Dodaj do ulubionych

Rodesian Ridgeback

IP: 5.5R1D* / *.saix.net 27.01.04, 17:01
Tak przez ciekawosc. Na ile jest znana i popularna w Polsce ta rasa ( w
Polsce wlasciwa nazwa to chyba Afrykanski Pies na Lwy ?).

Pozdrawiam
Obserwuj wątek
    • zz_beatka Re: Rodesian Ridgeback 27.01.04, 17:19
      bardzo popularna ale brak jest nadmiernej ilości mieszańców czyli psów bez
      metryk. stąd wydaje się że jest ich mało
      a na wystawach jest 10 krotnie więcej niż basetów czy dalmatyńczyków
      • Gość: BlueBerry Re: Rodesian Ridgeback IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 28.01.04, 09:25
        nie wiem o jakich wystawach piszesz. w 2002 na miedzynarodowej w warszawie byly
        slownie 3 sztuki. zreszta jak wroce do domu, az sprawdze w katalogach.
        aktualnie jak trafi sie 10, 15 wystawianych psow w danej klasie to max (wystawa
        w chorzowie 03 - 6 sztuk)
        jeszcze pare lat temu malo kto w ogole wiedzial co to za rasa, tylko pasjonaci.
        faktem jest ze przez ostatnie 2, 3 lata zwiekszylo sie zainteresowanie ta rasa.
        skadinad jest to zrozumiale bo te jedne z najpiekniejszych psow.
        • zz_beatka Re: Rodesian Ridgeback 28.01.04, 13:19
          było kilka np. częstochowa 2003 było ich sporo
          generalnie widuję nie powiem równo 30 szt. ale jest napewno więcej niż bassetów
          też popatrzę w katalogacha propos wystawy będziesz w gdańsku 7 lutego?
        • Gość: BlueBerry Re: Rodesian Ridgeback IP: *.aster.pl / *.aster.pl 28.01.04, 20:35
          jak zwykle prawda bywa posrodku:))))))
          warszawa miedzynarodowka 2003
          Rhodesian Ridgebach - 15
          Dalmatynczyk - 19
          Basset Hound - 18

dla porownania i ciekawostki ta sama wystawa tylko 3 lata wczesniej czyli 2000
          Rhodesian Ridgebach - 7
          Dalmatynczyk - 16
          Basset Hound - 21

swoja droga rzeczywiscie dalmatynczykow jest malo, ale za to rzucaja sie w
          oczy:))))))
          • Gość: NEMO Re: Rhodesian Ridgeback IP: 5.5R1D* / *.saix.net 29.01.04, 08:34
            W dalszym ciagu nikt nie odpowiedzial na pytanie o wielkosci tych psow w
            Europie czy tez Polsce. Moze zapytam wiecej. Jak wyglada sprawa " grzebienia"
            na grzbiecie psa, a od ktorego to pochodzi sama nazwa. Czy prawda jest, ze do
            wystaw dopuszczane sa psy bez takowego lub z wadliwym "grzebieniem"?

Pozdrawiam

P.S. Dla ciekawosci. Nie jest to rasa zbyt powszechna nawet w kraju
            pochodzenia.
            • jakubna Re: Rhodesian Ridgeback 01.03.21, 17:56
              www.zachwyt.com.pl tak wadliwy lub brak ridga (pręga na grzbiecie) dyskfalifikuje psa do oceniania jako wystawowego. Pod linkiem który podałem jest hodowla Rhodesiana Ridgeback - psy z tej hodowli mają bardzo ładna pręgę.
          • zz_beatka Re: Rodesian Ridgeback 29.01.04, 15:35
            Gość portalu: BlueBerry napisał(a):

> jak zwykle prawda bywa posrodku:))))))
            > warszawa miedzynarodowka 2003
            > Rhodesian Ridgebach - 15
            > Dalmatynczyk - 19
            > Basset Hound - 18
            >
            > dla porownania i ciekawostki ta sama wystawa tylko 3 lata wczesniej czyli 2000
            > Rhodesian Ridgebach - 7
            > Dalmatynczyk - 16
            > Basset Hound - 21
            >
            > swoja droga rzeczywiscie dalmatynczykow jest malo, ale za to rzucaja sie w
            > oczy:))))))

A CZY TO ABY DALMATYŃCZYKI CZY PRAWIEDALMATYŃCZYKI ALBO OMAŁOCODALMATYŃCZYKI

MIĘDZYNARODOWA WARSZAWA 2002
            28 SZT RHODESIANÓW
              • zz_beatka Re: Rodesian Ridgeback 29.01.04, 15:58
                Gość portalu: BlueBerry napisał(a):

> > A CZY TO ABY DALMATYŃCZYKI CZY PRAWIEDALMATYŃCZYKI ALBO OMAŁOCODALMATYŃCZY
                > KI
                >
                > nie mnie to oceniac, tylko Zwiazkowi Kynologicznymi. w koncu ktos je wpuscil
                na
                >
                > wystawe, a nawet na ring, a niektorym z nich nadał rozne caciby, championy i
                > inne.

chodziło mi o te biegające po ulicach a nie po ringu, bo jak na popularną rasę
                to mało się ich wystawia
                • Gość: BlueBerry Re: Rodesian Ridgeback IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 29.01.04, 18:33
                  w polsce w ogole malo sie wystawia psow. tak naprawde wiekszosc wystawiajacych
                  to hodowcy lub posiadacze psa do krycia. mam wrazenie ze w ogole tak sie
                  porobilo, ze modne jest "nie wystawianie" psa. nawet jesli kupi sie szczeniaka
                  po super rodzicach, za spore pieniadze i ze sporymi szansami (patrz: moj brat -
                  posiadacz niewiarygodnie pieknego i rasowego retrivera). ludziom sie: a) nie
                  chce lub nie maja czasu, b) nie stac ich (w koncu to troche kosztuje, wpis do
                  ksiegi, skladki, oplaty wystawowe), c) w ogole nie sa zainteresowani wystawami,
                  d) chetnie by jezdzili na wystawy ale rodowodowy pies nie trzyma kanonu rasy
                  lub jest chory (patrz: BlueBerry)
                  :)))))))))
                    • Gość: BlueBerry Re: Rhodesian Ridgeback IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 30.01.04, 09:17
                      szczerze mowiac nie mam pojecia. ja nigdy nie spotkalam Rhodesiana na tzw.
                      ulicy. moj zachwyt nad ta rasa to glownie wystawy, ksiazki, filmy, internet.
                      dlatego tez nie umiem odpowiedzic na Twoje pytanie o karlowacienie rasy w
                      europie oraz o dopuszczanie nieprawidlowosci w predze. mysle, ze (jesli jestes
                      zainteresowany kupnem czy po prostu) warto pojechac na jakas wystawe i pogadac
                      z wlascicielami. z reguly sa chetni do opowiesci o swoich pupilach, o rasie i
                      roznych ciekawostkach.

beata - do gdanska sie nie wybieram, najwczesniej an wystawe psow zawitam w
                      warszawie. od kiedy mam psa:))) jakos wcale mi nie latwo sie wybrac na psia
                      wystawe hyhyhy.

pozdrawiam
Inne wątki na temat:

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka