27.02.05, 13:06
Czy ktoś był bez samochodu w czeskiej części Beskidów i może polecić jakieś
miejsce wypadowe, nocleg, etc.?
Obserwuj wątek
    • utrat Re: Beskidy 27.02.05, 13:17
      mowisz o beskidzie slowackim na terenie czech?
    • wislok1 Beskidy są duuże 27.02.05, 16:31
      Tu jest duuużo informacji:
      www.beskydy-info.cz/pl/
      A polecam szczególnie Beskid Śląski, np. Jabłonków i okolice
      • utrat Re: Beskidy są duuże 27.02.05, 18:52
        wislok1 napisał:

        > Tu jest duuużo informacji:
        > www.beskydy-info.cz/pl/
        > A polecam szczególnie Beskid Śląski, np. Jabłonków i okolice

        wisloku, to jest wlasnie beskid slowacki.
        • wislok1 ??? 27.02.05, 21:47
          Bzdura !
          Od Zachodu Jabłonkowa Moravskoslezske Beskydy,
          od Wschodu Beskid Śląski ( Slezske Beskydy ).
          Zajrzyj do mapy
        • alex.stela Utracie!!! 28.02.05, 16:02
          Gdzieś Ty czytał o Beskidzie Słowackim??? Ja pierwszy raz słyszę, a już na pewno pierwszy raz słyszę o nazywaniu w ten sposób Beskidu Morawsko-Śląskiego i Beskidu Śląskiego!!! Mieszkam w tym drugim więc chyba powinienem coś wiedzieć...
          • utrat Re: Utracie!!! 28.02.05, 18:38
            gdzie jest Piosek? to nie beskid slowacki?? wszyscy tamtejsi mowia, ze to sie
            tak nazywa!
          • vasermon Re: Utracie!!! 28.02.05, 21:26
            Przyznaję, że ja też wczoraj przeczytałem pierwszy raz o Beskidzie Słowackim,
            jednak według informacji znalezionych na necie muszę potwiedzić, że utrat ma
            rację:

            www.beskydyonline.cz/content/main_view.asp?sekvence=moravsko4
            Beskid Słowacki oddziela Beskid Sląski od Morawskośląskiego i zajmuje tereny od
            Jabłonkowa do granicy słowackiej, z najwyższym szczytem Girową. Pod względem
            geologicznym, klimatycznym i warunkami naturalnymi jest identyczny z
            Morawskośląskim. Z punktu widzenia geomorfologicznego należy jednak do grupy
            tzw. Beskidu Słowackiego, który sięga aż na Orawę.
            • wislok1 No, ale to jest na południu 28.02.05, 22:28
              A ja pisałem o tym na Zachodzie i Wschodzie
              • utrat byla mowa o Jabłonkowie i okolicach 01.03.05, 08:12
                a to jest Beskid Słowacki.
                • vasermon Od Jabłonkowa na południe 01.03.05, 11:28
                • wislok1 O jeny ! Wschód i Zachód to nie Południe 01.03.05, 14:04
                  Popatrz na mapę
                • alex.stela Re: byla mowa o Jabłonkowie i okolicach 01.03.05, 15:53
                  Od Jabłonkowa do granicy słowackiej jest kilka kilometrów na południe, a więc ten Beskid Słowacki w Rep. Czeskiej to pewnie nie więcej niż parę górek. Nie sięga jednak samego Jabłonkowa, ale Piasku być może tak.

                  Poza tym działem pomiędzy Beskidem Śląskim na wschodzie a Beskidem Morawsko-Śląskim na zachodzie jest rzeka Olza do od Jabłonkowa po Trzyniec. Sam Jabłonków nie leży więc w żadnym z tych pasm, a pomiędzy nimi. Lub w obydwu, jak kto woli wink

                  A Beskid Słowacki, o którym właśnie się dowiedzieliśmy big_grin, nie obejmuje pasm BŚ i BM-Ś, więc źle to zdefiniowałeś, Utracie, i stąd nasza reakcja wink Teraz już wszystko jasne.
                  • utrat Re: byla mowa o Jabłonkowie i okolicach 01.03.05, 18:32
                    jasne.
    • muba1 Re: Beskidy 27.02.05, 16:43
      Już to wszystko obejrzałam. Dziękuję. Może ktoś jednak był w Stramberku, albo
      Roznovie pod Radhostem i może polecić nocleg do 300 koron w niezbyt odległym od
      komunikacji miejscu? Co zobaczyć - to wiem, albo sobie poczytam.
      • wislok1 Re: Beskidy 27.02.05, 21:48
        Ja mam do tych miejsc za blisko, żeby nocować
      • letec Re: Beskidy 02.03.05, 18:58
        mrkni se tady
        www.valasske-kralovstvi.cz
        www.pensionhotel.cz/hotelenergetik/-----tenle by se ti mohl hodit
        kempsport-tjroznov@wo.cz
        www.camproznov.cz/home.htm
        www.pensionhotel.cz/pensionfortuna/zdravim
        • muba1 Re: Beskidy 02.03.05, 20:26
          Bardzo serdecznie dziękuję!
        • leci Re: Beskidy 02.03.05, 21:02
          nocowalem w campie roznov, jest tam bardzo mila obsluga, a w samym roznovie
          rewelacyjny skansen wsi woloskiej, trzeba zwiedzic... ceny rozsadne, zwlaszcze,
          ze trudno w tej miejscowosci znalesc cos tanszego (ja nocowalem pod namiotem,
          wiec placilem grosze, ale to nie byl marzec wink

          zdravim
          leci

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka