Dodaj do ulubionych

pietruszka

01.09.06, 22:41
Czasem nachodzi mnie ochota na kucharzenie, takie w polskim stylu.
No i mam problem z ta tytulowa pietrucha, chodzi o korzen.Nie ma czegos takiego w NL, prawda?
Liscie jak najbardziej, ale korzenia nie uswiadczysz.No chyba ze ktos zna jakies sekretne miejsca
gdzie mozna ja kupic.A co z selerem? Tez nielatwo, ktos pamieta moze gdzie te bulwe wytropie?
Obserwuj wątek
    • mister1 Re: pietruszka 01.09.06, 22:52
      pogadaj z Lowiczanka - jak nic ci zalatwi...
      • napolnoc Re: pietruszka 02.09.06, 00:07
        No do Utrechtu po pietruche jezdzic to lekka przesada :)
        • mister1 Re: pietruszka 02.09.06, 08:03
          a to dlaczego przesada ? kulinaria rzecz wazna - od niepamietnych czasow
          jezdzimy do Emmerich w Niemczech po chleb ( 2 x 100 km)...
          • a.polonia Re: pietruszka 02.09.06, 12:22
            > a to dlaczego przesada ? kulinaria rzecz wazna - od niepamietnych czasow
            > jezdzimy do Emmerich w Niemczech po chleb ( 2 x 100 km)...

-----mister, ale chyba nie tylko po chleb??? :))
            • mister1 chleb z Emmerich 02.09.06, 19:55
              w zasadzie glownie po chleb - inne zakupy i dzialania ( spacer po deptaku nad
              Renem jak jest pogoda) wylacznie przy "okazji" - chleba kupujemy zreszta
              sporo - za 20 a 25 euro zazwyczaj ( jak jest wspanialy razowiec, to i wiecej).
    • tijgertje Re: pietruszka 02.09.06, 00:24
      Selera znajdziesz w kazdym supermarkecie, ale bulwe chyba nie przez caly rok. Jesienia i zima na pewno, ostatnio widzialam, wiec sa, kupowalam tez nieraz. Z pietruszka gorzej, mozna kupic nasiona, ale korzenia jak sobie nie wyhodujesz sama, to nie znajdziesz. Pamietam, jak mi w Haarlem jeden gosciu przyniosl z zaplecza sklepu peczek natki, powiedzial, ze jak wsadze do wody, to za jakis czas korzenie urosna:-)))) Lazi za mna ostatnio tez pietruszka, mam w doniczce na natke, bo ta tutejsza krecona pietruszkowego smaku nie ma. Myslalam, zeby przywiezc z Polski, umyc, pokroic i zamrozic gotowa do zup i salatek. Natke pietruszki i szczypiorek na zime mroze w pojemnikach po margarynach. Sprawdza sie:-)
      • ania2806 Re: pietruszka 02.09.06, 01:06
        ja kupowalam korzen pietruszki na Nieumarkt w A'damie.
        • mister1 Re: pietruszka 02.09.06, 08:00
          te lokomotywy to cytat z Gomulki
          • a.polonia Re: pietruszka 02.09.06, 12:22
            mi kiedys udalo sie kupic na zwyklym targowisku z warzywami i owocami (korzen
            pietruszki)
            • tijgertje Re: pietruszka 02.09.06, 17:36
              Pola, a to byla na pewno pieruszka? Bo pasternak to widzialam, ale pietruszki jeszcze nie. Wygladaja prawie identycznie, tylko smak nie taki:-(
              • a.polonia Re: pietruszka 02.09.06, 18:46
                Pietruszka, jak bum cyk cyk, nawet podpisana byla :)
                a pasternaku (?) w zyciu nie jadlam
                znam tylko z rymowanki: "figa z makiem, z pasternakiem", czy jakos tak :)
    • iza30_1979 Re: pietruszka 02.09.06, 21:04
      u mnie w firmie codziennie przejezdza przed moimi oczyma korzen pietruszki i
      tony selera ale to wszystko na zamowienia
      w hadze jest tak zwany bazar turecki wiem ze tam polki kupuja wszytskie warzywa
      pietruche i seler tez
      pozdr.
      • napolnoc Re: pietruszka 03.09.06, 21:02
        seler naciowy jak najbardziej jest,ale mi nie o zielone badyle chodzi a o biala bulwe.Wiem ze jest,bo
        pamietam ze uzywalam do ryby po grecku zamiast pietruchy.Chyba w AH kupowalam (?)

No nic,pozostaje kupic dom z ogrodkiem i wziasc sie za uprawe :)
        • tijgertje Re: pietruszka 03.09.06, 22:10
          W Ah bulwe selera na pewno znajdziesz. Moze nie codziennie, ale maja na pewno.
          • napolnoc Re: pietruszka 03.09.06, 22:39
            hehe,dzieki,jutro popedaluje:)
            • a.polonia Re: pietruszka 03.09.06, 23:02
              :) Ja tez pietruszki i selera szukam tylko wtedy, jak chce zrobic rybe po
              grecku :)
              • marjanna1 Re: pietruszka - napolnoc 09.09.06, 15:57
                Pietruszke w Haarlem kupisz w sklepie Mabroek przy Botermarkt. Tamze rowniez
                dostaniesz seler. Selerow do wyboru do koloru rowniez na Botermarkt w piatek i w
                sobote jak jest targowisko. :)
                • napolnoc Re: pietruszka - napolnoc 11.09.06, 13:36
                  Dzieki,dzis podskocze.Na Botemarkt generalnie mozna dobre rzeczy kupic.Ja jestem wielka fanka tego
                  tureckiego warzywniaka.
                  • napolnoc Re: pietruszka - napolnoc 11.09.06, 19:19
                    hehe,dokladnie o tym samym sklepie mowilysmy :)
                    Kompletnie o nim zapomnialam a to przeciez najlepiej zaopatrzony "muslim" w miescie.Kilka lat tamu
                    pomieszkiwalam u kumpeli muzulmanki, 100 m od tego sklepu,codzien tam chodzilysmy.
                    Dzieki,znalazlam pietruche i selera,bede robic rybe po grecku :)
                    • marjanna1 Re: pietruszka - napolnoc 13.09.06, 09:48
                      To jest definitywnie moj ulubiony sklep.:) Maja tam takie cudenka jakich nigdzie
                      indziej nie znajdziesz:)
                    • tere_tere Re: pietruszka - napolnoc 15.09.06, 21:49
                      a zdradzisz przepis na te rybe?
                      • napolnoc mail 16.09.06, 10:06
                        n/t
    • vikiviki Re: pietruszka 09.09.06, 16:42
      Ano, z tą pietruszka jest nienajciekawiej - polecam mieszanke warzyw suszonych
      przywiezioną z pl, ewentualnie wypad do Scheveningen - tam, swojego czasu
      kupowałam owo warzywo, było okazałe i pachniało jak należy.
      Pozdrawiam
    • mister1 Re: pietruszka 19.01.07, 20:11
      patrz temat o polskim sklepie w Utrechcie
      • parasolka Re: pietruszka 31.01.07, 21:43
        a ja jestem z groningen i bez problemu kupuje pyszna pietruszke na targu na
        stoisku eko a seler tez jest bez problemu do dostania...
    • aga28_91 Re: pietruszka 02.02.07, 21:20
      czesc. tez mialam problem z kupnem tych produktow ale podpowiedzieli mi i udalo
      mis ie je kupic w malych sklepikach przy farmach. maja oni tam tzn zywnosc
      biologiczna
      • mister1 Re: pietruszka czy pasternak 02.02.07, 23:21
        ostroznie, po zamiast pietruszki wlepia ci pasternak.Stary numer.Warzywko
        podobne ale jednak cos zupelnie innego...

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka