witomir
22.08.04, 10:09
W Słupsku prawdopodobnie odrodzi się lokalny przemysł piwowarski –
informuje „Dziennik Bałtycki”. Zamknięty przed kilkoma laty miejscowy browar
być może znów zacznie warzyć piwo na lokalny rynek. Tak w każdym razie
zapowiadają właściciele dawnego zakładu.
Browar w Słupsku został kilka lat temu zamknięty przez ówczesnego
właściciela, Browar Brok (dziś wchodzący w skład grupy Brok-Strzelec,
największego w naszym kraju producenta piwa niewchłoniętego przez wielkie
zagraniczne koncerny). Produkcję kilku lokalnych marek przeniesiono do
koszalińskiego browaru tej firmy, a same budynki sprzedano dwóm polskim
przedsiębiorcom. Początkowo planowali oni urządzenie w tym miejscu centrum
handlowo-rozrywkowego, jednak niedawno wpadli na pomysł powrotu do
tradycyjnej funkcji tego miejsca.
Planują remont budynków i zainstalowanie urządzeń do produkcji piwa, na
miejscu jest także część starej aparatury, która po konserwacji posłuży do
warzenia złocistego napoju. Piwo ze Słupska miałoby mieć nazwę promującą ten
region oraz być warzone w tradycyjny sposób. Produkt skierowano byłby
zwłaszcza na lokalny rynek, stając się piwem słupskim nie tylko z racji
miejsca produkcji.
Jak zapowiadają właściciele dawnego browaru, nowe plany być może uda się
wprowadzić w życie do końca bieżącego roku. Trzymamy kciuki.