Dodaj do ulubionych

Redaktorze Mościcki

IP: *.acn.pl 24.04.04, 10:58
Szanowny Panie
celowo nie umieszczam tego postu w wątku o Pańskim Przyjacielu Opalskim, bo
nie chcę go już podbijać. Dość jest obrzydliwy.
Na początku chciałam coś wyjaśnić: nigdy nie przepadałam za poglądami i
opiniami, które Pan głosi. Nie podzielam też poglądów Żuka Opalskiego.
Parafrazując Gombrowicza: zupa pomidorowa, którą Panowie serwujecie, nie
smakuje mi. Dość wybredna jestem pannica.
Ale nie o tym miało być.
Do napisania tego postu sprowokowała mnie moja wczorajsza wieczorna rozmowa z
Redaktorem pewnego branżowego miesięcznika - w wyniku której przestudiowałam
wątek o Żuku.

Chciałam Panu powiedzieć, Panie Tomaszu, że bardzo zaimponowała mi Pańska
postawa. Lojalność już dawno przestała być w cenie. I mało kto podnosi dziś
przyłbicę.

I choć zapewne nie wpłynie to na mój stosunek do Pańskich poglądów -

pozostaję z szacunkiem
Beata Kowal

Obserwuj wątek
    • Gość: rea Re: Redaktorze Mościcki IP: *.warszawa.cvx.ppp.tpnet.pl 24.04.04, 11:38
      I powiem więcej - jeśli to forum ma służyć opluwaniu w chamski i wulgarny
      sposób osób, których się nie lubi, do których ma się żal o coś tam, którzy nam
      nadepnęli, odbili, podkupili (patrz. wątek o Słobodzianku) ..to ja go nie chcę.
      W normalnym środowisku jeden drugiemu daje po mordce, względnie idzie do sądu a
      nie anonimowo wypisuje jakieś brednie.
      Pozdrawiam
    • Gość: t.mościcki Re: Redaktorze Mościcki IP: *.acn.waw.pl 24.04.04, 16:50
      Szanowna Pani,
      Nie chciałbym, by ta odpowiedź na Pani list była uznawana za jakś wymianę
      duserów, czy (jak mi to zarzucono w opisywanym przez Pania wątku) -
      wazeliniarstwo, bo pragnę po prostu serdecznie Pani podziekować za miłe słowa.
      Wyjaśniając przy okazji sprawę tej postawy. proszę, niech pani to nie imponuje.
      To jest tylko rzecz, którą Herbert kiedyś nazwał dwoma słowami: kwestia smaku.
      Bo ma pani rację: jest Pani wybredna, i ja też, byc może smakuja nam inne zupy
      pomidorowe, ale to może oznaczać, że się pospieramy, czy na antenie, czy w
      gazecie, czy nawet na tym forum, zachowując jednak elementarne zasady rządzące
      cywilizowanymi ludźmi. I to wszystko. Bardzo miło byłoby spotkac się kiedys w
      realu! Spokojnie możemy pobić się o wyższość jarzynistów nad englertianami, czy
      też na odwyrtkę -sądzę jednak, że nie stracimy wzajemnie na takiej wymianie
      poglądów.
      Jeśli zas chodzi o wystepowanie z otwartą przyłbicą i lojalność... no cóż. Od
      lat wychodzę z założenia, że wyżej od występów przed kamerą, zgarniania wielkich
      pieniędzy czy brylowania w modnych towarzystwach cenię sobie spokój sumienia i
      codzienny widok przed lustrem. Nie muszę go uważać za abominacyjny. Czasem sobie
      mówię: jesteś łajza, bo nie umiesz się promować, ale na szczęście nigdy z lustra
      nie spojrzała na mnie kanalia. Jakiż to komfort! Wielu go nie ma, albo jeszcze
      sobie tego nie uświadomili.
      Aby zacytować Panią: > I choć zapewne nie wpłynie to na mój stosunek do Pańskich
      poglądów -
      ja również pozostaję z szacunkiem i serdecznie Panią pozdrawiam
      Tomasz Mościcki
      PS. Wątek o Żuku a także sopra część jego autorów pokazała, do jakiej podłości
      zdolni są ludzie, którzy mają o sobie świetne mniemanie.
      Zarządco tej strony! Skasujcie to obrzydlistwo!
      • Gość: no_nick Re: Redaktorze Mościcki IP: *.acn.pl 24.04.04, 20:31
        :)

Dołączam się do prośby.
        Szanowny Adminie - proszę o usunięcie tego wątku. Żyjemy w wolnym kraju, to
        prawda, ale wszystko ma swoje granice...
        bk
        • Gość: Maja Ruszpel Re: Redaktorze Mościcki IP: *.acn.pl 26.05.04, 19:33
          Nie rozumiem co sie dzieje na stronach portalu gazety - na wielu innych forach,
          czatach istnieje ktos taki kto jest moderatorem i istnieja pewne slowa ktore
          uwaza sie za karygodne. Mysle, ze takie slowa padly tu nie raz i nie rozumiem
          czemu prawie nikt na to nie reaguje.
          • Gość: t.m. Re: Redaktorze Mościcki IP: *.acn.waw.pl 29.05.04, 14:59
            Maju Droga - mnie to też zastanawia, choć raczej zasmuca. Włączyłem się w tę
            zabawę, żeby sprawdzić, dla kogo my to wszystko robimy. Wy - teatr, a my -
            publicystykę go dotyczącą. No i jakie wnioski? Pogadamy o tym kiedyś na priv,
            jeśli tylko sobie życzysz.
            Serdecznie Cię pozdrawiam i łączę wyrazy szacunku
            tm
            • Gość: Maja Ruszpel Re: Redaktorze Mościcki IP: *.acn.pl 29.05.04, 15:10
              Tomek, ja sie domyslam kto to pisze. Bo ja sie juz z tymi opiniami spotkalam.
              Wiem od kogo pochodza. I to jest w calej tej sprawie najbardziej
              groteskowe... :-))
      • axur Re: Redaktorze Mościcki 25.04.04, 13:43
        to po co pan się tyle razy wpisywał w tym wątku? nie wie pan, że właśnie dzięki
        temu on istnieje?

co do dobrego samopoczucia... pan równiez nie grzeszy powściągliwością w tej
        kwestii.
        • Gość: t.m. Re: Redaktorze Mościcki IP: *.acn.waw.pl 25.04.04, 16:13
          O! Mam jakąś fankę! Pani poświęca mi więcej czasu niż ja sam sobie! Ale to
          bardzo, bardzo miłe. Dziękuję serdecznie.
          • Gość: Wacuś Re: Redaktorze Mościcki IP: *.chello.pl 25.04.04, 20:28
            Oj Mościcki, Mościcki - wielki z Was nudziarz i już nie trujcie tutaj
            powietrza...
            • tanger.soto Re: Redaktorze Mościcki 25.04.04, 21:00
              Mam wrażenie, ze niektórzy bohaterowie tego kulturalnego forum chadzają sobie
              od wątku do wątku i szukają, komu by tu przyp...lić.

gratuluję wytrwałości
              • jasiek_natolin Re: Redaktorze Mościcki 25.04.04, 22:03
                Myślałeś,że na kulturalnym forum obowiązują kulturalne zasady niczym -
                powiedzmy - w operze ?
            • Gość: ja Re: Redaktorze Mościcki IP: *.acn.waw.pl 25.04.04, 22:25
              No Wacuniu! Wszak o mnie ten wątek? Jak przestanę nudzić i truć to cała zabawa
              bez sensu będzie przecież! Wacusiu! Logiki trochę! Jeśli już kultury brak.
              Ta internetowa zabawa z Państwem jest pouczająca niezmiernie. Dużo się dowiaduję
              o drugiej stronie. Głęboka wdzięczność.
              • Gość: fanka Re: Redaktorze Mościcki IP: *.internetdsl.tpnet.pl 26.04.04, 09:20
                szkoda, że o sobie mniej
                • Gość: Wacuś Re: Redaktorze Mościcki IP: *.chello.pl 26.04.04, 11:44
                  Właśnie o to chodziło....słowo NUDZIARSTWO powinno byc chyba podkreślone...
                  • voytashek Re: Redaktorze Mościcki 26.04.04, 17:39
                    Ktoś mi przed chwilą powiedział, że Beata Kowal i axur to jedna i ta sama
                    osoba, ale nie wygląda na to, chyba, że coś przegapiłem. A tak właściwie, o
                    czym w tej chwili rozmawiamy?
                    • Gość: znów ja Re: Redaktorze Mościcki IP: *.acn.waw.pl 26.04.04, 19:07
                      Ja też nie rozumiem. Ale to sprawa osobistego stylu piszących tu. "stl - to
                      człowiek". To Czechow z kolei. Waculku - to też nudziarstwo, ten Czechow?
                    • Gość: brokatisdead Re: Redaktorze Mościcki IP: *.chello.pl 26.04.04, 21:30
                      sorki
                      ale to ja jestem beata

i co, redaktorze??

(beata, to dla dobra sprawy, kochaj mnie dalej :))))))))))))))) )

voytashek, a kto Ci to powiedzial?
                      • Gość: szustoff Re: Redaktorze Mościcki IP: *.in-addr.btopenworld.com 26.04.04, 22:54

...ale Mosciski to taki "koloryt lokalny" jak juz sie cytatami przerzucamy...

buahhahaa :))

• Gość: jaznów Re: Redaktorze Mościcki IP: *.acn.waw.pl 27.04.04, 01:44
                        No nic. Jeśli tak jest - proszę udać się czym prędzej do odpowiedniego lekarza.
                        Tylko radzę naprawdę szybko, bo wszędzie zapisują na koniec roku, taką mamy
                        służbe zdrowia. A sprawa jest poważna. Nazywa się: rozpad osobowości. Jedna z
                        postaci schizofrenii. Bardzo Pani współczuję. Jeśli zacznie Pani słyszeć głosy
                        (czego nie życzę, bo szepcą podobno ohydztwa) - pomoże juz tylko farmakologia.
                        Ale nie sądzę, żeby to ta sama osoba. Pani Beata pisze świetną polszczyzną,
                        której to umiejętności martwy brokat jest pozbawiona raczej. Pani Beato!
                        Podszywaja sie pod Panią! A brokat - do lekarza!
                        • Gość: Antonio Salieri Re: Redaktorze Mościcki IP: *.internetdsl.tpnet.pl 27.04.04, 09:36
                          khem khem khem (śmieszek nosowy)

To ciekawe, że człowiek uznany w środowisku pozwala się prowokować jeszcze
                          nieodrosłym od ziemi krzykaczom.

Panie Tomaszu, w uznaniu dla pana licznych zalet (nie osobistych, bo te nie
                          mają tu znaczenia; zawodowych, czysto zawodowych) radzę Panu po przyjacielsku:
                          niech Pan opuści to forum, zanim śmiech pusty wszystkich porwie, a potem litość
                          i trwoga. Ja muszę występować pod pseudonimem, ponieważ dla tych ludzi nie
                          istnieję już inaczej, jak tylko w szyderstwie.

Serdecznie pozdrawiam

Antonio Salieri ;)
                          • Gość: no_nick Re: Redaktorze Mościcki IP: *.acn.pl 27.04.04, 09:55
                            Mości Salieri,
                            Taka rada? Rejterada?

bk

ps. sprawa podszywania nie poruszyła mnie zanadto.

• Gość: brokatisdead Re: Redaktorze Mościcki IP: *.chello.pl 27.04.04, 11:03
                            Gość portalu: Antonio Salieri napisał(a):

> zanim śmiech pusty wszystkich porwie, a potem litość
                            >
                            > i trwoga

juz cyklon jest
                            na szczescie to trwa krotko i porywa tylko oko

a nie lepiej na spacer?
                            zamiast dbac o czyjes zdrowie? zadbac o swoje?

slonecznie pozdrawiam
                          • Gość: znów ja niestety Re: Redaktorze Mościcki IP: *.acn.waw.pl 27.04.04, 11:34
                            Maestro Czcigodny,
                            Serdecznie dziękuję, nie wiem, kim Pan jest, ale Pańskiego payrona cenie
                            niezwykle. Dojrzałe klasyczne symfonie, nauczyciel samego Beethovena...
                            Pamięta Pan zapewne Nianię z "Wujaszka Wani"?: "pogęgaja gąsiory, pogęgają i
                            przetaną". Opuszczę pewnie to forum i to juz niedługo, tylko na razie jeszcze
                            chwilę poeksperymentuję. Zyjemy pod szklanym kloszem, nie znamy często swoich
                            odbiorców, a to jest okazja dotknięcia prawdziwego życia! Inna sprawa, że ten
                            dotyk często dośc niemiły... Ale trudno. Taki jest ten świat.
                            Maestro - spoko - ja w tym środowisku też funkcjonuję też w szyderstwie. Tylko
                            że mnie ono mało obchodzi. Jak Pan widzi - podpisuję się sobą.
                            Serdecznie dziękuję za miłe słowa, i prosze się tych ludzi nie bać! W końcu to
                            my sie wypowiadamy publicznie, a to forum wielu służy (nie wszystkim, to od razu
                            mówię, bo spotyka się tu naprawde fajnych inteligentnych ludzi, nawet jeśli nie
                            zgadzamy się z ich poglądami) - za jakąś zastępczą świątynię Diany w Efezie.
                            Herostratesów pauperum tu dostatek.
                            A nasza brokatka co martwa postanowiła na zieloną trawkę - to miłe. Chyba tam
                            powinna zostać.
                            • Gość: brokatisdead Re: Redaktorze Mościcki IP: *.chello.pl 27.04.04, 11:41
                              aha
                              uprzejmie prosze
                              nie zabawiaj sie moim nickiem
                              to jest, nie wiem czy wiesz, wyraz braku szacunku, ktorym sie szczycisz podobno
                              akurat w przypadku mjej osoby cos Ci szwankuje
                              co mnie bardzo dziwi. taki godny pan, a sie rzuca do gowniary. stary, przeciez
                              ja Ci nic nie zrobilam! a jak zrobilam, to to samo co Ty w przypadku zuka
                              opalskiego
                              wiec moze luzuj

no ale przede wszystkim nazywam sie brokatisdead i tak ma byc
                              bo i Ci nawet wogle niezabawnie to wyzlosliwianie wychodzi
                              aha
                              pragne tez zauwazyc, ze prawdziwy swiat jest wlasnie na zielonej trawce
                              nie tu
                              • voytashek Re: Redaktorze Mościcki 27.04.04, 19:02
                                Skoro masz na imię Beata, dlaczego nie chcesz go używać? To takie ładne imię. W
                                polskiej wersji ulicy sezamkowej była owieczka Beata. A brokatcośtam - fuj.
                                Wróć do oryginału.
                                • Gość: brokatisdead Re: Redaktorze Mościcki IP: *.chello.pl 27.04.04, 22:07
                                  a co Cie to obchodzi?
                                  i jakie masz prawo zeby mowic mi jak sie mam nazywac?

dziecko, zrobilo sie absurdalnie ponad miare, cieszysz sie??
                                  ;))))))))))))))))))))
                                  • Gość: erra Re: Redaktorze Mościcki IP: *.warszawa.cvx.ppp.tpnet.pl 28.04.04, 14:22
                                    ...a może on myśli, że każdy może się nazwać jak mu się żywnie podoba? co?
                                    • Gość: szustoff Re: Redaktorze Mościcki IP: *.in-addr.btopenworld.com 03.05.04, 19:36

a dla mnie od Redaktora Moscickiego bije nieopanowana frustracja, ktora wnosze
                                      po kazdorazowym czytaniu txtow*
                                      szkoda ze w Polsce jak ktos kocha teatr to musi go zjebac...

btw
                                      czy ktos kto siedzi w jakims innym pozapolskim kraju i czyta uff forum moglby
                                      napisac pare slow o krytyce teatralnej w tamze?
                                      bom ciekawa
                                      dziekuje :)

________
                                      *skoro jest chec "podotykania prawdziwego zycia" [a moze odbiorcow? buhaha]to
                                      ja sie wypowiem
                                      • Gość: onufry Re: Redaktorze Mościcki IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 30.05.04, 01:08
                                        Panie Redaktorze Mościcki,
                                        Dlaczego jest pan taki głupi??
                                        • Gość: t.m. Re: Redaktorze Mościcki IP: *.acn.waw.pl 30.05.04, 10:23
                                          No wie Pan, z tego samego powodu, co Pan. Widać nam Bozia rozumu nie dała. Tylko
                                          mnie przynajmniej dała trochę kultury. Z ulgą widzę, że i tak mam lepiej niż Pan.
                                          Współczuję kalectwa i życzę poprawy
                                          tm
                                          • Gość: she Re: Redaktorze Mościcki IP: *.tele2.pl 16.06.04, 17:50
                                            UWAGA!!! red. Mościcki był widziany na egzaminach reżyserskich w AT. Podobno
                                            przybył tam dla pewnej niezłej laski z II roku.... , niegdyś narzeczonej
                                            pilcha... jak to się dziwnie plecie.. Redaktorze, Prawdali to??
                                            • jasiek_natolin Re: Redaktorze Mościcki 16.06.04, 20:12
                                              A co to?
                                              Odmawiasz człowiekowi prawa do sercowych uniesień???
                                            • Gość: lucylla Re: Redaktorze Mościcki IP: *.acn.waw.pl 16.06.04, 22:59
                                              Też słyszałam. oni podobno sa ze sobą już dawno, tylko sie kryli. Nawet jakieś
                                              dziecko mają. Podobno Pilch mu kiedyś nakładł po mordzie. Dobrze mu tak.
                                              • Gość: she Re: Redaktorze Mościcki IP: *.internetdsl.tpnet.pl 16.06.04, 23:06
                                                sorry cię luc., ale, bez nazwisk, pilch był u niej na wszystkich egzaminach,
                                                teraz pierwszy raz nie. i zobacz se, komu dedykował pod mocnym aniołem. Wiec to
                                                na stowe ona. ale czy oni together, przyznaję, nie wiem.
                                                • Gość: lucylla Re: Redaktorze Mościcki IP: *.acn.waw.pl 16.06.04, 23:31
                                                  No bo własnie. widocznie sie o tego moscickiego pożarli. To chyba sa.
                                                  • Gość: klip Ludzie, IP: *.chello.pl 17.06.04, 02:06
                                                    zasypcie ten rynsztok,
                                                    zamknijcie ten magiel,
                                                    skasujcie ten wątek.
                                                    wyślijcie forumowiczów na stronę
                                                    (pisma Viva lub innej szmaty)
                                                    Albo przynajmniej przestańcie deliberować nad życiem erotycznym wymienianych
                                                    immiennie bohaterów.
                                                  • Gość: Fryderyk Re: Ludzie, IP: *.aster.pl / *.aster.pl 17.06.04, 08:30
                                                    Masz rację Klipie,ale co począć,kiedy powszechna świadomość wielu ludzi została
                                                    na wylot prześwidrowana przez szmatławce,które wymieniłeś.
                                                    W tej sytuacji wątek nie zostanie skasowany,a wręcz przeciwnie - lubujące się w
                                                    ploteczkach gąski jeszcze nasilą swe gęganie.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka