muba1 27.02.05, 13:06 Czy ktoś był bez samochodu w czeskiej części Beskidów i może polecić jakieś miejsce wypadowe, nocleg, etc.? Odpowiedz Link Obserwuj wątek Podgląd Opublikuj
wislok1 Beskidy są duuże 27.02.05, 16:31 Tu jest duuużo informacji: www.beskydy-info.cz/pl/ A polecam szczególnie Beskid Śląski, np. Jabłonków i okolice Odpowiedz Link
utrat Re: Beskidy są duuże 27.02.05, 18:52 wislok1 napisał: > Tu jest duuużo informacji: > www.beskydy-info.cz/pl/ > A polecam szczególnie Beskid Śląski, np. Jabłonków i okolice wisloku, to jest wlasnie beskid slowacki. Odpowiedz Link
wislok1 ??? 27.02.05, 21:47 Bzdura ! Od Zachodu Jabłonkowa Moravskoslezske Beskydy, od Wschodu Beskid Śląski ( Slezske Beskydy ). Zajrzyj do mapy Odpowiedz Link
alex.stela Utracie!!! 28.02.05, 16:02 Gdzieś Ty czytał o Beskidzie Słowackim??? Ja pierwszy raz słyszę, a już na pewno pierwszy raz słyszę o nazywaniu w ten sposób Beskidu Morawsko-Śląskiego i Beskidu Śląskiego!!! Mieszkam w tym drugim więc chyba powinienem coś wiedzieć... Odpowiedz Link
utrat Re: Utracie!!! 28.02.05, 18:38 gdzie jest Piosek? to nie beskid slowacki?? wszyscy tamtejsi mowia, ze to sie tak nazywa! Odpowiedz Link
vasermon Re: Utracie!!! 28.02.05, 21:26 Przyznaję, że ja też wczoraj przeczytałem pierwszy raz o Beskidzie Słowackim, jednak według informacji znalezionych na necie muszę potwiedzić, że utrat ma rację: www.beskydyonline.cz/content/main_view.asp?sekvence=moravsko4 Beskid Słowacki oddziela Beskid Sląski od Morawskośląskiego i zajmuje tereny od Jabłonkowa do granicy słowackiej, z najwyższym szczytem Girową. Pod względem geologicznym, klimatycznym i warunkami naturalnymi jest identyczny z Morawskośląskim. Z punktu widzenia geomorfologicznego należy jednak do grupy tzw. Beskidu Słowackiego, który sięga aż na Orawę. Odpowiedz Link
wislok1 No, ale to jest na południu 28.02.05, 22:28 A ja pisałem o tym na Zachodzie i Wschodzie Odpowiedz Link
alex.stela Re: byla mowa o Jabłonkowie i okolicach 01.03.05, 15:53 Od Jabłonkowa do granicy słowackiej jest kilka kilometrów na południe, a więc ten Beskid Słowacki w Rep. Czeskiej to pewnie nie więcej niż parę górek. Nie sięga jednak samego Jabłonkowa, ale Piasku być może tak. Poza tym działem pomiędzy Beskidem Śląskim na wschodzie a Beskidem Morawsko-Śląskim na zachodzie jest rzeka Olza do od Jabłonkowa po Trzyniec. Sam Jabłonków nie leży więc w żadnym z tych pasm, a pomiędzy nimi. Lub w obydwu, jak kto woli A Beskid Słowacki, o którym właśnie się dowiedzieliśmy , nie obejmuje pasm BŚ i BM-Ś, więc źle to zdefiniowałeś, Utracie, i stąd nasza reakcja Teraz już wszystko jasne. Odpowiedz Link
muba1 Re: Beskidy 27.02.05, 16:43 Już to wszystko obejrzałam. Dziękuję. Może ktoś jednak był w Stramberku, albo Roznovie pod Radhostem i może polecić nocleg do 300 koron w niezbyt odległym od komunikacji miejscu? Co zobaczyć - to wiem, albo sobie poczytam. Odpowiedz Link
letec Re: Beskidy 02.03.05, 18:58 mrkni se tady www.valasske-kralovstvi.cz www.pensionhotel.cz/hotelenergetik/-----tenle by se ti mohl hodit kempsport-tjroznov@wo.cz www.camproznov.cz/home.htm www.pensionhotel.cz/pensionfortuna/zdravim Odpowiedz Link
leci Re: Beskidy 02.03.05, 21:02 nocowalem w campie roznov, jest tam bardzo mila obsluga, a w samym roznovie rewelacyjny skansen wsi woloskiej, trzeba zwiedzic... ceny rozsadne, zwlaszcze, ze trudno w tej miejscowosci znalesc cos tanszego (ja nocowalem pod namiotem, wiec placilem grosze, ale to nie byl marzec zdravim leci Odpowiedz Link