09.05.06, 23:00
Interesuje mnie czy ludzie pojawiajacy sie na tym forum mieszkaja w
wiekszosci w Holandii. Jestem tu Nova, chetnie przylacze sie do czatow.Czy
jest ktos z Utrechtu?? Wprawdzie osobiscie mieszkam w Utrechcie juz prawie 2
lata, ale jakos tak sie przez caly ten czas skladalo, ze zadnych Polakow tu
nie spotkalam. W innych miastach,owszem. Kilka razy. Ale to zawsze cos.
Pozdrawiam
Obserwuj wątek
      • astarte7 Re: Nova 10.05.06, 00:08
        A to ciekawe, sam administrator. A duzo nas tu jeszcze, Znajomych z
        HoloPoloForum?
        Marzy mi sie taki osobny post dla mlodych pol/Polakow tutaj, ktorzy z wielka
        przyjemnoscia zyja na krawedzi dwoch kultur i troche tesknia za Polska. A jak
        sa juz w domu to chca tu wracac. I tak w kolko. A poza tym maja bardzo duzo
        energii, pomyslow i checi do zycia!! Bywacie tu czasem???
        Milego dnia!
        • mister1 Polacy w Utrechcie 10.05.06, 15:17
          informowalem sie w gminie Utrechtu z 7 czy 8 lat temu - mieszkalo wtedy w samym
          miescie ok. 700 Polakow (urodzonych w Polsce lub z pierwszego pokolenia w NL),
          teraz mysle ze jest co najmniej ze dwa razy tyle ( i sporo mlodziezy, jak
          zaobserwowalem w Swieta w kosciele polskim - w Utrechcie 2 x w tygodniu jest
          polska msza).
          • astarte7 Re: Polacy w Utrechcie 10.05.06, 23:02
            Dzieki Mister za imponujace liczby..A gdziez to wszyscy Rodacy bywaja w tym
            Utrechcie, ze juz dwa lata prawie tu mieszkam i zadnego na zywo jeszcze nie
            spotkalam.
            A czy ktos tu na forum dysponuje moze jakimis statystykami, albo linkami do
            nich, ile nas tu mlodych z krajow nad Wisla w sumie mieszka? Bo artykul pisze i
            mi tych danych brakuje..A poza tym powaznie, prosze o jakies informacje, gdzie
            warto w Utrechcie sie wybrac, zeby na jakis fajnych ludzi z Polski wpasc (nie
            wykluczam, ze tylko tacy istnieja : )
            • astarte7 Re: Polacy w Utrechcie 10.05.06, 23:06
              Acha, bo zapomnialam z tego wszystkiego - a gdzie i w jakie dni ta polska msza
              sie odbywa, bo to moze byc cenna informacja. A poza tym oczywiscie tez inne
              (niekoniecznie po/swiecone)miejsca - tez bardzo hulpzaam..
              • mister1 Re: Polacy w Utrechcie 10.05.06, 23:39
                astarte7 napisała:

> Acha, bo zapomnialam z tego wszystkiego - a gdzie i w jakie dni ta polska
                msza
                > sie odbywa, bo to moze byc cenna informacja. A poza tym oczywiscie tez inne
                > (niekoniecznie po/swiecone)miejsca - tez bardzo hulpzaam..

Kościół św. Rafała Archanioła - Heilige Rafaël-kerk
                Lichtenberchdreef 4
                3562 RD Utrecht

Msze św.: niedziele i święta godz. 12.00
                piątek godz. 19.00

odbywaly sie przez lata spotkania Polakow ( raz w miesiacu) w Utrechcie a
                potem w Maarssen - Broeder Franciscus Cafe. Breedstraat 6,
                - od czasu do czasu jak tam bywam, czesto spotykam Polakow.Mozna znowu via
                forum ustalic, w jaki dzien i od ktorej. Knajpa jest sympatyczna - wlasciciel
                nazywa sie Rob.
      • astarte7 Re: Spotkanie w Ambasadzie 11.05.06, 09:10
        Dzieki za odpowiedz. Spotkanie dzis od 18-20 w Ambasadzie, rozumiem, nie w
        Maarssen..? A na czym takie imprezy z okazji 3-go maja np.polegaja? Bo nigdy
        nie bylam, a brzmi "oryginalnie". Czy jest to jakas galowa impreza z
        ambasadorami i ministrami od spraw integracji i krzewienia patriotyzmu? I czy
        warto wybierac sie tam dzis cala dlugosc odleglosci z Utrechtu? Bo moze bez
        wczesniejszych deklaracji nie wpuszczaja...I swoja droga dzieki za info o
        Maarssen, jestem za, zeby skrzyknac jakies spotkanie.
        Milego dnia!!
        • mister1 Re: Spotkanie w Ambasadzie 11.05.06, 14:35
          astarte7 napisała:

> Dzieki za odpowiedz. Spotkanie dzis od 18-20 w Ambasadzie, rozumiem, nie w
          > Maarssen..? A na czym takie imprezy z okazji 3-go maja np.polegaja?
          w Hadze, galowka na ktora nie wypada isc w szortach, niestety za zaproszeniami,
          jedni znajomi dostaja, inni nie. Liczba miejsc ograniczona.
    • astarte7 Re: Nova 11.05.06, 14:15
      Jeszcze mam takie jedno skromne pytanie..Czy Drogi Administratorze spelniasz tu
      moze funkcje jakiegos posrednika spraw polsko-holenderskich obywatelskich? Bo
      jesli tak, to chetnie sie przylacze, albo wpisze na liste odbiorcow cennych
      informacji dotyczacych inicjatyw/spotkan polsko-utrechckich (i okolicznych).
      Czemu sluza "zloty" w Maarssen? Czy o czyms tam sie dyskutuje, dywaguje, czy
      sie relaksuje? Bardzo prosze o wszelkie info, co i gdzie i kiedy!
      Pozdrawiam!
      • mister1 Maarssen i adm 11.05.06, 14:43
        w Maarssen byly niezobowiazujace spotkania przy piwie - czasem przyszlo pare
        osob, czasem nikt sie nie pokazal.Osobiscie juz nie zagladalem tam od lata
        zeszlego roku.
        Jako administrator forum usiluje przekazac to, co wiem a co byc moze innym
        przydac sie moze (ladne zdanie mi wyszlo...).
    • astarte7 Re: Nova 12.05.06, 16:09
      Bylam! Objedzilam w kolko cale Maarssen ze trzy razy (bo zapomnialam wczesniej
      sprawdzic skonsultowac jakis nawigator na temat tego gdzie to w ogole jest).
      Ale knajpe znalazlam! No rzeczywiscie sympatyczna. Taka przytulna, z klimatem
      (choc jak na moj gust miejsca na wieksze narodowe zloty zdecydowanie za malo)
      Ale, na Boga, zaloze sie dzis w tym kosciele wiecej Polakow spotkam, bo tam
      zadnych nie bylo! Tylko nie wiem czy ta nasza tradycja jest tak silna, ze nawet
      w piatki wieczor ludzi pod oltarz zaciaga. Ale nie poddaje sie! Pojde tam
      dzisiaj,obczaje, moze z ksiedzem jakis wywiad przeprowadze : )
      Proponuje skrzyknac jakies spotkanie na forum, moze date stalych spotkan w
      Maarssen. To znaczy pewnie zreaktywowac tradycje.
      Czy jest szansa, ze obudza sie jacys chetni? Ja sie deklaruje na kazdy termin!
      A jak bylo w Ambasadzie? Na czym to spotkanie polegalo?
      • mister1 Re: Nova/kosciol 12.05.06, 17:37
        w piatek to w kosciele sa pustki - w niedziele predzej (sam tez chodze tylko w
        swieta)

PS
        ja na razie (za pare dni) zawieszam dzialalnosc, bo w przyszlym tygodniu
        jedziemy w Karkonosze
      • mister1 Re: Nova 12.05.06, 17:33
        zaden top - jest przynajmniej okazja spotkania ludzi tez z innych miast - jak
        np. z Bredy czy z Hagi, gdzie mam tez troche znajomych.
    • napolnoc Re: Nova 12.05.06, 21:01
      a jak przy inny Twoim poscie zapytalam czy znajomych szukasz,to zaprotestowalas....po co?Nie lepiej
      bylo od razu powiedziec?Ja akurat z Utrachtu nie jestem,ale mysle ze to forum pomoze Ci nawiazac
      jakies nowe,ciekawe kontakty.Powodzenia.pozdr.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka