Dodaj do ulubionych

Prezenty dla dzieciaków

19.04.04, 18:19
Słuchajcie, czy bierzecie prezenty dla dzieciaków, dla których będziecie au
pair? Gdy jechałam na Majorkę, to nie było problemu, bo dzieciaki były
troszkę starsze, teraz zaś będę miała roczne bliźniaczki i nie mam pojęcia co
im kupić. Pomożecie????
Obserwuj wątek
    • mijaczek Re: Prezenty dla dzieciaków 21.04.04, 11:19
      Kiedy ja wyjezdzalam n aau-pair poltora roku temu zabralam prezenty dla kazdego
      czlonka rodziny. Pamietam, ze dla matki mialam czekoladki Wedla (te z
      Chopin'em), dla ojca..hmm... co ja mialam dla ojca.. chyba ksiazke o Polsce, a
      dla 2,5 letniego chlopca misia Endo.
      Najczesciej dziewczyny wioza ze soba zabawki dla dzieci i cos typowo polskiego
      dla rodzicow (radze odpuscic sobie alkohole lub prezenty w stylu kilogram
      kielbasy jalowcowej :o) )
      Drobne prezenty sa swietne. Duze - nie smaczne, no i poloza na was obowiazek
      kupienia przynajmniej tak samo drogiego prezentu na urodziny, pod choinke, etc.
      Album o Polsce, albo polskie slodycze sa idealnym prezentem.
      Dokad jedziesz na to oper?
      Pozdrawiam.
      Mia
      • moore_ash a ja bym... 21.04.04, 19:38
        ... nic nie kupowal. tak tez zreszta zrobilem. jakos nie widze powodu dla
        ktorego mialbym kupowac prezenty ludziom, ktorych tak na prawde w gole nie
        znam... pozniej, urodziny czy cos takiego to co innego, ale na poczatku?

pozdr.
        tb
            • m_wait Re: wyjaśnienie.. 23.05.04, 14:21
              Hej,
              jadę w październiku opiekować się trzymiesięczną dziewczynką.Chciałabym każdemu
              przywieźć jakiś symboliczny prezent.Dla mamy już mi podpowiedziałyście,a TEN
              20-latek to brat małej ...Sama mam 21 lat ,ale naprawdę nie mam pomysłu.Tylko
              nie piszcie,że nie trzeba nic kupować obcym ludziom...
              • mijaczek Re: wyjaśnienie.. 23.05.04, 21:55
                Fitam, fitam...
                A jak ten braciszek maleństwa zacznie się Tobą interesować? Ja bym tam
                uważała.. :o)
                Kupuj prezenty, kupuj, tylko jak najbardziej symboliczne i skromne :o)
                "Młodemu" możesz kupić angielską wersję książki Lema, niech Anglik ją zrozumie
                i pojmie geniusz Lema to wtedy przynajmniej będzieci mogli pogadać sensownie :o)
                Pozdrofienia
                Mia
                ps. ja oczywiście nie mam nic przeciwko poznawaniu facetów w trakcie bycia
                operką. Sama znalazłam w ten sposób moje największe szczęście :o)
                • m_wait Re: wyjaśnienie.. 24.05.04, 20:00
                  Masz rację(który to już raz?!) ,że książka będzie fajnym prezentem.Należy Ci
                  się jeszcze kilka wyjaśnień:
                  1.Chłopak nie jest Anglikiem tylko Francuzem polskiego pochodzenia =)))
                  2.Ja tak jak Ty mam już moje Szczęście i dwa tygodnie temu zaręczyliśmy się.
                  3.Jadę dopiero w październiku,ale gdy znalazłam to forum postanowiłam już trochę
                  popytać bardziej doświadczonych.
                  4.Mam nadzieję nie przeżyć takiego horroru jak TY...Rodzina to znajomi mojej
                  cioci -podobno bardzo ciepli ludzie.
                  pozdrowienia
                  • mijaczek Re: wyjaśnienie.. 24.05.04, 20:12
                    Fitam,
                    zaręczyłaś się dwa tygodnie temu (gratuluję! ja swój pierścionek zaręczynowy
                    też dostałam jakieś dwa tygodnie temu, choć oświadczyny były już w lutym, ale
                    warto było czekać!) i opuszczasz swoje kochanie?? Na jak długo wyjeżdzasz?
                    Będziecie się widzieć przez ten czas? Oj, współczuję!!!
                    Pozdrafiam,
                    Mia
                    • m_wait Re: =)) 26.05.04, 20:30
                      Hej,
                      masz rację warto czasem czekać (w końcu jestem m_wait)Wyjeżdżam na rok.W
                      październiku 2005 wracam .Rozmawiałam z panią u której będę pracować i
                      powiedziała,że moje Serduszko będzie mogło mnie odwiedzić i przenocować na kilka
                      dni.Będziemy się widywać raz na 3 m-ce.Mam nadzieję...Zaręczyliśmy się przed
                      pojawieniem się propozycji wyjazdu-nie było to wymuszone.
                      WRACAJĄC DO WĄTKU ;) :Jaki mam dać prezent 20 letniemu Francuzowi polskiego
                      pochodzenia?Książka,kubek są okay może wymyślicie coś jeszcze...
                      Kolorowych i radosnych snów
    • izabela.pr Re: Prezenty dla dzieciaków 16.06.04, 20:48
      myslisz ze gra beszie lepsza?? j jade do szkocji okolice inverness. a co do tej
      czworki to ja bede sie opiekowac tylko jednym maluchem codziennie a dwujaka po
      szkole. najstarszy synalek raczej nie potrzebuje opieki ;) zato bede walczyc z
      nim o samochod:). chyba ze bedzie bardzo chcial moge sie nim zaopiekowac na
      jakiejs sobotniej imprezce:)))
      • mijaczek Re: Prezenty dla dzieciaków 16.06.04, 21:23
        Hihi... no no no... a chociaż ciekawy ten najstarszy? Ja jakoś nie przepadam za
        urodą Szkotów, Irlandczyków i innych brytyjczyków, no ale o gustach się nie
        dyzkutuje.
        Ja miałam dwójkę dzieci - najwspanialszych diablic na świecie. Ale trójka to
        byłoby dla mnie już za dużo. Nie dałabym rady. Z tego samego powodu moim
        zdaniem nie powinno się posiadać więcej niż 2 dzieci, no, w porywach do trójki.
        Każde dziecko zasługuje na maximum uwagi, miłości, cierpliwości, etc. Nikt mi
        nie wmówi, że uczucia się nie rozkładają, kiedy zajmujesz się większą ilością
        dzieci.
        Zyczę ci powodzenia. Zdaję się, że sonata_arctica jest zainteresowana wyjazdem
        do Szkocji, mogłabyś jej napisać jak znalazłaś swoją rodzinę? Ona założyła
        wątek o Szkocji. dzięki
        Pozdrofionka,
        Mia
      • mijaczek Re: Prezenty dla dzieciaków 16.06.04, 21:28
        Aha, a co do pytania, no skoro nie chcesz wydawać majątku to pewnie, że tak.
        Czekoladki wpieprzą jeszcze tego samego wieczoru nie doceniając ich smaku, a
        gra zostanie. Albo trafisz na taką rodzinę w jakiej ja byłam i czekoladek nie
        dostaną dzieci, tylko rodzice zeżrą wszystko... muhahaha!
        Pozdrafiam jeszcze raz!
        Żmija
      • mary_an Re: Prezenty dla dzieciaków 16.06.04, 21:44
        Ostatnio zalozylam podobny watek, gdzie sie zastanawialam, co zawiezc moim
        dzieciakom (tez czworka). I wlasnie wpadlam na pomysl, zeby im gry planszowe
        kupic - od razu sie czyms zajma i mi dadza spokoj :))
        Bylam w hipermarketach, gry polskie (Trefl i Granna) sa naprawde tanie i fajne,
        za 40 zlotych mozesz kupic 2 naprawde porzadne, przynajmniej dzieci beda mialy
        jakas pamiatke :)
        No ja sie na razie tylko glowie co jeszcze kupic starym.
        • magdalenapilat Re: Prezenty dla dzieciaków 16.06.04, 22:10
          Ja zawiozlam 'starym' czekoladki Wedla i ksiazke o Polsce (po angielsku).
          Czekoladki juz zjedli, ksiazke obejrzeli, czyli OK. Troche zaluje,ze nie
          wzielam jakiegos polskiego alkoholu, widze, ze lubia sobie wypic (cala piwnica
          win no i codziennie mam baby-sitting, paid extra oczywiscie, zawsze wracaja
          wstawieni, oczywiscie w granicach przyzwoitosci. No ale wybaczam, przez rok
          siedzieli w domu, bo dzieci male...)
          • mary_an Re: Prezenty dla dzieciaków 17.06.04, 15:22
            No ja poprzednim zawiozlam czekoladki, okazalo sie, ze nie jedza, w ogole jedza
            tylko zarcie probiotyczne (dopiero tam dowiedzialam sie, co to jest), ksiazek o
            Polsce tez mieli kilka, wiec dobrze, ze nie zabralam. Alkoholu w ogole nie pija.
            Bardzo trudno jest znalezc prezent dla ludzi, ktorych sie w ogole nie zna (nawet
            jak sie kogos zna to nie jest to latwe!).

Ale masz szczescie, ze znalazlas kogos, kto placi extra za babysitting! To
            raczej rzadkosc

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka