19.07.21, 16:04
Niby nic mi do tego, bo każdy może być "jestem, jaki jestem", ale przed chwilą w autobusie zobaczyłem koleżankę z podstawówki. To kiedyś była drobna dziewczynka, a teraz jej noga to trzy moje. Jak siadały (była z córką na oko z 15 lat, identycznych gabarytów), to pół autobusu zaczęło trzeszczeć. Jak kasowała bilet i prawie się wykopyrtnęła, to chyba dźwigiem trzeba by ją podnosić. Niby nie moja sprawa, ale przykro patrzeć, bo osoba znajoma.
Obserwuj wątek
  • gwen75 Re: Szok 19.07.21, 18:04
   Czy takie tematy nie podpadają pod pospolite plotkowanie czy obgadywanie ludzi? 😉
   Rozumiem, że otyłość jest problemem społecznym, ale chyba nie trzeba tego omawiać na konkretnych przykładach 😉
   Może dla koleżanki to jest poważny problem. Może wiąże się z jakimiś problemami osobistymi, życiowymi porażkami, niskim poczuciem własnej wartości.
   • witrood Re: Szok 19.07.21, 18:32
    A ujawniłem imię i nazwisko? Poznasz ją po tym opisie? Szkoda dziewczyny. Twarz dalej ładna, ale reszta - lepiej nie mówić. Po prostu mnie naszło, jak jechałem autobusem. Najgorzej by było, gdyby dla niej było ok. A społecznie jest teraz parcie na lansowanie otyłości wśród kobiet (np. to medium). Dość głupie. U mężczyzn się nie lansuje. Dobrze zresztą.
   • akasha02 Re: Szok 20.07.21, 02:08
    A kogo to obchodzi. Na pewno żre jak świnia. Mam otyłego męża. Panowie poniżej piszą, że oburzenie jest, bo mowa o kobiecie... Nie, mój mąż też co chwila słyszy od ludzi, mógłbyś schudnąć, wziąć się za siebie... Nikt go nie pyta, czy próbował, ile je, co je... Tylko od razu: "nie jedz tyle", a nikt z tych osób posiłków z nim nie jada i nie wie, ile je.

    Statystycznie rzecz ujmując przynajmniej raz w tygodniu przez większość swojego życia słyszałam, że coś z moim ciałem jest nie tak. Nos jak kartofel, chuda jak szczapa, za szerokie ramiona w stosunku do bioder, przerwa między nogami, odstajace łopatki i wiecznie tylko "jedz, jedz, więcej". Ciotka ladowala mi tyle jedzenia, że mnie prawie w bulimię wpędziła, zaczęłam wymiotować. I praktycznie nic się nie zmieniło. Chyba tylko przez chwilę, jak mialam około 70 kg to matka poczuła się usatysfakcjonowana, ale to była tylko chwila, spadłam do 65 i znowu co mnie zobaczy to tekst "mogłabyś przytyć".

    Także jak widać gruby źle, chudy też niedobrze.

    • kevinjohnmalcolm Re: Szok 20.07.21, 02:22
     akasha02 napisał(a):
     > Także jak widać gruby źle, chudy też niedobrze.

     Każde odstępstwo od wyimaginowanej normy jest powodem do ataku. Powodem albo zazdrość, albo nienawiść. Taka serdeczna, niczym nie sprowokowana.
  • akasha02 Re: Szok 19.07.21, 22:12
   Mogło być tak, że ona spojrzała na ciebie i sobie pomyślała, że kiedyś to był urodziwy, a teraz jest taki sraki czy owaki😉

   Ja ważąc 52 kg też nikomu nie pasowałam, na pewno chora na anoreksję... Co lepsze, teraz mam 65 i nadal słyszę, że mogłabym przytyć. No bo to się tak da, dostosować wagę do czyichś wymagań. Pstrykasz palcami i już kilo w tą czy w tą.
   • witrood Re: Szok 19.07.21, 22:25
    Ja nie mam żadnych wymagań. Otyłość olbrzymia (w tym przypadku BMI wystrzelone w kosmos) jest po prostu niebezpieczna dla zdrowia, pomijając to, że źle wygląda. Co by se kto tam nie gadał. wink
    • akasha02 Re: Szok 19.07.21, 22:52
     Myślę, że ona też o tym wie.

     Może spędziła mnóstwo czasu, aby schudnąć choć kilo. Właśnie wracała tym autobusem od dietetyka...
    • samysliciel Re: Szok 19.07.21, 23:05
     Problematyczne najbardziej zdaje się, że w przykładzie podałeś koleżankę, nie kolegę. Postępujące równouprawnienie a raczej feminizm i chęć dominacji płci pięknej, której część przedstawicielek chce być na tyle silna i na tyle słaba, w zależności od sytuacji, jak pasuje, że lepiej niewiast w ogóle nie tykać, słowem oczywiście.
     Odnośnie samej otyłości to i ja się spasłem, 10 kilo do przodu, wynik pierwszej siedzącej roboty i chyba zajadanie wszelkich problemów, no i sezon na lody (mam fazę). Co ma być to będzie, ciekawe jakie plony od jesieni zbiorą nowe odmiany wirusa, pośród wszystkich, tych zaszczepionych złapie zapewne od niezaszczepionych a nie że wirus krąży tak czy siak, logika, ehhhhh
     • kevinjohnmalcolm Re: Szok 20.07.21, 00:26
      samysliciel napisał:
      > Problematyczne najbardziej zdaje się, że w przykładzie podałeś koleżankę, nie kolegę.

      Dlaczego miał napisać że spotkał kolegę, jeżeli w rzeczywistości spotkał koleżankę? Uważasz że powinien kłamać? Na czym polega Twój problem?
      • szarlotka_ja Re: Szok 20.07.21, 19:05
       Poznałam kiedyś gościa, mniej więcej w moim wieku był, ważył 283 kg. Jego waga wyjściowa 347 kg. Za jego otyłością stała dość dramatyczna historia więc nigdy nie wiemy co się za człowiekiem wlecze.
   • kevinjohnmalcolm Re: Szok 19.07.21, 22:58
    akasha02 napisał(a):
    > Ja ważąc 52 kg też nikomu nie pasowałam, na pewno chora na anoreksję...
    > teraz mam 65 i nadal słyszę, że mogłabym przytyć.

    Niestety w Polsce otyłość jest społeczną normą. Jeżeli kobieta nie ma nadwagi lub nie jest otyła, to automatycznie "jest anorektyczką" i "powinna zacząć więcej jeść". Facet z nadprogramowymi kilogramami "jest szczupły" i "dobrze wygląda".
  • green.amber Re: Szok 22.07.21, 20:53
   zainspirowana wątkiem próbowałam sobie przypomnieć imiona i nazwiska współklasistów z podstawówki i liceum, jeszcze kilku mi brakuje
    • obrotowy Ty , popacz: 23.07.21, 17:53
     szarlotka_ja napisała:
     > U mnie już dwie osoby z klasy, podstawówki, nie żyją. Z LO nie mam kontaktu pra
     > wie z nikim. Jakoś tak pourywało się po maturze.


     Ty, popacz:

     ja nie pamietam, gdzie, kiedy i czy w ogole chodzilem do podstawowki

     za to z klasy Liceum pamietam twarze chyba wszystkich.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka