fk5 09.05.05, 09:23 lidovky.centrum.cz/forum.phtml?op=text&id=290037&topic[]=573868,0 Odpowiedz Link Obserwuj wątek Podgląd Opublikuj
slunko Re: Hrdy jako Cech 09.05.05, 10:11 troche to wybiorcze, cytowac jedna krotka wypowiedz z calosci... jakby to nazwac? manipulacja?... Odpowiedz Link
vasermon Re: Hrdy jako Cech 09.05.05, 11:08 Ciekawe dlaczego zawsze tacy dumni Czesi popełniają błędy ortograficzne w ojczystym języku. Odpowiedz Link
fk5 Re: Hrdy jako Cech 09.05.05, 11:27 Tu znajdziecie wiecej reprezentatywnych opinii: lidovky.centrum.cz/hledani/index.phtml?from=101&ss=%2D1&type=0&q=Polaci Odpowiedz Link
misonek Re: Hrdy jako Cech 09.05.05, 12:03 To tak samo gdy był 1 maja marsz je..nych neonazistów i ich przewodniczący im polecił zaśpiewać hymn narodowy (czeski, nie niemiecki i zdecydowana większość nie znała tekstu...Inaczej do czeskich dyskusji piszą głównie ksenofobiczni idioci,patrzcie tylko na dyskusje pod artykułami Český šok na lidovkach.cz. Odpowiedz Link
vasermon Re: Hrdy jako Cech 09.05.05, 13:29 Lidovky sobie tymy forami nie poprawiają opinni. Odpowiedz Link
macgil Re: Hrdy jako Cech 09.05.05, 17:04 To, że Czesi hymnu nie pamiętają, wiemy już z "Samotnych" Ondricka&Zelenki Odpowiedz Link
misonek Re: Hrdy jako Cech 09.05.05, 18:02 Prawdę mówiąc czasem mam także problemy,kto sobie ma pamiętać wszystkie te bory i vody Tyleże ja nie jestem nacjonalistą. Odpowiedz Link
vasermon Re: Hrdy jako Cech 09.05.05, 18:11 Najlepiej czeski hymn śpiewają ambasadorzy w dokumencie Saszy Gedeona "Unisono". www.czech-tv.cz/vysilani/prog4378.html?porad=1167776154 - na końcu Odpowiedz Link
bohemian1 Re: Hrdy jako Cech 10.05.05, 12:58 Ceska hymna, no preci jsme ji zpivali na oslavach takhle: ....kde domov muj, kde domov muj, safar veze hnuj, v sade skvi se paprika, Frantik bije Pepika, Pepik krici, ze to boli, ale Frantik nepovoli, ale Frantik nepovoli... Odpowiedz Link
alex.stela Re: Hrdy jako Cech 10.05.05, 15:53 Wy, Czesi, to macie poczucie humoru. Żeby śmiać się z własnego hymnu??? U nas to niedozwolone, nawet na imprezach! Odpowiedz Link
misonek Re: Hrdy jako Cech 10.05.05, 17:19 czemu nie? tylko mnie wkurza jak się śpiewa na serio (ale takie momenty zresztą rzadko się zdarzają) i ktoś to świadomie ku.wi.W końcu ten hymn mi się nie za bardzo podoba chyba dlatego, że są w nim zawarte wszystkie stereotypowe cechy naszego charakteru narodwego Odpowiedz Link
misonek Jakim jesteśmy narodem, 10.05.05, 17:21 skoro nawet nie wiemy gdzie nasz dom)) Odpowiedz Link
vasermon Re: Jakim jesteśmy narodem, 10.05.05, 20:53 Jest mnóstwo wariantów czeskiego hymnu i w XIX wieku była owa pieśń z Fidlowaczki bardzo popularna także wśród innych narodów. Odpowiedz Link
letec Re: Hrdy jako Cech 10.05.05, 09:22 fíha....to je dost husté. Ale tyhlety diskuse jsou vysněný ráj pro anonymy. Těch bylo v česku vždycky požehnaně. zdravim Odpowiedz Link
utrat Re: Hrdy jako Cech 10.05.05, 11:01 szkoda patrzec na takie wypowiedzi. to tak, jakby w jednym miejscu spotkalo sie kilku naszych masonow... Odpowiedz Link
alex.stela Re: Hrdy jako Cech 10.05.05, 11:02 Na polskich forach nie jest lepiej. Tylko cenzura surowsza. Widać czeskie portale stawiają na wolność słowa Odpowiedz Link
fk5 Oto aktualny material porownawczy: 12.05.05, 14:06 info.onet.pl/1,15,11,12059984,-1,1592597,100,forum.html Odpowiedz Link