homer.
                                                    Na 3 z moim wnuczkiem, a 4 szczeniak Sally dzisiaj jest dorosłą 2 letnią sunią.
                                                  • jaga_22 Re: Kudłate pupile 16.04.20, 20:53
                                                    hahaha... teraz dopiero dojrzałam,że masz w nazwie Kallisto 2 l big_grin
                                                    dobrze ,że wytłumaczyłaś . Fajny zwierzyniec,wnusio pewnie zadowolony.U mnie przeważnie są po 2.
                                                    Bardzo trudne pożegnania naszych przyjaciół.Kallisto,ciesz się,że jeszcze jesteś młoda.
                                                    Przed Myszką był Mruczek ,nawet nie wiedzieliśmy ile ma lat.Wet. oceniała na 5 lat.Był wzięty z worka na śmietniku.

Pierwszy dzień kiedy pojawiła się Lenka.Mruczka już nie ma z nami 4 lata
                                                  • lusia_janusia Re: Kudłate pupile 16.04.20, 23:20
                                                    Witajcie...
                                                    Wprawdzie juz pozno, ale nabralam ciekawosci poczytac
                                                    co sie u Was dzieje w kraju.
                                                    Fajnie miec zwierzatka w domu a szczegolnie jak sa male
                                                    dzieci, to odobno sie uodparniaja na rozne alergie ..no dzieci..

Ja tutaj mieszkajac mielismy tez 2 wlasne psy, malej rasy,
                                                    bo same nie jestesmy wyrosle, zeby bylo latwo z nimi spacerowac.

Najgorzej jak futrzaki zaczna chorowac, to tutaj u weta placi
                                                    sie tysiacami, zeby leczyc pupila.

Kallisto, to corka obsluguje cala gromadzke zwierzatek,
                                                    i dzieci tez maja rozrywke zeby sie z nimi bawic, chociaz wiem
                                                    ze nie wszystkie koty lubia dzieci?.
                                                    Ostatnia lata pracy zawsze sie dluza, a plany zwiazane z emerytura
                                                    zmieniaja sie co jakis czas i tez bedzie brakowalo czasu na swoje
                                                    kreatywne zajecia.

Jaga, Lenka i Myszka przytulone do siebie, a jak pierw z poczatku
                                                    to byla wielka niewiadoma czy sie zaakceptuja.

U nas nie ma przymusu chodzic w maskach na twarzy, ale starszym
                                                    zalecaja pozostania w domu.

Spokojnej i wyspanej nocy Nam zycze.

--
                                                    zaufaj niewielu
                                                    W. Shakespeare
                                                  • kallisto Re: Kudłate pupile 16.04.20, 23:41
                                                    Musi i, dzieci jak dzieci, czadem męczą zwierzynę, ale zwierzaki.je kochają. Tylko jeden kot dzikuje ten szary bardzo kudlaty leśny norweski, nie lubi towarzystwa. Siexzi czesto w piwnicy albo szlaja sie po okolicy, nadzial sie kiedys i wydlubal sobie oko. Ma zaczyte i wygkada jak cyklop. Zapomniakam dopisac, ze procz tych kudlatych zwierzakow jest jeszcze chomik i akwarium 300 litrowe, bardzo piekne. Tak mi sie dziecko z hodowlą rozwinelo.
                                                  • kallisto piatek, piąteczek, piątunio 17.04.20, 09:01
                                                    Tylko czy dla kogoś znaczenie ma dzień tygodnia jeśli się nie pracuje?
                                                    Dzień dobry wszytskim i dobrego dnia życzę.
                                                    Słonko z aoknem, byłam na balkonie, bardzo przyjemna aura. Można już na reklas wyjśc, wczoraj tak mówili. Wybieracie się choć na chwilę na spacer?
                                                  • kendo Re: piatek, piąteczek, piątunio 17.04.20, 11:44
                                                    witajcie,
                                                    no widac ze u Kallisto rodziny zwierzyniec na calego..
                                                    sliczne akwarium-tez przy tym jest pracki sporo by czysci..
                                                    z chomikiem tez codziennie trzenba "mokre trocinki wyrzucac"

*Jagi kociaki sa cudowne,
                                                    zaakceptowaly sie w koncu..

witajcie piatkowo,
                                                    fakt,dzis slicznie za oknem i nawet nie wieje mocno,
                                                    planuje krotki spacer,wyrzucjac smieci..

milego dnia

--
                                                    *
                                                    Vistula
                                                    *
                                                  • jaga_22 Re: Kudłate pupile 17.04.20, 12:00
                                                    Witam pięknie,pięknie jest też na dworze,błękitne niebo i słoneczko.
                                                    Szkoda,że dziś jeszcze nie można iść do parku.Może pójdę po wyniki,szkoda,że to nie jest poniedziałek.
                                                    Jak byliśmy młodzi,to też mieliśmy takie duże akwarium i różne ryby.Teraz taka namiastka
                                                    20-tka i parę rybek.Parę lat temu syn mi na gwiazdkę założył i tak sobie jest.
                                                    Miłego i dobrego dnia ze słoneczkiem https://encrypted-tbn0.gstatic.com/images?q=tbn%3AANd9GcRzMUih1CGauDRoCVuzOV7YoCzXVTMvRYkW-AoQwXb5n0fMhrhy&usqp=CAU

Pokażę glonojada,dziś nie chciał wejść na szybę,a jak dałam z reflektorem to uciekł.
                                                    Leży sobie skubaniutki na ziemi , parę rybek i parę krewetek.

• lusia_janusia Re: Kudłate pupile 17.04.20, 12:24
                                                    Witajcie...
                                                    Jak przyjechalam do Szwecji do meza to tez bylo w domu
                                                    akwarium z rybkami, pozniej przy roznych przemeblowaniach
                                                    odalismy go i tylko corka miala chomika, krolika i swinke morska
                                                    ale nie wszystko na raz, przy kazdym stworzonku jest praca jak sie
                                                    chce miec na czym oko nawiesic.

Za oknem mamy piekna pogode, widze po ludziach co dzien cieplej,
                                                    ale ja chyba jeszcze posiedze w domu dopiero po niedzieli wyjde
                                                    uzupelnic zakupy, chociaz corka pytala w telefonie czy mi czego nie
                                                    podrzucic, bo mowi ze chce miec babcie jak najdluzej dla Elsy.

Miejmy sobie optymistycznie.

--
                                                    zaufaj niewielu
                                                    W. Shakespeare
                                                  • kallisto Re: Kudłate pupile 17.04.20, 19:00
                                                    zwierzatka sa kochane, ufne, daja sie tulic,pieknie mrucza i miauczą. traktujemy je jak swoje dzieci, dlatego zwierzatka czesto mysla,ze sa ludzmi.

po powrocie z dzialki posadzilam sobie do doniczki 4 pory,zobaczymy czy sie przyjmie i czy wyrosnie. Robie eksperymenty z drobnymi warzywkami. Posieje tez koper, mam takie dyze skrzynie, jest miejsce.
                                                  • kallisto Dzisiaj 18.04.20, 07:56
                                                    Dzień dobry.
                                                    Jesteśmy już po połowie kwietnia, święta za nami, nie długo wakacje, ciekawe jakie będą? Czy nas paskuda opuści, by moc wyjechac w ciekawe miejsca? Mialam plan zwiexzic Trojmiadto, ale chyba wszydtko wezmie w łeb....

Nie ma co się martwić, czas leci jak opętany szaleniec, nie długo sylwester😁

Przyjemnej soboty przy kawce, herbatce z dobrym ciągiem. Jak Was znam to na pewno coś pieczęcie? Też może rozkręca się w kuchni, ciężki to będzie dzisiaj wysiłek, strasznie nadwyrezylam mięśnie podlewajac wczoraj konewka. Wykorzystuje deszczówkę i trzeba trochę się namówić. Trzaski mam tuż przy beczce, ale co z tego gdy konewka ciężka jak zbój.

Do miłego.
                                                  • lusia_janusia Re: Dzisiaj 18.04.20, 08:16
                                                    Witajcie....
                                                    Kallisto, masz wiele planow i zajec, ktore pomagaja Ci
                                                    zyc do przodu, miejmy nadzieje, ze jakies antidotum
                                                    znajda na ta paskude i bedziemy mogli dalej normalnie
                                                    zyc.

Ja tez chcialam w tym roku zrobic jakis eksperyment z roslinkami
                                                    na balkonie, ale ta szczegolna sytuacja odebrala mi polot.
                                                    Czuje sie jak pod kloszem.

Optymistycznie z dzisiejszym sloncem zycze Nam przyjemnego,
                                                    zdrowego weekendu.

--
                                                    zaufaj niewielu
                                                    W. Shakespeare
                                                  • jaga_22 Re: Dzisiaj 18.04.20, 10:45
                                                    Witam... przyłączam się do życzeń Lusi.Ja jeszcze żadnych roślinek nie mam.Posiałam trawę dla kotków,
                                                    a ona po 2 tyg.dopiero wschodzi. Zostanę bez kwiatów ,a balkonu też pewnie nie zrobią.Trudno wink
                                                    Fajnie,że słonko nie zawiodło

https://animowane-gify.pl/uploads/Kubki%20na%20dzie%C5%84%20dobry.gif
                                                  • kendo Re: Dzisiaj 18.04.20, 11:25
                                                    WITAJCIEEEEEEEEEEEEEE
                                                    czytam,ze macie sie dobrze,poza wyjatkiem Lusi,
                                                    bo "polot balkonowy stracila",a tak lubie cos na nim pielegnowac..

znajomi mieli akwarium i rozniaste rybki i glonojada co czyscil szybki,
                                                    jest przy wszystkim troche pracki,
                                                    mi sie marzyla mini kula kawariowa,
                                                    ale zrezygnowalam,majac w domu po kolei psiuny,
                                                    ogonami by mi go stracily..

milej soboty zycze,

ciasto mam zamrozone i pewnie sernika wyjme do poobiedniej herbatki

--
                                                    *
                                                    Vistula
                                                    *
                                                  • jaga_22 Re: Dzisiaj 19.04.20, 11:12
                                                    Witam... jestem przeciwna wszelkich kul dla rybek.Biedaczka tylko w kółko pływa.
                                                    Psiuny merdające ogonami to co innego.Moje ogoniaste trzymają ogony przy sobie smile
                                                    Piękną niedzielę mamy.Lenka z samego rana wypatrzyła słoneczko.

• lusia_janusia Re: Dzisiaj 19.04.20, 12:49
                                                    Hej !!! przy niedzieli...
                                                    Chyba sobie wszyscy zyczymy dni bez wirusow rozniastych.
                                                    A pogoda sloneczna juz od poczatku kwietnia bez deszczu, tylko
                                                    zacheca do spacerow, a tu czlowiek sie boi wyjsc. chociaz w moim
                                                    rejonie nie ma tyle zawirusowanych? raz na tydzien ide do sklepu
                                                    a pozniej oplotkami przelece szybki marsz, i chyba po calym tym
                                                    bajzlu trzeba bedzie wymienic garderobe, bo drzwi od lodowki jakos
                                                    czesto sie otwieraja, a na dodatek dzisiaj upieklam sobie nastepna
                                                    babke, a wcoraj na kolacje pizze i jeszcze zostalo do zamrazaki na
                                                    zas.
                                                    Jaga Twoje kotki maja to dobrze z wyjsciem na balkon, u mnie tez jeden
                                                    zawsze jest od sasiadki z drugiej klatki obok, czasem tez siedzi na moim
                                                    parapecie okiennym.

Przyjemnej niedzieli Nam Wszystkim zycze.

--
                                                    zaufaj niewielu
                                                    W. Shakespeare
                                                  • alfredka1 Re: Dzisiaj 20.04.20, 15:24
                                                    przychodzi człowiek do lekarza i mówi:

panie doktorze, zjadlem pizzę z opakowaniem , czy przeżyję
                                                    na to lekarz? wszyscy umrzemy ..
                                                    a pacjent blednie, słania sie na nogach i mówi :
                                                    o Boże.... co ja narobiłem ....

• kendo Re: Dzisiaj 20.04.20, 20:39
                                                    *Alfredziu,
                                                    usmialam sie ,bede dobrze spac po pracowitym dzisiaj dniu,

witajcie nieobecne Ludziki i miejcie sobie mily wieczor i wyspijcie sie...

--
                                                    *
                                                    Vistula
                                                    *
                                                  • lusia_janusia Re: Dzisiaj 21.04.20, 08:09
                                                    Hej!!..
                                                    Slonce na najwyzszych obrotach zaglada mi w okna do salonu.
                                                    Alfredka jak zwykle przy dobrym nastawieniu do zycia?, bo coz
                                                    nam juz zostalo, nic my nie poradzimy z wirusem, tu juz madre
                                                    glowy mysla i jakos w czasie sie to ciagnie i potrzeba wszystko
                                                    przetestwowac, zeby ludziom dawac zdrowie.

Szkoda ze nie mam jakiego pieska, to bylaby okazja do wyjscia
                                                    z domu.
                                                    Optymistycznie zycze Nam przyjemnego wtorku i zdrowego.

--
                                                    zaufaj niewielu
                                                    W. Shakespeare
                                                  • kendo Re: Dzisiaj 21.04.20, 11:15
                                                    ja tez juz jestem dzisiaj,
                                                    faktycznie slonce operuje na najwyzszych obrotach z lekkim wiaterkiem
                                                    miejcie sobie mily wtorek

--
                                                    *
                                                    Vistula
                                                    *
                                                  • lusia_janusia Re: Dzisiaj 21.04.20, 13:17
                                                    No tez weszlam z rana, bo pozniej cos innego sie robi,
                                                    a ostatnio to nawet i zapomne, a teraz juz zjadalam
                                                    obiad i z herbatka pozagladalam gdzie chcialam.
                                                    Przyjemnego Popoludnia Nam zycze.

--
                                                    zaufaj niewielu
                                                    W. Shakespeare
                                                  • kallisto Re: Dzisiaj 21.04.20, 16:13
                                                    Dzien dobry.
                                                    Widzę, że życie toczy się normalnie ?
                                                    U nas wszyscy zamaskowane, mój wnuczek w masce uda je, że napada na bank😁
                                                    Śmiesznie wyglądamy na ulicach, niby wszyscy tak samo, ale jednak nieco inaczej. Maski białe, zielone, kolorowe , przeciw smogowe. Sama mam uszyta w kwiatki.

Miłego dzionka.
                                                  • lusia_janusia Re: Dzisiaj 21.04.20, 17:59
                                                    Kallisto, ten okres przejdzie do histori, bedziemy go wspominac
                                                    z wnukami, historji do opowiadania bedzie mnostwo, u mnie nie
                                                    chodza w maskach, ja do sklepu tylko raz w togodniu, na drzwiach
                                                    przylepilam kartke ze nie przyjmuje zadnych gazetowych reklam
                                                    i listonosz to respektuje,

Przyjemnego wieczoru Nam zycze.

--
                                                    zaufaj niewielu
                                                    W. Shakespeare
                                                  • lusia_janusia Re: Dzisiaj 22.04.20, 09:18
                                                    Witam z pieknym wiosennym sloncem.
                                                    https://www.gify.net/data/media/1225/dzien-dobry-ruchomy-obrazek-0022.gif
                                                    Dzisiaj mam dla rozrywki kilka planow, tak ze
                                                    starczy mi calego dnia na jego wykonanie.
                                                    Wieczorem bede pewnie z siebie zadowolona,

czego i Wam zycze na dzisiejsza srode.

--
                                                    zaufaj niewielu
                                                    W. Shakespeare
                                                  • jaga_22 Re: Dzisiaj 22.04.20, 10:25
                                                    Witam... ciągle odkładam wyjście z maseczką,ale w końcu będę musiała zobaczyć jak wygląda wiosna.
                                                    Lusia ma coś pilnego do zrobienia,ale ma być zadowolona,to tylko przyklasnąć.
                                                    Kendo też ma co robić, nudów u Was nie widać.
                                                    Dobrego dnia dla Wszystkich.
                                                  • kendo Re: Dzisiaj 22.04.20, 10:53
                                                    witajcie Vistulanki,

no,jak sie ma checi do pracki,
                                                    to sie znajdzie i cos do zrobienia,
                                                    pare projektow lezalo "odlogiem"
                                                    czas je pozakanczac..

tu tylko dwie arabki widzialam zasloniete szalikien az na nos,

slonecznie,ale zapowiedzieli,ze ma byc ochlodzenie

milego dzionka Wszystkimi

--
                                                    *
                                                    Vistula
                                                    *
                                                  • kallisto Re: Dzisiaj 22.04.20, 19:53
                                                    Witajcie.
                                                    Wróciłam z działaczki, A byłam tam od 14. Dużo pracy wykonałam, A jutro też już mam plany. Jak widzę każda z nas ma jakieś przedsięwzięcia.
                                                    Ptaszki jeszcze wieczornie cwierkaja aż miło posluchac.
                                                  • kallisto Re: Dzisiaj 23.04.20, 08:08
                                                    Dzień dobry ranne ptaszki.
                                                    Siostry już na nogach jak widze😊
                                                    Rozpusta w biały dzień, jeszcze leżę pod kołdrą, kiedy to takie rozkoszne 😁

Przyjemnego dnia.
                                                  • lusia_janusia Re: Dzisiaj 23.04.20, 08:19
                                                    Witajcie!! .....
                                                    *Kallisto, wcale Ci sie nie dziwiej, jak wczoraj wykonalas kawal
                                                    roboty na dzialce, to dzisiaj nalezy Ci sie solidy relaks.

*Jaga ma dylemat z podjeciem dycyzji wyjcia w maseczce, pewnie
                                                    jak dojrzeje, to bedzie mozna juz chodzic bez, bezpieczniej chyba
                                                    teraz siedziec w domku.

Tez juz po sniadaniu, dopijam kawe i rzuce okiem gdzie co
                                                    jeszcze moge zrobic ze swoimi spowolnionymi checiami.
                                                    Zauwazylam, ze czesto teraz spogladam przez zamkniete okno,
                                                    z obserwacji widze tych samych ludzi, chyba ktorzy do pracy
                                                    podazaja, dzieci chodza do szkoly, i pieski sa wyprowadzane na
                                                    spacery, w domu starcow dla dementow, tez widac zmiany w oknach.
                                                    Zyby juz byl koniec tej pandemi i wynalezli jakis radykany medykament
                                                    na wyzdrowienie ludzi.

Optymistycznego dzionka Nam zycze.

--
                                                    zaufaj niewielu
                                                    W. Shakespeare
                                                  • kallisto Re: Dzisiaj 23.04.20, 08:29
                                                    Podobno Amerykanie mają udostępnić swiatu i Europie skuteczny i bardzo szybko działający lęk przeciw temu wirusowi. Nie wiem jakie kroki xostaly podjete, slysze tylko tyle co maz mi przekaze, bo nie chce dolowac sie tymi smutnymi wiadomosciami w tv.
                                                    Lek tak szybko działał, że z dnia na dzień pacjent czuł ogromną poprawę i w ciągu 4 dni niemal wyzdrowieć, A był w ciężkim stanie.
                                                    Pytanie tylko czy nasze władze zakupiła dostęp do leku, bo za darmo nikt tego nie da. Jeśli będzie kosztowny i Polski nie będzie stać na jego kupno to pozostaje nam zadowolić się programami TVP, bo na poszły ogromne miliardy i to nas wyleczy z pandemii😡
                                                  • lusia_janusia Re: Dzisiaj 23.04.20, 08:46
                                                    Kallisto, to nie wierze w ten lek w USA, jak tam umiera co dzien
                                                    b.duzo ludzi.
                                                    Wydaje mi sie ze kraje chetnie by zakupili licencje niz sprowadzali
                                                    lek, bo zaplaca tylko za licencje jednorazowo.
                                                    Teraz jest wiele takich doniesien ze szczepionkami rowniez gdzie
                                                    wyprobowuja je w Chinach.

--
                                                    zaufaj niewielu
                                                    W. Shakespeare
                                                  • jaga_22 Re: Dzisiaj 23.04.20, 10:16
                                                    Witam tylko i idę kończyć swoje gołąbki.Dzień piękny,kto wie czy dziś nie nadszedł
                                                    ten pierwszy dzień z maseczką big_grin
                                                    Lenka się wygrzewa na słoneczku,ma być 19 st.

Pozdrawiam pracusie.

• lusia_janusia Re: Dzisiaj 23.04.20, 10:45
                                                    No, nie... Jaga stworzylas swoim kotkom wywczasy na cale
                                                    lato.
                                                    Tu ma byc +20,oC i chyba tez po lunchu wyjde.... moze...

--
                                                    zaufaj niewielu
                                                    W. Shakespeare
                                                  • jaga_22 Re: Dzisiaj 23.04.20, 19:20
                                                    Wykorzystałam słoneczko i dotleniłam się.Jutro może padać
                                                    i listonosz może przynieść emeryturkę.
                                                    Cudnie tak posiedzieć na powietrzu w parku,czy nad wodą.
                                                    Miłego wieczoru.

• lusia_janusia Re: Dzisiaj 23.04.20, 19:38
                                                    Jaga, spedzilas w piekna pogode piekny spacer i sie oczywiscie
                                                    dotlenilas sie, a wiosna tego roku przepiekna widac to na zdjeciach,,

jakis ten los jest przewrotny, ze piekna pogoda w trakcie wirusa,ktory ogranicza nas wszystkich do wypadow w przyrode i spacerow do parku,

Przyjemnego wieczoru Nam zycze i spokojnej nocy.

--
                                                    zaufaj niewielu
                                                    W. Shakespeare
                                                  • kendo Re: Dzisiaj 23.04.20, 20:24
                                                    witajcie wieczornie,
                                                    odpoczelam co nieco,
                                                    bylam u dzieciecia na wlsciach..

*Kallisto,
                                                    wiem,jak po pracy na dzialce w ogrodzie czlek sie czuje nastepnego dnia,
                                                    ponad 30 lat mieszkalam w williz duzym ogrodem,
                                                    wiem ile pracy trzeba wlozyc..

*Jagusi Lena jak hrabina sie wygrzewa w sloneczku,
                                                    a i spacerk byl tez udany,widzac po zielonosci jak w kraju juz jest,

milego wieczoru Wsiem

--
                                                    *
                                                    Vistula
                                                    *
                                                  • lusia_janusia Re: Dzisiaj 24.04.20, 06:47
                                                    Witam Was z porannym sloncem...

Taka praca na dzialce i w ogrodzie dzielona na etapy daje duzo
                                                    satysfakcji, jak sie obserwuje jak roslinki z wdziecznoscia nam
                                                    rosna i ciesza nasze oczy.

Dzisiaj juz piatek i weekend przed nami, byle zdrowie dopisywalo
                                                    to bedzie dobrze. Brakuje tylko bliskich kontaktow nawet z rodzina.

Optymistycznie zycze Nam slonca nad glowami i zdrowia.

--
                                                    zaufaj niewielu
                                                    W. Shakespeare
                                                  • jaga_22 Re: Dzisiaj 24.04.20, 11:13
                                                    Witajcie... nie tak ładnie jak wczoraj,ale narzekać nie ma na co.Wspominali o opadach,
                                                    na razie niebo błękitne,tylko wiaterek większy.
                                                    W sumie to nie mam nic do roboty,ogródka nie mam i bardzo dobrze.
                                                    Za kwiatek robi mi Myszka wink

• kendo Re: Dzisiaj 24.04.20, 14:40
                                                    no i sliczny kwiatek-Myszka,Jago,

slonecznie bylo a teraz jakos slonce zawoalowane jakies eie robi,
                                                    tu zapowiedzieli pierwsze blyskawice nawet mocne..

milego weekendu Wszystkim

--
                                                    *
                                                    Vistula
                                                    *
                                                  • lusia_janusia Re: Dzisiaj 25.04.20, 08:06
                                                    https://www.gify.net/data/media/1351/pszczolka-maja-ruchomy-obrazek-0015.gif
                                                    Witajcie ...
                                                    Mozna powiedziez ze u Jagi juz lato w pelni, przynajmniej na
                                                    zamieszczanych zdjeciach widac.

Ochlodzilo sie nieco, po lekkim, nocnym deszczyku, zadnych planow
                                                    na dzisiaj, moze cos mi zaswita z nudow do zrobienia.

Przyjemnej soboty Nam zycze.

--
                                                    zaufaj niewielu
                                                    W. Shakespeare
                                                  • kendo Re: Dzisiaj 25.04.20, 10:17
                                                    sobotnio sie witam i zaraz zmykam az do poniedzialku
                                                    zyczac Wam przemilego weekendu i rozsadnego przebywania na powietrzu

*LUsia,
                                                    fajna pszczolka...

--
                                                    *
                                                    Vistula
                                                    *
                                                  • jaga_22 Re: Dzisiaj 25.04.20, 11:00
                                                    Witam... widzę,że Kendo zapuściła korzonki u syna,tylko na noc wraca.
                                                    Szkoda nie możesz z Lusią popracować w ogródku? byłoby jeszcze fajniej big_grin
                                                    To prawda drzewa w rozkwicie,nie tylko na zamieszczonych zdjęciach,lada dzień będzie kwitł kasztan
                                                  • kendo Re: Dzisiaj 25.04.20, 11:36
                                                    witaj Jaga,
                                                    zielono u Ciebie..

"corona minie"
                                                    to wspolnie bedziemy grillowac na ogrodzie,
                                                    nic straconego..

miej sobie mily weekendzik

--
                                                    *
                                                    Vistula
                                                    *
                                                  • lusia_janusia Re: Dzisiaj 26.04.20, 11:07
                                                    Jaga, Alfredko, w swoim kraju macie cieplej,
                                                    u mnie jeszcze nie kwitna bzy, ale lipy w malym
                                                    parku juz dostaja male listki, golebie poparowane,
                                                    jedne siedza juz w swoich gniazdkach, inne pary jeszcze
                                                    sie kochaja i nie buduja gniazdek.

Przyjemnej, zdrowej niedzieli Nam zycze.

--
                                                    zaufaj niewielu
                                                    W. Shakespeare
                                                  • jaga_22 Re: Dzisiaj 26.04.20, 11:41
                                                    Witajcie... dziewczynki to spryciule big_grin teraz pewnie nie spotykasz się z Elsą?
                                                    Dziś za dużo chmur,słonko tylko od czasu do czasu wydostaje się z obłoków.
                                                    Kiedyś mnie rozbudzały gruchające gołębie,nieraz o 4-tej aż byłam zła.A teraz tylko co jakiś czas
                                                    gołąb zagrucha,ale i tak ślad zostawi wink Specjalnie za nimi nie tęsknię,bo brudzą.
                                                    Innych ptaków jakoś nie słychać.
                                                    Miłej niedzieli.
                                                  • lusia_janusia Re: Dzisiaj 26.04.20, 14:50
                                                    Jaga, to prawda, teraz wszystkie kontakty towarzyskie sa
                                                    wstrzymane dla wlasnego bezpieczenstwa, ale miejmy nadzieje,
                                                    ze juz wkrotce bedzie mozna sie odwiedzac i przebywac blisko
                                                    siebie, to sobie odbije. Teraz corka przysyla mase zdjec i filmik z pierwszych
                                                    postawinych samodzielnie kroczkow przez Else.

--
                                                    zaufaj niewielu
                                                    W. Shakespeare
                                                  • lusia_janusia Re: Dzisiaj 27.04.20, 08:48
                                                    Witajcie...
                                                    ostatni poniedzialek kwietnia.
                                                    Slonce za oknem, dzieci juz do szkoly poszly,
                                                    ludzie co maja prace tez odjechali samochodami.
                                                    Obiad mam niedzielny, nic nie musze, chyba ze jakas
                                                    idea mnie nawiedzi to sie wezme za robote.

Przyjemnego tygodnia Nam zycze.

--
                                                    zaufaj niewielu
                                                    W. Shakespeare
                                                  • kendo Re: Dzisiaj 27.04.20, 10:09
                                                    witajcie poniedzialkowo,
                                                    slonce w zenicie ale jakby chlodnawo przez wiaterek,

udanych planow na dzis i caly tydzien-

--
                                                    *
                                                    Vistula
                                                    *
                                                  • jaga_22 Re: Dzisiaj 27.04.20, 10:30
                                                    Witam... u mnie piękna pogoda,aż się nie chce wierzyć,że ponad 20st.
                                                    Koty też doceniają słonko. W domu zawsze jest co do zrobienia,tylko nie zawsze idą w parze z chęciąwink
                                                    Spokojnego dnia

• lusia_janusia Re: Dzisiaj 28.04.20, 07:46
                                                    Witajcie...
                                                    Wtorek, juz w nocy zaczelo padac, wczoraj poszlam na szybki marsz,
                                                    czlowiek przez to siedzenie straci kondycje.
                                                    U Jagi kotki sie nie przejmuja, relaksuja sie w sloncu na balkonie, to sie
                                                    nazywa zyc w luksusie.

Przyjemnego wtorku Nam zycze.

--
                                                    zaufaj niewielu
                                                    W. Shakespeare
                                                  • kendo Re: Dzisiaj 28.04.20, 08:48
                                                    tak,tak Lusia,
                                                    kotki u Jagusi maja rajskie zycie,

witajcie Zalogo,
                                                    chlodno sie zrobilo
                                                    roslinki na balkonie nie padly,
                                                    wiec chyba sluzy im ta aura.

milego dnia Wszystkim

--
                                                    *
                                                    Vistula
                                                    *
                                                  • jaga_22 Re: Dzisiaj 28.04.20, 12:21
                                                    Witajcie ... posyłam Wam słoneczko które dziś mam od samego rana.
                                                    Dziś kotkom nie chce się siedzieć na balkonie,wybawiły się z córką,bo ma urlop
                                                    i poszły sobie spać.Szybko godziny lecą,nie mam czasu na nic big_grin

https://i.pinimg.com/originals/65/d2/02/65d20292e8868d6db20e1cca26a9fff4.gif
                                                  • lusia_janusia Re: Dzisiaj 29.04.20, 09:17
                                                    Witajacie....
                                                    Sniadanko poprawilam sobie apetycznie wyladajaca
                                                    kawa od Jagi.
                                                    Za oknem wyglada zimno, kilka planow
                                                    na dzisiaj,

Przyjemnego czwartku Nam zycze.

--
                                                    zaufaj niewielu
                                                    W. Shakespeare
                                                  • jaga_22 Re: Dzisiaj 29.04.20, 09:37
                                                    Witam... zrobiło się zimno i deszcz pada.Planów nie mam na dziś
                                                    i nie mam ochoty.Poczekam na ładniejsze dni to się naładuję.
                                                    W domu też zrobiło się chłodno.Lusiu nie pędź tak, jutro czwartek big_grin
                                                    Dobrego dnia.
                                                  • kendo Re: Dzisiaj 29.04.20, 12:31
                                                    witajcie srodowo,
                                                    tu sloneczko zaswiecilo,
                                                    wiatrzysko bardzo chlodne,
                                                    jednym slowem zimnica,
                                                    kawusia zapachniala mi od Jagusi,
                                                    ale mam herbate teraz do popicia,
                                                    kawusie na podwieczorek zrobie...

milego dnia

--
                                                    *
                                                    Vistula
                                                    *