Dodaj do ulubionych

September 11

05.09.11, 17:15
Zbliza sie 10-ta rocznica.
W zwiazku z tym chcialabym polecic programy edukacyjno-dokumentalne na specjalistycznych kanalach o projektach, budowie, historyczne i jak je tam je nazwac. Wszystkie ciekawe, nie w duchu martyrologii, tylko "przeszlismy i przejdziemy".
Rozne ciekawostki, projektanci, budowniczowie, rozwiazania komunikacyjne...
Mozna to znalezc na takich kanalach jak National Geographic , Discovery, History, The Science.
Zawsze bez reklam. Praktycznie od przeszlo tygodnia zawsze cos zlapie.
Podaje tez link pod ktorym mozna zarezerwowac wejsciowki do pomnika ( chyba lepiej brzmi monumentu, bo to przeciez nie scisle pomnik). Za darmo, ale chyba ladnie jest dac donacje.
www.911memorial.org/visitor-passes
Obserwuj wątek
    • edytkus Re: September 11 06.09.11, 00:06
      Widzialam kilka na National Geographic, o odbudowie WTC. Byly bardzo ciekawe, zmienilam zdanie co do memorial na miejscu dawnych wiez, na pewno pojedziemy zobaczyc na zywo, ciekawa tez jestem stacji ktora tam wybuduja, zapowiada sie niesamowicie (glownie dlatego ze wzieto pod uwage polozenie slonca).
      Polecam tez odwiedzenie pomnika Tear Drop w Bayonne. Naprawde robi wrazenie (w przeciwienstwie do tego w Liberty State Park w Jersey City).
      Co mysliscie o Freedom Tower? Rosnie w oczach. Nie wiedzialam nawet ze zaczeto ja budowac az tu na poczatku lata przejezdzam sobie Turnpike a tam kolos wyzszy juz chyba od Goldman Sachs w JC. A obok kolejny wiezowiec. Obydwa wyrosly z dnia na dzien :)

https://upload.wikimedia.org/wikipedia/en/c/c8/Tearsofgriefbayonne.JPG
        • foxie777 Re: September 11 06.09.11, 15:28
          Dzieki za zdjecia, podoba mi sie bardzo.
          Tez ogladam rozne programy zwiazane z 9/11.Zawsze bardzo ciekawe i smutne.
          To juz 10 lat.Boze,jak tez czas leci.
          pozdr
          • aniutek Re: September 11 06.09.11, 17:28
            i ja dziekuje, pomnik w bayonne bardzo mi sie podoba, wybiore sie z Zuza w rocznice, budowa nareszcie (!!!!!) robi postepy, ciesze sie, tak po prostu po ludzku, ze bedzie tam COS, strasznie sentymentalna jestem...

BTW, jak bardzo zmienil sie swiat, nasze zycia, rzeczywistosc od tamtego dnia, moje bardzo. a i Ameryka jest inym krajem IMO.
      • edytkus Re: September 11 07.09.11, 21:50
        Podoba sie wam? Zostal podarowany od Rosji dla Jersey City ale miasto odmowilo przyjecia m.in. dlatego ze jest ich zdaniem zbyt brzydki :O Postawili sobie taki (moj maz wlasnie dostal zaproszenie na odsloniecie w sobote) (na zdjeciu gubernator z rodzina):

https://brightcove01.brightcove.com/6/260701700001/260701700001_1137811884001_ChristieThumb.jpg?pubId=260701700001

Inne zdjecie, jeszcze nieukonczony

Na trawniku na kopcu rozkladaja sie ludzie na kocykach, komus pomylila sie refleksja z relaksem.
        • iamhotep Re: September 11 08.09.11, 23:27
          Zastanawialiscie sie choc przez chwile czy stawiane beda pomniki dla setek tysiecy bogu ducha winnych ofiar .... w Afganistanie .... Iraku .... Jemenie .... Pakistanie ... ?
          Czy zbrodnia na dolnym Manhatanie 10 lat temu usprwiedliwia zbrodnicze wojny i masowy uboj niewinnych ludzi tylko dlatego, ze garstka szalencow (jesli mozna wierzyc oficjalnej propagandzie) targenla sie na dwa budynki pelne ludzi?
          Moim zdaniem nie.
          Tragiczna smierc 2 tysiecy nie usprawiedliwia usmiercania setek tysiecy ludzi, ktorzy nic wspolnego ze zbronia nie mieli, nie mowiac o kompletnym i nieograniczonym pustoszeniu skarbca panstwa czy niwelowaniu swobod obywatelskich, ktorymi ten kraj sie tak szczyci.
          • edytkus Re: September 11 09.09.11, 05:06
            iamhotep napisała:

> Zastanawialiscie sie choc przez chwile czy stawiane beda pomniki dla setek tysi
            > ecy bogu ducha winnych ofiar

poki wojny sie tocza pomnikow na pewno nie bedzie. Co do reszty to temat na inny watek.
Inne wątki na temat:

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka